PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم شدن حجم درایو ها

mehrdad9
12-08-2013, 15:29
سلام
من تازه متوجه این حجمی از هاردم که میزنه پره واقعی نیست!!
مثلا یکی از درایوهام 205 گیگه و میزنه 1.5 گیگ خالیه ولی وقتی حجم کله فایل های توشو نیگا میکنم روی هم 176 گیگابایته!!! خب این 30 گیگابایت از کجا اومده؟؟؟
واسه بقیه درایو هام هم همینجوره البته واسه اونا حدوده 10 گیگابایت حجم نامعلوم میزنه
Disk CleanUp هم زدم ولی اتفاق خاصی نیفتاد!
راهی هست این حجم زیاد رو بر گردونم؟؟

saeed_136915
12-08-2013, 16:19
سلام
احتمالا شما حجم فایل های مخفی رو در نظر نمیگیرین.
یه مقدار از این فایل های مخفی حجمشون بالاست مثل فایل های pagefile و hiberfil و فایل های System Restore .
واسه اینکه فایل های مخفی رو ببینین Folder Options رو اینجوری تنظیم کنین :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehrdad9
12-08-2013, 16:29
سلام
احتمالا شما حجم فایل های مخفی رو در نظر نمیگیرین.
یه مقدار از این فایل های مخفی حجمشون بالاست مثل فایل های pagefile و hiberfil و فایل های System Restore .
واسه اینکه فایل های مخفی رو ببینین Folder Options رو اینجوری تنظیم کنین :

آره! همیناست!
پاکشون کنم عیبی نداره؟؟
حجم زیادیش واسه فولدر System Volume Information هستش!

saeed_136915
12-08-2013, 18:30
آره! همیناست!
پاکشون کنم عیبی نداره؟؟
حجم زیادیش واسه فولدر System Volume Information هستش!

نه خوب پاک نکنین. شما اگه سیستمتون رو هایبرنیت نمیکنین میتونین hiberfil.sys رو پاک کنین ولی فایل های دیگه یا به حالت عادی نمیتونین پاک کنین یا هم اگه پاک کنین به سیستم آسیب میرسه.
شما اگه از System Restore استفاده نمیکنین (که فایل هاش توی همون پوشه ی System Volume Information ذخیره شده) میتونین اون رو غیر فعال کنین:

mehrdad9
12-08-2013, 18:50
نه خوب پاک نکنین. شما اگه سیستمتون رو هایبرنیت نمیکنین میتونین hiberfil.sys رو پاک کنین ولی فایل های دیگه یا به حالت عادی نمیتونین پاک کنین یا هم اگه پاک کنین به سیستم آسیب میرسه.
شما اگه از System Restore استفاده نمیکنین (که فایل هاش توی همون پوشه ی System Volume Information ذخیره شده) میتونین اون رو غیر فعال کنین:

خیلی ممنون از جوابتون
ولی پوشه های System Volume Information که حجمش زیاد بود رو پاک کردم بجز اونی که تو درایو C ـه
آخه یکیش 30GB بود خب خیلی زیاده!