PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره درباره Sony Xperia SP و چند گوشی دیگر

AC_POP
03-08-2013, 14:36
سلام دوستان . خسته نباشین . من بعد از 3 سال میخوام گوشی بخرم و گوشی الانم Galaxy Gio هست ! :n13:

راستش امروز که داشتم توی نت میگستم یهو چشمم خورد به Xperia SP نسبت به قیمتش خیلی خیلی از امکاناتش خوشم اومد . فقط چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرده .

1 - جنس گوشی های سونی : این منُ خیلی مشغول کرده . حداقل چیزی که بوده اینه که تا بحال سری گالاکسی خیلی خودشون رو ثابت کردن و مورد اطمینان تر هستن . کلا نظرتون راجع به برند سونی چیه ؟

2 - صفحه TFT : صفحه ش TFT هست ، ولی در مقابلش رزولوشنش HD هست و 318ppi هست و 4.6 اینچ که اینا خوبن .

3 - رم 1 گیگ : الان خیلی هاتون میگین خوب رم 1 گیگ مگه کمه ؟ نخیر کم نیست ، خیلی هم زیاده . اما من بیشتر دوس دارم گوشی ای توی همین حدود قیمت ها (1 تومن تا 1100 - 1200 تومن ) بخرم . البته فعلا میخوام صبر کنم تا شاید شاید شاید حتی 1% هم که شده با اومدن آقای روحانی شاید قیمت ها یکم بیاد پایین با همین پول یه گوشی بهتر بخرم :n02:

در کل از ایناش خیلی خوشم اومد :
CPU 1.7 Dual Core
Resolution HD
318ppi
صفحه 4.6 اینچی

راستی قدرت Adreno 320 در چه حدی هست ؟(میدونم که خوبه ، ولی چقدر خوبه ؟! :n02: ) بعدِ این چند تا چیپ ست ( اگه درست گفته باشم ) اومده ؟

اگه گوشیه دیگه ای توی این رنج قیمت مد نظر دارین بهم بگین ( خودم قبل از دیدنِ این یکی از گزینه هام Galaxy Grand بود و یا با صبر و متقاعد کردن خانواده و با کلی قرض و . . . note 2 !!! ) ولی الان نظرم اینه ، و یا اینکه یکی دو ماه صبر کنم شاید ارزون شه مثلا نوت 2 بشه 1300-1400 :n27:

NOR-1
03-08-2013, 15:42
خب او رنج قیمت xperia tx و ion هست که هر دو گوشی های خیلی خوبی هستن همینطور nexus 4
و s3
xperia sp باطری خوبی داره

Iloveu-ALL
03-08-2013, 16:10
بهترین گوشی های این رنج به ترتیب:
Xperia SP
HTC One S
Xperia T
اگه گوشی زد آب میخوای Xperia V هست ولی بعد این 3تا قرار میگیره!

soranstar
03-08-2013, 21:18
اگه گوشیه دیگه ای توی این رنج قیمت مد نظر دارین بهم بگین ( خودم قبل از دیدنِ این یکی از گزینه هام Galaxy Grand بود و یا با صبر و متقاعد کردن خانواده و با کلی قرض و . . . note 2 !!! ) ولی الان نظرم اینه ، و یا اینکه یکی دو ماه صبر کنم شاید ارزون شه مثلا نوت 2 بشه 1300-1400 :n27:

دوست عزیز، گلگکسی گراند به دلیل رزولوشین پایین صفحه نمایشش، توصیه نمیشه.

Sent from my HTC One SV using Tapatalk 4 Beta

h!tman
03-08-2013, 21:35
بهترین انتخاب. با قیمت1200 نکسوس 4 هست
بعدش SP
بعد T یا TX
بعد One S

AC_POP
04-08-2013, 06:00
بهترین انتخاب. با قیمت1200 نکسوس 4 هست
بعدش SP
بعد T یا TX
بعد One S

درسته ، ولی من خیلی شنیدم که نکسوس 4 استعداد عجیبی داره روی خش برداشتن (مخصوصا پشتش ) . درسته ؟

** حالا شما ندیدین گوشی نگه داشتن من رو که فک کنم قراره نابود شه نکسوس 4 دستم ! :n02:

Gabit0
04-08-2013, 23:25
دوست عزیز من هم توی این رنج خیلی گشتم و نهایتش به همین SP رسیدم که 1,080,000 تومن در حال حاظر قیمتش هست(اگه صبر کنی فکر کنم تا ماه دیگه به 900هم میرسه)، از نظر سخت افزاری خیلی بهتر از بقیه هست و ظاهرش هم بدک نیست، TX از این خوشگل تره ولی ارزش نداره، چون قیمتش تقریبن همین قدره! بررسی تخصص گوشی Sony Xperia SP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B5%DB%8C+Sony+Xperia+SP) رو هم میتونی از GSM.ir ببینی.

من خودم نمیخوام اینو بگیرم، به خاطر سیستم عامل آندرویدش، به جاش Lumia 820 میگیرم که ویندوزفون هست، ولی Xperia SP انتخاب خوبیه!

پ.ن: یک چیزی هم توی یک سایتی خوندم، یکی از کاربرها نوشته بود که براش محافظ نگرفتم و رنگ گوشه هاش در رفت، پس اگه خریدی حتمن براش یه قاب محافظ هم بگیر

Iloveu-ALL
04-08-2013, 23:27
دوست عزیز من هم توی این رنج خیلی گشتم و نهایتش به همین SP رسیدم که 1,080,000 تومن در حال حاظر قیمتش هست(اگه صبر کنی فکر کنم تا ماه دیگه به 900هم میرسه)، از نظر سخت افزاری خیلی بهتر از بقیه هست و ظاهرش هم بدک نیست، TX از این خوشگل تره ولی ارزش نداره، چون قیمتش تقریبن همین قدره! بررسی تخصص گوشی Sony Xperia SP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B5%DB%8C+Sony+Xperia+SP) رو هم میتونی از GSM.ir ببینی.

من خودم نمیخوام اینو بگیرم، به خاطر سیستم عامل آندرویدش، به جاش Lumia 820 میگیرم که ویندوزفون هست، ولی Xperia SP انتخاب خوبیه!

به نظر من HTC Windows Phone 8X بهتره.
HTC 8XT هم گزینه ی خوبی هست.

Gabit0
04-08-2013, 23:32

فکر کنم این دوستمون سیستم عامل آندروید براش مهم باشه پس ×8 میره کنار و اون یکی رو هم تا حالا ندیدم ولی حدس میزنم اون هم ویندوز فون باشه

Iloveu-ALL
04-08-2013, 23:33
فکر کنم این دوستمون سیستم عامل آندروید براش مهم باشه پس ×8 میره کنار و اون یکی رو هم تا حالا ندیدم!

برا ایشون بهترین انتخاب SP هست!

Gabit0
04-08-2013, 23:39
برا ایشون بهترین انتخاب SP هست!

آره الان که چک کردم از نظر پردازنده SP بالاتره، 8x کارت حافظه نمیخوره و محدود به 16گیگ حافظه داخلی گوشی هستی، سیتستم عامل رو هم که گفتم، باتری 8x رو کاربر نمیتونه تعویض کنه، صفحه نمایشش کوچیکتره، بلندگوهای SP خیلی قوی تر هستن و تفاوت قیمتشون هم 200 تومنه، SP خیلی بهتره

اینو هم یادم رفت که بگم، باتری SP غوووولیه برای خودش، 2370 میلی آمپر

Iloveu-ALL
04-08-2013, 23:43
آره الان که چک کردم از نظر پردازنده SP بالاتره، 8x کارت حافظه نمیخوره و محدود به 16گیگ حافظه داخلی گوشی هستی، سیتستم عامل رو هم که گفتم، باتری 8x رو کاربر نمیتونه تعویض کنه، صفحه نمایشش کوچیکتره، بلندگوهای SP خیلی قوی تر هستن و تفاوت قیمتشون هم 200 تومنه، SP خیلی بهتره

اینو هم یادم رفت که بگم، باتری SP غوووولیه برای خودش، 2370 میلی آمپر

دوست عزیز شما گفتی Lumia 820 من گفتم 8X بهتره.
تا رنج 1.100 بهترین گوشی SP هست.

Gabit0
04-08-2013, 23:59
دوست عزیز شما گفتی Lumia 820 من گفتم 8X بهتره.

درسته، من فکر کردم منظورت اینه که از SP بهتره! نسبت به لومیا آره، ارزون تر هم هست!

AC_POP
05-08-2013, 01:39

فکر کنم این دوستمون سیستم عامل آندروید براش مهم باشه پس ×8 میره کنار و اون یکی رو هم تا حالا ندیدم ولی حدس میزنم اون هم ویندوز فون باشه

دوستان عزیز بله درسته ، آندروید بودن برام خیلی مهمه اونقدر مهم که با اینکه عاشق SP شدم ولی بازم بعضی وقتا به سرم میزنه برم سراغ نکسوس 4 بخاطر اینکه قراره مثلا چند تا آپدیت آندروید براش بیشتر از SP بیاد ( البته احتمالی هست ولی احتمالش خیلی زیاده بخاطر سخت افزار بالا و اینکه محصول خود گوگل هست )

AC_POP
05-08-2013, 01:46

دوست عزیز تا 1.300 اینا چه گوشی بهترین هست از نظرت ؟

من بخوام گوشی ایده آل ام رو بگم از لحاظ سخت افزاری و قیمت مناسب ، گزینه من نوت 2 هست . فقط بیش از اندازه بزرگه و با گوشی بالای4.7-4.8 اصلا حال نمیکنم !!!!! یعنی دست خودم نیس حالم از گوشی اونموقع بهم میخوره ! :n21: من همین سخت افزار نوت 2 رو روی یه گوشی کوچیکتر میخوام مثلا 4.5-4.8 اینچ !!!! که تا اینجا خودم نکسوس 4 رو پیدا کردم تقریبا با همون مشخصات ( CPU + GPU + RAM خیلی مهم ان واسم ) فقط چند تا چیزش خیلی نگران و منصرف ام میکنه . یکی جنس ال جی ، یکی صفحه شیشه ای پشتش که یه سرچ کنین گوگل کلی عیب و مطلب هست واسش ، یا شما یه بار سرچ کنین Nexus 4 Problems میبینین چه چیزای عجیبی براتون میارن ! ولی Galaxy Nexus واقعا عشق من بود که اونموقع نتونستم بخرمش :n03:

*** راستی پیشنهاداتتون اگه ممکنه از بین HTC , Samsung , Sony باشه

Iloveu-ALL
05-08-2013, 01:52

من بخوام گوشی ایده آل ام رو بگم از لحاظ سخت افزاری و قیمت مناسب ، گزینه من نوت 2 هست . فقط بیش از اندازه بزرگه و با گوشی بالای4.7-4.8 اصلا حال نمیکنم !!!!! یعنی دست خودم نیس حالم از گوشی اونموقع بهم میخوره ! :n21: من همین سخت افزار نوت 2 رو روی یه گوشی کوچیکتر میخوام مثلا 4.5-4.8 اینچ !!!! که تا اینجا خودم نکسوس 4 رو پیدا کردم تقریبا با همون مشخصات ( CPU + GPU + RAM خیلی مهم ان واسم ) فقط چند تا چیزش خیلی نگران و منصرف ام میکنه . یکی جنس ال جی ، یکی صفحه شیشه ای پشتش که یه سرچ کنین گوگل کلی عیب و مطلب هست واسش ، یا شما یه بار سرچ کنین Nexus 4 Problems میبینین چه چیزای عجیبی براتون میارن ! ولی Galaxy Nexus واقعا عشق من بود که اونموقع نتونستم بخرمش :n03:

LG Optimus 4X HD هست.
Nexus 4 هست.
Optimus G هست.
Galaxy S3 هست.

mostafa.a.m
05-08-2013, 11:01
دوستان عزیز بله درسته ، آندروید بودن برام خیلی مهمه اونقدر مهم که با اینکه عاشق SP شدم ولی بازم بعضی وقتا به سرم میزنه برم سراغ نکسوس 4 بخاطر اینکه قراره مثلا چند تا آپدیت آندروید براش بیشتر از SP بیاد ( البته احتمالی هست ولی احتمالش خیلی زیاده بخاطر سخت افزار بالا و اینکه محصول خود گوگل هست )

سلام شما از مشکلات تاچ sp خبر داری؟ یه سر به تایپیک xperia sp بزن پست شماره 21 مشکلات تاچ این گوشی نوشته. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AC_POP
06-08-2013, 09:50
سلام شما از مشکلات تاچ sp خبر داری؟ یه سر به تایپیک xperia sp بزن پست شماره 21 مشکلات تاچ این گوشی نوشته. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون دوست عزیز . اگه شما اینُ نگفته بودین به احتمال خیلی خیلی زیاد میرفتم که بخرمش . ممنون .

ولی من واقعا نمیدونم چه قضیه ای پشتِ این گوشی های ارزونِ سونی هست ! xperia mini هم اونموق نسبت به سخت افزارش خیلی ارزون بود اما اون مشکل عجیب غریب اچ رو داشت همینطور مشکل دکمه بک و منو !!! :n03:

NOR-1
06-08-2013, 13:44
mini موقع گرم شدن دکمه ها خود به خود عمل میکرد و ویبره میداد
فکر کنم این مشکل از xperia s به بعد برطرف شده

Gabit0
07-08-2013, 10:05

Samsung I9190 Galaxy S4 Mini هست که سیستمش خیلی به نوت2 نزدیکه(cpuـش بالاتره ولی رمش یخورده پایین تره) قیمتش هم 1350 هست
Samsung Galaxy Mega 5.8 I9150 هست که یه نموره سیتمش از نوت2 پایین تره قیمتش 1300 هست
LG Nexus 4 E960 - 16GB هم با قیمت 1300 هست ولی شنیدم گیر داره، اونایی که خریدن راضی نبودن گویا!
HTC One XL با قیمت 1150
از خانواده سونی هم SP و SL با قیمت حدود یک میلیون تومن هستن

به نظر من از اینجا به بعد که خیلی گوشی ها نزدیک به هم هستن فقط ببین با کدوم بیشتر حال میکنی...

ممنون دوست عزیز . اگه شما اینُ نگفته بودین به احتمال خیلی خیلی زیاد میرفتم که بخرمش . ممنون .

ولی من واقعا نمیدونم چه قضیه ای پشتِ این گوشی های ارزونِ سونی هست ! xperia mini هم اونموق نسبت به سخت افزارش خیلی ارزون بود اما اون مشکل عجیب غریب اچ رو داشت همینطور مشکل دکمه بک و منو !!! :n03:

شنیدم که این مشکل با آپدیت حل شده! البته یه عده هم گیرشون با تاچ شناور گوشی بوده که مشکلشون با خاموش کردن تاچ شناور حل شده...

italia88
07-08-2013, 18:48

گوشی سامسونگ I9192 Galaxy S4 mini با قیمت 1300-1350 صفحه نمایش یا کیفیت خوبی داره درسته اسمش مینی هستش ولی اندازه صفحه ش 4.3

Arash_tp68
15-12-2013, 01:28
به نظرم الان یکی از بهتریناس

NOR-1
15-12-2013, 02:15
اس 3 منطقی تره اماناتش در حد نوت 2 اما از اس 4 مینی بهتره
اس پی هم گوشی خوبیه
اکسپریا زد هم هست

panther99
15-12-2013, 12:02
دوستان اکثر پُستا برای 4 ماه پیش هستن . الان قیمت این گوشیا که دوستان گفتن حتی تا 400 تومن هم پایین اومده . دقت کنید .

riza.akbari
16-12-2013, 15:47
دوستان به نظرتون xperia sp بهتره یا xperia T؟؟؟؟؟

NOR-1
16-12-2013, 15:50
دوستان به نظرتون xperia sp بهتره یا xperia T؟؟؟؟؟

sony xperia sp

riza.akbari
16-12-2013, 21:49
sony xperia sp

دلیلش رو میشه بگی داداش مرسی

didar11
16-12-2013, 22:47
دوستان نظرتون درباره این گوشی چیه

Huawei Ascend G700
مشخصات کلی:دو سیم کارته - وزن : 155 گرم
پردازنده:Quad Core CPU
صفحه نمایش:صفحه نمایش رنگی لمسی خازنی - سایز صفحه نمایش: 5.0 اینچ - دارای رزولوشن 1280x720 - تراکم پیکسلی: 294 پیکسل بر اینچ - قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ
حافظه:حافظه داخلی 8192 مگابایت - حافظه رم 2048 مگابایت - قابلیت نصب کارت حافظه از نوع Micro SD
شبکه های ارتباطی:3G - GPRS - قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای - GPS - بلوتوث
دوربین:8.0 مگاپیکسل - دوربین مکالمه ویدئویی - فوکوس اتوماتیک - فلاش
صدا:فیش 3.5 میلیمتری هدفون
امکانات نرم افزاری:سیستم عامل Android 4.2 Jelly Bean - پشتیبانی از جاوا - نمایش فایلهای مایکروسافت آفیس - نمایش فایلهای PDF
سایر مشخصات:قطب نما - باتری 2150 میلی آمپر ساعتی

قیمت دی جی کالا 800.000

NOR-1
17-12-2013, 00:11
ترجیحاً اندروید از سونی و سامسونگ انتخاب کنین

NOR-1
17-12-2013, 00:14
دلیلش رو میشه بگی داداش مرسی

اولین دلیل به 4.4 اپدیت میشه
سی پی یو قویتر
چیپ گرافیکی بهتر
بدنه مقاوم تر