PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در 512 شناختن رم Ddr 1 گیگ و یه مشکل دیگه

hosseinskandari
26-08-2013, 14:21
با سلام دوستان

مشکل اول:

بنده رم زیر رو دارم

ا این رم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ماژول ا گیگش بصورت( 2*512 )هست و دو رو زده شده و رم خیلی خوفیه تو رمای DDR ولتاژ کاریشم مثلیکه 2.6 هست.. 4 تا ازش دارم ..مین بوردمم آپدیت هست. وقتی هر کدوم از 4 تا رو و روی هر کدوم از اسلات ها میذارم فقط 512 مگابایت از رم رو میشناسه در حالیکه رمها هر کدوم 1 گیگ هستند.

ولتاژ کار رم تو مین بورد 2.5 بود که خودم دستی 2.6 کردم ولی درست نشد..رم بازهم 512 شناخته میشد. 2.7 میتونستم بکنم ولتاژ رو ولی گفتم نکنم.راه حلی کسی مدنظرش هست؟

مشکل دوم مجزا از مشکل اول

یه سیسنم هست که بعد مدتی کار کردن... ریستارت میشه خود به خود.. زیر فشار هم که نباشه فرقی نداره کلا بعد مدتی RES میشه ... حدستون چیه؟

ممنون

EXTREME
26-08-2013, 16:51
با سلام دوستان

مشکل اول:

بنده رم زیر رو دارم

ا این رم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ماژول ا گیگش بصورت( 2*512 )هست و دو رو زده شده و رم خیلی خوفیه تو رمای DDR ولتاژ کاریشم مثلیکه 2.6 هست.. 4 تا ازش دارم ..مین بوردمم آپدیت هست. وقتی هر کدوم از 4 تا رو و روی هر کدوم از اسلات ها میذارم فقط 512 مگابایت از رم رو میشناسه در حالیکه رمها هر کدوم 1 گیگ هستند.

ولتاژ کار رم تو مین بورد 2.5 بود که خودم دستی 2.6 کردم ولی درست نشد..رم بازهم 512 شناخته میشد. 2.7 میتونستم بکنم ولتاژ رو ولی گفتم نکنم.راه حلی کسی مدنظرش هست؟

مشکل دوم مجزا از مشکل اول

یه سیسنم هست که بعد مدتی کار کردن... ریستارت میشه خود به خود.. زیر فشار هم که نباشه فرقی نداره کلا بعد مدتی RES میشه ... حدستون چیه؟

ممنون

مدل مینتون رو بگین
برای مشکل دوم اگه ویندوز سالم باشه و ویروسی نباشه و درایورها به درستی نصب شده باشه مشکل یا از دمای قطعات است یا پاور سیستم یا رم یا مین بورد

hosseinskandari
26-08-2013, 18:41
متشکرم آقا مهرداد.

این مدل مین هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تا DDR400 ساپورت میکنه ..4 تا رم 1گیگ DDR400 برند GEIL و Patriot روش گذاشتم جواب داد تا 4 گیگ..ولی این رمهای دوم که گفتم 1گیگ هستن منتهی هر کدومشون 512*2 نوشته روشون. :n13: با 1 گیگ های عادی گویا فرق دارن..

EXTREME
26-08-2013, 18:49
متشکرم آقا مهرداد.

این مدل مین هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تا DDR400 ساپورت میکنه ..4 تا رم 1گیگ DDR400 برند GEIL و Patriot روش گذاشتم جواب داد تا 4 گیگ..ولی این رمهای دوم که گفتم 1گیگ هستن منتهی هر کدومشون 512*2 نوشته روشون. :n13: با 1 گیگ های عدای گویا فرق دارن..

پس با اون برند رم ها مشکلی ندارین و با این برند است که 1 رو 512 نشون میده اگه بایوس مین آپدیت باشه این بیشتر میتونه از ناسازگاری رم با مین باشه یا اینکه رمشون یک گیگ نیست همون 512 است

hosseinskandari
26-08-2013, 18:53
میگم .. هم تو لینکی که دادم قابل مشاهده هست که 1 هستن هم عینن نوشته که 1gb(512*2 روی هر کدوم از رمها..مطمعنم 1 هستن اینجوری بگم..فقط با این مدل حال نمیکنه! آخه ولتاژش 2.6 هست رم هاش در حالیکه دیفالت مین بورد 2.5 هست..به همین خاطر خودم دستی 2.6 کردم ولی بازم نشد..نمیدونم واالا شاید رفتم و 2.7 اش کردم.. احتمال سوختن درجا وجود داره اگه 2.7 کنم ولتاژ رو؟ :n27:

EXTREME
26-08-2013, 18:58
میگم .. هم تو لینکی که دادم قابل مشاهده هست که 1 هستن هم عینن نوشته که 1gb(512*2 روی هر کدوم از رمها..مطمعنم 1 هستن اینجوری بگم..فقط با این مدل حال نمیکنه! آخه ولتاژش 2.6 هست رم هاش در حالیکه دیفالت مین بورد 2.5 هست..به همین خاطر خودم دستی 2.6 کردم ولی بازم نشد..نمیدونم واالا شاید رفتم و 2.7 اش کردم.. احتمال سوختن درجا وجود داره اگه 2.7 کنم ولتاژ رو؟ :n27:

فکر نکنم به ولتاژ این قضیه مربوط باشه اینطوری هم ولتاز میدین به رم آسیب میرسه من چند بار با این مشکل رو به رو شدم و مشکل از ناسازگار بودن رم با مین بوده و با برندهای دیگه مشکلی نداره
برای تست اون رم رو روی یک سیستم دیگه تست کنید

hosseinskandari
26-08-2013, 18:59
باشه روی سیستم دیگه بررسی میکنمش حتما :n01: خبرشو میدم..البته اگه نشه که دیگه نشده دیگه :n02: