PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نیاز به درایو primary برای نصب سیستم عامل

mb1372
02-08-2013, 23:15
سلام
هارد من سه درایو primary داره.روی یکیش ویندوز نصبه ، دومی مال خود لپتاپه(حجم100مگابایت) و سومی رو هم اطلاعات مهمی روش دارم.
می خوام لینوکس نصب کنم و
1- سوالم اینه که آیا لینوکس هنگام نصب درایو رو فرمت می کنه؟
2- آیا میشه درایو پرایمری رو به لوجیکال تبدیل کرد؟ اگه میشه آیا اطلاعات درایو فرمت میشه؟(یا احتمال پاک شدنش هست؟)
3- با توجه به مشکلم و عدم امکان ایجاد بیش از سه درایو پرایمری ، چه راه حلی رو پیشنهاد می کنید؟

urumchi
03-08-2013, 00:01
سلام
هارد من سه درایو primary داره.روی یکیش ویندوز نصبه ، دومی مال خود لپتاپه(حجم100مگابایت) و سومی رو هم اطلاعات مهمی روش دارم.
می خوام لینوکس نصب کنم و
2- آیا میشه درایو پرایمری رو به لوجیکال تبدیل کرد؟ اگه میشه آیا اطلاعات درایو فرمت میشه؟(یا احتمال پاک شدنش هست؟)
3- با توجه به مشکلم و عدم امکان ایجاد بیش از سه درایو پرایمری ، چه راه حلی رو پیشنهاد می کنید؟

فقط اومدم بهت بگم،خیلی مواظب باش
خیلی ها موقع نصب لینوکس همه اطلاعاتشون رو به فنا دادن یعنی اشتباهی هارد رو فرمت کردن

EXTREME
03-08-2013, 09:26
سلام
می خوام لینوکس نصب کنم و

اگه از linux live استفاده کنید که نیازی به فرمت و تبدیل پارتیشنی نیست

بدون از دست دادن اطلاعات پارتیشن پرایمری رو میشه به logical تبدیل کرد ولی نیازی به اینکار برای linux live نیست
ولی اگه میخواین یک لینوکس نصب کنید طبعا یک درایو باید فرمت بشه که روش سیستم عامل مورد نظر رو نصب کنید

mb1372
03-08-2013, 21:02
ممنون
من قصد دارم لینوکس رو نصب کنم و همیشه بهش دسترسی داشته باشم(ویندوز لایو فقط واسه دیدنه:n02:)
ببخشید یه سوال دیگه: اگه لوجیکال به پرایمری تبدیل کنیم چی؟اطلاعات پاک میشه؟

EXTREME
03-08-2013, 23:01
ممنون
من قصد دارم لینوکس رو نصب کنم و همیشه بهش دسترسی داشته باشم(ویندوز لایو فقط واسه دیدنه:n02:)
ببخشید یه سوال دیگه: اگه لوجیکال به پرایمری تبدیل کنیم چی؟اطلاعات پاک میشه؟

نه اطلاعات پاک نمیشه ولی باید با دقت اینکارو بکنید برای اینکار از نرم افزار paragon partion استفاده کنید من از این نرم افزار برای اینکار زیاد استفاده کردم و مشکلی نبوده وفتی اطلاعات پارتیشن زیاد باشه اینکار باعث میشه روند اینکار طولانی تر بشه بعد از انجام اینکار و apply کردن باید سیستم رو ریست کنید تا بالا بیاد سیستم و فایل سیستم اون پارتیشن رو چک کنه بعد ویندوز بیاد بالا

من اینکارو همیشه انجام میدادم و مشکلی نبوده ولی باز هر مشکلی پیش بیاد مسئولیتش با خودتون

mb1372
06-08-2013, 16:25
نه اطلاعات پاک نمیشه ولی باید با دقت اینکارو بکنید برای اینکار از نرم افزار paragon partion استفاده کنید من از این نرم افزار برای اینکار زیاد استفاده کردم و مشکلی نبوده وفتی اطلاعات پارتیشن زیاد باشه اینکار باعث میشه روند اینکار طولانی تر بشه بعد از انجام اینکار و apply کردن باید سیستم رو ریست کنید تا بالا بیاد سیستم و فایل سیستم اون پارتیشن رو چک کنه بعد ویندوز بیاد بالا

من اینکارو همیشه انجام میدادم و مشکلی نبوده ولی باز هر مشکلی پیش بیاد مسئولیتش با خودتون

ممنون
الان با لینوکس اومدم.فقط paragon partion کاراشو خیلی کند انجام میده.آماده کردن هاردم 8ساعت طول کشید:n28:

imannn_h
23-09-2013, 20:21
سلام دوستان من داشتم ویندوز سون نصب میکردم که در زمان انتخاب درایو، درایو c رو کلا پاک کردم و از دوباره ساختم و با این کار درایو لوجیکال شد و هر کار میکنم ویندوز روش نصب نمیشه فقط xp روش نصب میشه به همین ترتیب نوع بقیه درایو هام هم عوض شده مثلا الان درایو c شده Logical, boot, crash dump, page file درایو d شده logical و درایو e شده system, active, primary و من روی درایو e تقریبا 700 گیگ اظلاعات مهم دارم که اصلا نمی خوام پاک بشن و میخواستم ببینم الان که درایو اکتیو و سیستمیم درایو e شده مشکلی پیش نمیاد؟ اگر بخوام نوع درایو هام رو به صورت استاندارد در بیارم باید چیکاکر کنم که اظلاعات درایو ها هم پاک نشن. تشکر