PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا کامپیوتردر ساعت تعیین شده ( در بایاس )روشن نمیشه؟

dvb595959
23-08-2013, 09:01
سلام دوستان
من بری دانلود شبانه بایاس رو تنظیم کردم تا ساعت 2 روشن بشه ولی یک مشکلی هست
وقتی سیستم در حال استفاده باشه و بعدش خاموش کنم و دوشاخه کیس رو از پریز جدا نکنم هیچ مشکلی نیست و در ساعت 2 دقیقا روشن میشه و مشکلی ندارم ولی وقتی دوشاخه رو از پریز جدا میکنم و بعدش دوباره دوشاخه رو میزنم دیگه اینبار در ساعت 2 روشن نمیشه....
دلیلش چی میتونه باشه؟ من فکر کنم توی تنظیمات بایاس گزینه ای باید مربوط به این باشه ولی نمیدونمچی هست؟شما چیزی به ذهنتون میرسه؟

1376MAXIMUM
23-08-2013, 11:10
فکر کنم مال باطری روی مین باشه حالا چرا از برق میگشی بیرون چه کاریه بزار باشه

EXTREME
23-08-2013, 11:23
سلام دوستان
من بری دانلود شبانه بایاس رو تنظیم کردم تا ساعت 2 روشن بشه ولی یک مشکلی هست
وقتی سیستم در حال استفاده باشه و بعدش خاموش کنم و دوشاخه کیس رو از پریز جدا نکنم هیچ مشکلی نیست و در ساعت 2 دقیقا روشن میشه و مشکلی ندارم ولی وقتی دوشاخه رو از پریز جدا میکنم و بعدش دوباره دوشاخه رو میزنم دیگه اینبار در ساعت 2 روشن نمیشه....
دلیلش چی میتونه باشه؟ من فکر کنم توی تنظیمات بایاس گزینه ای باید مربوط به این باشه ولی نمیدونمچی هست؟شما چیزی به ذهنتون میرسه؟

بایوس داره خالی میشه که این هم میتونه از باتری مین باشه هم پاور هم جای باتری مین و اتصال بدنه

dvb595959
23-08-2013, 11:26
فکر کنم مال باطری روی مین باشه حالا چرا از برق میگشی بیرون چه کاریه بزار باشه
اخه اینجوری مجبور میشم سیستم رو حتما یکبار روشن و بعدش خاموش کنم .

1376MAXIMUM
23-08-2013, 11:34
یعنی چی من نفهمیدم خوب در هر دو صورت باید یک بار روشن و یکبار هم خاموش کنید

dvb595959
23-08-2013, 11:36
یعنی چی من نفهمیدم خوب در هر دو صورت باید یک بار روشن و یکبار هم خاموش کنید
نه دیگه اگه درست کار میکرد نیازی نبود من سیستم رو روشن کنم و فقط کافی بود دوشاخه رو بزنم و خودش در ساعت معین روشن میشد.

1376MAXIMUM
23-08-2013, 11:46
نه دیگه اگه درست کار میکرد نیازی نبود من سیستم رو روشن کنم و فقط کافی بود دوشاخه رو بزنم و خودش در ساعت معین روشن میشد.
خوب من دارم میگم که اصلا از برق بیرون نیار چه کاریه وقتی شما سیستم رو خاموش کنی برق مصرف نمیکنه

dvb595959
23-08-2013, 11:56
خوب من دارم میگم که اصلا از برق بیرون نیار چه کاریه وقتی شما سیستم رو خاموش کنی برق مصرف نمیکنه
اینجوری باید همیشه محافظ روشن باشه و بعدش هر بار مودم و مانیتور را دستی خاموش کنم و تازه موس و کیبورد هم روشن میمونن...تازه من بیشتر به فکر اینم که دلیلش رو پیدا کنم...بهر حال این چیزی که شما گفتین رو هم همین الان هم به ناچار دارم انجام میدم ولی خب راه منطقی نیست

1376MAXIMUM
23-08-2013, 12:24
کار های گفتند رو انجام بدید احتمالا زیاد درست میشه اگه سیستم دیگه دارید باطری اونو در بارید رو این سیستمتون بزارید ببینید درست میشه یا نه

dvb595959
23-08-2013, 16:34
کار های گفتند رو انجام بدید احتمالا زیاد درست میشه اگه سیستم دیگه دارید باطری اونو در بارید رو این سیستمتون بزارید ببینید درست میشه یا نه
نه هنوز انجام ندادم چون باتری فعلا ندارم ... عوض کردن باتری که کار خاصی نداره؟؟؟؟نکته ای چیزی در مورد باتری عوض کردن لازمه بهم بگین که بدونم و بعد برام دردسر نشه...
من هنوزم فکر میکنم عیب از باتری نیست.... مگه وقتی باتری خرابه نباید بعد از روشن شدن سیستم تاریخ و همینطور ساعت سیستم تنظیم نباشه؟