PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید سیستم تا حدود 3,500,000 برای گیم و کار با تری دی مکس

m4d
19-08-2013, 22:49
با سلام
دوستان با این آشفتگی بازار موندم چی بخرم یه لیست خوب و حرفه ای قطعات میخوام
ممنون میشم کمک کنید . یکی میگفت سیستم i7 هزینه بیخوده و سرعتی مثل i5 و گاهی به علت داغ کردن کمتر هم هست! نمیدونم واقعا اینطوره؟ برا کارت گرافیک دو تا بگیرم sli داشته باشه خوبه یا یه دونه با مدل بالاتر؟ برای کار گیم و تری دی انیمیشن و رندر اینتل بهتره ؟ یا آی ام دی . میخوام تموم بازیها رو بدون افت فریم اجرا کنه و خلاصه بشه روش حساب یه سیستم حرفه ای رو کرد.
پیشاپیش ممنونم

Hessam 2
20-08-2013, 08:16
نه! کاملاً به شما اشتباه منتقل کردن! اتفاقاً i7 برای همین کارهاست!

Ali*Reza
20-08-2013, 16:15
به نظر من هم چون در کاربردتون گیم هم هست ، بنده هم پردازنده های اینتل رو پیشنهاد میکنم که در صورتیکه بودجتون برسه COre i7 از آیویها و یا هاسول گزینه خوبیه.
با توجه به بودجتون SLI کردن گرافیک رو پیشنهاد نمیکنم ، هرچند که معایب خودشو هم داره.

m4d
23-08-2013, 01:52
ممون دوستان عزیز , راستش حد اکثر تا 4 تومن هم میتونم هزینه کنم
حالا به نظرتون با 4 تومن میشه رو اقلام زیر حساب کرد؟
Intel ci7- 4770k
ASUS-GeForce GTX 680
CORSAIR Dual 8GB-1600- 2x4GB
به اضافه ی مانیتور و کیس و پایور و ...:n02:
برا مادربودر نمیدونم برم سراغ گیگا یا ایسوس
در مورد گرافیک هم کلا یه راهنماییم کنید اقعا گیج شدم آخه برا هر برند 7 8 تا تولید کننده هست کدوم خوبه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بخ نظرتون با این سقف بودجه چقدر رو گرافیک هزینه کنم چه کارتی پیشنهاد میدین؟

Hessam 2
23-08-2013, 09:49
والا دوست من، انتظارات شما کمی بالاتر از سقف بودجه تونه...!
اما با این وجود، سیستمی بهتر از سیستم زیر نمی تونید بخرید:

m4d
24-08-2013, 00:44
دارم سعی میکنم بودجه رو افزایش بدم .

- سی پی یو رو 3770 میگیرم که بتونم رو کارت گرافیک بیشتر هزینه کنم .

- نظرتون راجع به مین های ایسوس یا ام اس آی چیه؟
امکانات مین بورد خیلی برام مهم نیست که مثلا اسلاتای زیادی داشته باشه مهم سرعت و جدید بودن چیپش هست منتهی pci 3 و sata6 داشته باشه با این تفاسیر ارزونترین مین چی خوبه؟

- برا گرافیک هم یه کارت گرافیک حدود 1200 چی خوبه؟ خودم بین انتخاب asus gtx 660 ti direct cu ii و gigabyte gtx 760 windforce 3x موندم , تازه اگر تو بازار پیدا کنم!

Hessam 2
24-08-2013, 08:37
دارم سعی میکنم بودجه رو افزایش بدم .

- سی پی یو رو 3770 میگیرم که بتونم رو کارت گرافیک بیشتر هزینه کنم .

- نظرتون راجع به مین های ایسوس یا ام اس آی چیه؟
امکانات مین بورد خیلی برام مهم نیست که مثلا اسلاتای زیادی داشته باشه مهم سرعت و جدید بودن چیپش هست منتهی pci 3 و sata6 داشته باشه با این تفاسیر ارزونترین مین چی خوبه؟

- برا گرافیک هم یه کارت گرافیک حدود 1200 چی خوبه؟ خودم بین انتخاب asus gtx 660 ti direct cu ii و gigabyte gtx 760 windforce 3x موندم , تازه اگر تو بازار پیدا کنم!

اصلاً پیشنهاد نمی کنم قطعه از نسل قبل بخرید. اگر قصد اورکلاک نداشته باشین، میشه تغییراتی در سیستم فوق ایجاد کرد تا بتوان کارت 760 رو توش گنجوند.
در مورد دو کارت هم، خنک کنندگی و گارانتی گیگابایت بهتره. ضمن اینکه کلاً 760 از نسل جدید هست و بهتر از 660 هست.
مادربرد نوشته شده هم حداقل امکانات رو با بیشترین کارایی داره و دقیقاً به درد شما می خوره!
مادربرد های ایسوس و MSI هم خوب هستن. کلاً برندها بد که نیستن. همشون خوبن از نظر فنی.
مشخص کنید که تا آخرش چقدر می تونین افزایش بودجه بدین تا تغییرات لازم در لیست رو اعمال کنم.

m4d
24-08-2013, 09:06
مرسی حسام جان , توضیحات کامل و فنی خوبی میدی. ببینم چیکار میکنم:n16:

m4d
25-08-2013, 09:43
حسام عزیز متاسفاه بودجه دیگه سقف سقفش 4200 شد . تازه مانیتور هم میخوام , به نظر خودم بهتره بیشتر رو گرافیک هزینه کنم تا سی پی یو نظرت چیه؟:n09:
حالا من با توجه به راهنماییهای شما و دوستان و ابتکارات خودم یه لیست بستم . آیا این لیست برا گیمینگ و تری دی از نظر پرفورمنس و قیمت خوبه؟

mb : asus p8h77-v حدود 450,000
cpu : i5-3570k حدود 700,000
vga : giga geforce gtx 760 oc wf 3x حدود 1,180,000
ram : corsair 8gig ddr3 (2*4) vengeance 1600 c9 حدود 300,000
monitor : lg ips 226v حدود 630,000
hdd : wd blue 1T 7200rpm 64m حدود 240,000
power Green Gp650b-oc حدود 420,000
case حدود 150,000
dvd drive حدود 60,000
mouse & keyboard حدود 60,000

اینا کلا شد 4,190,000 تومن یه سیستم کامل با مانیتور و ...
حالا اگه بخوام به جای مادربرد بالا , مدل p8z77-vlk و به جای سی پی یو فوق هم i7 3770k رو بردارم 400 تومن اضافه باید بدم به اضافه ی یه کولر 230 تومنی که فرمودین میشه 630 تومن حدودا. آیا این مقدار هزینه اضافه تاثیر چشمگیری در اجرای بازی داره؟ چون گرافیک رو تغییر ندادم و از نظر حرارت هم فکر کنم i5 بهینه تر باشه احتمالا . نظر شما چیه؟

Hessam 2
25-08-2013, 10:05
خب خرید AMD معقول تر هست برای شما و می تونید خروجی بهتری بگیرید با AMD.
باز هم از نسل قبل قطعات رو انتخاب کردید که توصیه نمی کنم و آینده ای هم نخواهد داشت!
حتماً باید یک SSD در سیستم شما باشه و اشتباه کردم که انتخاب نکردم در مورد اون سیستم اینتل!

این آخرین پیشنهادم هست:

m4d
25-08-2013, 14:46
از پردازنده های amd زیاد تعریفی نشنیدم میگن داغ هستند و اون کارت گرافیک هم تو بنچ مارکها دیدم خیلی با 760 تفاوت داره اینجوری که تو گیمای آینده کم میاره , چون اگه سی پی یو هم قی باشه در نهایت خروجی گیم رو گرافیک میخواد بده دیگه؟
مادر بورد هم اگه میگی برندها همه خوبند تقریبا خوب همون ایسوس رو بگیرم بهتر نیست؟
واقعا لیستی که گفتم هیچ مورد مثبتی یعنی نداشت؟:n15:

Hessam 2
25-08-2013, 15:29
از نظر بررسی فنی بخواید حساب کنید، چیز بهتر از اون نمی تونید بخرید.
برای کارت گرافیک هم بودجه کمه! وگرنه ما بدمون نمیاد قوی تر بنویسیم!
در مورد ایسوس و گیگا هم شرایط گارانتی گیگا خیلی بهتره.
جهت پردازش های گرافیکی هم AMD بهتره. دمای بالاش هم طبیعیه. مشکلی نیست.
اما بعداً می تونید فن هم اضافه کنید. مهم اینه که از 3570 قدرتمند تره و 8 هسته ی 4 گیگاهرتزی داره!

لیست شما هم خوب بود. منتها از AMD ضعیف تر بود و از همه مهم تر SSD نذاشته بودید!!
منتها آدم بین خوب و خوبتر، خوب تر رو انتخاب می کنه دیگه! درسته؟

m4d
25-08-2013, 21:50
درسته ولی آخه با این سیستمی که شما الان پیشنهاد دادی احتمالا تو گیم های آینده افت فریم پیدا میکنه! در مورد گارانتی هم یه جا به من گفت گیگا گارانتی آنچنانی هم نداره , یه برد هم نشونم داد گفت الان اینو آوردن گارانتی قبول نکرده تاب افتاده بود رو بورد! بنچ مارکها رو هم تو یه سایت دیدم تو مبحث گیم amd ضعیفتر بود اتفاقا . آخه واقعا 4 تومن هم پول کمی نیست انصافا, قبلا تو دوره ارزونی با همین 4 تومن یارو یه سیستم غول میخرید .
اگر یه ماه صبر کنم برا اوایل پاییز به نظرت قیمتا سبک تر میشه؟

Hessam 2
26-08-2013, 07:51
اختلاف نظر همیشه هست. من طبق شواهدی که این لینک گفته به شما گفتم. وگرنه خدایی نکرده ما هیچ پدرکشتگیی نه با ایسوس داریم و نه با شرکت گارانتی کننده اش ویستا پخش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چیزی که واقعاً هست رو من گفتم. در مورد گیگا هم قطعاً همینطوره. تمامی کارشناسان گارانتی کننده، قطعات معیوب رو دقیق مورد بررسی و تست قرار میدن و کشف می کنن بر چه علتی مشکل فنی پیدا کرده؟! بعضی ها شرایط گارانتی برای هیچ شرکت نمیشه. مثل اختلالات برقی، مایعات ریختن رو قطعه، دستکاری کردن خود کاربر و ...!
طبیعیه! اون هم حتماً خود به خود خراب نشده و خلاصه عاملی وجود داشته که اونو خراب نکنه و به طبع از شرایط گارانتی خارج میشه!

در مورد قیمت ها هم احتمالاً تا اوایل پاییز قیمت ها بهتر میشه. کسی از آینده خبر نداره. اما احتمالش هست.

در مورد ای ام دی و اینتل هم میل شماست. من گفتنی ها رو گفتم. تفاوت بسیار ناچیزه که شما متوجه نمیشی.
من یه عمری عاشق اینتل بودم و خواهم بود. اما بعضی مواقع مثل شرایط شما، اینتل یه پله عقب تر قرار می گیره.

m4d
26-08-2013, 15:32
درسته , خوب در مورد گارانتی که گفتین قانع شدم قبول:n01:اما چون نسبت استفاده م برای گیم , و کار رندر و طراحی 50 به 50 هست حاظرم با کاهش i7 به i5 یکم بیشتر برای رندر زمان بذارم اما افت فریم در گیم نداشته باشم و منم طبق آماری که گرفتم از فارومها دیدم معمولا برا گیم میگن اینتل روونتر هست . یه تاپیک هم دیدم که شما توش یه لیست برا یکی از دوستان که صرفا سیستمو برا گیم میخواست نوشته بودی به نظم خوب اومد چون به قول خودتون نسل جدید رو رعایت کرده بودین . تصمیم گرفتم به جای i7 یه i5 خوب بگیرم که فشار مالی هم نیاد بهم تا بتونم گرافیک خوبی هم بخرم
این تصمیم نهاییم شده فعلا . به نظرتون مشکلی نداره؟
ببخشیذ زیاد سوال میکنم آیا هاسول از ایوی بریدج بهتره از نظر تولید حرارت کمتر و سرعت بهتر؟ و اینکه برای مادر برد آیا این مادر بورد 1150 که در لیست هست پرفورمنس و سرعت بهتری نسبت به یه مادربرد با چیپ z77 ولی پورت 1155 داره؟ منظورم اینه که چیپست H87 از Z77 ضعیفتره؟ سپاس فراوان
mb: ASUS H87M-E LGA1150
cpu i5-4670 Haswel
vga : giga geforce gtx 760 oc wf 3x
ram : corsair 8gig ddr3 (2*4) vengeance 1600 c9
monitor : lg ips 226v
hdd : wd blue 1T 7200rpm 64m
power : ؟
case :؟

Hessam 2
26-08-2013, 16:01
در هر صورت من نظرم رو به شما گفتم. به ایشون اینتل پیشنهاد دادم، قطعاً دلیل قانع کننده ای داشتم و با توجه به کاربری ایشون اینتل به نظرم بهتر از AMD اومد!
برای شما با توجه به استفاده ای که از سیستم دارید، AMD بهتره. حالا خودتون روی اینتل اصرار دارید، من حرفی ندارم. می تونید اینتل بخرید.
ضمناً پردازنده نقش کمی در بازی ها داره و این قطعه رو بازی ها درگیر نمی کنن چندان!
چون منابعی که استفاده می کنن با یک کور آی 5 هم بهترین خروجی و فریم دهی رو خواهد داشت! پس خیلی ضرورتی روی انتخاب سخت گیرانه ی پردازنده نیست در گیم!
سایر قطعاتتون هم خوبه و مشکلی نیست.
پاور 650 وات به بالا. (حداقل)
کیس هم اُربیت یا مگنوم 2 گرین کفایت می کنه.
اس اس دی هم بذارید تو لیست خریدتون!

کلاً سری Z ها از تمامی سری H ها بهتر و حرفه ای تر هست. شما که قصد اورکلاک ندارین، نیازی به خرید سری Z نیست و سری H ها هم خوب هستن.

m4d
26-08-2013, 21:21
از اینکه وقت گذاشتید ممنون دوست گرامی . پیروز و سربلند باشید

m4d
30-08-2013, 11:06
آقا من لیست رو نهایی کرده بودم باز بعضی دوستان گفتند عوض کن :n13:

ASUS H87M-E LGA1150
i5-4670 Haswell Processor

دوستان میگن به جای این مین و سی پی یو اینارو بگیر:
سی پی سو 3770
مین یه H77
چون هاسول حرارت بیشتر تولید میکنه و پردازنده گرافیکیش هم به کارت نمیاد چون میخوای 760 بگیری برای گرافیک , از طرفی هم یک خبری منتشر شده که اینتل برای نسل بعدی پردازنده هاش از مادربورد های چیپ سری 8 استفاده نمیکنه . یعنی مادربورد H87 قابلیت نصب نسل بعدی پردازنده های اینتل رو نداره . هرچند یک سوکت هستن . من نمیدونم چقدر درسته این موضوع . ولی اگر درست باشه ، سیستمی که شما الان روی سوکت 1150 میگیری قابلیت ارتقاء به نسل بعدی رو نداره .
آیا این مطالب درسته؟

mohammad ahmadi
30-08-2013, 11:50
آقا من لیست رو نهایی کرده بودم باز بعضی دوستان گفتند عوض کن :n13:

ASUS H87M-E LGA1150
i5-4670 Haswell Processor

دوستان میگن به جای این مین و سی پی یو اینارو بگیر:
سی پی سو 3770
مین یه H77
چون هاسول حرارت بیشتر تولید میکنه و پردازنده گرافیکیش هم به کارت نمیاد چون میخوای 760 بگیری برای گرافیک , از طرفی هم یک خبری منتشر شده که اینتل برای نسل بعدی پردازنده هاش از مادربورد های چیپ سری 8 استفاده نمیکنه . یعنی مادربورد H87 قابلیت نصب نسل بعدی پردازنده های اینتل رو نداره . هرچند یک سوکت هستن . من نمیدونم چقدر درسته این موضوع . ولی اگر درست باشه ، سیستمی که شما الان روی سوکت 1150 میگیری قابلیت ارتقاء به نسل بعدی رو نداره .
آیا این مطالب درسته؟
دوست من یه نصیحت برادرانه بهت میکنم برای رندر i7 رو انتخاب کن چون هر پیکسل از عکس رو یکی از هسته های سی پی یو تشکیل میدن یعنی در i7 هشت پیکسل همزمان رو عکس کار میکنند و در i5 چهار پیکسل! بنابراین تفاوت زمان برای رندر فقط یکم نیست بلکه دوبرابر میشه. در عوض برای مکس گرافیک خیلی قوی نیاز نیست

m4d
30-08-2013, 11:55
درسته محمد جان . یعنی با وجود اینکه i7 تعداد هسته هاش با i5 برابره (هسته های فیزیکی هر دو 4 تاست) و صرفا 4 ترد(هسته مجازی) بیشتر داره واقعا تفارت زمان رندر زیاده؟
راستش گرافیک رو هم برای گیم 760 برداشتم . واقعا انتخاب بین این دو سوکت گیجم کرده , از طرفی 1150 جدیدتره از اونور میگن هاسول داغتره

mohammad ahmadi
30-08-2013, 12:11
درسته محمد جان . یعنی با وجود اینکه i7 تعداد هسته هاش با i5 برابره (هسته های فیزیکی هر دو 4 تاست) و صرفا 4 ترد(هسته مجازی) بیشتر داره واقعا تفارت زمان رندر زیاده؟
راستش گرافیک رو هم برای گیم 760 برداشتم . واقعا انتخاب بین این دو سوکت گیجم کرده , از طرفی 1150 جدیدتره از اونور میگن هاسول داغتره
اختلاف زمان رندر بعضی اوقات بیشتر از دو برابر میشه بستگی به صحنه ای که رندر میگیریم هم داره چند وقت پیش با سیستم یکی از دوستان که i5 بود یکی از صحنه های خودم رو رندر گرفتیم حدود 45 دقیقه طول کشید در حالی که با سیستم خودم i7 حدود 15 دقیقه زمان برد. حالا فرض کن از یه صحنه ای رندر بگیریم که با i7 حدود 6 ساعت طول بکشه، اونوقت فاجعه میشه :n02: راستی اینم بگم که رندر فقط با سی پی یو انجام میشه و هیچ ربطی به کارت گرافیک نداره ما از گرافیک فقط برای مشاهده متریال ها استفاده میکنیم

Hessam 2
30-08-2013, 12:25
دوستان اشتباه کردن! بین 1150 و 1155 قطعاً 1150 اولویت محسوب میشه!

m4d
30-08-2013, 12:41
دوستان اشتباه کردن! بین 1150 و 1155 قطعاً 1150 اولویت محسوب میشه!

درسته به نظر خودم هم چیپست هم بسیار تعیین کننده ست فقط سی پی یو نیست که بنابراین 1150 اولویته , منتهی تو انجمن سایت لیون بچه ها گفتن بهتره بری سراغ 3770, اونم بخوام بگیرم کلا پورت 1155 میشه و ... از طرفی تو یه سری بنچ مارک دیدم 4670 دماش بالایت منم متنفرم از حرارت , موندم چیکار کنم

اختلاف زمان رندر بعضی اوقات بیشتر از دو برابر میشه بستگی به صحنه ای که رندر میگیریم هم داره چند وقت پیش با سیستم یکی از دوستان که i5 بود یکی از صحنه های خودم رو رندر گرفتیم حدود 45 دقیقه طول کشید در حالی که با سیستم خودم i7 حدود 15 دقیقه زمان برد. حالا فرض کن از یه صحنه ای رندر بگیریم که با i7 حدود 6 ساعت طول بکشه، اونوقت فاجعه میشه :n02: راستی اینم بگم که رندر فقط با سی پی یو انجام میشه و هیچ ربطی به کارت گرافیک نداره ما از گرافیک فقط برای مشاهده متریال ها استفاده میکنیم

مدل دقیق سی پی یو خودتون و دوستتون رو میدونید؟ آیوی هاسول یا سندی؟ فرکانس کش ... چون همه اینا تعیین کننده ست دیگه

Hessam 2
30-08-2013, 12:49
یه مقاله ای توسط مدیران در سایتمون درج شده، ببینید:

اون رو با بستن سیستم تهویه ی مناسب میشه دفع حرارت کرد. مشکلی نیست. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر کاربری شما رندرینگ هست، باید افزایش بودجه بدین برای خرید اینتل مخصوصاً اینکه اهل گیم هم هستید که بیشتر مستلزم افزایش بودجه هستین و همچنین باید هارد رو به صورت رید و چند عدد استفاده کنید. (اگر خروجی گرفتن رندر باشه)
اگر حجم پایین باشه، نیازی به رید کردن نیست و همون اس اس دی کافیه.

m4d
04-09-2013, 16:17
سلام. بالاخره بعد از کلی تحقیق این سیستمو تصمیم دارم بخرم حدود 4500 میشه!!! برای تایید نهایی لیستو گذاشتم اینجا ببینید خوبه ؟ (بیشتر برا گیم و رندرتری دی مکس میخوام اهل اورکلاک هم نیستم)

cpu : i7-3770 Ivy Bridge 1155
Mb : ASUS P8H77-V LE
western digital blue 1T 7200rpm 64m یا HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB
Green Gp 650 b-oc یا power : GREEN GP6000A-EU
case : GREEN HUNTER
dvd drive
mouse & keyboard

فقط چند تا سوال :
کدوم پاور مناسبه برای این سیستم؟
کیس انتخابیم خنک هست؟ آخه برا کیس نمیخوام بیشتر هزینه کنم چون اینم حدود 185 تومنه
از این دو مدل هارد کدوم کم صداتر و پر سرعت تره بگیرم؟