PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب در تعمیر پاور

madadnoki
04-08-2013, 19:42
سلام! یه پاور هست که روشن نمیشه......وقتی سوییچ میکنم ، فنش یه کم تکون میخوره بعد وایمیسته(خیلی کم)...... در ضمن وقتی سوییچ میکنم یه ""تق" صدا میکنه......mosfet ها رو هم تست کردم ، خازن ها هم سالمه ، فیوز هم سالمه ، ترانزیستورها رو هم چک کردم......دیگه چیزی نمونده که چک نکنم:n13:.......ولتاژ گیری هم که میکنم ، ولتاژی نداریم:n30:
مشکل از کجاست؟؟؟:sq_6:

EXTREME
04-08-2013, 20:09
سلام! یه پاور هست که روشن نمیشه......وقتی سوییچ میکنم ، فنش یه کم تکون میخوره بعد وایمیسته(خیلی کم)...... در ضمن وقتی سوییچ میکنم یه ""تق" صدا میکنه......mosfet ها رو هم تست کردم ، خازن ها هم سالمه ، فیوز هم سالمه ، ترانزیستورها رو هم چک کردم......دیگه چیزی نمونده که چک نکنم:n13:.......ولتاژ گیری هم که میکنم ، ولتاژی نداریم:n30:
مشکل از کجاست؟؟؟:sq_6:
این مربوط به ولتاژ زرد است
ابتدا فن پاور رو کلا از برد جدا کنید ببینید با اینکار پاور روشن میشه یا نه اگه روشن نشد باید یک لحیم سردی قطعات رو بگیرید در آخر سوئیچینگ اولیه رو چک کنید و با تست بازر قطعاتی که از خط ولتاژ زرد استفاده میکنن رو هم بررسی کنید

madadnoki
04-08-2013, 21:38
ابتدا فن پاور رو کلا از برد جدا کنید ببینید با اینکار پاور روشن میشه یا نه
انجام دادم.....نشد

لحیم سردی قطعات رو بگیرید
من تاحالا این اصطلاح رو نشنیدم!!!:n13:....میشه بیشتر توضیح بدید و بگید چطور میتونم انجامش بدم؟؟؟

سوئیچینگ اولیه
ببخشید....دو تا سوال ، وای خجالت دارم آب میشم......این سوال از موقعی که من مدار پاور رو بررسی کردم با من هست و اینکه سوییچینگ اولیه وثانویه کجاست....*و دوم اینکه مدار قدرت کجاست؟...اگه میشه جواب بدید......ببخشید اگه سوالم ابتداییه:sq_12:

EXTREME
04-08-2013, 21:47
انجام دادم.....نشد

من تاحالا این اصطلاح رو نشنیدم!!!:n13:....میشه بیشتر توضیح بدید و بگید چطور میتونم انجامش بدم؟؟؟

ببخشید....دو تا سوال ، وای خجالت دارم آب میشم......این سوال از موقعی که من مدار پاور رو بررسی کردم با من هست و اینکه سوییچینگ اولیه وثانویه کجاست....*و دوم اینکه مدار قدرت کجاست؟...اگه میشه جواب بدید......ببخشید اگه سوالم ابتداییه:sq_12:

یعنی پشت برد رو ببینید ممکنه بعضی قسمت ها به خصوص جاهایی که هیت سینک داره لحیم سردی زودتر اتفاق میفته اون جاها رو دوباره قلع میدین بهش از روی قلع ها هم میشه فهمید که کم است یا نه وقتی قلع میدین قلع اضافه روی برد نباشه چون باعث ایجاد اتصالی میشه و پایه های جدا از هم به هم اتصال نکنن

همون هیت سینک اولی قبلش مقاموت ntc است فیوز فیلتر پل دیودی خازن های صافی همون دوتا بزرگ ها فت و ترانزیستور و ترانس کاهنده و یک یا چند دیود که در کنار هیت سینک اولیه است وو خازن های اطرافش

مدار بعد از اون میشه ثانویه

madadnoki
05-08-2013, 11:27
با هیتر میشه لحیم کاری سرد رو انجام داد؟...یا حتماً باید قلع جدید باشه؟:n25:

EXTREME
05-08-2013, 13:37
با هیتر میشه لحیم کاری سرد رو انجام داد؟...یا حتماً باید قلع جدید باشه؟:n25:

این برد لایه ای نیست باید قلع بدین بهش با هویه بکنید اینکارو بهتره

madadnoki
11-08-2013, 19:14
مشکل از دیود کنار mos-fet مدار ثانویه بود
دو تا سوال :
شما از کجا گفتید که مربوط به سیم زرد هست؟....من که چیزی ندیدم!!!

با تست بازر قطعاتی که از خط ولتاژ زرد استفاده میکنن رو هم بررسی کنید
چطوری؟

EXTREME
11-08-2013, 21:10
مشکل از دیود کنار mos-fet مدار ثانویه بود
دو تا سوال :
شما از کجا گفتید که مربوط به سیم زرد هست؟....من که چیزی ندیدم!!!

چطوری؟

یک پروپ رو میزنید به سیم زرد کانکتور پاور پروپ دیگر رو روی برد حرکت میدید هر قطعه بوق زد از این خط استفاده میکنه

madadnoki
11-08-2013, 21:39
یک پروپ رو میزنید به سیم زرد کانکتور پاور پروپ دیگر رو روی برد حرکت میدید هر قطعه بوق زد از این خط استفاده میکنه
بعد device هایی که برای سیم زرد هست رو مثلاً باید چک میکردم؟
و دوم اینکه از کجا فهمیدید مشکل از سیم زرد هست؟

EXTREME
11-08-2013, 21:48
بعد device هایی که برای سیم زرد هست رو مثلاً باید چک میکردم؟
و دوم اینکه از کجا فهمیدید مشکل از سیم زرد هست؟

بله
معمولا روشن نشدن پاور یا از سیم سبز است یا زرد باعث این مشکل میشه و فن و لحیم سردی قطعات و مدارهای تغذیه اولیه و ثانویه و فیوز

madadnoki
12-08-2013, 10:18
اگر از فن بود و فن رو جدا کردیم و روشن شد چه کار باید کرد؟.....و اگر مشکل از سیم سبز بود چه کار باید بکنیم؟(مثل سیم زرد عمل میکنیم)......در ضمن متشکر از راهنمایی‏های خوبتون:n16::n12:

EXTREME
12-08-2013, 10:31
اگر از فن بود و فن رو جدا کردیم و روشن شد چه کار باید کرد؟.....و اگر مشکل از سیم سبز بود چه کار باید بکنیم؟(مثل سیم زرد عمل میکنیم)......در ضمن متشکر از راهنمایی‏های خوبتون:n16::n12:

بله سیم سبز بود به همون صورت عمل میکنید
اگه با جدا کردن فن درست شد معمولا بیشتر اوقات این فن است که مشکل دارد یک مشکلی در فن پیش اومده که جریان میکشه و نمیزاره پاور روشن بشه یا مشکل از مدار فن روی برد پاور است