PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه بر وسواس فکری چیره شوم ؟

ahmad0120
22-08-2013, 21:02
دوستان خسته نباشید.
من بعلت شرایط وخیم و متعدد روحی که داشته ام به یک روانکاو مراجعه کردم
پس از 6 جلسه و انجام چند تست و ... روزیکه نتیجه ش رو بهم اعلام کرد یه سری چیزا بهم گفت که مهمترینش وسواس فکری بود که گفت خیلی وسواس شدیدی داری
بعد گفت اگه میخوای دوران روان درمانی رو تا پایان ادامه بدی باید 15 جلسه دیگه بیایی تا با روشهای پیشرفته وسواست رو از بین ببریم یا حد اقل کمترش کنیم و یا حد اقل کمش نگذاریم بیشتر از این رشد پیدا کنه !
این 15 جلسه ای که ایشون گفتند میشه 750 هزار تومن ... من از این پولا ندارم خرج کنم... بعید هم نیست باز بعد این 15 جلسه بگه یه دوره دیگه هم بیا ... خوش بحالش چه درآمدی داره ... هر نیم ساعت بین 40 تا 60 تومن از مراجعه کنندگانش میگیره که اگه روزی 20 تا بیمار داشته باشه (یحتمل بیشتر هم داره) میشه بین 800 تا 1200 ... :n19:
حالا دوستان ازتون میخوام اول اگه هرچی در مورد وسواس فکری میدونید بگید و تعریفش کنید که چی هست و اینکه بگید راههای از بین بردنش چیه و دیگه اینکه اگه خودتون این مشکلو دارید یا در گذشته داشتید و یا نزدیکانتون داشتند از تجربیاتتون بگید ...
از توجهتان سپاسگذارم.

Stream
22-08-2013, 21:14
اگه تشخیص ایشون برای شما اختلال وسواس جبری (Obsessive compulsive disorder) است و شما تمایل به روانکاوی ندارید به دارو نیاز دارید (SSRI) که خیلی خوب جواب می ده.

درباره یک موضوع علمی، تجربیات من و شما و دوست و رفیق یک ریال ارزش نداره. باید ببینید دنیای علم پزشکی درباره این قضیه چه میگه که نتیجه تجربیات کنترل شده و بسیار دقیق هزاران و بعضی مواقع میلیون ها شخص است که مشکل شما رو داشتند.

اطلاعات بیشتر:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

danial_848
22-08-2013, 21:22
وسواس فکری یک اختلال خاص و جدا نیست بلکه فقط یک نشانه ست که منشأش اصولا یه اختلال روحی دیگه است (چندین اختلال هستن که وسواس فکری میارن). درواقع از این گفته خودتونم پیداست که مورد شما هم همینطوره:

این یعنی برای درمان باید فهمید اون اختلال اصلیه که وسواس فکری و بقیه نشانه های دیگه رو باعث شده چیه، درواقع اونه که باید درمان بشه، و به تبعش، وسواس فکری هم درمان میشه، درمان اصولی شما اینه.

Drug Man
22-08-2013, 21:39
دوستان خسته نباشید.
پس از 6 جلسه و انجام چند تست و ... روزیکه نتیجه ش رو بهم اعلام کرد یه سری چیزا بهم گفت که مهمترینش وسواس فکری بود که گفت خیلی وسواس شدیدی داری
بعد گفت اگه میخوای دوران روان درمانی رو تا پایان ادامه بدی باید 15 جلسه دیگه بیایی تا با روشهای پیشرفته وسواست رو از بین ببریم یا حد اقل کمترش کنیم و یا حد اقل کمش نگذاریم بیشتر از این رشد پیدا کنه !
این 15 جلسه ای که ایشون گفتند میشه 750 هزار تومن ... من از این پولا ندارم خرج کنم... بعید هم نیست باز بعد این 15 جلسه بگه یه دوره دیگه هم بیا ... خوش بحالش چه درآمدی داره ... هر نیم ساعت بین 40 تا 60 تومن از مراجعه کنندگانش میگیره که اگه روزی 20 تا بیمار داشته باشه (یحتمل بیشتر هم داره) میشه بین 800 تا 1200 ... :n19:
حالا دوستان ازتون میخوام اول اگه هرچی در مورد وسواس فکری میدونید بگید و تعریفش کنید که چی هست و اینکه بگید راههای از بین بردنش چیه و دیگه اینکه اگه خودتون این مشکلو دارید یا در گذشته داشتید و یا نزدیکانتون داشتند از تجربیاتتون بگید ...
از توجهتان سپاسگذارم.

بیشتر چه افکاری ازارتون میدن؟

ahmad0120
22-08-2013, 22:58
اگه تشخیص ایشون برای شما اختلال وسواس جبری (Obsessive compulsive disorder) است و شما تمایل به روانکاوی ندارید به دارو نیاز دارید (SSRI) که خیلی خوب جواب می ده.

درباره یک موضوع علمی، تجربیات من و شما و دوست و رفیق یک ریال ارزش نداره. باید ببینید دنیای علم پزشکی درباره این قضیه چه میگه که نتیجه تجربیات کنترل شده و بسیار دقیق هزاران و بعضی مواقع میلیون ها شخص است که مشکل شما رو داشتند.

بله باید به روانپزشک هم مراجعه کنم اما میترسم خودمو به دارو عادت بدم!
منشأش اصولا یه اختلال روحی دیگه است (چندین اختلال هستن که وسواس فکری میارن)
اگه اون احتلالات رو میدونید همشونو ذکر کنید تا بدونم

این یعنی برای درمان باید فهمید اون اختلال اصلیه که وسواس فکری و بقیه نشانه های دیگه رو باعث شده چیه، درواقع اونه که باید درمان بشه، و به تبعش، وسواس فکری هم درمان میشه، درمان اصولی شما اینه.
افسردگی حاد دارم که داره به جنون میرسه ... دلایل زیادی باعث این شرایط شده که 2 تا دلیل اصلیش یکی مشگلات معیشتی هست و یکی خانواده ام و میبینید که هیچ کدام از این 2 را نمیتونم تغییر بدم... مگر دومی را ... که به فکرش هستم که یه درآمدی برای خودم پیدا کنم و زندگیمو جدا کنم برم یه جای دیگه تنها زندگی کنم...

بیشتر چه افکاری ازارتون میدن؟
غم سفره های خالی... دستای نحیف مردم ...داغ شلاق جهالت به تن شریف مردم ...غم اعدام ستاره ... انهدام سرو آزاد ...تیر باران شقایق... باغبانی کردن باد ...همه قطره های خونی که به خاکم شده فریاد... همه اینهایی که گفتم بغض هر رورز منه . . منو در من میشکنه .... مث ابرای زمستون دلم از گریه پره... شیشه نازک دل منتظر تلنگره...

danial_848
22-08-2013, 23:06
غم سفره های خالی... دستای نحیف مردم ...داغ شلاق جهالت به تن شریف مردم ...غم اعدام ستاره ... انهدام سرو آزاد ...تیر باران شقایق... باغبانی کردن باد ...همه قطره های خونی که به خاکم شده فریاد... همه اینهایی که گفتم بغض هر رورز منه . . منو در من میشکنه .... مث ابرای زمستون دلم از گریه پره... شیشه نازک دل منتظر تلنگره...

الان جداً وسواس فکریت درباره ایناست؟ :n02:

ahmad0120
22-08-2013, 23:20
الان جداً وسواس فکریت درباره ایناست؟ :n02:
من اصن نمیدونم که وسواس فکری چی هست دقیقا...:n02:
شاید نوعی بررسی و آنالیز رفتار ها ، حرفها و... و تفسیر و تعبیرشون هست که من خودم این کارا رو دوست دارم و ازشون لذت میبرم اما دیوانه کنندست... همیشه فکر و ذکر آدم رو درگیر میکنه...
من با افسردگی ، نا امیدی ، نگرانی و... مشکل دارم ... خاطرات تلخ گذشته روحم رو به شکنجه گرفته ، حالم به بدترین شکل ممکن داره میگذره و از آینده ام هراس دارم.
اما پرسیدین که چه افکاری آزارم میده به این سوال ج دا دم...

emad91
22-08-2013, 23:32
دوست عزیز این که شما میگی نمی خوام خودم به دارو عادت بدم حرف درستی نیست به دارو عادت بدی بهتره یا این حالتی که الان داری؟
شما الان در عملکرد سیستم اعصاب و روانت اختلالی پیش اومده که باعث بروز این حالات شده و این داروها کمک می کنن عملکرد سیستم اعصاب و روانت به حالت نرمال برگردن
درمان های دارویی اعصاب و روان بشرط تجویز یک پزشک حاذق بسیار جوابگو هست
به امید حل مشکلت

من خودم وسواس عملی شدید در حد لالیگا :n19:داشتم که الحمدالله با مراجعه به متخصص و طی کردن دوره ی درمان به صورت کامل اکی شدم:n06:

ahmad0120
01-09-2013, 22:46
دوستان دیگه نظری نداشتید ؟

Drug Man
02-09-2013, 13:07
دوست عزیز این که شما میگی نمی خوام خودم به دارو عادت بدم حرف درستی نیست به دارو عادت بدی بهتره یا این حالتی که الان داری؟
شما الان در عملکرد سیستم اعصاب و روانت اختلالی پیش اومده که باعث بروز این حالات شده و این داروها کمک می کنن عملکرد سیستم اعصاب و روانت به حالت نرمال برگردن
درمان های دارویی اعصاب و روان بشرط تجویز یک پزشک حاذق بسیار جوابگو هست
به امید حل مشکلت

من خودم وسواس عملی شدید در حد لالیگا :n19:داشتم که الحمدالله با مراجعه به متخصص و طی کردن دوره ی درمان به صورت کامل اکی شدم:n06:

چه دارویی براتون تجویز کردن

ahmad0120
23-09-2013, 18:59
نیاز شدید به روانکاو دارم و شرایط مالی = بغرنج :n03: