PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه طراحی لوگوها و لوگوتایپ‌ها با گاید لاین و دایره

firecat
18-08-2013, 13:17
سلام
من خیلی با خودم کلنجار رفتم که شیوه این طراحی‌ها رو بفهمم ولی متاسفانه نتونستم
برای مثال من اومدم از خصوصیت Path استفاده کردم که بتونم طرحی شبیه طرح زیر در بیارم ولی نتونستم

این طرح:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی از لوگوها با این روش طراحی میشه که یه نمونه هم رو در زیر هم میتونید ببینید

تو طراحی لوگوتایپ هم زیاد دیدم که از گایدلاین‌ها استفاده میکنند و با ترکیب این گایدلاین‌ها با اشیا گوشه گرد طرح‌های نرم و استانداردی به وجود میارن

برای مثال این طرح:

و این طرح:

چند روزی در مورد این شیوه طراحی جستجو کردم ولی چیزی که به این شیوه بخوره پیدا نکردم
ممنون میشم اگر آموزشی در این مورد بزارید یا لینکی که بتونه کمکم کنه
mohammadrm
18-08-2013, 22:44
به این خط ها Guide یا خطوط راهنما میگن . نمونش هم تو فتوشاپ هست .
تو طراحی لوگو به صورت دست یک ورقی هست شطرنجی اسمش یادم نیست . در واقع این خطوط به شما کمک میکنند تا تناسب و زیبایی اشکال و حروف رعایت بشه و یک طرح یکدست و زیبا به دست بیاد .
برای طراحی این نوع لوگوها باید با Path ها و آپشن های اون آشنایی داشته باشید .
بهتون توصیه میکنم از نرم افزار ایلاستراتور برای خلق این نمونه ها استفاده کنید .
کاربرد پالت Pathfinder رو تو ایلاستراتور یاد بگیرید . تو نت آموزش پره .
موفق باشید .

firecat
18-08-2013, 23:30
ممنون
توی فتوشاپ با Path‌ تلاش کردم که این طرح اولی رو پیاده کنم ولی متاسفانه نشد

همین قسمت Pathfinder ایلاستریتور هم در فتوشاپ داریم ولی نمیدونم چرا نتونستم اون طرح لوگو شعله اولی رو پیاده کنم باهاش
اگه دقت کنید ما تو طرح لوگو شعله 4 تا دایره داریم که یکی از دایره‌ها از بقیه بزگتر ، این دایره فقط یه قسمتش Fill شده و قسمت‌های دیگه Fill نیست، هیچ shape دیگه‌ای هم نداریم که اومده باشه اون قسمت رو خالی کنه
من احساس میکنم این طرح یک جور گزینیش نقطه‌های patch روش انجام شده ، یعنی یه قسمت از دایره بزگ که اشتراک با اون دو دایره دیگه داره پر شده
میدونم اگه با ایلاسترتور هم طراحی کنم همین مشکل رو خواهم داشت چون قبلاً امتحان کردم و نتونستم

mohammadrm
19-08-2013, 11:59
برای طراحی اینجور لوگو ها باید ابتدا Grid رو فعال کنید بعدش باید با رسم شیپ ها و کپی اونها و کار با گزینه های Path Selection بتونید طرحتونو بدست بیارید .
کاربرد و تنظیمات Pathfinder تو ایلاستراتور خیلی بهتر و کاربردیتره . اون آدرس آموزش رو که تو پست قبلی گذاشتم رو نگاه کردید ؟ اگه میخوندینش و کار میکردین متوجه حرف من میشدین .
توضیح دادن تو یک ویدئو کار سختی نیست ولی ممکنه کاربر متوجه عملیات نشه . بهتون توصیه میکنم باز آموزشهای توی نت کار با شیپ ها و تنظیمات مربوط به اون و همچنین 2 گزینه مهم Path Selection و Direct Selection و آپشن ها اون رو یاد بگیرید .
این سری آموزشی تمام این چیزها رو توضیح داده .
دانلود کنید و نگاه کنید .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rar
موفق باشید

Saeed kmss-D
19-08-2013, 12:04
سلام....

برای اون نمونه خاص،
با توجه به اینکه میگید کار با شیپ ها تا حدودی می دونید و با نحوه ی ترکیب بندی ( Combine , Subtract, Intersect, Exclude ) اون ها آشنایی دارید.
تنها مشکل این طرح همون تیکه پایین هست که هیچ ناحیه ای برای کم کردن اون قسمت وجود نداره. گزینه ای که به ذهن بنده میرسه اینه که برای اون ناحیه بالا، شیپ رو به صورت دستی تغییر بدید. به این ترتیب که نقاط اضافه ای ( Add Anchor Point ) رو در محل تلاقی ها ایجاد کنید، و در نهایت تکه کرو های ناحیه مورد نظر رو با هم انتخاب کنید و شیپ مورد نظر رو بسازید. ( یا کلا از Pen برای ساخت اون قسمت استفاده کنید )

حتما میگید " ولی در تصویر چنین چیزی اتفاق نیفتاده" و من باید خدمتتون عرض کنم که از روی این تصویر نمیشه نتیجه ای از روند طراحی کار داشت و این تصویر صرفا یک سری خطوط راهنما که بدنه ی اصلی شکل از روی اون ساخته شده رو به نمایش گذاشته.

موفق باشید♥♥♥

firecat
19-08-2013, 17:07
مرسی از هر دو دوست عزیز

حتما میگید " ولی در تصویر چنین چیزی اتفاق نیفتاده" و من باید خدمتتون عرض کنم که از روی این تصویر نمیشه نتیجه ای از روند طراحی کار داشت و این تصویر صرفا یک سری خطوط راهنما که بدنه ی اصلی شکل از روی اون ساخته شده رو به نمایش گذاشته.

پس با این اوصاف تمام تصاویری که با اینگونه خطوط راهنما نمایش میدن رو نمیشه روشون استتاد کرد یعنی ترفندهای دیگه‌ای این کار انجام شده برای مثال در طرحی که در شکل دوم هست
توی اون طرح هم نمیشه فقط با ابزار اضافه و کم کردن شیپ به طرح نهایی رسید

نمیشه احتمال داد که ترفندی وجود داشته باشه که قسمتی از یک شیپ فقط اون عملیات combine یا subsract داشته باشه؟

باز هم ممنون

Saeed kmss-D
19-08-2013, 21:04
بنده فکر میکنم این تصاویر فقط گویای همین گایدلاین ها هست و بس !
یعنی تصویر رو کامل کردند و در نهایت به همراه خطوط راهنمایی که ازشون استفاده کردن به نمایش گذاشتن. این خیلی منطقی تر به نظر میرسه تا اینکه فکر کنیم حتما با یک حرکت یا ترفند و فقط با استفاده از اونچه در تصویر می بینیم این شکل ها خلق شده اند.
در همین تصویر اگر دقت کنید یک "مثلث" وسط کار می بنید. آیا این مثلث هم با ترکیب عملیات Combine یا Substract اون خطوط ایجاد شده؟! مشخصه که "نه" و اینکه این نشون میده این طرح ابتدا کامل شده، و فقط برای اینکه بیننده ببینه از کجا پدید اومده و بیس کار چی بوده به این شکل نشون داده شده.

این نظر بنده س.

موفق باشید♥♥♥

firecat
19-08-2013, 22:35
مرسی بابت نظرت یا بهتره بگم توضیحاتت :)