PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و راهنماي جهت انتخاب آزمون آزمايشي براي سال 93

D N A
05-08-2013, 14:07
سلام به همگي...
نمي دونم جاي درستي ازتووون كمك مي خوام ولي من امسال ميرم دوم تجربي
پارسال از آزمون هاي گاج كه دوهفته يه بار داشتيم استفاده مي كردم...
ولي امسال مي خوام ببينم اگه آزمون هاي بهتر و با سطح بالا تري هم هست از اونا استفاده كنم.....
شنيدم گزينه دو هم بد نيست. همون سنجش و دانشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون كنكورم از سال دوم به بعد سوال مياد بايد از الآن ميخمو بكوبم و يه جاي مطمئن ثبت نام كنم....
گاج بد نبود ولي مي خوام اگه اطلاعاتي دارين بهم بگيد......عجله دارم....
به هر حال يك دنيا ممنون
:n13::n01:

Alireza SM
05-08-2013, 14:12
آقا قبلا كلي تاپيك زده شده در اين خصوص
ولي خب من از فرشيد درخواست ميكنم همين تاپيك رو اسمش رو تغير ميده براي " راهنماي انتخاب آزمون آزمايشي براي سال 93 "‌

من خودم براي رياضي ها قلمچي رو كلا توصيه ميكنم. براي تجربي هايي كه پارسال رتبه زير 5000 منطقه آوردن گزينه دو و براي بقيه تجربي ها قلمچي رو توصيه ميكنم.

براي بقيه دانش آموزان مخصوصا سال سومي ها هم گزينه دو رو توصيه ميكنم چون تعداد آزمون هاش براي سال سوم خيلي معقولانه تره

در ضمن گه كسي قلمچي ميره سعي كنه كه اصلا كتابهاي قلمچي رو نگيره چون در اين صورت آزمونش درصدهاش واسش غيرواقعي ميشه و مفت نميارزه

Alireza SM
10-08-2013, 13:08
بچه ها سعي كنين حتما تا وسطاي شهريور آزموني كه توش شركت ميكنين رو انتخاب كنين. من يه چندتا توصيه مهم دارم:

هزينه آزمون ها بالا رفته؛ اگه پيش دانشگاهي هستين و مطمعنين كه امسال رتبه درست حسابي نميارين و ميمونين براي سال بعد، در آزمون شركت نكنين درسته كه شركت در آزمون باعث قرار گرفتن در جو آ‍مون و افزايش تجربه و ... ميشه ولي همين تجربه ها رو ميتونين در سال بعد تابستان هم كسب كنين؛ پس بهتره به چاي صدها هزارتومن پول هدر دادن برين و امسال به صورت موازي با دروس پيش دانشگاهي؛ دروس سال سوم رو بخونين و براي سال بعد خودتون رو آماده كنين. البته اين توصيه من به كسايي بود كه قطعا مطمعن هستن كه امسال ممكن نيست رشته خوبي قبول بشن.
مهمترين فايده آزمون، درس خوندن با برنامه آزمون هست نه آشنايي با تست و سبك سوالات كنكور و ... پس در انتخاب آزمون آزمايشي برنامه آزمون ها رو مهمتر از استاندارد بودن سوالاتش در نظر بگيرين.
به مرور درس ها در آزمون اهميت بدين؛ مثلا كسي كه درس ها زود از ذهنش فراموش ميشن نبايد گزينه دو و سنچش شركت كنه بايد بره قلمچي كه مرور درس ها خيلي زياده و چيزي از ياد آدم نميره توش.
انتخاب آزمون مهم نيست عمل به برنامه آزمون مهمه.
تحليل آزمون خيلي مهمه نبايد همينطوري از آزمون اومدين درصدها رو نگاه كنين و بعدش براي آزمون بعد آماده بشين ! آزموني كه دادين رو تحليل كنين حتما، من خودم وقتي از آزمون ميومدم سوالات رو يكبار ديگه بررسي ميكردم و اشتباهاتم رو به خلاصه نويسي ها اضافه ميكردم.

در آخر اگر سوالي چيزي داشتين ( مخصوصا در مورد گزينه دو و قلمچي كه تجربه هردوتاشون رو خودم داشتم ) همينجا بپرسين.

موفق باشين.

After4Ever
10-08-2013, 16:36
خیلی فرق نمی کنه چی برید فقط هر چی رفتید آزموناش رو بشینید بررسی کنید...هر کدوم رو برید یکسری آزمون و جزوه هم بعدِ آزمون بهتون میدن اون ها رو هم بشیند بررسی کنید...
به نظر من اگه یک نفر زرنگ باشه آزمون های سال دوم گزینه 2 و کانون با آزمون های سال سوم و چهارمش رو گیر بیاره می تونه فقط از اون تست ها استفاده کنه (البته برا بعضی درسا)
اینطور با تست کم درصد بالای 50 رو می تونه بزنه

alavi71
11-08-2013, 20:42
سلام به همگي...
نمي دونم جاي درستي ازتووون كمك مي خوام ولي من امسال ميرم دوم تجربي
پارسال از آزمون هاي گاج كه دوهفته يه بار داشتيم استفاده مي كردم...
ولي امسال مي خوام ببينم اگه آزمون هاي بهتر و با سطح بالا تري هم هست از اونا استفاده كنم.....
شنيدم گزينه دو هم بد نيست. همون سنجش و دانشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون كنكورم از سال دوم به بعد سوال مياد بايد از الآن ميخمو بكوبم و يه جاي مطمئن ثبت نام كنم....
گاج بد نبود ولي مي خوام اگه اطلاعاتي دارين بهم بگيد......عجله دارم....
به هر حال يك دنيا ممنون
:n13::n01:
سلام
مطلب ادرس زیر رو بخونید ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید ...

ساش
04-09-2013, 11:58
سلام من امسال میرم سوم تجربی میخام ازمون شرکت کنم ولی نمیدونم کجا برم قلمچی بهتره یا گزینه2؟؟؟؟؟بتا چی اون اصن ازمون داره؟اگ داره چطوره؟؟واقعا ی دنیا ممنون میشم اگ زودی جوابمو بدین چون خیلی عجله دارم!!!!

dooni
04-09-2013, 12:29
به نظر من قلمچی به خاطر برنامه اش و مخصوصا جامعه اماری و فضای رقابتی که داره(چون اکثر بچه های کلاس قلمچی میرن)بهتره.بیشتر رتبه های خوب هم از قلمچی ه.درسته که سوالاش زیاد استاندارد نیست اماا درکل من قلمچی رو توصیه میکنم.

Haj_Amoo
04-09-2013, 14:30
آزمون‎های مرحله‎ای سنجش: سوالات ترکیبی از سوال‎های ساده + تکراری از کنکورهای اخیر + قدیمی و بعضا از قسمت‎های حذف‎شده‎ی کتاب (احتمالا دورریخته‎های سازمان سنجش) و با جامعه‎ی اماری نهایت 15000 نفر. سوالات ازمون (به خصوص عمومی‎ها) ازمون به آزمون روندی از ساده و مزخرف تا متوسط رو طی میکنه. برای مثل در آزمون اول شما ریدینگ‎های حدود 5 خطی دارید که در آخرین مرحله به حدود 8 تا 10 خط می‎رسه! سیستم ترازدهی مشابه کنکور یعنی تراز 11 هزار هم داریم. میزان شباهت با کنکور بین 0 تا 10 درصد! 10 درصد هم به خاطر اینکه امسال تعداد سوال‎های ریدینگ‎های کنکور از 5 به 4 کاهش یافت، اتفاقی که در سنجش هم افتاد وگرنه تشابه دیگه‎ای نیست. هزینه نسبت به آزمون‎های دیگه کمتر، به همون میزان سطح کیفی و پشتیبانی و امکانات نیز کمتر.
نتیجه: ارزشش را ندارد و توصیه نمی‎شود. کسانی هم که توان مالی ریختن پول در جیب کانون یا گزینه‎ی و غیره را ندارند بهتر است در طول سال آزمون‎های این موسسات رو از دوستانشون بگیرن و خوشون آزمون رو برگزار کنن نگران جو آزمون هم نباشند که لااقل در آزمون‎های مرحله‎ای سنجش از اون خبری نیست! ولی آزمون‎های جامع‎اش رو به خاطر حضور اکثریت داوطلبا شرکت کنند.

D N A
04-09-2013, 15:58
سلام
مطلب ادرس زیر رو بخونید ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید ...

آقا دمت گرم
جوابم رو پيدا كردم....

D N A
04-09-2013, 16:21
به نظر من قلمچی به خاطر برنامه اش و مخصوصا جامعه اماری و فضای رقابتی که داره(چون اکثر بچه های کلاس قلمچی میرن)بهتره.بیشتر رتبه های خوب هم از قلمچی ه.درسته که سوالاش زیاد استاندارد نیست اماا درکل من قلمچی رو توصیه میکنم.

تنها خوبيه قلم چي بالا بودن جامعه اماريشه
تازه اونم به خاطره اينه كه حدود بيست ساله كه باز شده.....
ديگه ويژگي خوب نداره.. فقط بلده كتاب تبليغ كنه تازه تو كتاباش يه عالمه غلط وجود داره...
تازه چون اكثر بچه هاي كلاس قلم چي ميرن كه نشد دليل...
سوالاشم خيلي آسونه....
ولي از طرف ديگه گاج با وجود اين كه تازه حديده پنج ساله كه افتتاح شده ولي رقيب قلم چي و گزينه دو شده....
برعكس قلم چي گاج تنها بدي اي كه داره جامعه آماريه پائينشه..... ولي سوالاتش فوق العاده سخته...
كسي كه تو گاج 30-40 ميزنه تو قلم چي بالاي 70 رو زده...
كتاباي پرسمان و ميكروطبقه بنديش حرف نداره....
من امسال دوم تجريم. پارسالم گاج ميرفتم ترازم بين 5500 تا 5900 نوسان داشت...
تو مدرسه مون يه روز امتحان پيشرفت تحصيلي گرفتن كه بين كل دانش آموزان كشور برگزار ميشد...
رتبم 190 اومد....در حالي كه اصلا نخونده بودم.... به نظر شما ديللش چي بود؟؟ خوب معلومه: گاج
.
.
.
ولي از همه اينا گذشته هيچ فرقي با هم ندارن
.
.
بستگي به خود فرد داره...:n08:

Alireza SM
04-09-2013, 19:25
از نظر من بهترين كيفيت سوالات رو گزينه دو و بهترين برنامه و جامعه آماري رو قلمچي داره

B3ni
23-09-2013, 12:33
سلام دوستان خسته نباشيد
بنده الان سال سوم هست كه پشت كنكور موندم يني 91 فارغ التحصيل شدم
الانم شروع كردم واسه كنكور 93 ..ميخوام برم آزمون شركت كنم ولي نميدونم كدومش رو برم..
درسم متوسطه ،نه خوب نه بد !!چند وقته اصلا تست نزدم و كمي استرس هم دارم واسه تست زني
سر جلسه كنكور هم 2 دفعه رفتم و هر 2 دفعه 1 ساعت اولش رو با ترس جواب دادم ولي بعدش درست شد

الان مشكلم اينه نميدونم كدوم رو برم!
گزينه 2 يا كانون
فقط اين 2 تا تو شهرمونه
و اينكه مشاور شخصي دارم...

A/|\IR
25-09-2013, 20:16
سلام دوستان خسته نباشيد
بنده الان سال سوم هست كه پشت كنكور موندم يني 91 فارغ التحصيل شدم
الانم شروع كردم واسه كنكور 93 ..ميخوام برم آزمون شركت كنم ولي نميدونم كدومش رو برم..
درسم متوسطه ،نه خوب نه بد !!چند وقته اصلا تست نزدم و كمي استرس هم دارم واسه تست زني
سر جلسه كنكور هم 2 دفعه رفتم و هر 2 دفعه 1 ساعت اولش رو با ترس جواب دادم ولي بعدش درست شد

الان مشكلم اينه نميدونم كدوم رو برم!
گزينه 2 يا كانون
فقط اين 2 تا تو شهرمونه
و اينكه مشاور شخصي دارم...

فکر کنم شما بیشتر با جو آزمون مشکل داری، بنظرم اگه بری قلمچی بهتره چون تعداد ازموناش بیشتره و میتونی تو هر آزمون خودتو بیشتر با شرایط وقف بدی
ولی اگه کیفیت سوالا برات مهمه برو گذینه دو - قلمچی سوالاش تعریفی نداره هزینه ی خیلی بالا تری رو هم داره

leo73
01-10-2013, 23:01
نت بین قلمچی و گزینه کدوم رو بنویسم...مممنون

B3ni
01-10-2013, 23:19
نت بین قلمچی و گزینه کدوم رو بنویسم...مممنون
والا منم فقط بخاطر سطح پایین سوالاتش میترسم برم قلم چی !وگرنه دوستای خودمم قلم چی رفتن و راضی بودن

leo73
01-10-2013, 23:37
والا منم فقط بخاطر سطح پایین سوالاتش میترسم برم قلم چی !وگرنه دوستای خودمم قلم چی رفتن و راضی بودن

دوستان نظر؟

Alireza SM
02-10-2013, 12:10
خب ديگه اكثر بچه ها آزمونشون رو انتخاب كردن و ثبت نام كردم ويا تصميم نهايي رو گرفتن.
فكر كنم ديگه كم كم وقتش رسيده كه اين تاپيك از مهم بودن خارج بشه تا انجمن منظم تر بشه
-
يه نكته اي هم اينجا ذكر كنم كه انقدر نپرسين هزينه دقيق قلمچي چقدر هست. چون در شهرهاي مختلف فرق ميكنه همينطور كتاب و سي دي هاش در برخي شهرها اجبارين در برخي هم نيستن

leo73
02-10-2013, 12:23
به ما رسید آسمون تپید!
دوستان عزیز محبت کنید بهم کمک کنید