PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك براي جمع كردن case با يك ميليون

R£ɀД
13-08-2006, 18:06
سلام دوستان.
راستش مي خوام يك كيس تا 1 ميليون تومان جمع كنم نظرتون رو مي خواستم بدونم (اگه ممكن بود مدل كامل قطعه و قيمت تقريبي و در صورت امكان عكسي يا لينكي ازش رو بزاريد ) :

1- CPU رو كه چون به اينتل علاقه خاصي دارم D940 انتخاب كردم. ( INTEL - P4 - FULL - LGA - Pentium D , Dual Core 64 bit - 3.2 GHz )
2- مادربرد رو مي خوام گيگابايت بردارم ولي موندم چه مدلي بردارم ؟؟؟ ( ساتا 2 و PCI express باشه و همخواني خوبي با cpu انتخابيم داشته باشه . حول و حوش 140-150 تومان ) ( حالا مارك ديگه بهتر از اين هست؟؟؟ )
3- رم 1 گيگ خودم KINGMAX-DDRII مدنظرم هست حالا اگه چيز بهتري هست بگين . ( نمي دونم Dual Channel بگيرم يا نه )
4- كارت گرافيك رو تا 230 تومان مي تونم هزينه كنم فكر كنم بهترين گزينه X800XL 256 MB 256 bit هست ( GV-RX80L256V با سيستم خنك كنندگي silent - pipe ) ( بهتر سراغ دارين ؟؟ )
اينم لينك كارت گرافيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
5- هارد رو كه 250 sata2 مي خوام ( MAXTOR-SATA 2 - 250 GB + 16mb buffer - 3.0GB/s )
6- براي DVD Writer تعريف NEC با گارانتي سازگار ارقام رو شنيدم ( مدل خاصي مد نظرم نيست )
7- پاور رو اول GREEN - GP580B كه جزو سري EPS هست در نظر داشتم ولي شنيدم خازن هاي پاور گرين زود خراب ميشه (نمي دونم اين سري هم اينطوري هست يا نه) و از طرفي تعريف Thermaltake رو هم شنيدم ولي فكر كنم گرونتر باشه . من به 580 وات واقعي نياز دارم. ( با قيمتي حدود 80-90 تومان و مي خوام صداش كم باشه)
8- كيس رو هم فعلا مدل خاصي مد نظرم نيست ولي بايد كيس اي باشه كه گردش هوا توش خوب باشه آخه با اين قطعات يكم گرما بالا هست و قيافه خوبي هم داشته باشه. ( قيمتش حدود 50-60 تومان باشه )
كيبورد رو هم خودتون بگين حدود 20 تومان ( موس و اسپيكر و مانيتور هم نمي خوام )

راستي اين سيستم را براي همه نوع منظوري مي خوام چه بازي و چه برنامه نويسي و ...

در آخر هم از اين كه لطف كردين و اين مطالب رو خوندين ممنونم.

lord-kianoosh
13-08-2006, 19:38
رضا جان AMD بگیر پشیمون نمیشی...main هم ASUS بردار(یاMSI)

R£ɀД
13-08-2006, 20:24
رضا جان AMD بگیر پشیمون نمیشی...main هم ASUS بردار(یاMSI)

كيانوش جان اول از همه ازت ممنونم كه نوشته هاي من را خوندي .
من مقايسه ها و بنچ مارك هاي زيادي را در مورد CPU ديدم و خيلي خيلي زياد سر اين موضوع دقت كردم و اين را هم مي دانم كه AMD سرعت بيشتري داره و كمتر از اينتل داغ ميشه ولي همچنان همونطور كه گفتم من CPU اينتل مدل D940 را انتخاب كردم. توي اين ليست كه دادم CPU و حجم هارد را تغيير نخواهم داد ( شايد يك نوع تعصب بيجا و شايد حساسيت و ... روي CPU اينتل دارم) ولي راجع به بقيه موارد براي انتخاب به كمك دوستان نياز دارم.
راجع به main هم مدل ASUS - P5WD2-E Premium رو ديدم و ازش خوشم اومده ولي يكم قيمتش بالاست البته ممكنه اين هم گزينه انتخابيم باشه.
منتظر نظر دوستان هستم.

lord-kianoosh
14-08-2006, 10:51
تعصب بیجا فایده ای نداره من خودمم تا 3 روز پیش intel داشتم ولی حالا AMD دارم و واقعا تفاوت رو احساس می کنم...در ضمن شما به مارک کار داری یا کارایی؟!؟از هر لحاظ که حساب کنی AMD برتری محسوسی داره....در ضمن بهتره بری و تاپیک هایی که در مورد مقایسه دو سی پی یو intel و AMD هست رو بخونی..

lord-kianoosh
14-08-2006, 10:52
تعصب بیجا فایده ای نداره من خودمم تا 3 روز پیش intel داشتم ولی حالا AMD دارم و واقعا تفاوت رو احساس می کنم...در ضمن شما به مارک کار داری یا کارایی؟!؟از هر لحاظ که حساب کنی AMD برتری محسوسی داره....در ضمن بهتره بری و تاپیک هایی که در مورد مقایسه دو سی پی یو intel و AMD هست رو بخونی..
امیدوارم اشتباه نکنی...

Shahryar_NEO
14-08-2006, 11:31
عزيزم رضا جان من به شما توصيه اي ام تو را مي كنم يا مادربوردي كه كر ديو ساپورت باشه بيا اين يه سيستم خوب :
cpu 4600x2 am2:350t
GIGABYTE - M51GM-S2G (AM2 main :100t
main giga m2590sli
graphic 2*256 7600gt:2*230t
عزيزم مين دومي را مدلش دقيقا يادم نيست...
قربانت شهريار

R£ɀД
14-08-2006, 11:48
كيانوش جان من اون تاپيك مقايسه و خيلي تاپيك هاي ديگر و كلي بنچ مارك ديدم و اين تصميم رو گرفتم. فعلا همونطور كه گفتم cpu D940 (شايد هم D950) را مدنظر دارم من اين موضوع را اينجا مطرح كردم تا بهترين كارت گرافيك و مادربرد و رم و دي وي دي رايتر و پاور را كه مي تونم با اين قيمت بگيرم را پيشنهاد بديد و راجع به CPU تصميم نهاييم را گرفتم ( الان ميگين چقدر يك دنده و لجبازه كه خداييش حق دارين).

شهريار جان از نظر شما هم ممنون. اتفاقا يك نيم نگاهي هم به كر ديو دارم( كاش الان توي ايران موجود بود شايد در آينده با كر ديو عوض كنم ).
ممنون ميشم كه به جز CPU راجع به بقيه قطعات پيشنهاد بديد.

باز هم از هر دو دوست عزيزم كه لطف كردن به اين تاپيك سر زدن ممنونم.

Shahryar_NEO
14-08-2006, 15:29
خوب صبح وقت نداشتم الان ميگم كلا نميرسم خيلي ...
ر

Shahryar_NEO
14-08-2006, 15:37
خوب صبح وقت نداشتم الان ميگم كلا نميرسم خيلي ...
رضا جان عزيزم شما با يك ميليون اين كارو بكن شما هم كه تهراني :
گرافيك را تا 230 تومن 7600 جي تي بردار قوي هست و بگذار روشنت كنم ايكس 800 از 6800 ضعيف تره و 6800 از 7600 جي تي ... ايسوس بردار كه 227 تومن هست و يا ام اس آي كه 218 تومنه ولي بد گير مياد و اگه هم بيشتر مي توني پول بدي ايكس اف ايكس ....
دي وي دي رايتر را هم والا دليلي كه من ان اي سي را مي گم اين بود كه قابليت آپگريد سرعت داره و گرنه به نظر من ايسوس حرف اول و آخر را مي زنه....
درايو هاي نوري همه ايسوس ...بعدش هم نك...
عزيزم پاور هم ارزش نداره به نظر من شما يه گيرين يا يه پرشه بنداز با يه كيس ميشه 40 تومن پاورش هم 450 هست و بس بست هم هست ... البته پرشه هست كه خيلي عاليه...
رم را ولي اشتباه مي كني كينگ مكس خوب نيست و استاندارد نيست و به نظر من كينگ استون اصل وليد بردار با گارانتي سرير 2 تا 512 بردار و دوال چنل ... كه دونه اي 47 تومنه...
ادامش در پست بعد...
قربانت شهريار

Shahryar_NEO
14-08-2006, 15:46
اين هم يه بنچ مارك :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4200 اي ام 2 بردار ... 287 تومن...
قربانت شهريار

XFXForce
15-08-2006, 02:47
البته شهریار جان فکر کنم ارزون تر باشه. چون از مغازه داره که پرسیدم 3800+ X2 رو گفت 160.000 تومن و 4200 هم 200.000 هزار تومن همون AM2. از نظر من اگه گرافیک رو 7600 GT و یا 7600 GS برداری بهتره و رم هم کینگ استون یا کروشال بالستیک خیلی بهتره و اگه بیشتر پول بدی کورس ایر. در مورد پاور هم خودم 730 wat Peak که 580 real هست دارم که صدا نداره و 60.000 تومنه و دو سال هم گارانتی داره. مین هم ASUS P5WD2 Premium رو پیشنهاد می کنم که همون حدوده و برا AM2 هم ASUS M2N32 SLI Deluxe که هنوز نیومده.

R£ɀД
15-08-2006, 08:38
شهريار جان و XFXForce عزيز ممنون از راهنمايي هر دوتاتون.
خدمتتون عرض كنم كه :

شهريار جان در مورد كارت گرافيك بنچ مارك هاي زيادي را ديدم كه در نصفي از آن ها X800Xl از سري 6800 ( در همه نوع حتي SLI ) قوي تر بود و در نصف ديگه دقيقا بر عكس بود 6800 قويتر بود. يعني تا اونجا كه معلومه ميشه گفت هر دو در يك رده هستند.(اگه بيشتر نباشه كمتر هم نيست)
در مورد 7600GT نمي دونم كه چرا توي هيچ بنچ ماركي وجود نداشت تا كاراييش را ببينم. البته فكر كنم تنها كمبودي كه در مقابل X800Xl داره اين هست كه 128 بيتي هست ( اي كاش 256 بيتي بود البته با اين وضعيت هنوز هم خوب بنظر مياد) ( اگه بنچ ماركي دارين ممنون ميشم لينكش را بدين چون به نظرم همونطور كه گفتين كارت خوبي هست.)

در مورد پاور هم فكر كنم همون گرين GP580B از سري EPS مناسب باشه. ( 580 وات واقعي حدودا 80 تومان. با مسئولان گرين هم كه حرف مي زدم مي گفتن اين مدل به كار من مياد)

در مورد رم كينگ استون خوب هست ولي اصلش گير نمياد ؟!؟!؟!؟!؟! ( توي بازار پر هست ولي شنيدم همشون قلابي هستن آخه چطور بايد اصلش را پيدا كرد؟؟؟ 2 تا رم 512 دوال چنل تا 100- 110 هزار تومان بهترين گزينه چي هست؟؟)

در مورد مادربرد هم احتمالا اگه CPU اينتل بردارم مادربرد ASUS - P5WD2-E Premium را انتخاب كنم. ( طبق گفته XFXForce عزيز و CORE 2 Duo ساپورت بودنش ) ( برشكست دارم ميشم ) .

در مورد CPU احتياج به وقت و فكر بيشتري دارم. ( مخصوصا كه راجع به AMD و تعداد پين هاش و جديد و قديمي بودنش و ... هيچي نمي دونم ) .( شهريار جان اين بنچ ماركي كه دادي توش كه نگاه مي كنم مثلا AMD - ATHLON 64 Bit X2 Dual Core 4600 رو داخلش زده كه قيمتش حدود 500 تومان هست در حالي كه AMD - AM2 - ATHLON 64 Bit X2 Dual Core 4600+ حدود 350 تومان هست. خوب آدم گيج ميشه كه اين كه توي بنچ مارك هست كدومه و فرقش چيه ؟ اين 2 تا تقريبا هم اسم هستند ممكنه بخاطر يك تشابه اسمي كوچك از چاله در بيايم بيافتيم توي چاه !!!! توي هيچ كدوم از بنچ مارك ها AM2 رو نزده و معلوم نيست در كدوم رده هستش !!؟!؟!! ) ( البته فقط يك نيم نگاهي به اين مدل دارم ولي هنوز پيگير اينتل هم هستم)

دي وي دي رايتر رو هم كه فعلا همون NEC تصويب شد.

Shahryar_NEO
15-08-2006, 10:59
عزيزم ان اي سي بر ندار ايسوس والا بلا توي دنيا اوله !!!!
ضمنا 7600 جي تي ايكس 800 ايكس ال را مي خوره اين ديگه معلومه شما بنچ پيدا نمي كني چون هم رده نيستند ...
سي پي يو و بنچ ماركي را هم كه دادم ماله آناد تك يكي از مشهورترين هاست ... ديدي كه 4200 اي ام 2 بود كه 940 را مي خورد قيمت هم كه امير حسين داد ...
مينش هم اومده معدل همين ايسوسي كه عزيز گفت گيگاش هست كه خيلي خوبه ...
رم كينگ هم با گارانتي سرير بگير و خيالت را تخت كن و ضمنا تضميني بگيرو بعد وليدش را چك كن ...
پاور هم مهم نيست .. هر چي خواستي بردار..
قربانت شهريار

XFXForce
15-08-2006, 21:08
آقا رضا کارایی خیلی فرق نداره و اختلاف قیمت AM2 نسبت به 939 هم وجود نداره و همه هم قیمت شدند اما تو ایران AM2 ها را باقیمت جدید می دن و رو 939 ها هنوز اعمال نشده. در ضمن ASUS P5WD2-E Premium گرون تره و 230.000 تومن هم قیمت ASUS P5N32 SLI Deluxe و فرقش با ASUS P5WD2 Premium اینه که ارزون تره چیپستش 955X هست و گرونه 975X هست و 65nm هم ساپورت می کنه.P5N32 SLI Deluxe هم که از بهترین هاست از چیپ nVIDIA استفاده می کنه و جدیدش که پسوند SE داره طبق بنچمارک ها بهترین مین برای کونوره به حساب میآد.

R£ɀД
17-08-2006, 10:48
از هر دو دوست عزيزم كه راهنماييم كردن خيلي ممنونم . حتما پيشنهاد هاي شما را در نظر ميگيرم و ترتيب اثر خواهم داد .( ببخشيد كه دير جواب دادم آخه سرم خيلي شلوغه )

Shahryar_NEO
17-08-2006, 10:51
ان شا ال ... بعدا توي برنامه نويسي كارت دارم اون وقت جبران مي كني ...
شاد و پيروز باشي
شهريار