PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه ریزی

siahkamar
03-08-2013, 12:39
با سلام
این تایپیک رو برای برنامه ریزی و راه ها و روش های اون زدم و امیدوارم اساتید راهنمایی کنن.
اول از همه خودم چن تا سوال دارم که میپرسم.

1-چه جوری برنامه ریزی کنیم اصلا برای کارهای روزانه مثلا؟
2-چه فاکتورهایی لازمه برای برنامه ریزی؟
3-چیکار کنیم که به همه کارمون برسیم و از 24 درست استفاده کنیم؟
4-چه طوری زمان رو بین کارامون تقسیم کنیم؟

ممنون

siahkamar
08-08-2013, 13:52
اپ...
لطفا همکاری کنید

shahinfarasystem
08-08-2013, 18:16
سلام
من خودم اين موضوع برام خيلي مهمه اميدوارم دوستان همه همكاري كنند
فاكتور هايي كه براي خودم خيلي مهمه اينا هستند:

- اولويت هاي زندگي ات رو مشخص كن و اون ها رو روي كاغذ بنويس و خط بزن و بنويس و خط بزن تا چند مورد نهايي رو بهشون برسي كه احساس ميكني همون خواست دروني ات هستند
- براي خودت سررسيد داشته باش و دقيقا تعيين كن كه توي چه روزي چه كاري ميخواي انجام بدي... اين سررسيده بدجوري به زندگي نظم ميده من 3 ساله دارم اين كارو ميكنم

siahkamar
09-08-2013, 07:51
سلام
من خودم اين موضوع برام خيلي مهمه اميدوارم دوستان همه همكاري كنند
فاكتور هايي كه براي خودم خيلي مهمه اينا هستند:

- اولويت هاي زندگي ات رو مشخص كن و اون ها رو روي كاغذ بنويس و خط بزن و بنويس و خط بزن تا چند مورد نهايي رو بهشون برسي كه احساس ميكني همون خواست دروني ات هستند
- براي خودت سررسيد داشته باش و دقيقا تعيين كن كه توي چه روزي چه كاري ميخواي انجام بدي... اين سررسيده بدجوري به زندگي نظم ميده من 3 ساله دارم اين كارو ميكنم
اتفاقا این سررسید یا یادداشت کارها رو کاغذ خیلی خوبه
من اهداف رو به خوبی و بدون اشکال رو ذهنم بررسی میکنم و خیلی هم خوب میدونم چی میام اما متاسفانه وقتی به کاغذ انتقال میدم اونی یست که من فکر میکردم

ملا نصرالدین
09-08-2013, 10:37
شما باید برنامه های زندگیتون رو به ترتیب اولویت بنویسید.مثلا توی روز اینده .هفته ی اینده.ماه اینده.سال اینده.سال های اینده
بعد کم کم برای رسیدن به اونها از نزدیک ترین تلاش کنید.
یکی از خصوصیات دیگر یک برنامه ریزی موفق قابل انعطاف بودنش هست.یعنی اگر شما یک کاری رو توی زمان معین نتونستید انجام بدید بتوانید یک روز دیگه برای انجامش در نظر بگیرید.

siahkamar
09-08-2013, 11:36
ممنون از دوستانی که راهنمایی میکن

shahinfarasystem
09-08-2013, 14:43
من اهداف رو به خوبی و بدون اشکال رو ذهنم بررسی میکنم و خیلی هم خوب میدونم چی میام اما متاسفانه وقتی به کاغذ انتقال میدم اونی یست که من فکر میکردم

من خودمم تا حالا به اين مشكل برخورد كردم
فكر ميكنم شاير بعضي از كارامون عملي نيستن يا راه درستي براشون انتخاب نكرديم...
نميدونم... تا نظر بقيه دوستان چي باشه

Atghia
09-08-2013, 15:31
سلام
بنظرم در درجه اول سعی کنید برنامه رو روزانه تنظیم کنید بعد از مدتی که تونستید به این قابلیت برسید که تقریبا به برنامه روزانتون عمل کنید برای هفته و یا ماه برنامه بچینید!

نکته بعدی اینکه از اولش برنامتون رو سنگین تنظیم نکنید مثلا برای شروع دو الی سه کار رو لحاظ کنید یادداشت کنید و سعی کنید روز بعد به این 2 یا 3 کار برسید
به مرور تعداد امور روزانه رو افزایش بدید

در مورد وقت اختصاصی به هر کاری باید در نظر بگیرید که معمولا هیچوقت اون وقتی که در نظر میگیریم نمیشه :دی مثل درس خوندن ها که مثلا میگیم فلان فصل کتاب رو دو ساعت میخونم اونیکی رو 1ساعت و....اما عملا نمیشه!
بنابراین برای هرکاری که مدنظرتون هست برای انجام هرمدت زمانی که به ذهنتون میرسه کمی بیشتر از اون رو در نظر بگیرید یعنی بنظرتون 2ساعت لازمه برای کاری شما 3 ساعت در نظر بگیر

Atghia
18-10-2013, 13:19
چگونه برای یک هفته خوب برنامه ریزی کنیم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ادامه مطلب شیوه برنامه‌ریزی در یک هفته را به شما نشان خواهیم داد.
شنبه: نوشتن اهداف کلی
اهداف کلی خود را بنویسید. اهداف خود را در سه زمینه سلامتی، خانواده و امور مالی بگنجانید. می‌توانید با پاسخ‌گویی به سوالات زیر شروع کنید:
امسال می‌خواهید چه مقدار درآمد داشته باشید؟ سال بعد چه مقدار؟ پنچ سال بعد چطور؟
چه شیوه زندگی را برای خود و خانواده‌تان در نظر گرفته‌اید؟
سلامتی کامل را در چه چیزی می‌بینید؟

یکشنبه : تعیین هدف
سریع فکر کنید و پاسخ دهید. در حال حاضر سه هدف مهم زندگی خود را نام ببرید؟ ۳۰ ثانیه زمان برای پاسخ‌گویی به این سوال در نظر بگیرید. پاسخ به این سوال، تصویر واضح‌تری از آنچه شما در زندگی می‌خواهید را نشان می‌دهد.

دوشنبه : ذکر جزئیات
اهداف خود را این‌بار دقیق، واضح و با ذکر جزئیات بنویسید. نکته مهم امروز این است که سعی کنید اهداف خود را مثبت بنویسید. مثلا بجای نوشتن « نمی‌خواهم دیگر جلسات ورزشم را از دست بدهم » بهتر است بنویسید « سه روز در هفته ورزش خواهم کرد »

سه‌شنبه : تعیین ضرب‌العجل
برای اهداف خود زمان تعیین کنید و سعی کنید قبل از تمام شدن مهلتی که به خود داده‌اید، به هدف خود برسید. تعیین کردن ضرب‌العجل از به تعویق افتادن کارها جلوگیری می‌کند.

چهارشنبه : عیب‌یابی
موانعی که در گذشته باعث دور شدن شما از اهدافتان شده است را شناسایی کنید. سپس راهکارهایی را برای غلبه بر تک تک موانع موجود، پیدا کنید. آیا نیاز به فراگیری مهارت‌های بیشتری برای از میان برداشتن موانع دارید؟

پنج‌شنبه : گام به گام
اهداف ریز به ریز شده خود را طبقه‌بندی کنید و هر روز را به یکی از اهداف خود اختصاص دهید. مثلا دستگاه جدید را در باشگاه امتحان کنید و یا شب ده دقیقه زودتر به رختخواب بروید. این اهداف ممکن است بسیار ساده و پیش‌پا افتاده به نظر آیند اما در آینده بسیار مفید خواهند بود.

جمعه : جملات تاکیدی
اهداف روزمره خود را با خود تکرار کنید. سعی کنید جملات مثبت را تکرار کنید. بطور مثال صبح که از خواب برمی‌خیزید، پنج بار جمله من سالم و خوش اندام هستم را با خود تکرار کنید. اینکار به نگه‌داشتن هدف در ذهن شما کمک زیادی می‌کند.

منبع : salemzi.com