PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل من از چیه ؟؟ کمک فوری

panther99
24-08-2013, 15:52
دوستان من یه مشکلی با مادربرد کامپیوترم دارم و میخوام همینجا مشکلم رفع بشه چون یه جورایی حیاتیه . مادربرد کامپیوترم Asus p5ld2/x1333 هست . این مادر برد سون ساپورت نیست و چیپ 945 اینتل رو داره که فکر کنم جزو مزخرف ترین چیپها باشه چون خیلی اذیت میکنه رو ویندوز سون . بعد از یه مدت که سون رو نصب میکنم و احتمالا بعد از نصب پچ یه جورایی بهم میرزه ویندوز و بالا نمیاد و مثلا بعد از 12 بار ریستارت کردن و ارور operating system بالا میاد و یا یه دونه گیم PES 2013 رو میریزم وقتی آخرین پچ آپدیت رو نصب میکنم مدام هنگ میکنه و دیگه بازی بالا نمیاد . حتی بعد از ریمو کردن آنتی ویروس هم این اتفاق میفته !
سی پی یو E2160 اینتل هست 1.8 گیگاهرتز و دو گیگ رم دارم و کارت گرافیک انویدیا 8500 که 512 مگابایت هست . خودم دیگه خسته شدم از بس ویندوز عوض کردم و بعد از یک ماه ویندوز یا بالا نیومده یا پریده ! میخوام بدونم اگه درایوری چیزی برای چیپ هست که سون ساپورت باشه برام بذارید با اگه راه حلی دارید بگید .
البته کلا نمیخوام به کابوس ایکس پی برگردم ! ممنون میشم راهنمایی کنید . الان یا باید مدام سیستم روشن باشه یا بعد از خاموش کردن بالا اومدن سیستم با کرم الکاتبینه !!

sara_program
24-08-2013, 19:20
شما می تونید ویندوز 7 رو نصب کنید. ولی asus اولش که اومد توی بازار همه گولشو خوردند. الان بیشتر مادربرد های تعمیری asus هستند متاسفانه.

ولی با همه این تفاسیر به نظرم مشکل از هارد شماست.

شما یه هارد دیگه بزنید. یه تست بگیرید.

یا اصلا یه کار دیگه کنید:

رم و هارد را از مادربرد جدا کنید. سیستم را روشن کنید ببینید بوق صحت مادربرد می زنه یا نه. بعدش هارد را وصل کنید و سیستم را روشن کنید ببینید بوق صحت می زنه یا نه.

خبرشو بهم بدید.

panther99
25-08-2013, 22:29
هارد و رم رو درآوردم و مانيتور تصوير نداد ولي هيچ صدايي نداد مادر برد . بعد خواستم ويندوز رو عوض کنم که کاري که اغلب تو نيم ساعت انجام ميشد نزديک يک ساعت و ربع طول کشيد !!!!!!البته فعلا نميدونم اوضاعش چجوريه !!!

NorthBridge
25-08-2013, 22:48
دوست عزیز مشکل از سخت افزار شما نیست! روی سیستم قدیمی تر از این هم ویندوز هفت نصب شده و بخوبی کار میکنه
اتفاقاً قبلاً با کانفیگ سخت افزاری شما البته با گرافیک آنبورد 945G که زمانی برای یکی از دوستان اسمبل کردم مدتی کار کردم و بسیار هم راضی بودم
به ترتیب کارهای زیر رو بکنید
DVD ویندوز رو تغییر بدید و از محصول شرکت پرنیان استفاده کنید
قبل از نصب ویندوز، هارد رو بطول کامل فرمت کنید . فلش مموری یا هارد اکسترنال رو تا وقتیکه یک ویروس کش قوی و آپدیت نصب نکردید به سیستم نزنید
ویروس کش رو هم حداقل تا وقتی از پایداری سیستم مطمئن نشدید کاسپرسکی نصب کنید
آخرین درایورها رو هم از صفحه ی مادربوردتون بگیرید . اگر نبود درایورهای ویستا رو دانلود کنید

javad2015
25-08-2013, 23:41
ربطی به سخت افزار نداره .مشکل بیشتر نرمافزاریه.دیسک ویندوز رو عوض کن.

sara_program
26-08-2013, 08:16
هارد و رم رو درآوردم و مانيتور تصوير نداد ولي هيچ صدايي نداد مادر برد . بعد خواستم ويندوز رو عوض کنم که کاري که اغلب تو نيم ساعت انجام ميشد نزديک يک ساعت و ربع طول کشيد !!!!!!البته فعلا نميدونم اوضاعش چجوريه !!!

ایراد شما سخت افزاریه. باید ببرین تعمیرات. چون وقتی رم را در میارین باید بوق ممتد شنیده بشه که بهش می گن بوق صحت مادر برد

تصویر ندادن + سرعت پایین = cpu بدرستی خنک نمی شه. خمیر سیلیکون را چک کنید. دیگه با این وضعیت سیستم را روشن نکنید چون cpu می سوزه

ضمناً اینم بگم وقتی cpu خوب خنک نشه کارت گرافیک هم تصویر نمی ده و درست کار نمی کنه برای همین هم ویندوز 7 را ساپورت نمی کنه

پس شما باید دو تا کار کنید:
1- از خنک شدن cpu مطمئن بشین
2- از خنک شدن کارت گرافیک (اگر onboard نیست) مطمئن بشید

برای اطمینان از خنک بودن cpu هم دو تا راه دارین:
1- دمای cpu را با برنامه cpuz چک کنید (من پیشنهاد می کنم این کار را نکنید چون مستلزمه روشن کردن کامپیوتره!)
2- چک کنید که cpu سر جاش محکمه و لق نمی زنه و خمیر سیلیکونش خشک نشده باشه

برای تمدید خمیر سیلیکون حتماً خمیر سیلیکون قبلی را پاک کنید و مقدار بسیار کم خمیر سیلیکون بزنید (اندازه ی یک لایه نازک) .
فن cpu را هم چک کنید باید قدرت داشته باشه و rpm خوبی داشته باشه ضمناً باید خیلی نرم بچرخه

نظر من اینه که نشون یه تعمیرکار بدین تا این قضیه را بررسی کنه

من اطمینان دارم ایراد از cpu هستش و هشدار میدم دیگه سیستمتون را روشن نکنید.

panther99
26-08-2013, 13:07
کلا دیگه با سون بالا نیومد به هیچ عنوان . ینی همون سونی که عوض کردم فقط یه بار بالا اومد و بعد از ریستارت مدام Oprating system Error یه همچین اروری داد که متوجه شدم اصلا نمیخواد بالا بیاد !مجبور شدم ایکس پی سرویس پک 3 نصب کنم . الان تا حدی مشکل برطرف شده .
CPU تا چند وقت پیش خمیر سیلیکونش به فنا رفته بود و خمیر سیلیکون گرفتم و همونطور که گفتید و میدونستم پاک کردم سطح سی پی یو رو و خمیر رو زدم . تا دیروز که دمای سی پی یو رو چک میکردم کاملا به حالت قبل برگشته بود ! ینی خنک بود تقریبا . دما 40 تا 42 بود گاها به زیر 38 هم میومد و حتی ثابت میشد تو این دما !!
خودم هم دیگه عاصی شدم . نمیدونم چه مرگشه ! همین ایکس پی رو هم یه مقدار کند ریخت و موقعی که برای اولین بار میخواست وارد ایکس پی بشه بعد از نصب 2 بار درایو c رو چک کرد و ریستارت شد و تو چک کردن پیغامهای Security میدیدم !!!! که تا حالا ندیده بودم تو همون صفحه آبی !!! ولی الان تقریبا اوکی شده البته احتمالا موقته !
اگه ممکنه کمک کنید !

NorthBridge
26-08-2013, 13:38
اگه ممکنه کمک کنید !
کمک ها و توصیه های ضروری در پست شماره ی 4 بشما شده
اگر دنبال راه حلی معجزه آسا هستید بی فایدست

panther99
26-08-2013, 14:26
خیلی عجیبه !!
یه تعداد برنامه مثل فایرفاکس و گوگل کروم و فلش پلیر رو نصب کردم ریستارت کردم ولی دوباره سیستم بالا نیومد !این ارور رو داد :
Windows could not start Because The Following Files Missing or Corrupt
<Windows Root \System32\ntoskrnl.exe
Pleas Re-install a copy of the above file!
به نظر میرسه خود بخود یکی دوتا فایل رو پاک میکنه بعد از ریستارت کردن ویندوز . دقیقا تو سون هم همینطور بود ! بعد فقط سی دی ایکس پی رو گذاشتم تا جایی که پیغام میده برای اینستال ویندوز ENTER رو بزن رفتم و ریستارت کردم و ویندوز بالا اومد !! اما یه جورایی با هنگ ! بعد یه پیغام داد که یکی از فایلای رجیستری Repair شد !!
الان هم که به اینترنت وصل شدم فایرفاکس بعد از هنگ 5 دقیقه ای صفحه باز کرده !

panther99
27-08-2013, 11:25
آقا هارد رو در آوردم با یه هارد IDE قدیمی که داشتم عوض کردم مشکل حل شد . اما :
اما اینیکی هارد رو که ساتا بود و ظاهرا رو سیستم ایراد داشت !بردم خونه و رو سیستمم امتحان کردم و بالا اومد و هارد جدید رو شناخت سیستمم و حتی داخل درایوها هم رفتم و فیلمامو رو جابجا کردم و اون درایو c رو که ویندوز نصب بود رو کلا فرمت کردم . اما الان که آوردم محل کارم مادربرد این هارد رو نمیشناسه !! میخوام این هارد رو در کنار هارد ideکه ظرفیتش 40 هست داشته باشم .
توروخدا بگید ایراد از کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟ :n28:

panther99
27-08-2013, 18:44
کسی نیست جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sara_program
30-08-2013, 10:48
ببخشید دیر جواب میدم.
ببینید شما این حرف منو بهش دقت نکردین:
وقتی بوق صحت مادربرد را نشنیدین یه جای کار ایراد داره.

خب من براتون تحلیل می کنم:
وقتی با هارد IDE مشکلی نداره پس این یعنی مادر برد سالمه.

وقتی هارد ساتا را با سیستم دیگه بوتش کردین یعنی هارد هم سالمه.

خب هارد و مین سالمن. پس چرا بوق صحت مادربرد نمیشنوید؟
اگر از cpu مطمئن هستین کابل ساتا را چک کنید.
پیشنهاد من اینه که با کابل DVDROM جابجا کنید ببینید هارد ساتا را میشناسه یا نه. روی مادر برد هم کابل ساتا را بزنید روی ساتا 1

منتظر خبرتون هستم. غصه نخورید مشکلتون حل شدنیه

panther99
02-09-2013, 13:15
با کابل dvd​نه ولي با يه کابل سالم ديگه امتحان کردم بازم هارد رو نشناخت !!! رو همون ساتا 1 . فعلا همين.

a_haghi
03-09-2013, 09:59
سلام
من یه مشکل با کامپیوترم پیدا کردم
کامپیوتر من در حالت safe mode خوب کارمی کنه ولی
در حالت عادی وقتی روشن می کنم
صفحه اول که نشان دهنده نوع مادربورد می باشد خراب شده و تصویر به هم ریخته است
درضمن از صفحه استارت آپ ویندوز هم جلوتر نرفته و همون جا ریستارت می شود
من یک دفعه با عوض کردن باتری مادربورد (به خاطر اینکه ساعت و تاریخ سیستم هم پاک میشد) این مشکل رو برطرف کردم
ولی بعد از یک هفته دوباره این مشکل پیش اومد
کارت گرافیک و رم رو هم تست کردم و مشکلی نداشتن(یعنی با یکی دیگه تست کردم مشکلی نداشت)

sara_program
03-09-2013, 20:16
سلام
من یه مشکل با کامپیوترم پیدا کردم
کامپیوتر من در حالت safe mode خوب کارمی کنه ولی
در حالت عادی وقتی روشن می کنم
صفحه اول که نشان دهنده نوع مادربورد می باشد خراب شده و تصویر به هم ریخته است
درضمن از صفحه استارت آپ ویندوز هم جلوتر نرفته و همون جا ریستارت می شود
من یک دفعه با عوض کردن باتری مادربورد (به خاطر اینکه ساعت و تاریخ سیستم هم پاک میشد) این مشکل رو برطرف کردم
ولی بعد از یک هفته دوباره این مشکل پیش اومد
کارت گرافیک و رم رو هم تست کردم و مشکلی نداشتن(یعنی با یکی دیگه تست کردم مشکلی نداشت)

سلام
مشکل شما با آپدیت بایوس حل میشه

sara_program
03-09-2013, 20:19
با کابل dvd​نه ولي با يه کابل سالم ديگه امتحان کردم بازم هارد رو نشناخت !!! رو همون ساتا 1 . فعلا همين.

من احتمال می دم که ساتای مادربرد خراب شده. روی ساتا 2 و3 و4 هم امتحان کنید. اگر نشد ایراد ازهمونجاست. نگاه کنید ببینید خازنی باد نکرده باشه. برای اطمینان خاطر ، از رابطIDE به sata استفاده کنید و هارد ساتا را با کابل IDE بیاریدش بالا. اگر هارد را شناخت مشکل از ورودی مادر برده

a_haghi
04-09-2013, 07:25
سلام
مشکل شما با آپدیت بایوس حل میشه
سلام
ممنون از پاسختون
من دیروز کارت گرافیک رو از Device manager غیرفعال کردم و مشکل حل شد
فکرکنم باتوجه به سالم بودن کارت گرافیک مشکل از اسلات کارت گرافیک روی مادربورد باشه
میشه تعمیرش کرد یا کل مادربرد باید عوض بشه

panther99
04-09-2013, 09:59
من احتمال می دم که ساتای مادربرد خراب شده. روی ساتا 2 و3 و4 هم امتحان کنید. اگر نشد ایراد ازهمونجاست. نگاه کنید ببینید خازنی باد نکرده باشه. برای اطمینان خاطر ، از رابطIDE به sata استفاده کنید و هارد ساتا را با کابل IDE بیاریدش بالا. اگر هارد را شناخت مشکل از ورودی مادر برده
نظر خودم هم همینه . چون هارد رو روی دو تا کامپیوتر دیگه امتحان کردم و بدون هیچ مشکلی بالا اومد.

vissoto
04-09-2013, 10:33
سلام درایو c شما چند گیگه؟

panther99
04-09-2013, 15:51
سلام درایو c شما چند گیگه؟

دقیقا نمیدونم . الان استفاده نمیکنم ! البته دیگه اون درایو رو فرمت کردم وقتی به یه کامپیوتر دیگه وصل کردم .
چرا ؟؟؟؟؟ مگه فرقی هم میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vissoto
04-09-2013, 16:09
سعی کنید ویندوز را در درایویی به جز c نصب کنید(امتحان کنید)

panther99
04-09-2013, 17:26
اصلا بحث ویندوز نیست . چون دیگه ویندوزی نصب نیست تو اون هارد و خود هارد رو هم نمیشناسه ! البته فقط این کامپیوتر .

sara_program
04-09-2013, 18:47
سلام
ممنون از پاسختون
من دیروز کارت گرافیک رو از Device manager غیرفعال کردم و مشکل حل شد
فکرکنم باتوجه به سالم بودن کارت گرافیک مشکل از اسلات کارت گرافیک روی مادربورد باشه
میشه تعمیرش کرد یا کل مادربرد باید عوض بشه

من هنوز نظرم روی بایوسه. کدهای مربوط به کارت گرافیک در بایوس به هم ریختند

vissoto
04-09-2013, 19:35
مین شما گرافیک انبورد هم داره؟

a_haghi
07-09-2013, 08:24
سلام
ببخشید نتونستم جواب بدم .به اینترنت دسترسی نداشتم
گرافیک من آن برد نیست
من مادربرد p5kpl c دارم با گرافیک xfx 8400 gs
البته با غیرفعال کردن کارت گرافیک از device mnager مشکل من در بالا اومدن ویندوز حل شد ولی هنوز اون اولین صفحه که مربوط به نوع مادربرد هست خراب هست
من با چه نرم افزاری میتونم بایوس رو آپدیت کنم؟
از سایت خود asus هرچی نرم افزار گرفتم جواب نداد و گفت با ویندوز شما همخوانی ندارد

vissoto
07-09-2013, 09:05
سلام
ببخشید نتونستم جواب بدم .به اینترنت دسترسی نداشتم
گرافیک من آن برد نیست
من مادربرد p5kpl c دارم با گرافیک xfx 8400 gs
البته با غیرفعال کردن کارت گرافیک از device mnager مشکل من در بالا اومدن ویندوز حل شد ولی هنوز اون اولین صفحه که مربوط به نوع مادربرد هست خراب هست
من با چه نرم افزاری میتونم بایوس رو آپدیت کنم؟
از سایت خود asus هرچی نرم افزار گرفتم جواب نداد و گفت با ویندوز شما همخوانی ندارد
1.پس از خارج کردن باتری مدتی صبر کنید(ربع ساعت )باطری را دوباره قرار دهید وسیستم را روشن کنید
مادر بورد شما خروجی مانیتور نداره؟ که بدون کارت گرافیک مستقل کار کنه؟

a_haghi
07-09-2013, 09:18
من باتری رو یک روز کامل هم درآوردم و بعدا گذاشتم و مشکل حل نشد
متاسفانه خروجی جداگانه ندارد
یکبار با تعویض باتری درست شده بود ولی خب این بار با تعویض باتری هم درست نشد

vissoto
07-09-2013, 09:28
منتظر باشید تا اساتید این بخش شما را راهنمایی کنند.
اگر میتوانید وارد بایوس شوید و تنظیمات ان را به حالت پیشفرض در اورید