PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید لپ تاپ حدود 3تومن

ahriman323
12-08-2013, 14:53
سلام دوستان
یه لپ تاپ بین 3 تا 3.5 میلیون بهترین انتخاب چی میتونه باشه

-برای استفاده طولانی مدت میخوام
- 15.6 اینچ
-بدنه ترجیحا آلومینیومی(قسمت تاچ پد حتما آلمینیومی )
- سی پی یو i7
- حداقل رم 6
- گرافیک مهم نیست برام
- صفحه نمایش با کیفیت(دید عمودی عالی) ترجیحا صفحه نمایش برای کار در محیط بیرون خوب جواب بده
-صدای با کیفیت و خوب

- کیبورداگر بک لایت باشه خوبه
- سری های باریک و سبک باشه بهتره

خودم ASUS K56CB را تو این رنج مناسب دونستم نظر دوستان چیه چیز بهتر هست؟! پیشنهاد بدید لطفا!

پردازنده: Intel 3537U Core i7 2.00GHz up to 3.10 GHz - Cache 4 MB
حافظه: 6 GB DDR3
هارد دیسک: 1024 GB 5400rpm
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 740M 2048 MB UpTo 3072 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED

ASUS VivoBook S550 لمسی هم هست ولی میکن صفحه نمایشش نا امید کنندست

Capital
12-08-2013, 22:02
سلام دوستان
یه لپ تاپ امروز می خوام برم بخرم لطفا راهنمایی کنید
تا سقف 3 - 3.5 میلیون

-برای استفاده طولانی مدت میخوام
-بدنه آلومینیومی یا قسمت تاچ پد آلمینیومی ( یا پلاستیکی مات که جای دست روش نمونه ) بدنه محکم
- صفحه نمایش با کیفیت(دید عمودی عالی) ترجیحا صفحه نمایش مات یا نیمه مات

- حداقل سی پی یو i5
- حداقل رم 6 (یا4قابل ارتقا)
- 15.6 اینچ
- گرافیک مهم نیست برام
- کیبورد ترجیحا بک لایت داشته باشه
- آلترا بوک هم اگه باشه که بهتر

خودم ASUS K56CB را تو این رنج مناسب دونستم نظر دوستان چیه چیز بهتر هست؟! پیشنهاد بدید لطفا!
دوست عزیز شما تو این رنج قیمت کاملا برای خرید k56cb در اشتباه هستین چون CPU ضعیفی داره و با این پولی که شما میخواین بدین خیلی چیزای بهتر میتونین بگیرین اولا اینکه اگر میخواین زیر ۳ تومان پول بدین که به نظر من که تو همه تاپیک ها گفتم باید شما تو این رنج قیمت اصلا دنبال سونی و اپل اولا نرین چون واقعا گرونه اما الان من لپ تاپ هایی رو تا زیر ۳ تومان بهتون معرفی میکنم: Lenovo z500 ,asus k46cb, msi cx61 acerv3 571 g hp 4540s هستند که تو اینها بهترین هاشون Lenovo z500 و hp 4540s هستند البته بقیه خیلی خوب هستند مثلا تو این مدل هایی که نام بردم msi xc61 از بقیه از لحاظ کانفیگ یا همون سخت افزار خیلی قوی تر هست البته مثل لنوو z500 هست اما من قبلا هم تو تاپیک های دیگه هم گفتم که من یک ماهه قبل پیش چند تا تعمیر کار رفتم و همشون از خرابیهای msi و acer میگفتن و در مورد k46cb هم باید بگم که این لپ تاپ از نظر cpu ضعیف هست ولی اگه بخواین بالای ۳ تومان پول بدین سه تا لپ تاپ عالی هستن یکی Asus N46VZ , Asus N56VZ و Lenovo y500 که واقعا ارزش خرید دارن و یقین داشته باشین با خرید این لپ تاپ ها دیگه تا چند ساله دیگه خیالتون راحته که لپ تاپتون قدیمی نمیشه.

mostafa ace
12-08-2013, 22:12
سلام
یک مدل sony vaio E14A هست که دارای صفحه نمایش لمسی است. این هم لینک مشخصاتش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] H/) با قیمت 4.7. به نظرتون ارزش خرید داره؟ (به نظر خودم که قابلیت تاچ اون رو جذاب کرده!)

ahriman323
14-08-2013, 11:39
مقایسه دو پردازنده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما هر دوتا امتیاز 6.8 رو میگیرن

صفحه نمایش S550:
میزان حداکثر روشنایی در این صفحه به صورت زیره:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که متوسط حساب میشه (نزدیک به 200)
زوایای دیدش کمی مشکل داره که البته در بین لپ تاپ ها معمولا عمومیت داره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با توجه به براق بودن صفحه نمایش استفاده ازش در فضای آزاد کمی مشکل میشه که البته هر دو صفحه نمایش براق دارن

باتریش هم هر دوتا 4 سلولی هست و Vivo از باتری پلی مری استفاده می کنه که جدیدتره و در حالت بیکار تا 4 ساعت و نیم جواب میده و در حالت ماکزیمم استفاده 1 ساعت و نیم اگه از وایرلس استفاده کنی با حداکثر روشنایی می تونی 3 ساعت 40 دقیقه از اینترنت لذت ببری (باتری هر دو هم تقریبا مشابه هست)

پس انتخاب سختی در پیشه و باید به سلیقه خودت اطمینان کرد و ببینی صفحه نمایش لمسی با نور کمتر بهتره یا صفحه نمایش غیر لمسی و روشن تر

mostafa ace
14-08-2013, 18:53
یکی از مواردی که اشاره کردید زوایای دید و براق بودن صفحه نمایش (انعکاس نور) هست.
این دو مورد را چگونه میتوان از مشخصات لپ تاپ پی برد؟ منظورم اینه که در هنگام درج مشخصات آن در سایت های فروش، عبارت خاصی درج میشود؟

Capital
14-08-2013, 20:46
سلام
یک مدل sony vaio E14A هست که دارای صفحه نمایش لمسی است. این هم لینک مشخصاتش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] H/) با قیمت 4.7. به نظرتون ارزش خرید داره؟ (به نظر خودم که قابلیت تاچ اون رو جذاب کرده!)دوست عزیز این لپ تاپی که نام بردین اولا اینکه دارای پردازنده 3632QM میباشد که سی پی یو خوبی هست و در مورد کارت گرافیک هم باید بگم که 7670M معمولی میباشد و به نظر من شما که میخواین تو این رنج قیمت پول بدین حداقل یه لپ تاپی بگیرین که دارای هارد SSD باشد چون واقعا سرعت رو میبره بالا ولی در کل همین که صفحش لمسیه حس خیلی خوبی به ادم میده ولی اگه شما از اونجور ادمها نیستین که خیلی حرفه ای با لپ تاپ کار کنید این لپ تاپ جوابگوی شما خواهد بود در کل میشه گفت که این لپ تاپ یه سیستم نیمه حرفه ای داره که مثلا جوابگوی خیلی از برنامه ها مثل 3dmax و photoshop که احتیاج به رندر کردن دارن جوابگو هست و در اخر اینو هم بگم که مثلا لپ تاپ لنوو z500 مدل لمسی هم داره اما تا حالا وارد ایران نشده پس حتما پرس و جو کنید که ایا این مدل سونی لمسیش داخل ایران هست یا نه چون من خودم به شخصه اولین باره این لپ تاپ رو میبینم و به خاطر همین نمیتونم خیلی وارد جزییات بشم.

Capital
14-08-2013, 20:52
یکی از مواردی که اشاره کردید زوایای دید و براق بودن صفحه نمایش (انعکاس نور) هست.
این دو مورد را چگونه میتوان از مشخصات لپ تاپ پی برد؟ منظورم اینه که در هنگام درج مشخصات آن در سایت های فروش، عبارت خاصی درج میشود؟
در مورد این سوال شما باید بگم که صفحه نمایش های براق نور را منعکس میکنند اما صفحه نمایش های مات نه که برای پی بردن به این قضیه فقط باید از این انجمن ها و تحقیق های خودتون پی ببرین.اما یه چیزی که میتونین در هنگام خرید پی به این قضیه ببرین اینه که اگر زمان خرید مثلا اگه جلوی یک صفحه نمایش خاموش ایستادین و تصویر خودتون رو کاملا توش دیدین یعنی اینکه خودتون رو کاملا ببینید خوب میشه پی برد که نور رو منعکس میکنه و تو زوایا هم خوب نشون نمیده.

mostafa ace
15-08-2013, 21:24
در مورد این سوال شما باید بگم که صفحه نمایش های براق نور را منعکس میکنند اما صفحه نمایش های مات نه که برای پی بردن به این قضیه فقط باید از این انجمن ها و تحقیق های خودتون پی ببرین.اما یه چیزی که میتونین در هنگام خرید پی به این قضیه ببرین اینه که اگر زمان خرید مثلا اگه جلوی یک صفحه نمایش خاموش ایستادین و تصویر خودتون رو کاملا توش دیدین یعنی اینکه خودتون رو کاملا ببینید خوب میشه پی برد که نور رو منعکس میکنه و تو زوایا هم خوب نشون نمیده.
ممنون دوست عزیز،
البته من میخوام قبل از خرید مطمئن بشم که دارای صفحه براق هست یا نه، چون وقتی مدل رو انتخاب کردم و جعبه اش باز شد دیگه باید بخرم!
در مشخصات مانیتور گاهی نوشته میشه: Bright LED . و نیز LED Backlight .آیا منظور همان صفحه نمایش براق هست؟
همچنین برخی جاها مینویسند: Anti-glare . این یعنی چی؟
----------------------------
ممنون میشم اگر در مورد مانیتور مدل های Asus N56vz و Asus N46vz از نظر براق بودن و زوایای دید توضیح بدید.

NOR-1
15-08-2013, 22:39
Anti-glare : صفحه مات

Capital
16-08-2013, 13:31
ممنون دوست عزیز،
البته من میخوام قبل از خرید مطمئن بشم که دارای صفحه براق هست یا نه، چون وقتی مدل رو انتخاب کردم و جعبه اش باز شد دیگه باید بخرم!
در مشخصات مانیتور گاهی نوشته میشه: Bright LED . و نیز LED Backlight .آیا منظور همان صفحه نمایش براق هست؟
همچنین برخی جاها مینویسند: Anti-glare . این یعنی چی؟
ممنون میشم اگر در مورد مانیتور مدل های Asus N56vz و Asus N46vz از نظر براق بودن و زوایای دید توضیح بدید.
دوست عزیز من جدیدا با لپ تاپ n46vz کار کردم که از کیفیتش خوشم اومد.اما من میخوام مدل N56vb را هم به شما پیشنهاد کنم چون واقعا هم کانفیگ خیلی خوبی داره و هم رزولوشن بالایی داره که رزولوشن این مدل 1920x1080 میباشد همچنین اینکه این مدل دارای CPU 3630QM میباشد که این CPU در این رنج قیمت واقعا عالیه البته در اخر اینم بگم که مدل های N46VZ و N56VZ و همچنین N56VB واقعا کم یاب شده تا جایی من چند وقت پیش به یکی از بچه های انجمن N46VZ رو پیشنهاد دادم که این دوستمون اخر سر مجبور شده که دست دومش رو بگیره چون میگفت که اصلا اکبندش رو برای خرید پیدا نکرده البته این دوستمون در مورد مشهد این قضیه رو میگفت.

ahriman323
16-08-2013, 13:52
دوست عزیز من جدیدا با لپ تاپ n46vz کار کردم که از کیفیتش خوشم اومد.اما من میخوام مدل N56vb را هم به شما پیشنهاد کنم چون واقعا هم کانفیگ خیلی خوبی داره و هم رزولوشن بالایی داره که رزولوشن این مدل 1920x1080 میباشد همچنین اینکه این مدل دارای CPU 3630QM میباشد که این CPU در این رنج قیمت واقعا عالیه البته در اخر اینم بگم که مدل های N46VZ و N56VZ و همچنین N56VB واقعا کم یاب شده تا جایی من چند وقت پیش به یکی از بچه های انجمن N46VZ رو پیشنهاد دادم که این دوستمون اخر سر مجبور شده که دست دومش رو بگیره چون میگفت که اصلا اکبندش رو برای خرید پیدا نکرده البته این دوستمون در مورد مشهد این قضیه رو میگفت.
رزولیشنی که تو ایران هست 15.6" HD (1366x768) که اچ دی هست فول اچ دی توی ایران نیاوردن ظاهرا
N56VB هم الان توی بازار هست قیمتش هم حدود 3400 هست با گارانتی

mostafa ace
16-08-2013, 15:38
میخواستم قبل از خرید مطمئن بشم که دارای صفحه براق هست یا نه، چون وقتی مدل رو انتخاب کردم و جعبه اش باز شد دیگه باید بخرم!
ممنون میشم اگر در مورد مانیتور مدل های Asus N56vz و Asus N46vz و N56vb از نظر براق بودن و زوایای دید توضیح بدید.

3aman021
16-08-2013, 15:40
صفحه نمایش تمامی مدلهایی که گفتید مات است .

mostafa ace
16-08-2013, 15:44
صفحه نمایش تمامی مدلهایی که گفتید مات است .
ممنون
ولی در مشخصات مانیتور آنها آورده شده است: Bright LED