PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید Cpu core i7 4770 k یا Amd Fx 8350

htconex+
14-08-2013, 17:47
سلام دوستان عزیز
من میخواستم کامپیوتر Pc رو ارتقا بدم واسه Cpu میخواستم یکی ازCpu core i7 4770 k یا Amd Fx 8350 رو انتخاب کنم فقط نمیدونم دقیق کدوم بهتره یکی میگه این یکی میگه اون!کدوم ارزشش برای خرید بیشتره؟با دلیل لطفا
چرا سی پی یو Amd قیمتش کمتر از intel 4770k هست؟چه چیز این دو سی پی یو با هم فرق داره که اونهمه اختلاف قیمت دارند؟ اگه امکانش هست قیمت آخرشونو هم بگید چون من از قیمت جدیدشون خبری ندارم.
در ضمن یه مادربرد مناسب با این Cpu پیشنهاد بدید.
ممنون

htconex+
14-08-2013, 21:04
کسی نیست جواب ما رو بده؟

eshraghi2010
14-08-2013, 21:48
سلام دوستان عزیز
من میخواستم کامپیوتر Pc رو ارتقا بدم واسه Cpu میخواستم یکی ازCpu core i7 4770 k یا Amd Fx 8350 رو انتخاب کنم فقط نمیدونم دقیق کدوم بهتره یکی میگه این یکی میگه اون!کدوم ارزشش برای خرید بیشتره؟با دلیل لطفا
چرا سی پی یو Amd قیمتش کمتر از intel 4770k هست؟چه چیز این دو سی پی یو با هم فرق داره که اونهمه اختلاف قیمت دارند؟ اگه امکانش هست قیمت آخرشونو هم بگید چون من از قیمت جدیدشون خبری ندارم.
در ضمن یه مادربرد مناسب با این Cpu پیشنهاد بدید.
ممنون

کاربردتون چیه ؟! سقف بودجتون چقدره ؟
اگه بودجتون محدوده FX8350 رو بگیرید و گرنه Core i7 4770K ! البته اگه اور کلاک نمی کنید می تونید برای کاهش قیمت Core i7 4770 بگیرید ! قیمت Core i7 4770K تقریباً 1235000 و FX8350 تقریباً بین 750 ت 770 تومنه اما سایت لیون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به طور ویژه داره میده 709 تومن !
در کارایی و پرفورمنس کلی Core i7 4770K بهتره مخصوصاً توی گیم !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

htconex+
14-08-2013, 22:45
کاربردتون چیه ؟! سقف بودجتون چقدره ؟
اگه بودجتون محدوده FX8350 رو بگیرید و گرنه Core i7 4770K ! البته اگه اور کلاک نمی کنید می تونید برای کاهش قیمت Core i7 4770 بگیرید ! قیمت Core i7 4770K تقریباً 1235000 و FX8350 تقریباً بین 750 ت 770 تومنه اما سایت لیون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به طور ویژه داره میده 709 تومن !
در کارایی و پرفورمنس کلی Core i7 4770K بهتره مخصوصاً توی گیم !
سلام
میخوام این سیستم رو بگیرم نظرتون چیه؟
intel core i7 4770k
Amd 7950 3GB
corsair dual channel 8GB
Asus B-85M-E
با بودجه ی حدود 3تومن.
اما در مورد مادربرد زیاد مطمئن نیستم اگه پیشنهاد بهتری دارید بفرمایید:n16:

eshraghi2010
14-08-2013, 23:20
سلام
میخوام این سیستم رو بگیرم نظرتون چیه؟
intel core i7 4770k
Amd 7950 3GB
corsair dual channel 8GB
Asus B-85M-E
با بودجه ی حدود 3تومن.
اما در مورد مادربرد زیاد مطمئن نیستم اگه پیشنهاد بهتری دارید بفرمایید:n16:

نگفتید که اهل اورکلاک هستید یا نه ؟!! چون اگه اورکلاک کنید باید مادربرد سری Z87 بردارید ! اگه هم اصلاً اهلش نباشید میتونید Core i7 4770 معمولی بگیرید با یه مادربرد مثل همین سری B85 !
مادربرد B85 موجود توی بازار من فقط B85-PLUS دیدم توی لیون 399 تومن ! شما این مدلی که خودتون گفتید رو جایی دیدید که موجود داشته باشه ؟!!
ضمناً پاور مناسب دارید ؟!! بقیه قطعات رو قصد خرید ندارید ؟!! مثل هارد ، دی وی دی رایتر ، بدنه کیس ؟!! فقط مادربرد ،RAM ،CPU و گرافیک می خواهید بخرید ؟!! ( چون اگه اون قطعات هم بخواهید بخرید بودجه 3 میلیون کافی نیست ! )
سیستم زیر رو موقتاً بهتون پیشنهاد می کنم اما به سؤالاتی که پرسیدم جواب بدید تا بشه تغییرات مناسب تری رو انجام داد !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

htconex+
15-08-2013, 00:52
نگفتید که اهل اورکلاک هستید یا نه ؟!! چون اگه اورکلاک کنید باید مادربرد سری Z87 بردارید ! اگه هم اصلاً اهلش نباشید میتونید Core i7 4770 معمولی بگیرید با یه مادربرد مثل همین سری B85 !
مادربرد B85 موجود توی بازار من فقط B85-PLUS دیدم توی لیون 399 تومن ! شما این مدلی که خودتون گفتید رو جایی دیدید که موجود داشته باشه ؟!!
ضمناً پاور مناسب دارید ؟!! بقیه قطعات رو قصد خرید ندارید ؟!! مثل هارد ، دی وی دی رایتر ، بدنه کیس ؟!! فقط مادربرد ،RAM ،CPU و گرافیک می خواهید بخرید ؟!! ( چون اگه اون قطعات هم بخواهید بخرید بودجه 3 میلیون کافی نیست ! )
سیستم زیر رو موقتاً بهتون پیشنهاد می کنم اما به سؤالاتی که پرسیدم جواب بدید تا بشه تغییرات مناسب تری رو انجام داد !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نه داداش زیاد اهل اورکلاکینگ نیستم.خوب اگه سخت افزار جوابگو باشه چه احتیاجی هست?منتها intel تو سایتش گفته که نباید. 4770k cpu دماش از 72 یا 77(دقیق یادم نیست) بالا بره.خوب با این که مصرفش کمه اما فکر نمیکنید مشکل ساز بشه?سیستم فعلی من دماش رو 60-65 درجه هست!!!

من فقط یه کیس هم میخوام بخرم و کیس قبلی و cpu intel pentium d 945 و ati radeon 5770 و دوتا رم 1gb ddr2 و مادر برد اسمشو الان تو خاطرم نیستو میخوام بفروشم:n10::n02: power هم نمیخوام بخرم چون یه greennpower 535 watt دارم که فک میکنم مناسب باشه.دی. دی رایترم. دارم نیاز نیست بخرم.میمونه هار که 320gb دارم که تا خرخره پره شاید عوض کنم.
واسه گرافیکم بین سه مدل gtx 760 و gtx 660 ti و radeon 7950 موندم.
چون من زیاد واسه گیم میخوام حافظه ی تصویری برام مهمه.که متاسفانه اودیا همش 2 gb هست ولی 7950 3gb هست.بنظرتون واسه باری کدوم مدل قدرتمندتر مناسبتره?.ممنون

Ali*Reza
15-08-2013, 01:30
اگر کاربردتون گيم هست به نظر من پردازنده هاى پلتفرم اينتل تا حدودى مناسبترن و پردازنده انتخابيتون 4770 گزينه خيلى خوبيه.
اگر قصد اور ندارين پس پردازنده را ضريب بسته تهيه کنين که قيمت پايينترى هم داره.
براى مادربورد هم من ASUS H87 PRO رو با قيمت تقريبى 530 پيشنهاد ميکنم.
در ضمن پاورتون رو هم بايد عوض کنين و متناسب با قطعاتتون انتخاب کنين.

88masuod
15-08-2013, 05:54
میشه در مورد پاورشون که چرا باید عوض بشه توضیح بدین .سازگار نیست یا توان کافی نداره ؟

eshraghi2010
15-08-2013, 07:59
نه داداش زیاد اهل اورکلاکینگ نیستم.خوب اگه سخت افزار جوابگو باشه چه احتیاجی هست?منتها intel تو سایتش گفته که نباید. 4770k cpu دماش از 72 یا 77(دقیق یادم نیست) بالا بره.خوب با این که مصرفش کمه اما فکر نمیکنید مشکل ساز بشه?سیستم فعلی من دماش رو 60-65 درجه هست!!!

من فقط یه کیس هم میخوام بخرم و کیس قبلی و cpu intel pentium d 945 و ati radeon 5770 و دوتا رم 1gb ddr2 و مادر برد اسمشو الان تو خاطرم نیستو میخوام بفروشم:n10::n02: power هم نمیخوام بخرم چون یه greennpower 535 watt دارم که فک میکنم مناسب باشه.دی. دی رایترم. دارم نیاز نیست بخرم.میمونه هار که 320gb دارم که تا خرخره پره شاید عوض کنم.
واسه گرافیکم بین سه مدل gtx 760 و gtx 660 ti و radeon 7950 موندم.
چون من زیاد واسه گیم میخوام حافظه ی تصویری برام مهمه.که متاسفانه اودیا همش 2 gb هست ولی 7950 3gb هست.بنظرتون واسه باری کدوم مدل قدرتمندتر مناسبتره?.ممنون

در مورد گرافیک کارایی فقط توی حافظه گرافیکی نیست ! راستش منم یه کم مشکوک بودم یه سرچ کردم و بنچمارک هایی رو دیدم و گفته شده بود که 760 در برابر قیمتش کارایی مناسب تری داره !! به هرحال همون طور که اساتید گفتند اگه بودجتون رو ببرید بالا و 7970 یا 770 انوبدیا که حتی نسخه 4 گیگابایتی هم داره بخرید عالی خواهد بود !
حتماً پاورتون رو عوض کنید و حجم هارد مورد نیازتون رو هم اعلام کنید !
اینم چند تا بنچمارک مقایسه این دو کارت :
لینک چهارم رو صفحات دوم تا پنجمش رو ببینید !
لینک ششم هم صفحات 3 تا شش رو ببینید !
بنچمارک های لینک آخر رو هم با قند شکن ببینید !

htconex+
15-08-2013, 11:00
سلام دوستان عزیز
ببخشید شما که مادر برد ASUS H87 PRO رو پیشنهاد میکنید با قیمت 530 تومن فرقش با Asus-B85M-E که 490 تومن هست چیه دقیقا؟
تو سایت intel در مشخصات فنی در مورد t case که فکر کنم همون termprature case باشه Cpu 4770k نوشته که 72.72°C Case Temperature is the maximum temperature allowed at the processor Integrated Heat Spreader (IHS). خب این یعنی چی؟ نباید دمای Cpu از 72.72 درجه سانتی گراد بیشتر بشه؟خب قطعا تو بازی ها و نرم افزار هایی مثل recovery password kit دمای cpu افزایش پیدا میکنه دیگه؟مشکلی پیش نمیاد؟
بنظرتون کارت گرافیک برای بازی بهتره؟Gtx 770 3GB یا Amd 7970 3GB یا Gtx 670 4GB? بیشترین قیمت هم ماله 670 4GB هست 1.8 میلیون تومنه.متاسفانه این کارت گرافیک ها که بعضا vram شون بیشتر از نسخه ی 2gb هست بنچمارکشون اصلا پیدا نمیشه منظورم اینه که بنچمارک کارت گرافیک gtx 670 با vram 2GB همجا هست ولی بنچمارک gtx 670 با vram 4GB نیست!!!!

Ali*Reza
15-08-2013, 16:58
در مورد پاور همونطور که گفتم با توجه به قطعات نسبتا حرفه ای و پر مصرفی که انتخاب کردین ، باید عوض بشه. برای پیشنهاد پاور هم باید مشخصات کامل قطعات سیستمتون رو بگین تا راحتتر بشه نظر داد.
مادربورد پیشنهادی از چیپ H87 هست که اختلاف و تفاوتش با چیپ ضعیفتر B85 مشخصه. هم از لحاظ یک سری آپشنها و هم از لحاظ مدار تغذیه و تعداد فازها اختلاف دارن.
مطلبی که در مورد پردازنده گفتین ، همونطور که خودتون هم گفتین در مورد حداکثر دمای پردازنده هست. مسلما برای کاربرایی که پردازنده رو اور میکنن و مدام پردازندشون تحت فشار هست خرید خنک کننده و کولر مجزا برای پردازنده توصیه میشه که برای کاهش دما تاثیر محسوسی داره.
همونطور که قبلا هم گفتم اگر قصد اور ندارین بهتره پردازنده ضریب بسته تهیه کنین که هزینه کمتری هم داره.
برای گرافیک هم در تاپیک مربوط به خودش پاسختون داده شده.

lord Asghar
16-08-2013, 11:13
سلام
ببخشید با این مادربرد سپ پی یو Asus B85M-E هم اور کلاک میشه دیگه درسته؟فقط این مادربرد مخصوص اورکلاک نیست.با همه ی این مادر برد ها میشه cpu رو اورکلاک کرد.تنها تفاوتشون داشتن amd crossfire و nvidia sli هست که اگه لازم باشه ادم کارت گرافیکو عوض میکنه بجای اینکه کارت رو دوبل کنه هم گرمای کمتری درست میکنه هم مصرف کمتری داره.در ضمن فک نمیکنید برای GTX 770 این power 535 w کافی باشه؟

htconex+
17-08-2013, 00:03
سلام
بالاخره من متوجه نشدم که باید پاور رو عوض کنم یاخیر؟پاورم 535w هست.درضمن اگه من مادربرد b85m-e داشته باشم میتونم overclock کنم cpu رو یا خیر؟
یه سوال دیگه هم داشتم
اگه من مادربردی داشته باشم که قابلیت nvidia sli یا crossfire داشته باشه و یک کارت گرافیک Amd hd 7970 3GB بندازم روش میتونم بعدا یه کارت گرافیک از nvidia هم بندازم روش؟
ممنون

Ali*Reza
17-08-2013, 00:12
همونطور که قبلا هم گفتم با توجه به قطعات تقريبا پرمصرف و حرفه اى که انتخاب کردين پاور رو هم بايد عوض کنين.
در مورد مادربورد هم براى اور بهتر از چيپ قدرتمندتر مثلz87 استفاده کنين تا موقع اور به مشکل نخورين.