PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پهن باند چیست؟ سرعت دانلود بالاتری دارد؟

hircan4878
12-08-2013, 11:07
سلام

بنده میخوام برای سرعت دانلود بالا پهن باند تهیه کنم

میگن ضریب اشتراک 1 به 1 هست

یعنی سرعت 256 به ادم 250KB سرعت دانلود میده؟

mohammad.t
12-08-2013, 11:22
سلام

بنده میخوام برای سرعت دانلود بالا پهن باند تهیه کنم

میگن ضریب اشتراک 1 به 1 هست

یعنی سرعت 256 به ادم 250KB سرعت دانلود میده؟

سلام.
پهناي باند اختصاصي هست و بين كاربرا تقسيم نميشه. در حالت عادي يه خط 1 مگابيتي مثلا ضريب اشتراك 8 داره. يعني در بهترين حالت براي تبديل بيت به بايت تقسيم بر 8 ميشه 128 كيلوبايت بر ثانيه كه توي دانلود منيجر نشون مي ده. حالا اگه اون هفت نفر ديگه هم تصميم بگيرن دانلود كنند سرعت 128 تقسيم بر 8 ميشه 16 كيلوبايت بر ثانيه.
البته ايني كه من ميگم قانونش هست نه چيزي كه واقعيت هست. يعني شما adsl مي گيريد با سرعت 1 مگ شركت هاي isp سرعت بالاتر به شما ميدن كه تازه زماني كه همه استفاده مي كنند مثل دانلود شبانه سرعت ميشه مثلا 128 كيلوبايت بر ثانيه.
ولي طبق قانون تعهدي كه دارند براي يك مگابيت با ضريب اشتراك يك به هشت سرعت 16 كيلوبايت حداقل هست.
حالا توي پهن باند يه خط Adsl يك مگابيت به شما بدن هميشه به شما حداقل سرعت 128 ميده.
پهناي باند اختصاصي قيمت بالايي داره و براي كاربرهاي خانگي به صرفه نيست.

hircan4878
12-08-2013, 11:42
سلام.
پهناي باند اختصاصي هست و بين كاربرا تقسيم نميشه. در حالت عادي يه خط 1 مگابيتي مثلا ضريب اشتراك 8 داره. يعني در بهترين حالت براي تبديل بيت به بايت تقسيم بر 8 ميشه 128 كيلوبايت بر ثانيه كه توي دانلود منيجر نشون مي ده. حالا اگه اون هفت نفر ديگه هم تصميم بگيرن دانلود كنند سرعت 128 تقسيم بر 8 ميشه 16 كيلوبايت بر ثانيه.
البته ايني كه من ميگم قانونش هست نه چيزي كه واقعيت هست. يعني شما adsl مي گيريد با سرعت 1 مگ شركت هاي isp سرعت بالاتر به شما ميدن كه تازه زماني كه همه استفاده مي كنند مثل دانلود شبانه سرعت ميشه مثلا 128 كيلوبايت بر ثانيه.
ولي طبق قانون تعهدي كه دارند براي يك مگابيت با ضريب اشتراك يك به هشت سرعت 16 كيلوبايت حداقل هست.
حالا توي پهن باند يه خط Adsl يك مگابيت به شما بدن هميشه به شما حداقل سرعت 128 ميده.
پهناي باند اختصاصي قيمت بالايي داره و براي كاربرهاي خانگي به صرفه نيست.

ممنون برای جواب کاملتون

من برای مصرف خانگی نمیخوام برای کار میخوام یعنی هرچه سرعتم بیشتر باشه فروشم بیشتر هستت و سود بیشتری میکنم و برام فرقی نداره هزینه بالا باشه

کسی از دوستان 256 پهن باد استفاده کرده؟ میخوام ببینم چقدر سرعت دانلود میده. میخوام مطمعن بشم

لطفا دوستانی که دارن راهنمایی کنن که از چه شرکتی بگیرم

alimail3248
12-08-2013, 12:18
ممنون برای جواب کاملتون

من برای مصرف خانگی نمیخوام برای کار میخوام یعنی هرچه سرعتم بیشتر باشه فروشم بیشتر هستت و سود بیشتری میکنم و برام فرقی نداره هزینه بالا باشه

کسی از دوستان 256 پهن باد استفاده کرده؟ میخوام ببینم چقدر سرعت دانلود میده. میخوام مطمعن بشم

لطفا دوستانی که دارن راهنمایی کنن که از چه شرکتی بگیرم

من قبلا پهن باند داشتم روی adsl ولی 256 نبوده بلکه 1 مگ بوده که ماهی 350000 تومن بود از همین مخابرات هم میگرفتم که البته الان دیگه اختصاصی ارایه نمیده برای adsl ولی اون یه مگ که داشتم سرعت دانلودش در تمام ساعات شبانه روز 128 بود و بدون دانلود منیجر هم از هر لینکی که دانلود میکردم بازم همون 128 تا رو میداد .سرویس های 128 و 256 اختصاصی در بعضی شرکت ها بیشتر از حد معمول هست مثلا من 128 اختصاصی داشتم سرعتش 50 بود اما قانونا سرویس های اختصاصی رو دقیق میبندن ولی از یه شرکت تا یه شرکت دیگه متفاوته .شما از هر شرکتی که میخوای بگیری باید از خودشون بپرسی دانلود تا چقدر میره.

hircan4878
12-08-2013, 15:48
دوستانی که پهن باند اختصاصی دارن لطفا بیان نوع سرویس و سرعت های دانلودشون رو بگن تا با خیال راحت بتونم انتخاب کنم