PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرفه ای و مهندسی

mostafa ace
08-08-2013, 14:54
سلام
دوستان صاحب نظر، چه لپ تاپی با قابلیت های زیر پیشنهاد میکنید؟
- برای کار با نرم افزارهای مهندسی نیمه سنگین (مثل برخی برنامه های شرکت اتودسک) و کار با برنامه هایی نظیر متلب (برنامه نویسی)
- کار روزانه 5 الی 7 ساعت
- صفحه نمایشی که چشم را خسته نکند (ضد انعکاس نور، ابعاد مناسب برای نقشه کشی)
- قابلیت حمل آسان
- حداکثر قیمت 4 میلیون تومان
-------******--------
من در تاپیک های مشاوره کمتر دیدم که کسی پیشنهاد از برند Apple بده. آیا دلیل خاصی داره؟ (البته بجز قیمت نسبتا بالای آن).
با تشکر

Capital
08-08-2013, 17:48
سلام
دوستان صاحب نظر، چه لپ تاپی با قابلیت های زیر پیشنهاد میکنید؟
- برای کار با نرم افزارهای مهندسی نیمه سنگین (مثل برخی برنامه های شرکت اتودسک) و کار با برنامه هایی نظیر متلب (برنامه نویسی)
- کار روزانه 5 الی 7 ساعت
- صفحه نمایشی که چشم را خسته نکند (ضد انعکاس نور، ابعاد مناسب برای نقشه کشی)
- قابلیت حمل آسان
- حداکثر قیمت 4 میلیون تومان
-------******--------
من در تاپیک های مشاوره کمتر دیدم که کسی پیشنهاد از برند Apple بده. آیا دلیل خاصی داره؟ (البته بجز قیمت نسبتا بالای آن).
با تشکر
دوست عزیز من چند وقته که تو این رنج قیمت به خیلی از دوستان لپ تاپ asus n46vz رو معرفی میکنم چون هم این لپ تاپ خیلی کانفیگ خوبی داره و هم اینکه قیمتش پایین اومده چون هم دارای گرافیک قدرتمند 650M هست و هم اینکه دارای CPU خیلی خوب 3610QM هست.و در جواب اینکه شما میخوای با نرم افزارهای خانواده Autodesk کار کنین البته اینم بگم که این نرم افزارها انواع مختلفی دارند مثل 3D MAX و MAYA و اتوکد... اما ما مثلا اگه بخوایم با همین برنامه ها هم کار کنیم پس 100 درصد یک CPU قوی را میخواهیم که همین لپ تاپی که نام بردم CPU خیلی خوبی برای این نرم افزارها دارد مخصوصا برای رندر کردن انها البته گرافیک خوب هم اینجا ملاک هست که یقین داشته باشین که این کارت گرافیک از پس این کارها و برنامه ها هم بر میاد.اما اگه باز نخواستین میتونین مدل لنوو Y500 را انتخاب کنین که اون هم عالیه و تازه میشه گفت که CPU اون یک مقدار از N46VZ بهتر هم هست چون CPU اون 3630QM میباشد و در اخر باید در جواب سوالتون بگم که چرا خانواده اپل در این مشاوره ها زیاد پیدا نمیشود؟ دلیلش هم اینه که به طور حتم قیمتش هست ولی اینو بگم که لپ تاپ های اپل عالی هستن ولی اینو هم در نظر داشته باشین مثلا با این رنج قیمت مثلا 2 یا 3 یا 4 میلیون لپ تاپ اپل برای جواب دادن به نرم افزارهای سنگین پیدا نمیشه و باید بیشتر از این حرفا پول داد امیدوارم جوابم کمکتون کرده باشه.

mostafa ace
08-08-2013, 19:01
ممنون از توضیحات کامل و جامع شما
اول اینکه نظر شما در مورد مدل های مک بوک ایر (Mac book Air MD 101 و...) از برند Apple که فکر میکنم در حال حاضر قیمتی بین 3.5 تا 4.7 دارند، چیست؟ آیا به درد کارهایی که من اشاره کردم میخورند؟ (البته اضافه کنم که مانیتورش "13 هست که برای کارهای نقشه کشی و ... کوچیکه و دارای Ram 4G هست.) بازهم میگم سبکی اش هم برام مهمه.
ثانیا نظر شما و سایر عزیزان راجع به مدل های زیر:
Acer -Aspire E1-571 i5
HP Probook 4540

TNX

Capital
08-08-2013, 19:30
ممنون از توضیحات کامل و جامع شما
اول اینکه نظر شما در مورد مدل های مک بوک ایر (Mac book Air MD 101 و...) از برند Apple که فکر میکنم در حال حاضر قیمتی بین 3.5 تا 4.7 دارند، چیست؟ آیا به درد کارهایی که من اشاره کردم میخورند؟ (البته اضافه کنم که مانیتورش "13 هست که برای کارهای نقشه کشی و ... کوچیکه و دارای Ram 4G هست.) بازهم میگم سبکی اش هم برام مهمه.
ثانیا نظر شما و سایر عزیزان راجع به مدل های زیر:
Acer -Aspire E1-571 i5
HP Probook 4540

TNX
دوست عزیز اگه شما میخواین که بین 3 تا 4 میلیون پول بدین که اصلا دنبال acer-aspire e1-571 i5 و hp probook 4540 نرین من قبلا یه پستی نوشته بودم که اگه بخونین خیلی بهتون کمک میکنه تا درک کنین که بین 2 هسته ای و 4 هسته ای چقد فرقه یا بین i7 و i5 و خیلی چیزهای دیگه رو میفهمین.شاید الان شما با بودجه ای تا 3 میلیون هم لپ تاپی پیدا کنین که جوابگوی شما باشد ولی من یه نظری دارم اونم اینه که به نظر من تو این دوره و زمانه ادم هر چی بیشتر بتونه پول پایه تکنولوژی بده بهتره و حالا که شما پول دارین سعی کنین چیز خوب بگیرین تا برای چند ساله دیگه هم براتون بمونه و مجبور به عوض کردنش نباشین.من باز هم چای حرفه خودم هستم و میگم همون لپ تاپ هایی که نام بردم خوبه.البته اینم بگم که لپ تاپ n46vz قیمتی حدود 3300 داره.من باز هم براتون میگردم اگه چیزی دیدم براتون پست میزارم.اینم ادرس اون پستی هست که نوشتم:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behrooztahmasbi
08-08-2013, 23:16
سلام

دوستان چند وقتیه به سرم زده ایسوس 15.6 اینچی ام رو با این مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
(i7 2630. GF GT 550M 2GB. 8GB. Bluray) بفروشم به جاش یدونه Macbook Air 2013 با مشخصات (i7 Haswell. intel5000. 8GB. 256 SSD. 13) بخرم.

کل کاری که با لب تاپ دارم یخرده برنامه نویسیه و عمدتا برنامه های تحلیلی (مهندسی عمران) مثل SAP2000 & SAFE & ETABS & CAD ... زیاد اهل بازی نیستم و اوقات فراغت هم اینترنت و فیلم!!!

این رو هم اضافه کنم طراحی، وزن،سهولت حمل و البته عمر باطری فوق العاده Macbook Air نظرمو جلب کرده!

شما رو به خدا راهنماییم کنید که اصلا این کار عاقلانس؟ بعدا پشیمون نمیشم؟

ممنون از توجهتون
...

Capital
08-08-2013, 23:24
سلام

دوستان چند وقتیه به سرم زده ایسوس 15.6 اینچی ام رو با
این مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
(i7 2630. GF GT 550M 2GB. 8GB. Bluray) بفروشم به جاش یدونه MacbookAir2013 با مشخصات (i7 Haswell. intel5000. 8GB. 256 SSD. 13) بخرم.

کل کاری که با لب تاپ دارم یخرده برنامه نویسیه و عمدتا برنامه های تحلیلی (مهندسی عمران) مثل SAP2000 & SAFE & ETABS & CAD ... زیاد اهل بازی نیستم و اوقات فراغت هم اینترنت و فیلم!!!

این رو هم اضافه کنم طراحی، وزن،سهولت حمل و البته عمر باطری فوق العاده MacbookAir نظرمو جلب کرده!

شما رو به خدا راهنماییم کنید که اصلا این کار عاقلانس؟ بعدا پشیمون نمیشم؟

ممنون از توجهتون
...

اگه میشه مدل دقیق لپ تاپ تون رو که میخواین بخرین رو بگین تا بهتون بگم کار درستیه یا نه؟ ولی در کل میتونم بهتون بگم که گرفیک Intel hd 5000 کلا گرافیک قوی نیست.

behrooztahmasbi
09-08-2013, 14:47
گرفیک Intel hd 5000 کلا گرافیک قوی نیست.

بله 99 در صد تردید منم همینه ... چون لب تاپ فعلیم گرافیک به نسبت شاخی(
GF GT 550M 2GB
) داره!!! و به غیر از اون دیگه ایر برتره
شاید این جملم یه کمی ساده انگاری باشه ...ولی... میشه بفرمایید اگر به گرافیک فعلیم (
GF GT550M 2GB) کارایی گرافیکی 100 در صد بدیم قدرت Intel hd 5000 حدود چن درصد میشه؟؟؟!

اگه میشه مدل دقیق لپ تاپ تون رو که میخواین بخرین رو بگین تا بهتون بگم کار درستیه یا نه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر براتون امکان داره حدود قیمتش توی ایران هم لطف کنید.

mostafa ace
11-08-2013, 09:25
دوستان چند وقتیه به سرم زده ایسوس 15.6 اینچی ام رو با
این مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
(i7 2630. GF GT 550M 2GB. 8GB. Bluray) بفروشم به جاش یدونه MacbookAir2013 با مشخصات (i7 Haswell. intel5000. 8GB. 256 SSD. 13) بخرم.

...

آقا میتونم بپرسم چرا میخوای مدل به این خوبی (Asus) رو بفروشی؟ دلیل خاصی داره؟
در ضمن به نظرت مانیتور 15.6 اینچ برای کارهای عمرانی و نقشه و... بهتر از 13 نیست؟

mostafa ace
11-08-2013, 09:32
...شاید الان شما با بودجه ای تا 3 میلیون هم لپ تاپی پیدا کنین که جوابگوی شما باشد ولی من یه نظری دارم اونم اینه که به نظر من تو این دوره و زمانه ادم هر چی بیشتر بتونه پول پایه تکنولوژی بده بهتره و حالا که شما پول دارین سعی کنین چیز خوب بگیرین تا برای چند ساله دیگه هم براتون بمونه و مجبور به عوض کردنش نباشین.من باز هم چای حرفه خودم هستم و میگم همون لپ تاپ هایی که نام بردم خوبه.البته اینم بگم که لپ تاپ n46vz قیمتی حدود 3300 داره.من باز هم براتون میگردم اگه چیزی دیدم براتون پست میزارم.اینم ادرس اون پستی هست که نوشتم:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته من الزامی ندارم که حتما تا ای بودجه (3.5 الی 4.7) خرج کنم. ولی به دلایل که دوستان اشاره کردند نظر اولیه ام برند اپل بود (سهولت حمل و نقل، دوره طولانی مصرف باتری، OS و...).
به هر حال ممنون میشوم اگر مدلهای دیگری که مناسب میدانید معرفی کنید.

behrooztahmasbi
11-08-2013, 12:22
آقا میتونم بپرسم چرا میخوای مدل به این خوبی (Asus) رو بفروشی؟ دلیل خاصی داره؟
در ضمن به نظرت مانیتور 15.6 اینچ برای کارهای عمرانی و نقشه و... بهتر از 13 نیست؟

البته هنوز مطمئن نشدم!

ولی وزن عالی و مدت کارکرد باتری فوق العادش منو وسوسه کرده
وقتی به نوع استفادم از لب تاپ تو این چن وقته نگاه میکنم! مبینم که کلا شاید سه چهار تا بازی باهاش کرده باشم که اگر هم نمیکردم مهم نبود!!!
بلوری سیستم هم از بس باهاش کار نکردم اصلا یادم رفته بود دکمه باز شو کجاس!
از این همه پرت روی سیستمم هیچ استفاده نکردم
و ...

farhad-13
11-08-2013, 14:54
من امسال میرم رشته ی مهندسی برق ( انشاءالله ).
میخواستم یه لپ تاپ تهیه کنم که به کارم بیاد.
نمی دونم تو این رشته چه نرم افزارهایی استفاده میشه
ولی یه لپ تاپ میخواهم مناسب این کار و نمی خوام هم اضافه خرج کنم .
چه چیزی توصیه میکنین ؟؟؟ حدود قیمتش رو هم بگید؟؟؟

NOR-1
11-08-2013, 15:52
من امسال میرم رشته ی مهندسی برق ( انشاءالله ).
میخواستم یه لپ تاپ تهیه کنم که به کارم بیاد.
نمی دونم تو این رشته چه نرم افزارهایی استفاده میشه
ولی یه لپ تاپ میخواهم مناسب این کار و نمی خوام هم اضافه خرج کنم .
چه چیزی توصیه میکنین ؟؟؟ حدود قیمتش رو هم بگید؟؟؟

بهتره پرسو جو کنید شاید نرم افزار های سنگینی لازم داشته باشین اما در کل ایناست:
hp :probook 4540s - envy 1201- envy dv6t-7200
lenovo: z500 - y500 - y510 - G400
asus : n46- n56
sony : f23cgx - f23b9e - E15127cds

farhad-13
11-08-2013, 16:15
بهتره پرسو جو کنید شاید نرم افزار های سنگینی لازم داشته باشین اما در کل ایناست:
hp :probook 4540s - envy 1201- envy dv6t-7200
lenovo: z500 - y500 - y510 - G400
asus : n46- n56
sony : f23cgx - f23b9e - E15127cds
از کجا میتونم مشخصات و قیمت هاشون رو پیدا کنم؟؟؟؟

hossein pc 2011
11-08-2013, 16:36
با 4 تومان n56vz بگیر بهترین گزینست.

NOR-1
11-08-2013, 17:09
با 4 تومان n56vz بگیر بهترین گزینست.

تموم شده اما n46vz به زور پیدا میشه اون هم چون میگن کمیابه میکشن روش

NOR-1
11-08-2013, 17:19
از کجا میتونم مشخصات و قیمت هاشون رو پیدا کنم؟؟؟؟

قیمت هارو که باید بری مغازه اما مشخصاتشون رو میتونی از این سایت ها بگیری
digikala
lotuslaptop
lta.ir

laptopmag
notebookcheck.net

mostafa ace
11-08-2013, 20:46
دوست عزیز اگه شما میخواین که بین 3 تا 4 میلیون پول بدین که اصلا دنبال acer-aspire e1-571 i5 و hp probook 4540 نرین من قبلا یه پستی نوشته بودم که اگه بخونین خیلی بهتون کمک میکنه تا درک کنین که بین 2 هسته ای و 4 هسته ای چقد فرقه یا بین i7 و i5 و خیلی چیزهای دیگه رو میفهمین.شاید الان شما با بودجه ای تا 3 میلیون هم لپ تاپی پیدا کنین که جوابگوی شما باشد ولی من یه نظری دارم اونم اینه که به نظر من تو این دوره و زمانه ادم هر چی بیشتر بتونه پول پایه تکنولوژی بده بهتره و حالا که شما پول دارین سعی کنین چیز خوب بگیرین تا برای چند ساله دیگه هم براتون بمونه و مجبور به عوض کردنش نباشین.من باز هم چای حرفه خودم هستم و میگم همون لپ تاپ هایی که نام بردم خوبه.البته اینم بگم که لپ تاپ n46vz قیمتی حدود 3300 داره.من باز هم براتون میگردم اگه چیزی دیدم براتون پست میزارم.اینم ادرس اون پستی هست که نوشتم:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته من الزامی ندارم که حتما تا ای بودجه (3.5 الی 4.7) خرج کنم. ولی به دلایل که دوستان اشاره کردند نظر اولیه ام برند اپل بود (سهولت حمل و نقل، دوره طولانی مصرف باتری، OS و...).
به هر حال ممنون میشوم اگر مدلهای دیگری که مناسب میدانید معرفی کنید.
لطفا از نظرات خود مستفیض مان سازید!

mostafa ace
12-08-2013, 20:49
ببخشید سوال داشتم که ممکنه کمی مبتدی به نظر برسه:
در مشخصات برخی لپ تاپ ها نوشته فاقد مودم. مگه اصلا وجود مودم برای لپ تاپ چه امکان اضافه ای را فراهم میکنه؟ (پورت LAN و wifi کفایت نمیکنه؟)

Capital
12-08-2013, 21:17
ببخشید سوال داشتم که ممکنه کمی مبتدی به نظر برسه:
در مشخصات برخی لپ تاپ ها نوشته فاقد مودم. مگه اصلا وجود مودم برای لپ تاپ چه امکان اضافه ای را فراهم میکنه؟ (پورت LAN و wifi کفایت نمیکنه؟)

دوست عزیز, من منظور شما را نمیتونم بفهمم میشه واضح تر بگین ولی اگه درست متوجه شده باشم باید بگم که لپ تاپ ها مودم ندارن و اگر هم باشه که من تا به حال ندیدم و شما هم دنبالش نباشین که اگه باشن مودم های 56 دیال اپ هستند که به درد نمیخورن.

behrooztahmasbi
12-08-2013, 22:03
GF GT 550M 2GB
شاید این جملم یه کمی ساده انگاری باشه ...ولی... میشه بفرمایید اگر به گرافیک فعلیم (
GF GT550M 2GB) کارایی گرافیکی 100 در صد بدیم قدرت Intel hd 5000 حدود چن درصد میشه؟؟؟!

دوست عزیز جناب
alitaali ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من همچنان منتظر پاسختونم

mostafa ace
12-08-2013, 22:03
دوست عزیز, من منظور شما را نمیتونم بفهمم میشه واضح تر بگین ولی اگه درست متوجه شده باشم باید بگم که لپ تاپ ها مودم ندارن و اگر هم باشه که من تا به حال ندیدم و شما هم دنبالش نباشین که اگه باشن مودم های 56 دیال اپ هستند که به درد نمیخورن.
منظورم مودم داخلی است که در برخی وبسایت ها در محل مشخصات آنها مینویسند : ندارد
مثل اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Capital
12-08-2013, 22:26
GF GT 550M 2GB

دوست عزیز من در مورد این لپ تاپ نمی تونم نظری بدم چون من نه از مدل cpu اون و نه از نوع گرافیک و نه چیزهای دیگه اون خبر دارم اگه شما مشخصات دقیق این لپ تاپ رو پیدا کردین حتما لینکشو به من بدین تا بهتون بگم این لپ تاپ چطوره اما در مورد قیمت این لپ تاپ باید بگم که یقین داشته باشین که این لپ تاپ اگه همین الان وارد ایران بشه چیزی بالای ۵ میلیون میشه.و در مورد سوال اولتون که گفتین اگه به 550m صد بدهم به گرافیک intel hd5000 چند میدم؟ باید بگم که من به گرافیک Intel HD 5000 عدد ۶۵ میدم

behrooztahmasbi
12-08-2013, 23:08
اگه به 550m صد بدهم به گرافیک intel hd5000 چند میدم؟ باید بگم که من به گرافیک Intel HD 5000 عدد ۶۵ میدم

به نظر خیلی خوبه که کارایی گرافیکی intel hd5000 حدود شصت و پنج در صد کارت گرافیک حرفه ای
GF GT550M 2GB با 2 گیگ رم مستقل هست!!!!
پس با این حال به نظرتون از پس کارهای تخصصی مهندسی (نرم افزار هایی مثل SAP2000 & ETABS & SAFE که روی ویندوز فقط نصب میشن) ونه نرم افزار های حرفه ای گرافیکی بر میاد؟

Capital
12-08-2013, 23:41
دوست عزیز من باید به شما بگم که گرافیک 550M گرافیک حرفه ای نیست و یه گرافیک معمولی هست پس حالا از این حرف من میتونین پی به این حرف من ببرین که ۶۵ درصد در برابر این کارت گرافیک ۵۵۰ یعنی چی.

behrooztahmasbi
13-08-2013, 19:27
تفاوت قدرت دو پردازنده زیر چقدره؟

1-

مدل پردازنده :
3537GHz

سازنده پردازنده :
Intel

نوع پردازنده :
Core i7

سرعت پردازنده :
1.8GHz UpTo 2.5 GHz

حافظه cache :
6 MB

2-

مدل پردازنده :
2677M

سازنده پردازنده :
Intel

نوع پردازنده :
Core i7

سرعت پردازنده :
2.1GHz UpTo 3.1 GHz

حافظه cache :
6 MB

3aman021
13-08-2013, 21:07
دوستان حالا که بحث پردازندس میخواستم نظرتو راجع به این بدونم:اکثر پردازنده های ci5 که تو لپ تاپ ها به کار میرن سرعت فرکانس اصلیشون در مقایسه با پردازنده های ci7 که تو لپ تاپ به کار میرن بیشتره.مثلا ci7 3630QM دارای فرکانس 2.3~ 3.3 میباشد .اما ci5 3230 دارای فرکانس 2.6~3.2 میباشد.این دو پردازنده در لپ تاپ ها زیاد استفاده میشن و هردو قدرتمند ترین ci5 و ci7 از نسل سوم اینتل میباشند .اما به نظر میاد فرکانس اصلی 3230 بیشتره اگه بخوایم بدون در نظر گرفتن هسته ها و share این دو پردازنده رو مقایسه کنیم به این نتیجه میرسیم که 3230 قوی تره!نظر شما چیه ؟خرید کدوم منطقی تره؟

3aman021
14-08-2013, 12:34
تفاوت قدرت دو پردازنده زیر چقدره؟1- مدل پردازنده :3537GHzسازنده پردازنده :Intelنوع پردازنده :Core i7سرعت پردازنده :1.8GHz UpTo 2.5 GHzحافظه cache :6 MB2-مدل پردازنده :2677Mسازنده پردازنده :Intelنوع پردازنده :Core i7سرعت پردازنده :2.1GHz UpTo 3.1 GHzحافظه cache :6 MBپردازنده ci7 2677 خیلی قوی تر از 3537 میباشد و اصلا این دو قابل مقایسه نیستند چون 3537 از نوع کم مصرف و فرکانس پایین تری داره .پردازنده های ci7 U فقط دو هسته دارند اما پردازنده های ci7 M چهار هسته ای هستند!!

behrooztahmasbi
14-08-2013, 18:40
پردازنده ci7 2677 خیلی قوی تر از 3537 میباشد و اصلا این دو قابل مقایسه نیستند چون 3537 از نوع کم مصرف و فرکانس پایین تری داره .پردازنده های ci7 U فقط دو هسته دارند اما پردازنده های ci7 M چهار هسته ای هستند!!

دوست عزیز...

تفاوت پردازنده
هاسول

(Core i7-4650U)

روی مک بوک ایر 2013 اپل
با پردازنده ای مثل سندی بریج

Core i7-2670QM
هم مثل اون چیزی که فرمودید؟ ...

قابل مقایسه نیستند

... اینجا هم Sandy Bridge قویتره؟

3aman021
14-08-2013, 19:10
ببین دوست عزیز کلا پردازنده های پسوند U کم مصرف تر هستند و فرکانس پایینتری دارند.حتی پردازنده های ci7 U هم از پردازنده های M ضعیفتر هستند .مثلا اون پردازنده هسول 4650U هم فقط دو هسته دارند(دو هسته واقعی دو هسته مجازی ) .همچنین سری U حافظه کش پایینتری هم نسبت به m دارند!فقط تنها مزایای سری U نسبت به M مصرف برق کمتره.میتونی بنچمارک های این پردازنده ها رو در سایت notebookcheck.com ببینی!!

behrooztahmasbi
14-08-2013, 19:15
دوست عزیز من در مورد این لپ تاپ نمی تونم نظری بدم چون من نه از مدل cpu اون و نه از نوع گرافیک و نه چیزهای دیگه اون خبر دارم اگه شما مشخصات دقیق این لپ تاپ رو پیدا کردین حتما لینکشو به من بدین تا بهتون بگم این لپ تاپ چطوره

جناب alitaali ممنون میشم راهنماییم کنید

مدل Core i7-4650U مد نظرمه!

ehsan102
14-08-2013, 19:15
علی تالی درست میگه
فقط n46vz
من دارم ، اتوکد هم کار میکنم باش
تا الان که خوب و عالی بوده
بازی هم باش میکنم خیلی توپه

اینم کلوپ

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

behrooztahmasbi
14-08-2013, 19:45
دوستام لطفا با نظراتتون راهنماییم کنید.

میخوام لب تاپ فعلیم با این مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو بفروشم و مک بوک ایر با این کانفینگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیرم.

با لب تاپ کار حرفه ای گرافیکی نمیکنم ... اهل بازی نیستم ولی در حد اتو کد و نرم افزار های
تحلیلی (مهندسی عمران) مثل SAP2000 & SAFE & ETABS با لب تاب کار دارم
جذب وزن و عمر باتری ایر شدم که به نظرم کاربردیتره

mostafa ace
14-08-2013, 20:15
.... و مک بوک ایر با این کانفینگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیرم.

ببخشید، مگه این مدل توی بازار ایران اومده؟!
از کجا میخواهید سفارش بدید و حدود قیمتش؟

behrooztahmasbi
14-08-2013, 22:46
ببخشید، مگه این مدل توی بازار ایران اومده؟!
از کجا میخواهید سفارش بدید و حدود قیمتش؟

اینها سولات بعدی خودم هم هست!

Capital
15-08-2013, 15:00
میخوام لب تاپ فعلیم با این مشخصات رو بفروشم و مک بوک ایر با این کانفینگ بگیرم.
با لب تاپ کار حرفه ای گرافیکی نمیکنم ... اهل بازی نیستم ولی در حد اتو کد و نرم افزار های
تحلیلی (مهندسی عمران) مثل SAP2000 & SAFE & ETABS با لب تاب کار دارم
جذب وزن و عمر باتری ایر شدم که به نظرم کاربردیتره

دوست عزیز اگه با لپ تاپ کار حرفه ای نمیکنید که این مدل لپ تاپ خوبه اما اگه از لپ تاپ کار حرفه ای میخواین باید بگم که این مدل اپل هم cpu ضعیفی داره و هم گرافیک ضعیف.اما اگه برای طاهر زیبا و همچنین سبکی . کارکرد زیاد باتری که این لپ تاپ خوبه.چون مدل پردازندش هم جوریه که مصرف کم باتری رو به دنبال داره ولی در کل من یه چیزی به شما میگم اونم اینکه اگه میخواین با لپ تاپ کار حرفه ای و یا حتی نیمه حرفه ای هم بکنید باید بالای 6 میلیون یا حتی بیشتر پول پای اپل بدین.اما در برندهای دیگه با بالای 3.5 میلیون میتونین یه لپ تاپ خیلی خوب بگیرین البته به جز سونی که سونی هم لپ تاپ گران قیمتی هست.

Capital
15-08-2013, 15:05
اینها سولات بعدی خودم هم هست!

در مورد این سوالتم باید بگم که این لپ تاپ هنوز وارد ایران نشده.

mostafa ace
19-08-2013, 17:36
با سلام
ضمن تشکر از دوستانی که تا به اینجا پاسخگو بودن، مدل های پیشنهادی دوستان با توجه به پست اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به صورت زیر بوده است:
Asus N56Vz و Asus N46Vz
Lenovo Y500 و Lenovo Z500 (البته مشخص نکرده اند کدوم سری؟ ...H,I, F, G ؟)
-----------------------------
با توجه به اینکه مدلهای فوق از ایسوس چند روز اخیر به شدت کمیاب شده اند، خواهشا اگر مدل های بهتری سراغ دارید معرفی کنید:
اجرای برنامه های مهندسی (نیمه سنگین) و برنامه نویسی
رم و کش مناسب - 6 تا 8 گیگا بایت
وزن مناسب (کمتر از 2.5 کیلوگرم)
سقف بودجه 4 م
لطفا در انتخاب نهایی مدل مربوطه، راهنمایی بفرمایید.
ممنون

3aman021
19-08-2013, 18:41
دوست عزیز بهتره صبر کنی تا سری جدید ایسوس وارد ایران شه,یکی ازین مدلهای جدید n550 هست که مناسب کاربرد شماست. قیمتش هم نسبت به سری قبل(n56) حدود 200 دلار ارزونتره.

Capital
19-08-2013, 19:01
با سلام
ضمن تشکر از دوستانی که تا به اینجا پاسخگو بودن، مدل های پیشنهادی دوستان با توجه به پست اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به صورت زیر بوده است:
Asus N56Vz و Asus N46Vz
Lenovo Y500 و Lenovo Z500 (البته مشخص نکرده اند کدوم سری؟ ...H,I, F, G ؟)
-----------------------------
با توجه به اینکه مدلهای فوق از ایسوس چند روز اخیر به شدت کمیاب شده اند، خواهشا اگر مدل های بهتری سراغ دارید معرفی کنید:
اجرای برنامه های مهندسی (نیمه سنگین) و برنامه نویسی
رم و کش مناسب - 6 تا 8 گیگا بایت
وزن مناسب (کمتر از 2.5 کیلوگرم)
سقف بودجه 4 م
لطفا در انتخاب نهایی مدل مربوطه، راهنمایی بفرمایید.
ممنون

دوست عزیز به جز این چندتا لپ تاپ دیگه بهتر پیدا نمی کنید پس از اینها انتخاب کنید و یا اینکه به قول این دوستمون در بالا صبر کنید تا مدل های جدید وارد شوند.

mostafa ace
26-08-2013, 11:26
دوست عزیز بهتره صبر کنی تا سری جدید ایسوس وارد ایران شه,یکی ازین مدلهای جدید n550 هست که مناسب کاربرد شماست. قیمتش هم نسبت به سری قبل(n56) حدود 200 دلار ارزونتره.
این مدلی که معرفی فرمودید در حال حاضر 4.9 میلیون اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=1) قیمت خورده است.
قیمتش همینه؟ و با توجه به اینکه تازه وارد بازار ایران شده، به نظرت اگر صبر کنیم پایین تر میاد؟
و اینکه آیا با این قیمت ارزش خرید داره؟
ممنون

3aman021
26-08-2013, 12:49
این مدل(n550) چن وقته وارد شده .اون قیمت واقعی نیست .این مدل با کانفیگ لمسی و گرافیک 4 قیمت :3800000

3aman021
26-08-2013, 12:55
بهتره یه چند وقتی صبر کنیم تا این مدل فراوان شه و کانفیگ های جدیدتر وارد بازار شه!اینجوری قیمت ها شکسته میشه!

oohaam
26-08-2013, 13:52
سلام دوستان من دنبال یه لپ تاپ با قیمت مناسب توی رنج دو میلیون تومان یکم بالاتر یکم پایینتر مشکلی نداره، هستم
مناسب دانشجویی باشه و عمر خوبی هم داشته باشه
CPU CORE i5
Ram 6gig ya 8 gig,,,,4 gig
چهار گیگ هم مشکلی نداره فقط کاراییش خوب باشه
هارد هم که هر چی بالاتر باشه بهتر خودم دوست دارم 750 به بالا باشه

:n13:

3aman021
26-08-2013, 14:24
سلام دوستان من دنبال یه لپ تاپ با قیمت مناسب توی رنج دو میلیون تومان یکم بالاتر یکم پایینتر مشکلی نداره، هستممناسب دانشجویی باشه و عمر خوبی هم داشته باشهCPU CORE i5 Ram 6gig ya 8 gig,,,,4 gig چهار گیگ هم مشکلی نداره فقط کاراییش خوب باشههارد هم که هر چی بالاتر باشه بهتر خودم دوست دارم 750 به بالا باشه:n13:hp 4540sبهترین گزینه تو رنج 2تومن

Capital
26-08-2013, 18:21
سلام دوستان من دنبال یه لپ تاپ با قیمت مناسب توی رنج دو میلیون تومان یکم بالاتر یکم پایینتر مشکلی نداره، هستم
مناسب دانشجویی باشه و عمر خوبی هم داشته باشه
CPU CORE i5
Ram 6gig ya 8 gig,,,,4 gig
چهار گیگ هم مشکلی نداره فقط کاراییش خوب باشه
هارد هم که هر چی بالاتر باشه بهتر خودم دوست دارم 750 به بالا باشه

:n13:
دوست عزیز حالا که میگین یکم بالاتر هم میتونین بدین پس حتما برین سراغ Lenovo z500 که گرافیکش از 4540 هم بهتره.اما اگه بیشتر نمیخواین بدین که همون گزینه ای که دوستمون گفتن یعنی 4540 خیلی خوبه.

mostafa ace
12-09-2013, 17:39
سلام
قبلا اینجا دوستان یکی از مدلهای Asus N46VZ یا n550 را پییشنهاد داده بودند. ظاهرا مدل های جدیدتری آمده اند!
با توجه به سقف بودجه 4 میلیون کدامیک از این مدل ها را پیشنهاد میکنید؟
- Asus n550 JV (جدا نشدن باتری اش مشکل ساز نیست؟)
- Asus N46 JV
- Lenovo Y510P
- Lenovo Y410p
لطفا علت برتری گزینه پیشنهادی خود را بفرمایید.
ممنون

Capital
12-09-2013, 21:30
سلام
قبلا اینجا دوستان یکی از مدلهای Asus N46VZ یا n550 را پییشنهاد داده بودند. ظاهرا مدل های جدیدتری آمده اند!
- Asus N46 JV
- Lenovo Y510P
- Lenovo Y410p
ممنون
دوست عزیز از این مدل ها y510p و n550jv بعد n46jv اما اینو باید بگم که y410p هنوز وارد ایران نشده.

NOR-1
12-09-2013, 23:56
سلام
- Asus N46 JV
- Lenovo Y510P
- Lenovo Y410p
ممنون

نه اقا جان باطری n550 مشکلی نداره به هر حال لپ تاپ چیزی نیست که بزاری رو میز و بدون وصل کردن به برق ساعت ها باهاش کار کنی
یه n46 jv بگیر که راحت بتونی حمل کنی از نظر مشخصات هم در سطح بالایی قرار داره به نظر خودم خیلی می ارزه

mostafa ace
14-09-2013, 20:41
با سپاس از نظرات دوستان
بهترین مراکز خرید برای لپ تاپ (اطمینان و انصاف) کجاست؟
برای مدل 550JV برخی متعلقات نظیر اسپیکر قابل حمل، موس اورجینال و کیف ذکر شده. آیا واقعا در هنگام خرید اینها رو میدن؟

ممنون

3aman021
14-09-2013, 20:58
بهترین محل برای خرید نمایندگی های معتبره.مثلا اگه ایسوس میخواین بخرین از نمایندگی های ایسوس خرید کنید.اسپیکر قابل حمل همون ساب ووفر است که باید همراه n550 باشه .کیف و موس هم باید باهاش باشه مگه اینکه بخواین تخفیف بگیرین اما ارزش نداره تخفیف بگیرین چون در کل به نفعتون نمیشه و بخاطر 20_30 تومن تخفیف کیف و موس اورجینال رو از دست میدین .پس سعی کنین کیف و موس و یا هر هدیه ای همراه لپ تاپ دادن بگیرین!موفق باشید.

mostafa ace
15-09-2013, 20:16
بهترین محل برای خرید نمایندگی های معتبره.مثلا اگه ایسوس میخواین بخرین از نمایندگی های ایسوس خرید کنید.
خیلی ممنون
اگر لطف کنی آدرس نمایندگی های ایسوس و لنوو را بدی...

Capital
15-09-2013, 21:06
خیلی ممنون
اگر لطف کنی آدرس نمایندگی های ایسوس و لنوو را بدی...دوست عزیز اینها نمایندگی خود اون برند رو ندارن در اصل منظور از نمایندگی همین نمایندگی های سازگار و الماس و... هستند.

3aman021
15-09-2013, 21:06
دوست عزیز تو پاساژ ایران یا پاساژ پایتخت برید مشخصه.

mostafa ace
08-10-2013, 20:09
با سلام مجدد
با توجه به کمیاب شدن مدل Asus n550، یکی دیگر از مدل های ایسوس با نام k56cb آمده است.
اگر دوستان صاحبنظر در مورد این مدل پیشنهاد یا انتقادی دارند و نیز مقایسه ای با n550 انجام دهند، ممنون میشوم.

mostafa ace
09-10-2013, 19:44
:n15:
کجایند دوستان صاحب نظر؟!
مدل های جایگزین برای N550؟

violet_m
14-10-2013, 22:12
سلام.من یه لب تاپ میخوام تو رنج قیمت ۲.۵
میخوام باهاش اتوکد و سیف و ای تبس و بقیه برنامه های عمران و کار کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

sleeplessness
26-10-2013, 11:14
سلام بر همه
دنبال یه لپ تاپ خوب با سقف قیمت 2.5 میلیون
core i7
هستم
اگه داغ نکنه چه بهتر
و وزن و اندازش مهم نیست جایگزین pc میخوام
صفحه نمایش هم 15.6 باشه

miladsalary
26-10-2013, 14:16
ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﺘﺨﺼﺺ .
ﯾﮏ ﻟﭗ ﺗﺎﭖ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺎﺭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﻮﯾﺴﯽ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭ ﻫﺴﺘﻢ . ﻫﺰﯾﻨﻪ
ﻫﻢ ﺗﺎ حدود250000 ﻫﺴﺖ .ﺩﺭﻭﺍﻗﻊ ﺻﻔﺤﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﻫﺎﺵ ﮐﺎﺭ ﮐﺮﺩ ﺯﯾﺎﺩ
ﮐﻮﭼﮏ ﻧﺒﺎﺷﻪ . ﺳﺨﺖ ﺍﻓﺰﺍﺭ ﻫﻢ ﺑﻪ ﻃﻮﺭﯼ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﺗﺎ ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻟﯽ ﺑﺮﺍﻡ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎﺷﻪ
ﻭ ﻗﻮﯼ ﺑﺎﺷﻪ . ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﯿﺸﻢ ﮐﻤﮑﻢ ﮐﻨﯿﺪ

a.g g.a
27-10-2013, 21:56
سلام

من این سوالا رو توی یه تایپیک پرسیدم بعضی از دوستان لطف کردن بعصی از سوالها رو جواب دادن ولی کلا سوالام زیاد دیده نشد گفتم شاید جای درستش این جا بوده باشه

ممنون میشم راهنمایی کنید

من رشته مکانیک می خونم پسر خالم رشته برقه من ترم اولم اون ترم3 پسر خالم می خواد یه لپ تاپ بگیره که بتونه راحت نرم افزاری مربوط به رشتشو اجرا کنه و در کنارش بتونه از پس بازی ها و فیلم و آهنگ و ... به راحتی بر بیاد و تا چهار پنج سال کارشو راه بندازه

خودم هم یکی دو ترم دیگه به لپتاپ نیاز پیدا می کنم برای همون نرم افزارهای مربوط به رشتم و از نرم افزارهای فتوشاپ و لایت روم و این طور چیزا هم زیاد استفاده می کنم و بیشتر از پسر خالم بازی می کنم

کلا هر دومون لپ تاپی می خوایم که از لحاظ سخت افزاری قوی باشه کیفیت ساخت بدنش خوب باشه خنک کنندگیش خوب باشه کیفیت صدا و مانیتورش هم خوب باشه

خودم با تحقیقاتی که کردم بیشتر از اسوس خوشم اومد

جریان لپ تاپ های لنووو چیه ؟ که این قدر قیمت کم و سخت افزار قوی دارن ؟

یا لپ تاپ های سونی که نسبت به قیمت زیادی که دارن سخت افزارشون قوی نیست ؟

من درمورد سخت افزار سیستم های دسکتاپ یه کم سرم میشه ولی درمورد قطعات سخت افزاری لپ تاپ هیچی نمی دونم

قیمت یه لپ تاپ که از لحاظ سخت افزاری هم قدرت یا قوی تر از سیستم دسکتاپم با این مشخصات:

CPU : CORE I5 750
MAIN : GIGABYTE P55A UD3P
RAM : 8 GB DDR3 1333
VGA : ATI HD 5850 1GB

باشه چه قدر میشه ؟

همه CPU های Core i3 دو هسته با دو هسته مجازی و Core i5 ها دو هسته ای با دو هسته مجازی و Core i7 ها چهار هسته ای با چهار هسته مجازین ؟

بین کارت گرافیک های لپ تاپ کدومش هم قدرت با 5850 ATI و یا 550ti انویدیاست ؟
خیلی از Z500 خوشم اومد مخصوصا این یکی(توی سایت دیجی کالا)

فقط از کیفیت نمایشگر و جنس بدنش خیلی همه ایراد گرفتن

گرافیکش هم رده با چه گرافیکی بین گرافیک های سیستم های رومیزیه ؟

توی این روزلیشنی که مانیتورش داره می تونه بازی های روز رو روی بالاترین کیفیت اجرا کنه ؟

ولی من هر چی فکر می کنم قیمت کم این برند خیلی برام شک بر انگیزه !

N46JV هم خیلی سخت افزار قوی داره قیمتش چه قدره ؟ اگه امکانش هست همون سوال های بالایی رو برای این لپ تاپ هم جواب بدین

cpu هر دوی این لپ تاپ ها از چیپست هاسول استفاده می کنن؟هاسول لپ تاپ خیلی از هاسول دسکتاپ ضعیف تره؟

نظرتون درمورد k55vd چیه؟ اولترا بوک به حساب میاد؟

کلا سری K اولترا بوکن؟

ali_phd71
29-10-2013, 09:36
سلام دوستان
برای یه مهندس عمران تا سقف 2.5 چی پیشنهاد میدید؟
ظاهرش خوب باشه باطریشم خوب باشه و دی وی دی خور هم داشته باشه
من خودم به گزینه HP ProBook 4540s-H رسیدم نظر شما چیه؟شخص مورد نظر میگه ایسوس ولی بنظرم این بهترهبا تشکر

persiantoolsbaz
04-11-2013, 15:47
سلام.من یه لب تاپ میخوام تو رنج قیمت ۲.۵
میخوام باهاش اتوکد و سیف و ای تبس و بقیه برنامه های عمران و کار کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام بر همه
دنبال یه لپ تاپ خوب با سقف قیمت 2.5 میلیون
core i7
هستم
اگه داغ نکنه چه بهتر
و وزن و اندازش مهم نیست جایگزین pc میخوام
صفحه نمایش هم 15.6 باشه

پیشنهاد من کانفیگ core i7 از مدل 4540 hp هست . داغ نمیکنه چون فن قوی داره . صفحه نمایش 15.6 اینچی مات داره و برای وبگردی و تماشای فیلم مناسبه . وزنش سبکه . طراحی قشنگی داره. بدنه آلومینیومی و کیبورد خوب و ... قیمتشم 2600هست .

mostafa ace
06-11-2013, 10:39
پیشنهاد من کانفیگ core i7 از مدل 4540 hp هست . داغ نمیکنه چون فن قوی داره . صفحه نمایش 15.6 اینچی مات داره و برای وبگردی و تماشای فیلم مناسبه . وزنش سبکه . طراحی قشنگی داره. بدنه آلومینیومی و کیبورد خوب و ... قیمتشم 2600هست .

دوستان عزیز، توجه کنید این مدل 4540s ظاهرا طبق نظر برخی تعمیرکاران خرابی زیاد داره

mehjam
08-11-2013, 23:18
سلام
برای کارهای مهندسی و حتی انیمیشن دنبال یه لپ تاپ خیلی عالی و سبک هستم با حدود بودجه 5 تومن.
پیشنهاد شما چیه؟ اپل 13 خوبه؟ رتیناست دیگه؟

alizoro18
09-11-2013, 00:09
سلام . من دانش اموز سال دوم هنرستان رشته کامپیوتر هستم. می خواستم تو خرید لپ تاپ بهم کمک کنید . زیباییش و اندازه صفحه نمایشش برام مهمه . می خوام کم کم 15 اینچ باشه .. وزنش کم باشه بهتر اگرم نبود مهم نیست . core i7 باشه و کم کم 8 گیگ رم داشته باشه .. قیمتش تا مهم نیست .. ولی می خوام به صرفه و الکی بابتش پول ندم... کلاس شبکه می رم و می خوام بهم کمک کنه اگه میشه بهم کنید ممنون می شم

alizoro18
20-11-2013, 06:24
سلام . من دانش اموز سال دوم هنرستان رشته کامپیوتر هستم. می خواستم تو خرید لپ تاپ بهم کمک کنید . زیباییش و اندازه صفحه نمایشش برام مهمه . می خوام کم کم 15 اینچ باشه .. وزنش کم باشه بهتر اگرم نبود مهم نیست . core i7 باشه و کم کم 8 گیگ رم داشته باشه .. قیمتش تا مهم نیست .. ولی می خوام به صرفه و الکی بابتش پول ندم... کلاس شبکه می رم و می خوام بهم کمک کنه اگه میشه بهم کنید ممنون می شم

یک نفر جواب بده دیگه یک ماهه پست گزاشتم

b0zk0rd
22-11-2013, 13:16
یک نفر جواب بده دیگه یک ماهه پست گزاشتم

من به تو که ÷ول واست مهم نیست lenovo y510pرو پیشنهاد میدم
i7 4700hq -16g ddr3-geforce gt 750
قیمتشم 3.7هست
برو cpubenchmark تمام بنچ مارکاشو نگاه کن .غولی هست واسه خودش

lord mysterious
22-11-2013, 13:50
میتونید بهم لپتاپ پیشنهاد بدید
core i7 ترجیحا نسل چهارم بالای 2(سوم بالای 2.4 باشه) کش 6 مگ
رم که میشه ارتقا داد مهم نیست
15 اینچ باشه وزن و قیافه خیلی مهم نیست
ترجیحا بدنه فلزی
حتما فول HD
و باز هم ترجیحا anti glare
از کارت گرافیک هم چیزی سر در نمیارم ولی فکر نکنم زیر 2 گیگ جوابمو بده
من خودم به probook 4540 و envy 15t رسیدم هرچند نمیدونم مدل فول HD تو ایران هست یا نه
انوی بیشتر وسوسم کرده به خاطر پروسسور بهتر و اسپیکر و همینطور ظاهر جذابتر
ولی خب صفحه نمایش ضد نور پرو بوک بیشتر جذبم کرده
هرچند لپتاپ مورد علاقم (خیلی هم خارج از بودجمه) latitude E6540 هست

کاری هم که میکنم ادیت عکس هست (با فتوشاپ و لایتروم)
کتیا
فیلم و وب گردی زیاد
و بدمم نمیاد بشه بازی هم باهاش کرد
زیاد هم داغ نشه

mana_2069
22-11-2013, 23:33
سلام من یه سوال دارم بحثی برای مشکلات فنی لپ تاپ پیدا نکردم! :) با عرض معذرت اینجا مطرح میکنم!

لپتاپ Aspire 5737z Acer قسمت فنش به شدت داغ میکنه و یهو خاموش میشه ! :) آیا مشکل از فن هس؟! تعمیر و تعویض فن چقد هزینه داره ؟! :n27:

ممنونم !

b0zk0rd
06-12-2013, 13:54
سلام دوستان
برای یه مهندس عمران تا سقف 2.5 چی پیشنهاد میدید؟
ظاهرش خوب باشه باطریشم خوب باشه و دی وی دی خور هم داشته باشه
من خودم به گزینه HP ProBook 4540s-H رسیدم نظر شما چیه؟شخص مورد نظر میگه ایسوس ولی بنظرم این بهتره

با تشکر
شما که به این نتیجه رسیدی یک سر به تاپیک 4540sبزن همه دارن از کارت گرافیکش گریه زاری میکنن
من اصلا اعتقادی به hp ندارم

b0zk0rd
06-12-2013, 13:58
من به تو که ÷ول واست مهم نیست lenovo y510pرو پیشنهاد میدم
i7 4700hq -16g ddr3-geforce gt 750
قیمتشم 3.7هست
برو cpubenchmark تمام بنچ مارکاشو نگاه کن .غولی هست واسه خودش

برعکس این دوستم من به تو msi ge60رو پیشنهاد میدم
y510pرو فقط با دگمه turbo روش قورتش میده
روش کیف msi هست با lموس مخصوص msi
3590000تومن هم قیمتش که
به نظرم به صرفه هست
چون تو واسه y510pبخوای کیف بخری 150تومن باید بدی ,موس هم 100

hamid_IT63
10-12-2013, 16:03
شما که به این نتیجه رسیدی یک سر به تاپیک 4540sبزن همه دارن از کارت گرافیکش گریه زاری میکنن
من اصلا اعتقادی به hp ندارم
آقا این حرفا چیه!! مگه به اعتقاده ؟!!! نمیشه راحت یه برند معتبر رو زیر سوال برد که !!
مدل 4540s hp یکی از بهترینای بازاره که دو تا کانفیگ core i5 و core i7 داره . کلا"توی رنج قیمت متوسط هرکی لپ تاپ خوب میخواد میره سراغ همین مدل . هرکیم اینو گرفته به بقیه پیشنهاد میه بخرن . من که هر جا سر زدم همه راضی بودن.

Xerxes-I
10-12-2013, 16:29
آقا این حرفا چیه!! مگه به اعتقاده ؟!!! نمیشه راحت یه برند معتبر رو زیر سوال برد که !!
مدل 4540s hp یکی از بهترینای بازاره که دو تا کانفیگ core i5 و core i7 داره . کلا"توی رنج قیمت متوسط هرکی لپ تاپ خوب میخواد میره سراغ همین مدل . هرکیم اینو گرفته به بقیه پیشنهاد میه بخرن . من که هر جا سر زدم همه راضی بودن.
hp خوب نیست.برادرم سه سال پیش یه مدل 4520s خرید تا بحال چهار بار رفته تعمیر هنوزم کنده سیستمش.مثلا تو خوندن فیلم های معمولی هی وایمیسته تصویر،نمیشه هم زمان هم آهنگ گوش داد هم اینترنت چک کرد و.... کلا ذهنیت خوبی ندارم نسبت به این مارک.لپ تاپاش رو کاغذ لپ تاپ خوبی هستند ولی در عمل نه.

nimaiiimj_007
13-12-2013, 09:41
سلام
خسته نباشید
من یه لب تاب تا سقف 3/5 میخوام
برای کار مهندسی
دانشجوی عمران هستم
هم برای گیمینگ
به طوری که پردازندش ci7
یه گرافیک عالی
باطری خوب
صفحه نمایش عالی داشته باشه
ممنون میشم کمکم کنید

mehjam
13-12-2013, 13:07
سلام
مباحث مرتبط با لپ تاپ های اپل ندیدم. من میخوام یه مک بوک پرو رتینا بگیرم کجا میتونم سوالاتمو مطرح کنم؟

naviddj
13-12-2013, 14:31
سلام
مباحث مرتبط با لپ تاپ های اپل ندیدم. من میخوام یه مک بوک پرو رتینا بگیرم کجا میتونم سوالاتمو مطرح کنم؟

دوست عزيز من مك رتينا دارم.سوالي داشتي بپرس تا جواب بدم...

Sent from my iPad using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

NOR-1
13-12-2013, 16:53
سلام
خسته نباشید
من یه لب تاب تا سقف 3/5 میخوام
برای کار مهندسی
دانشجوی عمران هستم
هم برای گیمینگ
به طوری که پردازندش ci7
یه گرافیک عالی
باطری خوب
صفحه نمایش عالی داشته باشه
ممنون میشم کمکم کنید

گزینه بهتری به جز Y510 نیست تو بازار
n550 هم خیلی خوبه اما قیمت درست حسابی نداره اما از هر نظرو همه جهت عالیه

nimaiiimj_007
13-12-2013, 19:51
من شنیدم تو گیمینگ سنگین کم میاره
درسته؟

NOR-1
13-12-2013, 21:00
من شنیدم تو گیمینگ سنگین کم میاره
درسته؟

چی کم میاره؟

nimaiiimj_007
13-12-2013, 21:18
ترو خدا کمکم کنیدددددد من بین این 2 تا موندممممممممممممممممممممم م
HP ENVY dv6-7300
Lenovo IdeaPad Y510p - Aچیکار کنم؟
خواهش میکنم هر کی هر برندی دوست داره نوش جونش
من اصلا به برند اهمیت نمیدم
یچی خوب میخوام که باسم چند سال کار کنه
محاسبات و از پس نقشه هام بر بیاد
گیممو بازی کنم
همین

mehjam
14-12-2013, 10:24
دوست عزيز من مك رتينا دارم.سوالي داشتي بپرس تا جواب بدم...

Sent from my iPad using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام
ممنون از پاسختون. میخواستم بدونم تفاوت ال سی دی رتینا با ایر خیلی زیاده؟ من برای خانم میخواستم بگیرم و سبک بودن خیلی مهمه. 13 اینچ میخوام که تا چندین سال جواب بده. ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

naviddj
14-12-2013, 14:00
سلام
ممنون از پاسختون. میخواستم بدونم تفاوت ال سی دی رتینا با ایر خیلی زیاده؟ من برای خانم میخواستم بگیرم و سبک بودن خیلی مهمه. 13 اینچ میخوام که تا چندین سال جواب بده. ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

اختيار داريد .كيفيت صفحه نمايش رتينا فوق العادست.وقتي ببينيد عاشقش ميشيد.من هر مارك لپ تاپي رو تجربه داشتم ولي رتينا يه چيزه ديگست.اگر از لحاظ مالي مشكلي نداريد در خريدش شك نكنيد.در ضمن سري هاي رتينا سبك هستن و نازك و وزنش اصلا اذيتتون نمي كنه مخصوصا ١٣ اينچيش.در مقايسه با اير كه فرمودين تفاوت قابل توجه هست.همون اير هم شايد در مقابل لپ تاپاي ديگه كيفيت ال سيدي بهتري داشته باشه ولي در مقابل رتينا كم مياره.رتينا تعداد پيكسل هاش حدود ٢٢٧ هست ولي اير صد و خودره اي.در ضمن رتينا بهترين كيفيت رو توي مكينتاش بهتون ميده و توي ويندوز يه خورده پايينتره ولي بازم عاليه.مدلهاي جديد ١٣ اينچي رتينا كه سي پي يو هاسول دارن بهترين انتخابه.باز اگه كارايي تونو از لپ تاپ بفرماييد بيشتر مي تونم كمكتون كنم...

mehjam
14-12-2013, 15:09
اختيار داريد .كيفيت صفحه نمايش رتينا فوق العادست.وقتي ببينيد عاشقش ميشيد.من هر مارك لپ تاپي رو تجربه داشتم ولي رتينا يه چيزه ديگست.اگر از لحاظ مالي مشكلي نداريد در خريدش شك نكنيد.در ضمن سري هاي رتينا سبك هستن و نازك و وزنش اصلا اذيتتون نمي كنه مخصوصا ١٣ اينچيش.در مقايسه با اير كه فرمودين تفاوت قابل توجه هست.همون اير هم شايد در مقابل لپ تاپاي ديگه كيفيت ال سيدي بهتري داشته باشه ولي در مقابل رتينا كم مياره.رتينا تعداد پيكسل هاش حدود ٢٢٧ هست ولي اير صد و خودره اي.در ضمن رتينا بهترين كيفيت رو توي مكينتاش بهتون ميده و توي ويندوز يه خورده پايينتره ولي بازم عاليه.مدلهاي جديد ١٣ اينچي رتينا كه سي پي يو هاسول دارن بهترين انتخابه.باز اگه كارايي تونو از لپ تاپ بفرماييد بيشتر مي تونم كمكتون كنم...

سلام
باز هم ممنون
هدف ما یه سیستم بر پایه طراحی (CAD و 3D) هست. ضمنا سبک بودن خیلی مهمه. و اینکه بتونم روش ویندوز هم نصب کنم.
256 گیگ سری جدید رتینا 13 حدود 5 تومن که میتونم تامین بودجه کنم.
جند تا سوال دیگه: این مقدار فضا کافیه؟ چقدرش آزاده؟ اگه ویندوز بزنم چقدرش میمونه؟ اصلا ویندوز خوب جواب مبده؟
و هزار سوال دیگه!!

naviddj
14-12-2013, 17:35
سلام
باز هم ممنون
هدف ما یه سیستم بر پایه طراحی (CAD و 3D) هست. ضمنا سبک بودن خیلی مهمه. و اینکه بتونم روش ویندوز هم نصب کنم.
256 گیگ سری جدید رتینا 13 حدود 5 تومن که میتونم تامین بودجه کنم.
جند تا سوال دیگه: این مقدار فضا کافیه؟ چقدرش آزاده؟ اگه ویندوز بزنم چقدرش میمونه؟ اصلا ویندوز خوب جواب مبده؟
و هزار سوال دیگه!!

از نظر سبك بودن كه خيالتون راحت.فكر ميي كنم مدل ١٣ اينچيش حدود ١.٥ وزنشونه كه وزنه مطلوبي هست.ببينيد هارد اينجور دستگاها ssd هست.اين يعني كه شما بايد برنامه هاي اصليتون رو اينجا بريزيد و حالا اگر موزيك و يا فيلمي هم داريد توي يه هارد اكسترنال.در عوض اين برنا مه هايي كه ميفرماييد با سرعت عالي اجرا مي شن توي هاردهاي ssd.از لحاظ فضا و حجم خيالتون راحت باشه ولي حتما بايد يه هارد اكسترنال بگيريد.در مورد نصب ويندوز هم خيلي راحت مي تونيد روش نصب كنيد.خيلي راحت هم همه چيز نصب ميشه.دست خودتون هست كه چقدر فضا به درايو ويندوز اختصاص بدين و چقدر به درايو مكينتاش.مثلا اگر هاردتون ٢٥٦ هست ميتونيد دو تا ١٢٨ بزنيد يا اينكه بيشتر به ويندوز و كمتر به مكينتاش و يا بلعكس.از نظر فضاي ازاد كه حدود ٩٠درصدش در دسترس هست.تمام اين كارهايي كه گفتم توسط يه نرم افزار به نام بوت كمپ كه داخل مكينتاش هست انجام ميشه.باز هم سوالي داشتيد بفرماييد تا جواب بدم...

nimaiiimj_007
07-02-2014, 16:21
با سلام و خسته نباید
من قصد خرید لب تاب باسه کارای مهندسی و گیمینگ دارم
بین لنوو z510-B و HP 4540 s-h موندم
به نظرتون کدومو بخرم؟
اچ پی با بدنه فلزی و باتری قوی تر یا لنوو با سخت افزار قویترو بدن پلاستیکی
اگه میشه باسم مقایسشون کنید
با تشکر

oOomid.M
07-02-2014, 18:10
با سلام و خسته نباید
من قصد خرید لب تاب باسه کارای مهندسی و گیمینگ دارم
بین لنوو z510-B و HP 4540 s-h موندم
به نظرتون کدومو بخرم؟
اچ پی با بدنه فلزی و باتری قوی تر یا لنوو با سخت افزار قویترو بدن پلاستیکی
اگه میشه باسم مقایسشون کنید
با تشکر

سلام
4540 که دیگه یه جورایی باید بزاریش کنار
پروبوک 450 بهتر از 4540 هست
من خودم مهندس عمران هستم و 450 دارم

seyyed21
10-02-2014, 18:49
سلام به نظرتون این الترابوک Fujitsu LifeBook UH-552-A چطوریه؟ میشه با مطلب کار کرد ؟ من رشتم مکانیک و نرم افزار های مدلسازی و تحلیل لازم دارم. میشه؟
به خاطر این الترابوک میخوام ؛چون سبکه و حمل ونقلش آسونه.
ممنون

مشخصاتش اینه
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 18 × 234 × 323 میلی‌متر - وزن: 1.57 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i3 3217U 1.80 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 4 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: 500 گیگابایت - مشخصات: 5,400rpm
پردازشگر گرافیکی:Intel HD Graphics 4000 - MB
صفحه نمایش:13.3 اینچ TFT LED-backlit LCD
امکانات:فاقد درایو نوری - فاقد مودم - بلوتوث داخلی Card Reader Webcam WiFi HDMI
سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

دست شما بر سر ما

sleeplessness