PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد رنگ در چاپ

masbeh
07-08-2013, 16:39
سلام خدمت همه اساتید

یکی دو تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

اول اینکه از کجا میتونم مطمئن بشم رنگی که تو فتوشاپ استفاده کردم دقیقا همون رنگیه که موقع چاپ در میاد...چند بار با این مشکل مواجه شدم و مثلا رنگ بنفش تو طراحی با فتوشاپ موقع چاپ زرشکی دراومده...

دوم اینکه این کتاب اطلس رنگ ها دقیقا چیه و چه کاربردی داره....آیا با این کتاب میتونم رنگمو تو چاپ همونطوری که میخوام در بیارم

ممنون:n16:

sayanermia
07-08-2013, 18:10
دوست خوبم باید دقت داشته باشید سندی که در فتوشاپ باز می کنید باید با فرمت رنگبندی CMYK باشه ! چون معمولا به صورت نرمال سند های فتوشاپ با فرمت رنگبندی rgb ایجاد می شند و رنگی که اونجا استفاده می کنید با رنگ چاپ متفاوت خواهد بود!!!
فرمت رنگبندی CMYK خیلی خیلی نزدیکتر به خروجی نهایی در چاپ می باشد

masbeh
07-08-2013, 18:19
دوست خوبم باید دقت داشته باشید سندی که در فتوشاپ باز می کنید باید با فرمت رنگبندی CMYK باشه ! چون معمولا به صورت نرمال سند های فتوشاپ با فرمت رنگبندی rgb ایجاد می شند و رنگی که اونجا استفاده می کنید با رنگ چاپ متفاوت خواهد بود!!!
فرمت رنگبندی CMYK خیلی خیلی نزدیکتر به خروجی نهایی در چاپ می باشد

ممنون دوست عزیز...یعنی با رنگ بندی CMYK دیگه نیازی به استفاده از اطلس رنگ نیست؟(من هنوز درست نمیدونم اطلس رنگ چه کاربردی داره:n02: ولی تا اونجایی که فهمیدم اگه کد رنگ اطلس رو استفاده کنم رنگ چاپ نزدیک به اون در میاد:n06:)
من بخاطر این اینهمه قفل اطلس رنگ هستم :n02: چون یه طراح رو دیدم که کلا با اون کار میکرد...ایشالا به تغییر فرمت موشکل منم حل شه

ممنون...خیلی کمک کردی

----Ali----
13-09-2013, 13:55
تو فوتوشاپ باید مد کاراتو بذاری روی cmyk که تو چاپ تا حدودی رنگات درست در بیاد
اون اطلس رنگ هم هست که قشنگ کد رنگارو بت میده و تو چاپ همونی میشه که تو میخوای.
مثلا رنگ قرمز
c:0 m:100 y:100 k:0
این کدیه که واسه رنگ قرمز استفاده میکنن.
موفق باشی

aria_electric_fars
01-01-2014, 19:58
سلام دوستان

دقيقا همين مشكل رو من داشتم و اين چيزهايي كه گفتيد كاملا تائيد مي شه

اطلاعات ديگه اي هم داريد كه مربوط به رنگ و چاپ و فتوشاپ بشه؟؟؟

با تشكر

hesamtavakoli
11-01-2014, 18:10
سلام
تو فتوشاپ رنگها دقيق درنمياد به جز رنگهاي خيلي ساده كه دوستمون هم اشاره كردن بهش مثلا رنگ قرمزc:0 m:100 y:100 k:0
اما توي كورل اگه پالت cmyk رو انتخاب كنيد دقيقا همون چاپ ميشه
اين رو هم بگم كه تا 15% تغيير رنگ در چاپ عمومي طبيعيه
اين اطلس هم كه ميگيد من نشنيدم اصلا
براي زرشكي هم اين بد نيست :
c:0 m:100 y:96 k:28
تو چندتا كاري كه استفاده كردم خوب شده

parsdraw.ir
16-05-2014, 18:47
همونطور که دوستان گفتن باید مد رنگ CMYK باشه
چون طرحی که روی مانیتور میبینید (مانیتورها عکسها را به صورت rgb نشون میدن) با طرح چاپی فرق میکنه . طرح چاپی 30% هم تیره تره نسبت به مانیتور
اطلس رنگ هم نمونه رنگ های چاپ شده است که طبق جدول رنگ دلخواهتون رو انتخاب میکنید و مقدار C , M , Y , K را ازش در میارید و در فتوشاپ وارد میکنید که هنگام چاپ مثل رنگی که در اطلس بود در بیاد
موفق باشید

Ro mina
08-07-2014, 16:09
سلام یه سوال دارم و اونم اینه که من رنگ طلایی رو تو فتوشاپ چطوری باید به دست بیارم و اینکه تو چاپ رنگ طلایی چطور میشه؟ :n17:

mohammad87
10-08-2014, 09:35
این مقاله هم معرفی خوبی از مدل های رنگ rgb و cmyk انجام داده :: یک سری بهش بزنید بد نیست ::
مقاله : معرفی مدل های رنگبندی CMYK و RGB [مقاله] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])