PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با دمای کارت گرافیک GTX 460

Mostafa 3D
15-08-2013, 05:15
سلام

حدود 2 سال پیش در تاپیکی مشکلم رو درباره دمای گرافیک GTX 460 مطرح کردم و بعد از گفتگوهایی که با دوستان انجام شد نتیجه این بود که بهتره کارت رو بفرستم گارانتی ولی متاسفانه به دلیل مشغله کاری که با سیستمم داشتم اینکار برام مقدور نبود
توی این دوسال با دمای این گرافیک یه جورایی کنار اومدم ولی تا همین چند روز پیش دیگه خیلی دماش افزایش پیدا کرده بود به همین دلیل فن کارت رو باز کردم و با تمیز کردن خاکهاش دوباره بستم که دیدم خیلی بدتر شد ( در ضمن دیگه گارانتی گرافیک تموم شده ) و دوباره کارت رو باز کردم و خمیر سیلیکون های خشک شده رو پاک و خمیر جدید زدم . اما الان که روشن میکنم بازم دما بالاتر رفته و نسبت به قبل از باز کردن بیشتر شده .

مدل کارت گرافیک من دقیقه میشه عکس زیر :

EVGA GeForce GTX 460
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان برای خنک کردن این کارت گرافیک چه پیشنهادی دارید ؟
الان دو مانیتوره در حالت عادی ( بدون لود ) دماش به بالا 90 درجه میرسه و تک مانیتوره هم 50 تا 80 متغیره ( این دما خیلی بالاست! )
دنبال یه سری فن گشتم و مدلهایی مثل تصویر زیر رو دیدم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی خب فکر کنم فن خودش خیلی قوی تر این باشه ؟ ها ؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

soroosh_cz
15-08-2013, 06:50
دوست عزیز من خودم دو تا 460 دارم، در حالت بیکاری دماشون نزدیک به 36 درجه و در حالت کار با تنظم پروفایل فن با نرم افزار MSI Afterburner به زور به 56 درجه میرسه... به نظر من اگر گرافیکت خیلی خیلی داغ میکنه، بگرد و مشکلش رو پیدا کن، چون ممکنه فردا باعث خرابی گرافیک بشه... فن عوض کردن همیشه راهکار نیست... به نظر من اگر در کیس باز باشه، همون فن استوک، به خوبی جواب دمای گرافیک رو میده، حتی اگر اورکلاک کنید.

Mostafa 3D
15-08-2013, 07:16
دوست عزیز من خودم دو تا 460 دارم، در حالت بیکاری دماشون نزدیک به 36 درجه و در حالت کار با تنظم پروفایل فن با نرم افزار MSI Afterburner به زور به 56 درجه میرسه... به نظر من اگر گرافیکت خیلی خیلی داغ میکنه، بگرد و مشکلش رو پیدا کن، چون ممکنه فردا باعث خرابی گرافیک بشه... فن عوض کردن همیشه راهکار نیست... به نظر من اگر در کیس باز باشه، همون فن استوک، به خوبی جواب دمای گرافیک رو میده، حتی اگر اورکلاک کنید.

سلام و ممنون از راهنماییتون
با EVGA Precision X دور فن رو بردم روی آخر ولی بالا و پایین شدن دما خیلی غیر عادیه !!!
دنبال چه مشکلی باید بگردم ؟ چطور میتونم مشکلش رو پیدا کنم ؟
یعنی مشکلش نرم افزاریه ؟

EXTREME
15-08-2013, 10:12
با EVGA Precision X دور فن رو بردم روی آخر ولی بالا و پایین شدن دما خیلی غیر عادیه !!!
دنبال چه مشکلی باید بگردم ؟ چطور میتونم مشکلش رو پیدا کنم ؟
یعنی مشکلش نرم افزاریه ؟

اگه با افزایش دور فن باز هم دما پایین نیومد یک خمیر حرارتی به gpu بزنید و دوباره تست کنید تهویه کیس رو هم بهتر کنید درست نشد مشکل میتونه از فن گرافیک باشه که درست عمل نمیکنه

saeed_136915
15-08-2013, 11:12
سلام
خواستم این رو بگم که تو حالت دو مانیتور یا بیشتر، کلاک مموری و کور خیلی بالا میره و دما هم به شدت میره بالا. یعنی این حالت دوال مانیتور چیزی از لود کامل کمتر نداره :n02:

EXTREME
15-08-2013, 11:39
سلام
خواستم این رو بگم که تو حالت دو مانیتور یا بیشتر، کلاک مموری و کور خیلی بالا میره و دما هم به شدت میره بالا. یعنی این حالت دوال مانیتور چیزی از لود کامل کمتر نداره :n02:

تو حالت تک مانیتور هم دمای idle گرافکیشون نسبتا بالاست

Mostafa 3D
15-08-2013, 17:48
اگه با افزایش دور فن باز هم دما پایین نیومد یک خمیر حرارتی به gpu بزنید و دوباره تست کنید تهویه کیس رو هم بهتر کنید درست نشد مشکل میتونه از فن گرافیک باشه که درست عمل نمیکنه

خمیر حرارتی که اشاره کردید همون خمیر سیلیکونه یا یه چیز دیگست ؟ اگه همون خمیر سیلیکونه باید بگم که خمیر زدم ولی بازم حرارت بالاست
تهویه کیس به نظرم خوب باشه . درواقع الان درب کیس کاملا بازه و هوا رفت و آمد داره .
این بالا و پایین رفتن دما خیلی غیرعادیه ! مثلا الان روی حالت تک مانیتوره هستم و دمای idle چیزی حدود 50 ولی اگه یه فتوشاپ باز کنم و کمی با فتوشاپ کار کنم دما به 98 میرسه !!! این بالا و پایین شدن دما خیلی ناجوره . درسته ؟
فن خوبی رو سراغ دارید که به چیپ GTX460 بخوره و حداقل شکل و ظاهرش حرفه ای تر از اون عکسی باشه که در پست اول گذاشتم .
یعنی یه فن حرفه ای باشه که وقتی میخرم مطمئن باشم که جواب میگیرم و دیگه مشکل دما رو نخواهم داشت

بازم ممنون و منتظر راهنمایی های شما هستم

saeed_136915
15-08-2013, 22:41

خمیر حرارتی که اشاره کردید همون خمیر سیلیکونه یا یه چیز دیگست ؟ اگه همون خمیر سیلیکونه باید بگم که خمیر زدم ولی بازم حرارت بالاست
تهویه کیس به نظرم خوب باشه . درواقع الان درب کیس کاملا بازه و هوا رفت و آمد داره .
این بالا و پایین رفتن دما خیلی غیرعادیه ! مثلا الان روی حالت تک مانیتوره هستم و دمای idle چیزی حدود 50 ولی اگه یه فتوشاپ باز کنم و کمی با فتوشاپ کار کنم دما به 98 میرسه !!! این بالا و پایین شدن دما خیلی ناجوره . درسته ؟
فن خوبی رو سراغ دارید که به چیپ GTX460 بخوره و حداقل شکل و ظاهرش حرفه ای تر از اون عکسی باشه که در پست اول گذاشتم .
یعنی یه فن حرفه ای باشه که وقتی میخرم مطمئن باشم که جواب میگیرم و دیگه مشکل دما رو نخواهم داشت

همون VF3000 زالمن که خیلی خوبه خودش. فقط صداش یه مقدار بالاس (یه مقدار کم) ولی خنک کنندگیش خوبه. خیلی هم سخت پیدا میشه. من قبلا واسه GTX470 گرفته بودم خوب بود. محصولات زالمن کیفیتشون خوبه.

Mostafa 3D
16-08-2013, 00:24
همون VF3000 زالمن که خیلی خوبه خودش. فقط صداش یه مقدار بالاس (یه مقدار کم) ولی خنک کنندگیش خوبه. خیلی هم سخت پیدا میشه. من قبلا واسه GTX470 گرفته بودم خوب بود. محصولات زالمن کیفیتشون خوبه.

این کولر VF3000F به چیپ کارت گرافیک من میخوره
آخه خودش که زده GTX470/465 ولی کارت من GTX460 !

Hamed DC
20-08-2013, 10:51

درود دوست عزیز.
در ابتدا یک خمیر سیلیکون با کیفیت خریداری کنید(نه از این فله ای های3000تومنی!). برای زدن خمیر سیلیکون هم یک سری ظرایط هستش که باید اونها رو قبل از زدن خمیر روی چیپ، اعمال کنید.
با انجام دادن این کار و با توجه به دمایی که شما دارین، باید دما تا مرز70درجه کاهش پیدا کنه توی لوود. اگه با تمام این کارهای باز دما همچنان بالا بود با افزایش دور فن هم کاهشی دیده نشد، مشکل
از چیپ کارت گرافیک هستش که دچار مشکل شده.
شما موارد بالا رو اعمال کنید اگر مشکل همچنان پابرجا بود، مشکل رو خدمتتون عرض میکنم.
پ.ن: فعلا نیازی به خرید هیچ خنک کننده ای نیست.

EXTREME
20-08-2013, 12:08
این کولر VF3000F به چیپ کارت گرافیک من میخوره
آخه خودش که زده GTX470/465 ولی کارت من GTX460 !

من یک گرافیک از برند msi بود که دقیقا مشکل شما رو داشت حتی با افزایش speed fan هم دما پایین نیومد خمیر هم زده شده بود و همه چی بررسی شده بود مشکل از فن بود با اینکه speed fan زیاد میشد که این هم از خود فن میتونست باشه هم مدار pwm و هم بایوس پس ابتدا وضعیت کولینگ رو چک کنید و یک فن روش تست کنید اگه نشد خود گرافیک ایراد داره

shabnam1986
05-06-2016, 21:50
ببخشین تاپیک قدیمی رو بالا آوردم
منم این مشکل رو دارم

خمیر سیلیکون خوب رو ب کمک متخصص زدم فن سالمه ولی داغ میکنه دور فن رو 3800 میره ولی خنک نمیشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
06-06-2016, 07:47
ببخشین تاپیک قدیمی رو بالا آوردم
منم این مشکل رو دارم

خمیر سیلیکون خوب رو ب کمک متخصص زدم فن سالمه ولی داغ میکنه دور فن رو 3800 میره ولی خنک نمیشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دما در حالت لود چقدر است /؟

shabnam1986
06-06-2016, 07:55
بین 80 تا 90