PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برق دار شدن بدنه کیس!

New-P30world
08-08-2013, 11:42
درود

یه سیستم قدیمی دارم ( 9ساله! ) مشکلی بجز همین قدیمی بودن نداره..

الان یه مدت هست اصلا نمیشه به کیس دست زد :28: مگر اینگه از برق بکشمش!

با فازمتر تست زدم ( چقدر تخصصی! ) انگاری فازمتر رو زدم به پریز!

با توجه به اینکه کیس اصلا تکون هم نخورده چرا اینجوری شده ؟ و راه حلش چیست ؟؟ :n13:

سپاس :n06:

.AraMesh.
08-08-2013, 12:53
سلام" دلیلش اتصال بدنه میتونه باشه
مادربوردش ب بدنه کیس ی خورده مماس شده باشه برق میده. حتی اگه کابلها مشکل نداشته باشند
معمولا مادربوردهای گیگابایت این مشکل رو دارند!!!
راه حل:
ی پوشش عایق مثل همونی ک داخل جعبه مادربورد زیر مادربورد میذارند تا حالت ضربه گیر داشته باشه و.. ی جورایی اسفنجیه اما الیافش فرق داره شبیه پلاستیکند
قرار بدید زیر مادربورد و مادربورد رو روی اون پیچ کنید.
دمای مادربورد هم اونقدری بالا نمیره ک بخواد اونو آب کنه یا آتیش بگیره.

New-P30world
08-08-2013, 13:21
سلام" دلیلش اتصال بدنه میتونه باشه
مادربوردش ب بدنه کیس ی خورده مماس شده باشه برق میده. حتی اگه کابلها مشکل نداشته باشند
معمولا مادربوردهای گیگابایت این مشکل رو دارند!!!
راه حل:
ی پوشش عایق مثل همونی ک داخل جعبه مادربورد زیر مادربورد میذارند تا حالت ضربه گیر داشته باشه و.. ی جورایی اسفنجیه اما الیافش فرق داره شبیه پلاستیکند
قرار بدید زیر مادربورد و مادربورد رو روی اون پیچ کنید.
دمای مادربورد هم اونقدری بالا نمیره ک بخواد اونو آب کنه یا آتیش بگیره.

ممنون

مادربورد مرکوری845 هست،

من فقط موندم این اتصال به بدنه چجوری بصورت خود جوش بوجود اومده! آخر چطور ممکن است! :9:

.AraMesh.
08-08-2013, 13:39
پیش میاد دیگه. مثلا بعضی مواقع ک رم یا گرافیک یا هر قطعه جداشدنی از بورد رو تعویض یا جا ب جا میکنید ب خاطر فشاری ک روی مادربورد میارید تا قطعه داخل اسلات جا بیوفته ، بدنه مادربوردتون ی کم انحنا میگیره یا باعثش همون پیچ و مهره های خود مادربورد هست ک رابط کیس و مادر بورد میشن.
اون کار رو انجام بدید درست میشه چیز خاصی نیست.
مهندس EXTREME هم میاند اگه پاسخ بهتری داشتند تخصصی تر قرار میدند.

EXTREME
08-08-2013, 13:42
دوستان همه چیزو گفتند

علاوه بر اتصال بدنه میتونه از اتصال کانکتورهای پاور به بدنه کیس یا پیچ و وسیله آهنی در کیس باعث این مشکل میشود یا این مشکل ناشی از خود پاور باشه برای تست پاور رو از کیس جدا کنید و بیرون از کیس سیستم رو سوئیچ کنید و تست کنید با یک پاور دیگه هم تست کنید

در مورادی من دیدم مشکل از کابل برق هم بوده کابل برق رو چک کنید به یک پریز دیگه بزنید یا برعکس بزنید کابل برق رو به پریز