PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اثر ویندوز قبلی رو چطوری از بین ببرم؟

h.mallaki67
09-08-2013, 17:12
سلام
من قبلاً توی یکی از درایوهام ویندوز هفت داشتم و توی یکیشونم ویندوز هشت و بعد دستی درایو ویندوز هفت رو فرمت کردم و فضای اون درایو رو به درایو C یعنی ویندوز هشت دادم، الان که ویندوزم رو عوض کردم و دوباره ویندوز هفت نصب کردم دوتا ویندوز هفت رو توی شروع روشن شدن سیستم و اون صفحه ای که ویندوزهای نصب شده رو نشون میده و باید یکی رو انتخاب کنیم(اسم این صفحه رو نمیدونم!) نشون میده و کیبورد هم توی این صفحه کار نمیکنه و باید 30 ثانیه شمارش معکوس رو صبر کنم تا وارد ویندوز بشه البته اگه دلیت و یا اف هشت رو بزنم وارد ستاپ و بوت میشه ولی توی این صفحه کار نمیکنه،حالا دوتا سوال دارم اول اینکه چطور اثر ویندوز قبلی رو از بین ببرم که دیگه اسم اون ویندوز رو به عنوان ویندوز دوم نیاره و سوال دوم هم اینکه کیبورد رو چکار کنم که توی این صفحه کار کنه؟؟؟؟

reza41
09-08-2013, 17:18
سلام
باید منوی بوت رو ویرایش کنین. با نرم افزار EasyBCD می تونین این کار رو انجام بدین. کار باهاش راحته اما مواظب باشین

Eblis 2011
09-08-2013, 17:19
سلام
برای قسمت اول سوال :
در Cmd عبارت msconfig رو تایپ کن بعد به سربرگ boot برو و از اینجا ویندوز اضافی رو پاک کن !
+ از نرم افزار EasyBCD هم میتونی استفاده کنی برای حذف ویندوز اضافی !

در مورد قسمت دوم سوال اطلاعی ندارم!

پ ن : در حین ارسال پست بودم که پست جناب reza41 زودترارسال شد و ندیدم ، جسارت نشه ! :n16:

M0h3ens
09-08-2013, 17:26
منوی start رو باز کن بنویس msconfig و بعد ابنتر
برو به تب boot، لیست ویندوزها رو اونجا می‌بینی
ویندوزی که درایوش رو به صورت دستی پاک کردی و داخل لیست اضافه هست رو حذف کن
در مورد کیبرد شاید مشکل از دکمه‌های کیبرد باشه

mo_sa
11-08-2013, 20:51
من یه مشکلی دارم اینه که وقتی ویندوز قبلیم رو روش یه ویندوز سون ریختم، فایل های قبلی رفتش توی windows.old و اون ویندوز old رو نمیذاره پاک کنم!
چی کار کنم؟

TURBO_BOY2006
11-08-2013, 21:25
برای پاک کردن old از نرم افزار unlocker استفاده کن.