PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک شهر خوب چه وِیژگی هایی باید داشته باشه ؟

ahmad0120
18-08-2013, 22:05
بنظرشما شهری که در آن سکونت دارید و زندگی میکنید چه وِیزگی هایی باید داشته باشه تا در اونجا راحت باشید و احساس آرامش کنید؟
آیا از شهر خودتان راضی هستید ؟

nhybgtvfr
19-08-2013, 16:11
آب و هواش خوب باشه
جای تفریحی زیاد داشته باشه
تمیز باشه
در منطقه محروم نباشه

hamid_diablo
19-08-2013, 17:39
سلام

من ساکن تهرانم ...شهری بزرگ و شلوغ

هیچ وقت دنبال مدینه فاضله و شهری آرمانی و ایده آل نبودم...اما حداقلهایی تو هر شهری میتونه وجود داشته باشه که افرادی ساکن در اون بتونن آرامش و احساس امنیت داشته باشند

متاسفانه به خاطر بی برنامگی شهرهای بزرگی از جمله تهران روز به روز داره سقوط میکنه...تعاملات اجتماعی افراد تو این شهر داره نزول میکنه...اعتمادها صلب شده...امید و احساس امنیت رنگ باخته

مردم وارد یه مسابقه بی سرو ته شدن...مسابقه ای مرگبار که داره فرهنگ و تمدنمون رو به باتلاق میبره...روزی نیست آدمهایی رو با سرو وضع عجیب نبینم...فاصله طبقاتی رو احساس نکنم...امنیت روانی رو حس کنم...

شهر خوب شهری هست که بشه با توجه به تعاریف و موضوعاتی که بهش اشاره کردم حداقل نمره متوسط رو بهش داد...بگذریم از برخی کاستی ها در خدمات شهری و نبود فضای مناسب فرهنگی و هنری و ....

supermax15
19-08-2013, 18:06
من در رشت زندگی میکنم و راضی نیستم
اصلا باد نمیاد
وضعیت اینترنتی نا مناسب اینترنت داغونه یه isp درستو حسابی دیده نمیشه
مترو نداره
جاده های داخل همه تنگ و پر از چاله
شهری بسیار کوچیک با جمعیت 1 میلبون 800 هزار
ترافیک فراوان مخصوصا در شب و موقع ظهر
خط اوتوبوس های چرت که بهینه نیستن
پمپ گاز های دور از هم و کم
فقط داره سوپر مارکت
وضعیت فرهنگی نیست و مردمش بسیار بد دهن هستن مخصوصا تو رانندگی
نبود کابل فیبر نوری در کل
نداشتن حتی یک جای دیدنی در داخل شهر
فقط یه بازار میوه درستو حسابی داره

خلاصه اگه ادم پر توقعی مثل من باشید این شهر اصلا واسه زندگی پینهاد نمیشه نه رشت بلکه هیچ حای ایران

Soroush-S
19-08-2013, 18:52
من در رشت زندگی میکنم و راضی نیستم
اصلا باد نمیاد
وضعیت اینترنتی نا مناسب اینترنت داغونه یه isp درستو حسابی دیده نمیشه
مترو نداره
جاده های داخل همه تنگ و پر از چاله
شهری بسیار کوچیک با جمعیت 1 میلبون 800 هزار
ترافیک فراوان مخصوصا در شب و موقع ظهر
خط اوتوبوس های چرت که بهینه نیستن
پمپ گاز های دور از هم و کم
فقط داره سوپر مارکت
وضعیت فرهنگی نیست و مردمش بسیار بد دهن هستن مخصوصا تو رانندگی
نبود کابل فیبر نوری در کل
نداشتن حتی یک جای دیدنی در داخل شهر
فقط یه بازار میوه درستو حسابی داره

خلاصه اگه ادم پر توقعی مثل من باشید این شهر اصلا واسه زندگی پینهاد نمیشه نه رشت بلکه هیچ حای ایران

:n02:
در مورد خط اتوبوس و ترافیک و فرهنگ مردم کاملا درست میگی . متاسفانه مردم صف وایستادن هم یادشون رفته .:n13:
در مورد سوپر مارکت هم راست میگی .
اومدم مابقی حرفات جواب بدم ، خط آخر دیدم منصرف شدم:n01:

مصطفی
19-08-2013, 20:14
من بزرگ شده یزد هستم . حدود 7 سال تهران بودم ( هم خوابگاه رو تجربه کردم هم خونه اجاره ای ) . یه چندسال هم توی شهری بودم درست مقابل تهران ( کمبود امکانات و ... )
بعضی مسایل شهرها بر میگرده به محیط طبیعی . مثل آب و هوا و داشتن مناظر طبیعی از یه نوع خاص و ... که خب اینا رو نمیشه کاریش کرد
ولی در سایر موارد به نظرم هر شهر مثل یه انسان میمونه : کلی خصوصیت داره که شهرهای دیگه ندارن و در عوض هم شهرهای دیگه هم چیزایی دارن که شهر من ممکنه نداشته باشه . مثلا برای زمین برای خرید مسکونی خواسته باشین در نظر بگیرین شهر یزد عالیه چون اطرافش باز هست و امکان وسعت پیدا کردنش هست ولی شهری مثل مشهد توی این زمینه اینجور نیست (من تونستم با یه قیمت خوب یه زمین بزرگی ( بالاتر از 300 متر ) رو توی یه جای خوب شهر بخرم در حالیکه همین مثلا توی تهران آرزوی محاله ) . در مقابل امکاناتی که توی تهران هست توی یزد نیست .
در کل هر شهری یه خصوصیتی داره . با توجه همین هم نمیشه گفت بهترین شهر مثلا توی ایران کدوم شهره .

banii
19-08-2013, 23:29
من ساکن مشهدم

خوبیاش : از نظر امکانات خوبه ...
کار زیاد میشه پیدا کرد و پول درآورد(مخصوصا اگه یک کاری باشه که مربوط به زائرای حرم باشه... میتونی خوب عربای سگ پول رو تیغ بزنی)...

بدیاش: مذهبی بودنش... یه امام جمعه ی تندرو داره یه کاری کرده که حتی یه کنسرت هم نداریم اینجا ما :n03:
در مورد مردمش بگم که من از همشهریام دل خوشی ندارم ... دعوا و درگیری توی خیابونا زیاده ... اعصاب ملت بشدت خرده ... یه چیز دیگه که قابل توجهه نسل قبلی مشهدیا (پدر و مادرها) خیلی مذهبی اند اما جووناش اغلب بی بند و بار و بی اعتقاد ، که مشکلاتی بوجود آورده...
یه بدیه دیگه که داره شلوغ بودنشه ... بعد از تهران پرجمعیت ترین شهر ایرانه... 3 4 میلیون جمعیت داره... بیشترشون هم از دهات های اطراف اومدن آدمای بی تمدنی اند...
افغانی تو شهر زیاده... پاکستانی هم تعداد معدودی هستند... همینطور عرب (دور و بر حرم) و از همه بدتر آ خ و ن د ... تو همه خیابوناش مدام جلوی چشمتند یکی دوتا حد اقل...
یه بدیه دیگه که داره اینه که مشهد فقط بالاشهرش قشنگه ... دور و اطراف حرم و اون پایینا جای زندگی نیست...
یه مسئله دیگه آب و هواش... از اواخر خرداد تا اواخر مرداد به شدت گرم میشه ... بعضی ماههای زمستون یه سرمای استخون سوز داره در حد مسکو ... برف و بارونش کمه... بعد این آب و هوای مشهد یه جوریه که اصلا قابل پیش بینی نیست مثلا توی زمستون میبینی یه روز صبح اول طلوع از سرما یخ میزنی بعد ظهرش هوا آفتابی میشه عصرش بارونی شبش برفی !! یا توی اواخر بهار میبینی روزای اول خرداد هوا خیلی گرم و اعصاب خرد کن میشه باز چند روز میگذره اواسط خرداد که میشه تا چند روز هوا ابری و بارونی میشه ...

Atghia
19-08-2013, 23:59
شهرها کوچک شده ی کشور هستند! قاعدتا اکثریت کاستی هایی که دوستان گفتند و واقعا هست میشه گفته به نوعی مشکل همه جا هست
مثلا در اکثر شهرهای پرجمعیت ما شاهد حضور تعداد زیادی از کسانی هستیم که از روستاهای اطراف مهاجرت کردند! خب چی میشه؟فرهنگ رانندگی در شهر تحت تاثیر قرار میگیره کلاس ادما توی خیابون سطحش ممکنه متفاوت بشه و...
مشکلات اب و هوا که خاص هرمنطقه هست قاعدتا شهرهای جنوبی باید گلایه از هوای غیرقابل تحمل داشته باشند
شهرهای صنعتی گله از الودگی
و شهرهای شمالی گله از مسافرانی که به صرف داشتن طبیعت زیبا متاسفانه به شدت توسط مسافرها طبیعت و پاکیزگیشون نابود میشه!
یک شهر خوب خیلی آرمانی هست! میشه گفت کمتر شهری در ایران خوب به معنای واقعی هست
چه شهری خوبه؟
شهری که جمعیت متناسب با امکانات داشته باشه
شهری که به نظافتش به حمل و نقلش به پیشرفتش در زمینه ایجاد خیابان های جدید فضای سبز بیشتر و خیلی فاکتورهای دیگه بها داده بشه
شهری که مردمش براش دل بسوزونن نه اینکه فقط کمبودها رو گردن هم بندازن و دست رو دست بزارن
دم از الودگی میزنیم؟چرا رفت و امدها رو با وسایل نقلیه عمومی بهینه نمیکنیم؟ چرا هرکسی سعی نمیکنه اشغال رو در کوچه خیابون نریزه؟خیلی چیزا به خودمون برمیگرده...
من اشنایی زیادی با همه ی شهرهای ایران ندارم که بخوام اظهار نظر منصفانه ای داشته باشم اما از بین شهرهایی که دیدم بنظرم اصفهان منظم ترین و بهترین شهر ایران هست!
اونهم بی علت نیست شاید!و علت اصلیش بحث صنعت توریسمش هست که باعث شده بیش از حد به نظافتش به خیابون هاش به امکاناتش و نظمش بها بدن!
و ساپورتی که به واسطه قطب صنعتی بودنش داره...

mf.designing
20-08-2013, 00:48
سلام
به نظرم این بحث بحث خوبی هستش ! میتونه زمینه بیان مشکلات رو فراهم کنه و فرهنگ ساز باشه برا رفع برخیشون !

من بچه تبریزم. خیلی تفاوت فاحشی بین شهرهای ایران نمیبینم !
از دید من یه شهر خوب دارای مجموعه ای از صفات هستش از جمله : ساختار شهری درست و مهندسی شده ، رعایت اصول معماری مدرن و سنتی ، نظام مدیریتی و کنترلی قوی ، عدم وجود فاصله زیاد طبقاتی ، مسیرها و وسایل حمل و نقل مناسب سریع و ارزان ، فضای سبز مناسب ، مکانهای تفریحی مناسب و بجا ، نظافت کامل ، رسیدگی سریع در تمام ابعاد ، وجود نیازهای ضروری به صورت بجا و کامل (بیمارستانها و...) ... و برای منم مهم ترین مسئله ساختار فرهنگی و اخلاقی غنی اون شهر یا جامعه هستش ! که این مورد تو همه جای ایران منو خیلی آزار داده !!

شهر خودمون تبریز هم یه محاسن و معایبی داره که من به خاطر مسائلی که پیگیرش هستم یه تحقیق کوچولو در موردش کردم !
تبریز محاسن خوبی داره از جمله : آب و هوای مناسب ، سرمایه گذار خارجی خوب! ، آثار باستانی ارزنده ، فرهنگ خاص و اصیل (هرچند الان خیلی کم رنگه!) ، عدم حضور بیش از حد و یا غیر مجاز اتبعاع کشورهای همسایه (اینو به حساب نژاد پرستی نزارید اما شخصا تو شهرهایی مثل مشهد و تهران دیدم ابن براشون مشکل زا شده) ، روند پیشرفتی سریعتر نسبت به برخی شهرهای هم رده ، کم ترین وجود متکدی ، نظافت و تمیزی بیشتر نسبت به سایر شهرها ، مشارکت کمی بیتشر مردم در ساخت شهر به خاطر تعصباتشون در مقایسه با سایر مناطق ، امن ترین و کم جنایت ترین شهر ایران ، وجود مراکز خرید خیلی بزرگ و مدرن ، وجود شهرکها و سازه های به روز و مدرن ، غذاهای فوق العاده و رستورانهای متنوع و متعدد ، وجود تراکتور !:دی و ...

و اما معایب : بافت فرسوده خیلی زیاد ! حاشیه نشینی زیاد در مقیاس وسیع و بدون رسیدگی( بیش از نیم میلیون نفر!) ، اختلاف خیلی زیاد بالا و پایین شهر (بالا شهر نسبتا مدرن و پایین شهر...!) ، مهاجرتهای روستائی زیاد ، مهاجرتهای کاری زیاد به خاطر فضای صنعتی ، هوای خیلی آلوده (دومین شهر آلوده !) ، شهرک سازی وسیع روی رو بزرگترین و فعال ترین گسل ایران (توان مهندسی و شهرداری رو میرسونه!) و ...

اما اصلی ترین چیزی که من رو برا زندگی تو این شهر یا هر شهر دیگه ایران آزار میده مشکل فرهنگ هستش !! وجود اعتیاد ، وجود فــــحـــشا ، فرهنگ پایین شهری مردم ، عدم احترام به حقوق دیگران و حریم شخصی ، فرهنگ پایین رانندگی ، بد خلقی مردم ، عدم آگاهی در خیلی از مسائل پیرامونی ، عدم امنیت کافی برا بخصوص بانوان و ...

و در نهایت فک کنم برا اصلاح هر جامعه یا شهری هم اول باید تک تک مردمش یه شهروند خوب باشن تا شهر خوب هم شکل بگیره ...!

مصطفی
20-08-2013, 06:47
از بین شهرهایی که دیدم بنظرم اصفهان منظم ترین و بهترین شهر ایران هست!
اونهم بی علت نیست شاید!و علت اصلیش بحث صنعت توریسمش هست که باعث شده بیش از حد به نظافتش به خیابون هاش به امکاناتش و نظمش بها بدن!
و ساپورتی که به واسطه قطب صنعتی بودنش داره...
با اینکه یزدی ام و رابطه ما یزدیا و اصفهانیا اصلا خوب نیست :n02: ولی با این حرفتون کاملا موافقم . توی شهرهایی که تا حالا دیدم ( به واسطه سکونت یا مسافرت ) یکی از منظم ترین و تمیزترین شهرها اصفهانه .

iman_s
20-08-2013, 13:32
كرج
نه ميشه گفت راضي ام نه ميشه گفت ناراضي
فكر كن تو شهر خودت غريب باشي و جمعيت غيربومي و مهاجر از جمعيت بومي بيشتر باشه.آمار جرم و جنايت توش زياد باشه.شهركهاي كوچيك مثل قارچ اطراف شهر رشد كنن و بشن منبع جرم و فساد
بيشترين تعداد زندان و همچنين بزرگترين زندانهاي كشور تو شهرمه و روزي نيست كه تو روزنامه ها و سايتها خبري از يك اتفاق بد تو شهر نباشه
از همه بدتر بخاطر نزديكي با پايتخت خيلي از امكانات بهش نرسه و شهر بشه خوابگاه كارگراني كه روز براي كار ميرن تهران و شب براي خواب برميگردن كرج
جاهاي خوش آب و هوا و روستاهاي اطرافش بافت اصلي خودشونو از دست دادن و به جز معدود جاهاي دوردستش بقيه جاهاش مثل قديم نيستن.ترافيك شهر هم كه جاي خود داره.روز به روز بيشتر ميشه و كسي هم به فكر چاره نيست
ولي بازم دوستش دارم :n12:

Reza31001
20-08-2013, 14:20
چواب عنوان تاپیک از نظر من تو پستهای دوستان (بیشتر پست 8 ) اومده
اما اگه بخوام بگم شهر خوب چه شهریه باید بگم شهری خوبه که آدمای خوب داشته و آدمای خوب شهر من بیش از اندازه کمن (بقیه رو نمیدونم)

بعد این آب و هوای مشهد یه جوریه که اصلا قابل پیش بینی نیست مثلا توی زمستون میبینی یه روز صبح اول طلوع از سرما یخ میزنی بعد ظهرش هوا آفتابی میشه عصرش بارونی شبش برفی !!

:n02:
کلا رفقایی که از شهرای دیگه دارم تو کف این قضیه موندن ایضا خود ما

مثل اینکه فرهنگ شما خیلی بالاست بخصوص فرهنگ تیغ زدن مثل اینکه تو وجودتون نهادینه هست
اینجا نهادینه شده شما شک نکن

Arash4484
20-08-2013, 14:36
بجز نکات مهمی که دوستان اشاره کردن بنظر من یک شهر خوب باید رودخونه داشته باشه...کنار آب باشه خلیجی دریایی چیزی
کارون، زاینده رود، تمز، نوا، نیل، دجله، هادسون و..
بهتر از همه شهرهای کنار اون آبها، ونیزه که بطور کلی وسط آبه یا کل شهرهای کنار خزر...
اگر شهر جریان آب داشته باشه از خوبیاش اینکه برای مثال شمال ایران هم نمیشه حومه تهران نشینها برای دو روز تعطیل!
رودخونه پل هم داره که میتونی بپری از روش داخل آب:دی
آب مهمترین المان شهره خوبه از نظر من...

ahmad0120
20-08-2013, 15:21
بجز نکات مهمی که دوستان اشاره کردن بنظر من یک شهر خوب باید رودخونه داشته باشه...کنار آب باشه خلیجی دریایی چیزی
بهتر از همه شهرهای کنار اون آبها، ونیزه که بطور کلی وسط آبه یا کل شهرهای کنار خزر...
اگر شهر جریان آب داشته باشه از خوبیاش اینکه برای مثال شمال ایران هم نمیشه حومه تهران نشینها برای دو روز تعطیل!
من عاشق شهرهایی مثل اصفهان و استانبول هستم:n12:

Atghia
20-08-2013, 15:47

حرفتون قشنگه اما میدونید همین هم مستلزم رعایت خیلی مسائل هست گاهی وقتها متاسفانه ما ادمها قدر داشته های خودمون رو بدجوری نمیدونیم به این خبر توجه کنید:

گوهررود و زرجوب واقع در شهر رشت، دو رودخانه مهم و شاهرگ حیاتی مرکز گیلان هستند که سال‌هاست بر اثر بی‌توجهی مسئولان عنوان آلوده‌ترین رودخانه‌های جهان را یدک می‌کشند.
این دو رودخانه از مرکز شهر رشت عبور کرده و به دلیل الودگی به انواع الودگی های صنعتی و خانگی در اثر وارد شدن فاضلاب در آنها ، خصوصا به هنگام گرمای هوا بوی بسیار متعفنی را ایجاد کرده بطوری که عبور از کنار این رودخانه ها بسیار سخت و غیرقابل تحمل است!

لینک خبر رو نگذاشتم اما در گوگل سرچ کنید به راحتی پیدا میکنید ...

farzan311
20-08-2013, 16:07
با اینکه یزدی ام و رابطه ما یزدیا و اصفهانیا اصلا خوب نیست :n02: ولی با این حرفتون کاملا موافقم . توی شهرهایی که تا حالا دیدم ( به واسطه سکونت یا مسافرت ) یکی از منظم ترین و تمیزترین شهرها اصفهانه .
چرا رابطه مون خوب نیست؟ خواهشا سعی کنید این کدورت رو محو کنید نه اینکه پر رنگ ترش کنید
چرا مردم ما باید به خاطر بی لیاقتی و بی تدبیری دولتمون بینشون کدورت باشه؟
من که توی یزد کلی رفیق دارم و هر سالم میرم یزد هیچ مشکلی هم نداریم
در مورد اصفهان اینها به ذهنم رسید
خوبی ها:

فضای سبز زیادی داریم تقریبا هر جای شهر باشی راحت یه پارک پیدا میکنی و همین آلودگی رو خیلی کم کرده هر چند هنوز بعضی جاها احساس میشه
مکانهای دیدنی زیاد داریم البته برای کسی که چندین سال اینجا زندگی کنه تکراری میشند و اصلا سراغشون نمیریم ولی خوب برای توریست ها خیلی خوبه البته من خودم هنوز خیلی جاها رو نرفتم و کلی چیزهای جدید کشف میکنم:n02:
دانشگاه خوبی داریم!
میشه گفت 99 درصد شهرو میشه با اتوبوس رفت که خیلی خوبه البته اگه کیفیت اتوبوس ها بهتره بشه و یکم فرهنگ مردم هم در رابطه با وسایل نقلیه عمومی بالاتر بره
تقریبا هر چیزی برای خرید پیدا میشه و اغلب لازم نیست جنسی رو از شهر دیگه ای تهیه کنی خیلی وقت ها قیمت ها اینجا کمتر هم هست
موقع های که رودخونه اب داره شهر خیلی قشنگ میشه مخصوصا اگر اب در مادی ها هم جاری بشه
و خیلی چیز های دیگه که به چشم من که همیشه ازشون برخوردار بودم نمیاد

بدی ها:

بعضی جاهای شهر بافتش فرسوده شده و خوب البته جنبه تاریخی هم داره ولی برای زندگی مناسب نیستند البته اونجور که شنیدم دارند برای این قسمت ها یه فکرایی میکنند

در شهر کلی پادگان هست که باید از شهر خارج بشند و دور از اماکن مسکونی باشند ولی هیچ اقدامی برای این قضیه نمیشه
آب و هوا تا چند سال پیش خوب بود ولی هرچی میگذره بدتر میشه الان چند سال برف درست و حسابی ندیدم:n14:

از وقتی رودخونه خشک شد نه تنها زیبایی شهر از بین رفته بلکه خیلی مشکلات دیگه هم پیش اومده

در مورد مردم هم باید بگم آدم های بی فرهنگ تو همه ی شهر ها پیدا میشه اینجا هم مستثنی نیست ولی خوب محدود به یه سری محله های خاص هستند
اصفهان پتانسیل خوبی برای یه شهر توریستی و در امد زایی از این راه داره ولی روی این مساله اصلا کار نمیشه و هر سال توریست های خارجی کمتر میشند که البته دست شهرداری نیست و به مقام های بالاتر ربط پیدا میکنه کیفیت آب هم اصلا جالب نیست کلر بیش اندازه داره و به نظرم املاحش خیلی زیاده
قضیه مترو هم هست که الان چندین ساله گند زدن به شهر باهاششخصا ترجیح میدادم هیچ وقت ساخته نمیشد و اینقدر شهرو خراب نمیکردند

مترویی که باید خیلی وقت پیش ساختش تموم شد فقط برای اینکه یه سری بتونند پول بیشتری این وسط به جیب بزنند ساختش اینقدر طول کشیده

VAHID
20-08-2013, 17:03
دوستان لطفا تو انتخاب کلمات بیشتر دقت کنید تا حاشیه ساز نباشن//

SA.JJ.AD
22-08-2013, 20:51
حرفتون قشنگه اما میدونید همین هم مستلزم رعایت خیلی مسائل هست گاهی وقتها متاسفانه ما ادمها قدر داشته های خودمون رو بدجوری نمیدونیم به این خبر توجه کنید:

گوهررود و زرجوب واقع در شهر رشت، دو رودخانه مهم و شاهرگ حیاتی مرکز گیلان هستند که سال‌هاست بر اثر بی‌توجهی مسئولان عنوان آلوده‌ترین رودخانه‌های جهان را یدک می‌کشند.
این دو رودخانه از مرکز شهر رشت عبور کرده و به دلیل الودگی به انواع الودگی های صنعتی و خانگی در اثر وارد شدن فاضلاب در آنها ، خصوصا به هنگام گرمای هوا بوی بسیار متعفنی را ایجاد کرده بطوری که عبور از کنار این رودخانه ها بسیار سخت و غیرقابل تحمل است!

لینک خبر رو نگذاشتم اما در گوگل سرچ کنید به راحتی پیدا میکنید ...

ای گفتی :n28:مهمترین مشکل شهر رشت همین بحث رودخونه هاست :n21:به شخصه در هفته چند بار بوی کثافت این رودخونه ها به مشامم میخوره اینور اونور شهر (اخریش همین امروز):n21: مخصوصا تو این فصل های گرم:n27:جزء الوده ترین رودخانه های جهان ؟! نمیدونستم !!:n04: ما بریم تحقیق کنیم یکمی بیشتر حرص بخوریم از دست این مسئولین استان و شهر که یکی از یکی بی مسئولیت ترن :n29:

Gladiator.2013
23-08-2013, 01:18
دریا و جنگل داشته باشه آلوده هم نباشه خیلی خوبه از لحاظ زیبایی و طبیعت :دی

8nights&7days
23-08-2013, 02:36
ساکن تهرانم
بد نیست فقط آلودس مردمشم همه بد جز یکی دو تا:n02:
بهترین شهری که دیدم قمصر
ساکت و آروم مردمی دوست داشتنی آب و هوای خوب

شـیـفــو
25-08-2013, 12:56
سلام
من تو مرکز تهرانم ، به جز هوای کثیفش از همه چیزی راضیم .
حمل و نقل راحت ، مثلا مترو ، اتوبوس ، ایستگاهای تاکسی ، خطی های موتوری همه چیز دردسترسه .
امکانات تفریحی نزدیکه
بقالی تا دلت بخواد ریخته ، تو یه خیابون 29 تا بقالی با حداکثر فاصله 10 متر داریم
دسترسی به اداره ها مثل دفاتر اسناد رسمی ، ثبت احوال یا بانک ها راحته ، حداقل از هربانک یک شعبه داریم مثلا 5 تا بانک ملی تو محل داریم 3 تا ملت ، و ......
بازارها و فروشگاه ها مثل فروشگاه های شهروند یا رفاه یا بازارهای فروش قطعات کامپیوتری یا موبایل خیلی نزدیکه
اینترنت ; تمام isp ها منطقه رو پشتیبانی میکنند و از نظر آنتن دهی عالین .
از نظر امنیت هم که سه تا کلانتری با فاصله های کم نزدیک محلمون هستند کسی جرات نداره ناخنگیر با خودش حمل کنه چه برسه به سلب آسایش بقیه
خلاصه شاید همه جای تهران اینطور نباشه (که اطراف تهران مثل اوین ، خاک سفید و درکه نیست) اما من از شهر و محلی که توش زندگی میکنم راضیم .

حالا این تایپیک های دنباله دار قضیش چیه که همش راجع چیزای خوبه !!!
بقول اون حاجیه توی دودکش ، هرچیزی خوبش خوبه ، بدش هم بده دیگه .