PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آپدیت نشدن ویندوز بخاطر ActiveX cotrols

دخو
09-08-2013, 04:08
سلام موقعیکه به سایت مایکروساف برای آپدیت ویندوز میرم در همان پنجره چکینگ پیام میده که ActiveX cotrols بنا بر تنظیمات امنیتی غیر فعال است و برای ادامه روند آپدیت ویندوز باید اکتیو اکس را اجازه دهید. چجوری باید اجازه اجرای ActiveX control را بدم.

ahmadreza.gh
09-08-2013, 10:30
سلام،
توی run تایپ کن services.msc بعد توی پنجره ای که باز میشه ابتدای صفحه ActiveX Installer رو روش کلیک راست کن properties رو بزن بعد یک دکمه start هست روش کلیک کن و ok رو بزن.

دخو
10-08-2013, 00:46
دوباره سلام. در آن آدرسی که گفتید هیچ اکتیو اکس وجود نداره.چند سرویس که با حرف A شروع میشوند بود ولی ActiveX توشون نیست. در ضمن چون پیغامی که موقع cheking سایت مایکروسافت میده ،مبنی بر جلوگیری تنظیمات امنیتی از اجرای اکتیواکس هست. من به internet options وسپس security هم که رفتم و costum level را زدم هیچ چی توی پنجره نیست.خالی خالی چون در آنجا باید مواردی باشه که انتخاب یا غیرانتخابی باشند.و در دستگاه های دیگر دیدم برای فعال کردن اکتیواکس در آنجا گزینه ای وجود داره ولی در IE من آنجا خالی است.اگر باید IE را برگرفته و دوباره جاگذاری(install) چجوری میشه این کار را کرد؟

ahmadreza.gh
10-08-2013, 11:20
ببین Flash Player مخصوص مرورگر رو نصب کردی، اگر نبود میتونی با یک سرچ ساده پیداش کنی و دانلود کنی. بعد نصب کن ببین مشکلت حل میشه.

reza41
10-08-2013, 12:08
سلام
دوست عزیز اکتیو ایکس ربطی به سرویس نداره. شما برای فعال کردنش باید به این مسیر بری
صفحه اینترنت اکسپلورر رو باز کن و از اونجا منوی tools رو انتخاب کن.
حالا Internet Options رو باز کن و از اونجا برو به تب Security
روی Custom level کلیک کن و بعد بیا پایین تا برسی به
ActiveX controls and plug-ins
که در قسمت Security Settings - Internet Zone قرار داره.
حالا در قسمت Download signed ActiveX controls باید Prompt رو انتخاب کنی.
و در قسمت Run ActiveX controls and plug-in باید Enable رو انتخاب کنی. حالا وقتی که میری تو سایتی که میخواد از اکتیو ایکس استفاده کنه یه درخواست بهت نشون میده که باید گزینه Install رو انتخاب کنی. یا ممکنه تو صفحه ای که میخوای باز کنی یه نوار نشونت بده که با کلیک روش می تونی Install ActiveX رو انتخاب کنی.
این طوری مشکلت حتما حل میشه ولی اگه نشد بگو تا راه های دیگه ای برات بذارم

دخو
10-08-2013, 14:25
ازبس این اینترنت شل و سفت میشه دوبار ارسال شده بود.

دخو
10-08-2013, 14:31
من که گفتم .به تب سکیوریتی رفتم کلا پنجره خالیه در حالیکه قبلا همان آیتم هائی که تیک زدن اکتیواکس هم جزوشون هست در آنجا بود. توی پنجره custom level کاملا خالی شده هیچکدام از آیتم ها در آنجا نیست که بخوام تیک بزنم یا تیک بردارم. در ضمن در این فاصله IE را جابرداری و دوباره جاگذاری (فارسی را پاس داشتم) کردم ولی درست نشد و همچنان پنجره کاستوم لول خالی است.
قبلا (یکی دو ماه پیش)برای آپدیت رفته بودم و آپدیت هم شد ولی فکرمیکنم مایکروسافت ویندوزم را کپی شده شناخته و این کلک را زده که دیگه نتونم آپدیت کنم.شما چی فکر میکنید.راهی داره که دورش بزنم؟
عجب گیری کردیم ما، تعدادی جا رو اونا برومون میبندند بقیه شم اینا. اینترنت رفتن شده بندبازی.

reza41
10-08-2013, 15:49
شما باید با کاربری که اختیارات مدیریتی داره (administrator) این تنظیمات رو تغییر بدین. آیا کاربر شما مدیر هست؟
در ضمن اینکه گفتین اینترنت اکسپلورر رو دوباره نصب کردین این کار تغییری ایجاد نمیکنه چون این قسمت internet option مربوط به تنظیمات ویندوز هست که می تونین تو کنترل پنل هم پیداش کنین و جزئی از اینترنت اکسپلورر نیست.

دخو
11-08-2013, 18:42
دوست عزیز!اصلا آپدیت را فراموش کن . فقط بمن بگو این گزینه هائی که در آدرس : internet options - security tab - custom level - بودند چرا غیب شدن ؟ هیچی توی اون پنجره نیست. اگر گزینه های درون اون پنجره را بتونم بیارم سر جاش، سپس میشه ActiveX را انتخاب کرده ومشکل را حل کنم. ویندوزم XP sp3 است. و ادمین هم هستم. مرورگر کروم هم دارم و خودش آپدیت میشه. هیچ مشکل دیگری سیستم نداره جز اینکه برای آپدیت شدن ویندوز اروری که گفتم میده.

DIKT
02-10-2014, 15:28
با سلام خدمت دوستان منم با ویندوز سون همین مشکل رو دارم و تو سیستم این activex contorol فعال نمیشه ونمیتونم دروبین مداربسته رو ببینم دوباره ویندوز سون الت میت نصبیدم بازم فعال نیست
میگین چیکار کنم چطوری فعالش کنم تمام راه ها رو رفتم نشد اینترنت ایکسپلورم که با ویندوز نصب شده 11 هستش