PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ورم پلک در اثر سرما

Gregar
19-08-2013, 09:12
سه روز پیش که خوابیده بودم هوا نصف شب یهو سرد کرد و صبح که بلند شدم یه احساس سرماخوردگی کردم که تموم شد رفت اما بعدش کم کم با احساس درد در ناحیه دور چشم یعنی پلک مخصوصا گوشه داخلی چشم رو به رو شدم . کم کم پلکم شروع به ورم کردن کرد و دیروز به حداکثر ورم خودش رسید جوری که پلکم تقریبا بسته شده .
امروز تقریبا ورم سر باز کرد و کمی چرک و خون اومد بیرون . تا حالا زیاد اینجوری شدم مخصوصا در ناحیه پلک و گوش که فکر میکنم به خاطر سینوزیت باشه . البته زیاد اینطوری شدم ولی این دفعه شدتش کمی بیشتر . هم دردش هم ورمش . کمی هم در ناحیه گونه و فک پایین سمت راست احساس درد میکنم .

میخواستم ببینم با خوردن انتی بیوتیک هایی مثل سلکوکسیب 300 خود به خود رفع میشه . یا همینطوری صبر کنم خود محل چرک تخلیه بشه .

raana
19-08-2013, 18:02
سلام دوست عزیز.....

این موردی که شما میگی.....مربوط به سینوزیت حاد میشه........

سينوزيت حاد يک پروسه عفوني است که درصورت عدم درمان مي تواند به بافتهاي مجاور مانند چشم سرايت کرده و آبسه هاي چشمي ومحدوديتهاي حرکتي را براي چشم ايجاد کند.
عفونت ناشي از سينوزيت در صورت عدم درمان به بافتهاي عضلات اطراف سينوسها انتشارمي يابد وحتي به مغز سرايت کرده و آبسه هاي داخل مغزي را به وجود مي آورد؛ همچنين، اين عفونت باعث فلج شدن اعصاب اطراف سينوسها و التهاب مخاط دهاني سينوسها مي شود .

شما علائم دیگه مثل:سردرد...سرگیجه...حالت تهوع...تب و...نداری؟

در این مورد...باید به متخصص مراجعه کنید......به صورت طولانی مدت تحت درمان با آنتی بیوتیک قرار بگیرید

سلکوکسیب زیاد کاربردی تو این مورد نداره.....فقط یه ضد التهابه

از آنتی بیوتیک هایی که بیشتر برای درمان سینوزیت استفاده میشه مثل سفکسیم-آزیترومایسین-آموکسی کلاو و....

البته بازم 100% نمیشه گفت مشکل از سینوزیت هست....ولی اگر توسط متخصص گوش و حلق و بینی معاینه بشید...پاسخ درست رو دریافت میکنید

Gregar
19-08-2013, 21:01
سلام دوست عزیز.....

این موردی که شما میگی.....مربوط به سینوزیت حاد میشه........

سينوزيت حاد يک پروسه عفوني است که درصورت عدم درمان مي تواند به بافتهاي مجاور مانند چشم سرايت کرده و آبسه هاي چشمي ومحدوديتهاي حرکتي را براي چشم ايجاد کند.
عفونت ناشي از سينوزيت در صورت عدم درمان به بافتهاي عضلات اطراف سينوسها انتشارمي يابد وحتي به مغز سرايت کرده و آبسه هاي داخل مغزي را به وجود مي آورد؛ همچنين، اين عفونت باعث فلج شدن اعصاب اطراف سينوسها و التهاب مخاط دهاني سينوسها مي شود .

شما علائم دیگه مثل:سردرد...سرگیجه...حالت تهوع...تب و...نداری؟

در این مورد...باید به متخصص مراجعه کنید......به صورت طولانی مدت تحت درمان با آنتی بیوتیک قرار بگیرید

سلکوکسیب زیاد کاربردی تو این مورد نداره.....فقط یه ضد التهابه

از آنتی بیوتیک هایی که بیشتر برای درمان سینوزیت استفاده میشه مثل سفکسیم-آزیترومایسین-آموکسی کلاو و....

البته بازم 100% نمیشه گفت مشکل از سینوزیت هست....ولی اگر توسط متخصص گوش و حلق و بینی معاینه بشید...پاسخ درست رو دریافت میکنید

نه اصلا حس بدی ندارم و عادی ام . زیاد اینطوری شدم و طبق تجربه دیدم که دلیلش همین توی خواب یخ کردن هست که صبحش همراه با کمی علائم سرماخوردگی اما زودگذر مواجه شدم ولی ورم یا التهاب بعد از یکی دو روز خودشو نشون میده و خود به خود بعد از یکی دو روز دیگه خودش سر باز میکنه و تخلیه میشه .
البته خوشبختانه امشب کمی سر باز کرد و مقدار زیادی چرک اومد بیرون . ورمش هم کمی خوابیده و داره بهتر میشه . سمت راست صورتم که کمی درد هم میکرد دردش خوب شد . فکر نکنم مشکلی دیگه داشته باشه .

یعنی ممکنه اگه دوباره در اثر سرما و سینوزیت این مشکل پیش اومد خطرناک باشه ؟

+

یه چی بگم بخندین اما تا حالا همچین چیزی واسم پیش نیومده و جالب بود . چشمم که ورم کرده کمی پلکم جلوی دیدم رو گرفته و کمی هم اشک توی چشمم جمع شده . حالا که چی ؟ نکته اینجاست که تصاویر معمولی و دو بعدی تلویزیون رو بدون عینک سه بعدی دارم سه بعدی میبینم . از صبح خیلی تست کردم . البته خیلی عمق نداره اما واقعا دارم سه بعدی میبینم . زیرنویس ها و نوشته ها قشنگ معلومه و انگار که یک فیلم سه بعدی رو داری میبینی . الانم که دارم تایپ میکنم تصویر مانیتور کمی سه بعدی شده . چه دلیلی داره ؟ امکان داره به خاطر شکست نور در برابر اشک چشم باشه ؟

raana
20-08-2013, 18:48
دوست عزیز...این موردی که شما میگین....چیزی نیست که خیلی راحت بخویا ازش بگذری.....هم الان و هم هر موقع که دچار این حالت شدی...باید به پزشک مراجعه کنی...چون شدیدا خطرناکه......

همین طور امکان آسیب به چشم هم وجود داره........

راجع به قسمت دوم ..والا نمی دونم چی بگم...:n02: تخصصی در این زمینه ندارم ........