PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک برای پایان نامه

mtf mohammad
15-08-2013, 21:12
سلاممن برای حل پایان نامه همون دم به مشکل خوردم و موندم چکیکار کنم ...لطفا کمک کنید ...من دو مولد دارم که از هرکدوم برق متفاوتی می گیرم حالا میخوام این برق رو یکی کنم به عبارتی اونها رو جمع کنم برای روشن شدن موضوع برای مثال باطری قلمی رو در نظر بگیرین که 1.5 ولت برق داره و سرو ته باطری ها رو به هم وصل کنیم برق جمع میشه و میشه 3 ولتحالا در مورد مولدی که مدام در حال کاره چطور میتونم این کار رو بکنم با اطلاعات اندکی که دارم (اینکه برق برگشتی نباید باشه تا دوباره به مولد برگرده و در مدار باید از باطری استفاده کنم ) حدس زدن مدار برام مشکله ..... یعنی کل مسئله برام مشکله ...با توجه به اینکه من رشتم ساخت و تولیده و هیچ اطلاعاتی در مورد رشته برق ندارم لطفا راهنماییم کنید و شکل مدار رو برام ترسیم کنید و بگین که برای این کار به چه لوازم و ابزاری نیاز است ؟

mtf mohammad
24-08-2013, 22:52
اگر کسی حتی یه راهنمایی هم در مورد این موضوع میدونه دریغ نکنه ... کمک بزرگی می کنه بهم ... ؟!

mad86
25-08-2013, 08:04
بايد مشخصات مولد ها رو بزاريد اينكه AC هستند يا نه DC و ولتاژ و توانشون هر كدام چقدر و امپدانس خروجي و... و منظورتون از جمع كردن يعني ميخواهيد دو مولد مثلا با ولتاژ 110 رو به يك مولد با ولتاژ 220 تبديل كرد؟

دوتا باطري كه مثال زديد چون دو منبع كاملا شبيه هستند و DC براحتي ميشه با سري كردن ولتاژ ها رو جمع ميشوند و با موازي كردن جريان خروجي توان رو افزايش پيدا ميكنند

اگر اين دو منبع AC‌باشند خيلي مسائل بايد لحاظ بشه ، مثلا اولين نكته اينكه بايد دقيقا سنكرون و همفاز باشند و دقيقا در يك نقطه همفاز بهمديگر متصل شوند وگرنه شما بجاي افزايش توان تخريب توان خواهيد داشت.
تطبيق امپدانس هم اگر ميخواهيد تعادل بار بين مولد ها داشته باشيد

mtf mohammad
26-08-2013, 12:28
بايد مشخصات مولد ها رو بزاريد اينكه AC هستند يا نه DC و ولتاژ و توانشون هر كدام چقدر و امپدانس خروجي و... و منظورتون از جمع كردن يعني ميخواهيد دو مولد مثلا با ولتاژ 110 رو به يك مولد با ولتاژ 220 تبديل كرد؟

دوتا باطري كه مثال زديد چون دو منبع كاملا شبيه هستند و DC براحتي ميشه با سري كردن ولتاژ ها رو جمع ميشوند و با موازي كردن جريان خروجي توان رو افزايش پيدا ميكنند

اگر اين دو منبع AC‌باشند خيلي مسائل بايد لحاظ بشه ، مثلا اولين نكته اينكه بايد دقيقا سنكرون و همفاز باشند و دقيقا در يك نقطه همفاز بهمديگر متصل شوند وگرنه شما بجاي افزايش توان تخريب توان خواهيد داشت.
تطبيق امپدانس هم اگر ميخواهيد تعادل بار بين مولد ها داشته باشيد

تشکر از جوابتون ...
در مورد مولدها باید بگم که از نوع dc هستند
و ولتاژ تولیدی اگر بنا به گفته شما ثابت در نظر بگیریم برای هر دو ... ولتاژ تولیدی از مولد 2 ولت ( در حال حاضر برای ساخت ماکتی از طرح اولیه میخوام )
توان کم و اون امپیدانس رو نمی دونم یعنی چی ...

و در مورد جمع ولتاژ هم باید بگم که اگر از هر مولد 2 ولت خروجی داشته باشیم میخوام ولتاژ خروجی رو با هم جمع کنم و اون رو بکنم 4 ولت ( بنا به شرایطی که طرحم داره حتما باید دو مولد باشه و حتما هم باید برق خروجی اونها با هم جمع بشه و نمی تونم از مولدی با خروجی 4 ولت استفاده کنم یا ....)

و اینکه باید اضافه کنم که مثلا اگر افتامات ماشین رو در نظر بگیریم از بازگشت برق به مولد جلو گیری میکنه حال اگه ازش استفاده کنم - البته نمیدونم میتونم یا نه یعنی میشه استفاده کرد یا نه - بعد ولتاژ تولیدی مولد رو که از آفتامات عبور کرده ، به باتری قابل شارژ انتقال بدم حالا دو سر این باتری رو به هم متصل و نهایتا ولتاژ جمع بشه البته این کار برای اینه که توی طرحم میتونم مقداری از انرژی مکانیکی تولیدی اضافه رو به برق تبدیل و مجددا برق رو در طرحم به کار بگیرم برای ایجاد بهینه ترین حالت ... آیا این امکان پذیر است و اینکه مدار اون چه شکلی میشه و وسایلی که برای ایجاد این مدار مورد نیازه چیه (آیا خازن ، دیود ، مقاومت و ... ) ....
مسلما ولتاژ خروجی از مولد نوساناتی داره حتی کمش که برای ثابت کردن و یا تقویتش از چی میتونم استفاده کنم البته برای ولتاژ خروجی نهایی 4 ولت ؟