PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در شیر کردن فولدرها

hassan-6
16-08-2013, 19:25
سلام
من یه لپ تاپ دارم چند تا پی سی این چندتا رو با هم با هاب شبکه کردم مشکل من اینه که از تو ی لپ تاپم میتونم فولدر های همه کامپیوترهایی رو که شیر شدن رو باز کنم ولی وقتی یه فولدر رو از توی لپ تاپم شیر میکنم اون فولدر رو توی کامپیوتر دیگه میبینم ولی نمیتونم بازش کنم ولی یه فولدر به اسم Users هست که از توی لپ تاپ من شیر شده اون رو باز میتونم کنم ولی فولدر های دیگه رو نه . دمتون گرم که راهنمایی میکنید
یه سوال دیگه هر کی میتونه خیلی ابتدایی و ساده در مورد preferred DNS server و Alternate DNS server با مثال توضیح بده منم بفهمم اینها چی هستن . خیلی ممنون

hassan-6
17-08-2013, 12:07
کسی نیست...؟!

khelane
17-08-2013, 21:31
سلام
من یه لپ تاپ دارم چند تا پی سی این چندتا رو با هم با هاب شبکه کردم مشکل من اینه که از تو ی لپ تاپم میتونم فولدر های همه کامپیوترهایی رو که شیر شدن رو باز کنم ولی وقتی یه فولدر رو از توی لپ تاپم شیر میکنم اون فولدر رو توی کامپیوتر دیگه میبینم ولی نمیتونم بازش کنم ولی یه فولدر به اسم Users هست که از توی لپ تاپ من شیر شده اون رو باز میتونم کنم ولی فولدر های دیگه رو نه . دمتون گرم که راهنمایی میکنید
یه سوال دیگه هر کی میتونه خیلی ابتدایی و ساده در مورد preferred DNS server و Alternate DNS server با مثال توضیح بده منم بفهمم اینها چی هستن . خیلی ممنون

خب عزیز دوباره از اول پوشه ها رو شیر کن ضمنا در داخل لب تاب رو پوشه وقتی میخوای شیر کنی رو evey one شیر کن تا همه بهش دسترسی داشته باشن اگه فقط میخوای یه نفر یا چند نفرا از این 6 نفر دسترسی داشته باشن هونجا که میخوای پوشه رو شیر کنی یوزر ها رو انتخاب کن و در قسمت دسترسی هم میتونی تنظیمات پیشرفته رو اعمال کنی
در ضمن میتوی یه بار هم وقتی پوشه ها رو شیر میکنی فرضا وقتی شیر شده مینویسه
yor-pc/folderd share x//

این متن رو توی مای کامپیوتر در بخش ادرس بار کپی و برو رو بزن ببین میاره؟
در مورد dns هم وقتی شما اولی معلومه دی ان اس اصلی میباشد وقتی شما نام یه سایت رو مینویسی این دی ان اس وظیفه داره نام سایت رو از اسم به عدد همون ای پی تغییر بده
دومی هم از اسمش معلومه الترنیت یعنی جانشین یا جایگزین دی ان اس اصلی در مواقعی که دی ان اس اصلی به دلایلی نتونه درست کار کنه این دومی میاد کار میکنه
انشالله که درست و کامل گفته باشم