PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ناپدید شدن درایو های سیستمم !

Hunter Man
19-08-2013, 23:49
سلام به دوستان گرامی

من یک cd botable از پارتیشن مجیک که قدیمی بود داشتم از روی کنجکاوی داخل سیستم گذاشتم و کامپیوتر رو ریست کرد و پارتیشن مجیک رو به صورت بوت اجرا کردم در موقع اجرا یک چند تا پیغام مبنی بر اینکه قسمتی از پارتیشن شما مشکل دار شده آمد من هم گزینه FIX IT رو زدم بعدش هم ترسیدم کامپیوتر رو ریست کردم و وقتی که وارد ویندوز شدم دیدم به غیر از درایو ویندوز بقیه پاریشن هام نیست از داخل DISK mangement نگاه کردم پارتیشن ها همه هستن ولی قابل دسترسی نیستن دوستان لطفاً راهنمایی کنید که چه کار باید انجام بدم آیا اطلاعات هاردم رو از دست دادم ؟ بر روی گزینه change drive latter and path هم کلیک میکنم خطا میده !

EXTREME
20-08-2013, 12:03
سلام به دوستان گرامی

من یک cd botable از پارتیشن مجیک که قدیمی بود داشتم از روی کنجکاوی داخل سیستم گذاشتم و کامپیوتر رو ریست کرد و پارتیشن مجیک رو به صورت بوت اجرا کردم در موقع اجرا یک چند تا پیغام مبنی بر اینکه قسمتی از پارتیشن شما مشکل دار شده آمد من هم گزینه FIX IT رو زدم بعدش هم ترسیدم کامپیوتر رو ریست کردم و وقتی که وارد ویندوز شدم دیدم به غیر از درایو ویندوز بقیه پاریشن هام نیست از داخل DISK mangement نگاه کردم پارتیشن ها همه هستن ولی قابل دسترسی نیستن دوستان لطفاً راهنمایی کنید که چه کار باید انجام بدم آیا اطلاعات هاردم رو از دست دادم ؟ بر روی گزینه change drive latter and path هم کلیک میکنم خطا میده !

یک عکس از disk managmen سیستم بزارین

Hunter Man
20-08-2013, 13:04
اینم از عکس از disk mangment

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
20-08-2013, 14:52
اینم از عکس از disk mangment

عکس ها باز نمیشه یک سایت دیگه آپلود کنید

Hunter Man
20-08-2013, 17:13
عجب شانسی دارم من ! با عرض پوزش عکس ها رو درست کردم !

EXTREME
20-08-2013, 20:06
عجب شانسی دارم من ! با عرض پوزش عکس ها رو درست کردم !

باید یک حجم اضافه پیدا کنید و کل پارتیشن ها رو ریکاوری کنید با نرم افزار easeus data recovery در مود partion recovery این حالت نه فایل سیستم است نه برچسب

البته فکر کنم در ویندوز xp پارتیشن ها دیده بشه بدون مشکل

Hunter Man
20-08-2013, 20:42
یعنی پس به نظر شما من بهتره اول ویندوز xp نصب کنم ببینم اگه نشون میده اطلاعاتم رو خالی کنم یا نه از همین easeus data recovery استفاده کنم ؟ در مورد پارتیشن ریکاوری پس اینجور که گفتید acronis partion recovery جواب نمیده یعنی ؟

EXTREME
21-08-2013, 08:30
یعنی پس به نظر شما من بهتره اول ویندوز xp نصب کنم ببینم اگه نشون میده اطلاعاتم رو خالی کنم یا نه از همین easeus data recovery استفاده کنم ؟ در مورد پارتیشن ریکاوری پس اینجور که گفتید acronis partion recovery جواب نمیده یعنی ؟

آره با یک xp تست کنید نشد راهش ریکاوری است روی یک حجم دیگه بعد پارتیشن بندی مجدد
نرم افزار زیاد است من خودم با easeus بیشتر کار کردم نرم افزار easeus partion recovery وو اون نرم افزاری که هم که شما گفتین هست
نرم افزار active partion recovery هم است با این نرم افزارها ار طریق بوت هم میتونید کار کنید

Hunter Man
04-11-2013, 13:34
سلام من ویندوز xp نصب کردم و اون 3 تا پارتیشن اومد ولی وقتی اون 3 تا در xp دیده میشدن اون درایو 146 گیگ دیده نمیشد .

در هر حال من 3 تا درایو اطلاعاتش رو برداشتم و فرمتشون کردم و دوباره ویندوز 7 نصب کردم و موقع نصب ویندوز اون 3 تا درایو رو به هم چسبوندم ولی وقتی اومدم داخل ویندوز یه اتفاق خیلی بد افتاد اون درایو 146 گیگم رو unallocated میزنه و نمیشناسه این درحالیه قبل از نصب xp که ویندوز 7 روش بود اون درایو رو میشناخت ! اینم یه عکس جدید از قسمت disk mangment :

فقط چون هارد به هارد کردم اونی که دورش کادر قرمز کشیدم همون هاریه که در بالا مشکل واسش پیش اومده !

EXTREME
04-11-2013, 15:32
سلام من ویندوز xp نصب کردم و اون 3 تا پارتیشن اومد ولی وقتی اون 3 تا در xp دیده میشدن اون درایو 146 گیگ دیده نمیشد .

در هر حال من 3 تا درایو اطلاعاتش رو برداشتم و فرمتشون کردم و دوباره ویندوز 7 نصب کردم و موقع نصب ویندوز اون 3 تا درایو رو به هم چسبوندم ولی وقتی اومدم داخل ویندوز یه اتفاق خیلی بد افتاد اون درایو 146 گیگم رو unallocated میزنه و نمیشناسه این درحالیه قبل از نصب xp که ویندوز 7 روش بود اون درایو رو میشناخت ! اینم یه عکس جدید از قسمت disk mangment :

فقط چون هارد به هارد کردم اونی که دورش کادر قرمز کشیدم همون هاریه که در بالا مشکل واسش پیش اومده !

باید اون پارتیشن رو هم با نرم افزارهایی که گفتم ریکاوری کنید بریزید روی یک هارد دیگه و باز دوباره پارتیشنش رو بسازید

Kaveh619
26-11-2013, 15:54
لطفا به سوال من جواب بدید...

با توجه به اینکه منم همین مشکل رو پیدا کردم میخواستم از راه حل موجود در این تاپیک استفاده کنم...
اما چون مشکل من توی لبتاب هست میخواستم بپرسم فرقی نداره با پی سی معمولی؟!یعنی الان من XP نصب کنم به پارتیشن هام دسترسی کامل دارم؟!میتونم فایل هام رو به هارد لبتاب دوستم یا مثلا هارد اکسترنال منتقل کنم؟!

این عکسی که میذارم نشون دهنده ی مشکل لبتتاب من هست:
لطفا راه حل خودتون رو بگید...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم از Disk Management:

EXTREME
26-11-2013, 16:36
لطفا به سوال من جواب بدید...

با توجه به اینکه منم همین مشکل رو پیدا کردم میخواستم از راه حل موجود در این تاپیک استفاده کنم...
اما چون مشکل من توی لبتاب هست میخواستم بپرسم فرقی نداره با پی سی معمولی؟!یعنی الان من XP نصب کنم به پارتیشن هام دسترسی کامل دارم؟!میتونم فایل هام رو به هارد لبتاب دوستم یا مثلا هارد اکسترنال منتقل کنم؟!

این عکسی که میذارم نشون دهنده ی مشکل لبتتاب من هست:
لطفا راه حل خودتون رو بگید...

اینم از Disk Management:

لازم نیست حتما XP نصب کنید تو HIREN BOOTCD ابزار mii xp است با اون وارد سیستم بشید و ببینید میتونید به اطلاعات اون پارتیشن دسترسی داشته باشید یا نه با لینوکس لایو هم میتونید تست کنید
درست نشد باید اون دو تا پارتیشن رو ریکاوری کنید و برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارید

majidbk
28-11-2013, 00:51
با سلام
چند روز پیش که خواستم ویندوزم رو عوض کنم در موقع نمایش درایوها جهت نصب ویندوز جدید متوجه شدم که یکی از داریوهام که BitLocker بوده با چند دایو دیگرم ادغام شده که هارد رو باز کردم و روی یک سیستم دیگر به عنوان هارد دوم نصب کردم دیدم پارتیشن مربوطه بصورت Unallocated درآمده که پس از ریکاوری هیچ گونه اثری از اطلاعات درایو بیت لاکر شده نیست که من فکر میکنم هنوز اون اطلاعات قفل باشند
حالا اگه راه حل ، معرفی نرم افزار مربوطه ، .... مرا یاری کنید ممنون میشم

EXTREME
28-11-2013, 11:04
با سلام
چند روز پیش که خواستم ویندوزم رو عوض کنم در موقع نمایش درایوها جهت نصب ویندوز جدید متوجه شدم که یکی از داریوهام که BitLocker بوده با چند دایو دیگرم ادغام شده که هارد رو باز کردم و روی یک سیستم دیگر به عنوان هارد دوم نصب کردم دیدم پارتیشن مربوطه بصورت Unallocated درآمده که پس از ریکاوری هیچ گونه اثری از اطلاعات درایو بیت لاکر شده نیست که من فکر میکنم هنوز اون اطلاعات قفل باشند
حالا اگه راه حل ، معرفی نرم افزار مربوطه ، .... مرا یاری کنید ممنون میشم

با چه نرم افزاری ریکاوری کردید ؟

majidbk
14-12-2013, 22:51
از اکثر نرم افزارهای ریکاوری استفاده کردم
الاآن تمام اطلاعاتم برگشته به غیر از درایوی که بیت لاکر بوده

EXTREME
15-12-2013, 15:23
از اکثر نرم افزارهای ریکاوری استفاده کردم
الاآن تمام اطلاعاتم برگشته به غیر از درایوی که بیت لاکر بوده

نمیتوتید bitlocker رو برای اون درایو off کنید ؟

majidbk
17-12-2013, 00:13
درایوها که از همون اول دو تا سه تا با هم ادغام شدن و منم ویندوز جدید نصب کردم
توی قسمت کنترل پنل درایوی ندارم که بیت لاکرش فعال بوده باشه حالا بخواهد غیر فعال بشه