PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بلند شدن دود از پاور

madadnoki
22-08-2013, 18:25
سلام به همه! تو شرکت ما چند تا پاور آوردن که تعمیر بشه......یکی از اون ها رو همکارم زد به برق بعد گفت ازش دود بلند شد!!!!!!!.....
بعد که من باز کردم دیدم قسمت اول برد ، اونجایی که خازن های صافی اولیه 420uf هست ، سیاه شده و یه مقاومت و یه خازن دیگه پودر شده
بعد از این مرحله قطعاتی که خیلی تابلو بود و سوخته بود رو عوض کردم تا mosfet اولیه پیش رفتم ، به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟:n13:.....برای چی پاور دود کرد؟:n13:

EXTREME
23-08-2013, 09:56
سلام به همه! تو شرکت ما چند تا پاور آوردن که تعمیر بشه......یکی از اون ها رو همکارم زد به برق بعد گفت ازش دود بلند شد!!!!!!!.....
بعد که من باز کردم دیدم قسمت اول برد ، اونجایی که خازن های صافی اولیه 420uf هست ، سیاه شده و یه مقاومت و یه خازن دیگه پودر شده
بعد از این مرحله قطعاتی که خیلی تابلو بود و سوخته بود رو عوض کردم تا mosfet اولیه پیش رفتم ، به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟:n13:.....برای چی پاور دود کرد؟:n13:

دود کردن بیشتر از خازن ها میتونه باشه و برد

قطعاتی که سوختن و تعویض کردین قطعات اطرافشم حتما چک کنید و با تست بازر ببینید به قطعات دیگه ای که کنارشه بوق میزنه اگه بوق زد اونهارو هم بررسی کنید فیوز هم بررسی بشه

madadnoki
23-08-2013, 10:58
به قطعات دیگه ای که کنارشه بوق میزنه اگه بوق زد اونهارو هم بررسی کنید فیوز هم بررسی بشه

*مدار فیور نداره
**یعنی یکی از پروب ها رو بزارم رو یکی از پایه های خازنی که عوض کردم و پایه دیگر رو بزارم رو قطعات اطراف؟....درسته؟.....ربطی به سری یا موازی بودن نداره؟؟؟:n13:

EXTREME
23-08-2013, 11:22
*مدار فیور نداره
**یعنی یکی از پروب ها رو بزارم رو یکی از پایه های خازنی که عوض کردم و پایه دیگر رو بزارم رو قطعات اطراف؟....درسته؟.....ربطی به سری یا موازی بودن نداره؟؟؟:n13:

نه اطراف خازن اگر قطعه دیگری بود برای احتیاط قطعات اطرافشم یک تست بکنید
مثلا اگه ترانزیستور سوخته هم همینکارو بکنید
اگر قطعاتی مثل pwm یا فت درایور سوخته بود با تست بازر باید اینکارارو بکنید بعد از تعمیر ولتاژ های خروجی رو بگیرید

اگر هر دفعه خازن های 300 ولت مدار اولیه میترکه و خراب میشه این میتونه از اتصالی بودن پایه های فت مدار اولیه باشه اتصال پایه های درین و سورس

madadnoki
23-08-2013, 11:38
IC PWM رو هم میشه چک کرد؟؟؟
اگه میشه چطوری؟
مرسی:n12::n12::n12:

EXTREME
23-08-2013, 12:30
IC PWM رو هم میشه چک کرد؟؟؟
اگه میشه چطوری؟
مرسی:n12::n12::n12:

روش چک کردین برای ic نیست روش های سادهش یکی شکل ظاهر آی سی است و چک کردن دمای آی سی با دست غیر از این برای اینکه بفهمین آی سی ایراد داره یا نه باید با یک آی سی دیگه چک بشه بنابراین تعمیرکارا برای چک کردن آی سی همیشه آی سی رو آخرین مرحله میزارن راه حل های دیگه ای هم هست مثل اسیلوسکوپ که من باهاش زیاد کار نکردم

mahdinezami
05-07-2015, 10:10
سلام دوستان من یک پاور دارم که روی کامپیوتر 5 سال استفاده کردم بعد یک کیلید داره که قرمزه حالا نمیدونم برای پاورای قدیمیه یا جدید اون کیلیدو زدم بعد کامپیوتر خاموش شد بعد چند ثانیه منفجر شد بعد از داخلش کلی دود سیاه داد بیرون من افتادم روی تخت تا ترکید از ترس:n30: بعد دیگه کامپیوتر روشن نشد دیگه مجبور شدم پاورو بزارم چند سال کنار الان یک پاور جدید دارم میخواستم بدونم مشکل از چیه؟؟؟؟؟

paveej
05-07-2015, 11:14
سلام.اون کلید قرمز که زدی کلید انتخاب بین 110 ولت و 220 ولت بوده که چون برق شهری 220 ولته باید همیشه روی 220 باشه و اگه بزنی روی 110 جریان دو برابر حالت 220 میشه که باعث سوختن و دود کردن میشه.

mahdinezami
05-07-2015, 12:50
اهان ممنونم دوست عزیز!:n06: