PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک ، مشاوره پزشکی : سرطان لنفوم یا همون هوچكين ...

Persian-Talk
11-08-2013, 01:48
با سلام ، بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب ، مادر من یک سال پیش به بیماری سرطان لنفوم یا همون هوچكين مبتلا شد که غدد در گردن و یک قسمتی از زبان ظاهر شدند با نمونه برداری مشخص شد که سرطان بدخیم هست و سریعا باید غده از بدن خارج شود ، با احتمال اینکه ممکن هست دیگه نتونه صحبت کنه عمل انجام شد اما شکر خدا مشکلی در تکلم پیش نیومد و پشت سر اون 8 جلسه شیمی درمانی انجام شد که بعد از اون میبایست 25 جلسه پرتو درمانی نیز انجام می شد اما بعد از بررسی پزشک پرتو درمانی مشخص شد که غده هنوز توی گردن هست و زبان هم باید پاکسازی بشه اگر نه در صورت پرتو درمانی غده توی بدن پخش میشه ، مجدد مادر من عمل کرد و ایندفعه وضع بدتری نسبت به قبل داشت بصورتی که یک ناحیه از گردن بعد از عمل باز بود و از اون قسمت عفونت خارج می شد که 20 روز بیش نیمه شب شاهرگ گردنش که خیلی به اون نقطه عمل نزدیک بود بدون دلیل احتمالا بر اثر فشار حاصل از استفراغ پاره شد و در حالی که خیلی خون ازش رفته بود به بیمارستان منتقل شد و خون رفته رو بهش تزریق کردن که طرفای صبح مجدد خونریزی کرد توی بیمارستان فردای اون روز سریعا به مرکز استان منتقل شد و با کلی احتمال کما ، فلج شدن و ... بدلیل از دست دادن خون بسیار زیاد و گرفتن تعهد عمل انجام شد و شکر خدا مشکلات احتمالی پیش نیومد و تنها در تنفس به مشکل برخورد و تنگی نفس داشت که بعد از همون عمل لوله کار گذاشتن توی گردن و از طریق اون اکسیژن بهش وصل هست ، بدون لوله له تنگی نفس دچار میشه مجدد ، و از طریق همون مجرا ساکشن نیز انجام میشه و متاسفانه با کار گذاشتن این لوله بازدم تنفس قبل از رسیدن به حنجره از لوله خارج میشه و مادر من صداش بیرون نمیاد که پزشکا گفتن با گرفتن سر راه لوله فعلا میتونه صحبت کنه اما چون تنگی نفس داره باید تا بهبود کامل صبر کنید بعد از برداشتن لوله مجدد میتونه صحبت کنه ، اینها همگی به کنار در غذا خوردن هم به مشکل برخورد بدلیل عمل های که انجام داده بود بصورتی که غذاهای سفت رو که اصلا نمیتونست بخوره غذا های نرم و آبکی هم بسختی که غذاهای آبکی میرفت توی ریه و باعث صرفه های پیاپی می شد ، تنها راهی که پزشکان پیش پای ما گذاشتند عمل و گذاشتن لوله در معده بود که از طریق اون غذا وارد بدن بشه و ما به ناچار قبول کردیم و برای اون عمل سه روز پیش از عمل و سه روز پس از عمل میبایست هیچ غذایی حتی آب هم مصرف نشه ! و فقط از طریق سرم یکم بهش ویتامین میرسید ، مادر من که با این عمل های پیاپی و 8 جلسه طاقت فرصای شیمی درمانی از لحاظ جسمی کاملا ضعیف شده بود با این 6 روز بدون غذا سر کردن هم اکنون قوای جسمی خودش رو از دست داده بصورتی که از راه رفتن و ایستادن نا توان هست و جسما کلا ضعیف شده و تنها راه بدست آوردن مجدد توانایی جسمی هم به گفته پزشکان تقویت غذایی هست که خوشبختانه فردا مادرم از بیمارستان مرخص میشه و به خونه منتقل میشه اما متاسفانه باز هم غده دیگری در گردن رشد کرده که باید عمل بشه که ما علاوه بر درخواست خود مادرم ، بنا به تصمیم خودمون هم ناچارا فعلا از این عمل صرف نظر کردیم که مادرم مجدد قوای جسمی رو بدست بیاره و بعد به درمان ادامه بده.
ابتدا از خداوند عاجزانه تقاضا دارم که همه بیماران رو شفا بده و نذاره که هیچ کس بیماری پدر و مادر یا عزیزاشو ببینه ، باور کنید اگر خود من به این بیماری مبتلا بودم به اندازه الآن که مادرم مبتلا هست رنج نمی کشیدم.
همونطور که بالا گفتم مادرم فردا مرخص میشه و علاوه بر اینکه توان جسمیشو از دست داده بر خلاف ابتدای دوران درمان روحیه اش رو هم کاملا باخته و اصلا به خودش فکر نمیکنه تنها فکر و ذکرش این روزا آینده سه فرزندش که یکی از اون بنده باشم هست.
ازتون عاجزانه خواهش میکنم که اگه کوچکترین اطلاعی درباره راهکار های تقویت قوای جسمی و بازگردوندن توانایی و روحیه دارید و یا در گذشته هرگونه تجربه ای در این زمینه ها داشتید هرچند اندک دریغ نکنید و من و خونواده ام رو در جریان بذارید که واقعا این دوران سخت ترین دوران زندگی ما هست و امیدوارم و خواستارم از خدا که سریعا مادرم و دیگر مریضان شفا پیدا کنند و وضع زندگی ما هم به حالت عادی برگرده.
پدرم تمامی دارایی و پس انداز مشترک خودش و مادرم رو نذر کرده که هرچقدر لازم شد برای درمان خرج کنه و پس از درمان هم مادر با دستای خودش تمام دارایی رو برای حضرت فاطمه (س) وقف کنه و یک زندگی جدید رو از صفر شروع کنیم.
دیگه هیچ کار دیگه از دست ما بر نمیاد بجز دعا کردن و متوکل شدن به خدا ، مادرم که نزد بهترین دکتر ها داره درمان میشه اما این سرطان یکی از بدترین نوع های سرطان هست که علاوه بر بدخیم بودن مهاجم نیز هست یعنی حتی غده رو که از بدن خارج کنی ممکنه به غده های دیگه هم سرایت کنه و حتی پس از درمان کامل هم این بیماری دوباره به سراغ شخص بیاد.
ازتون معذرت میخوام که توضیحات زیاد شد و ممنونم از وقتی که گذاشتید ، خواهش میکنم که اگر کوچکترین اطلاعاتی درباره این بیماری و روش های درمان و تقویت جسمانی و تقویت روحیه که در قبل گفتم دارید اینجا به اشتراک بذارید تا هم ما و هم دیگر عزیزانی که به این بیماری مبتلا هستند استفاده کنند ، اجرتون به خدا امیدوارم که هیچوقت چنین مشکلاتی برای هیچ کس پیش نیاد که آدم حاضره از همه چیز بگذره فقط دوباره سلامتی خودش یا عزیزاش برگرده.
با تشکر ، التماس دعا

SNOW PATROL
11-08-2013, 09:57
سلام دوست من ...
ضمن ارزوی شفای عاجل برای مادر گرامیتون
در مورد مسائل پزشکی اگر سوالی دارید در انجمن پرسش و پاسخ پزشكي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) طرح کنید
موفق باشید..