PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد پاریشن جدید

m.prodigy
20-08-2013, 22:14
سلام دوستان

من وقتی میخوام از طریق Diskmanagement یک درایو رو shrink کنم ؛روی گرینه shrink volume میزنم اما بعد که صفحه باز میشه گزینه های مربوط به نعیین حجم برای shrink کردن غیر فعاله و فقط حجم کل درایو رو نشون میده. و در نتیجه نمی تونم یک درایو جدید ایجاد کنم.

درایو مورد نظرم برای گرفتن حجم C هست

مشکل از کجاست؟

ehsango
20-08-2013, 22:33
یه بار درایو c رو defrag کن...میبینی که سرتاسر درایو اطلاعات پخش شده و shrink بدون حذف بخشی از اون اطلاعات ممکن نیست...

m.prodigy
20-08-2013, 22:37
یه بار درایو c رو defrag کن
یه بار defrag کردم اما بازم همون حالت بود....

البته خودشم همونجا یه چیزی راج به Defrag کردن نوشته بود

میبینی که سرتاسر درایو اطلاعات پخش شده و shrink بدون حذف بخشی از اون اطلاعات ممکن نیست...

کدوم اطلاعات؟از کجا بدونم کدومو باید پاک کنم و کدومو نه!!

ehsango
20-08-2013, 22:50
فکر نمیکنم راهی باشه که بفهمی کدوم اطلاعات رو باید پاک کنی...
در ضمن فایل خاصی رو نمیگم...بعضی از فایل ها توی درایو تیکه تیکه سیو شدن...یعنی مثلا یه تیکه وسط درایوه یه تیکه آخر درایو!
اگه بتونی درایو c رو فرمت کنی که کارت خیلی راحت راه میوفته...اگه نه که میتونی از نرم افزار های پارتیشن منیجر بوتیبل استفاده کنی که قبل از اجرای ویندوز درایو c رو دفرگ کنی
(چون موقع اجرای ویندوز یه سری از این فایل ها در حال استفاده هستن نمیشه دفرگشون کرد)

m.prodigy
21-08-2013, 12:11
اقا ما درایو c رو فرمت کردم ویه ویندوز جدید نصب کردم.یه مقدار فضا از درایو C گرفتم اما الان وقتی میخوام یه Volume جدید درست کنم اجاز نمیده.میگه حداکثر تعداد درایو ممکن؛ در حال حاضر وجود دارن.

الان این مقدار فضا به صورت Uncollocated مونده!!!

الان باید چه کار کنم؟

ehsango
21-08-2013, 20:56
مگه چند تا درایو داری؟؟؟ هاردت چند گیگه؟
احتمالا بخاطر اینه که طرح پارتیشن بندیت mbr هست...که تنها راه عوض کردنش پاک کردن تمام اطلاعات هارد هست!
البته زیاد سعی نکن تعداد درایوها رو زیاد کنی...حتما یه دلیلی داره که اجازه نمیده دیگه!!!

m.prodigy
21-08-2013, 21:29
مگه چند تا درایو داری؟؟؟ هاردت چند گیگه؟
احتمالا بخاطر اینه که طرح پارتیشن بندیت mbr هست...که تنها راه عوض کردنش پاک کردن تمام اطلاعات هارد هست!
البته زیاد سعی نکن تعداد درایوها رو زیاد کنی...حتما یه دلیلی داره که اجازه نمیده دیگه!!!

کلا 4 تا درایو + یه دونه هم ریکاوری!!!

خب ویندوز اجازه نداد و مجبور شدم با نرم افزار اکرونیس اون فضا رو تبدیل به پارتیشن کنم.و خوشبختانه مشکلی پیش نیومد!

میشه کمی راجع به این mbr توضیح بدید؟