PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن سیستم در هنگام بازی

amir-mjj
02-08-2013, 20:29
سلام دوستان، من مدتیه به یک مشکل برخوردم و خیلی داره منو اذیت میکنه جای دیگه این سوال رو مطرح کردم و جوابی نگرفتم امیدوارم اینجا بهم کمک کنه :n30:
من از لپ تاپ Acer aspire 5742G استفاده میکنم ، مشخصات :
Intel Core i3-380M
Nvidia GeForce GT540M - 1GB Graphic
4GB Memory DDR3
من تو اجرای بازی GTA IV مشکلی نداشتم ولی وقتی که از رو سیستم پاک کردم و پس از چند ماه GTA LIBERTY CITY رو نصب کردم وارد بازی که شدم گرافیک بازی همه روی LOW بود و اجازه تغییر اون به HIGH با MEDIUM رو نمیداد،به من گفتم که درایور کارت گرافیکت رو آپدیت کن،این لپ تاپ از دو کارت گرافیک استفاده میکنه من درایور NVIDIA رو آپدیت کردم و وقتی بازی رو اجرا کردم گرافیک بازی عالی بود ولی پس از چند دقیقه سیستم بدون هیچ اخطاری خاموش میشد،وقتی که وارد بازی میشم فن لپ تاپ داغ میکنه و صدا میده،کولینگ فن من هم در حال حاضر خرابه
فکر کردم مشکل از ویندوز هست ،ویندوز رو از 7 به 8 تغییر دادم و درایور هارو نصب کردم و بدون هیچ مشکلی بالا اومد ولی وقتی بازی رو اجرا میکنیم بازم خاموش میشه ، به من گفتن ویندوز 7 بذار تا نسخه اولیه درایورتو برات نصب کنیم رو 8 جواب نمیده ولی رو 8 نصب کردیم و جواب داد ، ولی همچنان همون مشکلی که از همون ویندوز 7 بود و تو 8 هم رفع نشد هست! :n28:
به نظر شما مشکل از درایور گرافیک یا ویندوزه منه؟
یا از فن و داغ شدن لپ تاپ و نبودن کولینگ فن که داغ شدن زیاد باعث خاموش شدنش میشه؟
اینم بگم که موفع تبدیل فیلم با CONVERTXTODVD هم لپ تاپ بدجور داغ میکنه و صدا میده فن!

mohammad ahmadi
02-08-2013, 22:16
به خاطر داغ شدن زیاد سی پی یو هستش اتومات خاموش میشه تا سی پی یو آسیب نبینه :n16:

hossein pc 2011
02-08-2013, 22:40
فن لپتاپت احتمالا ضعیفه و خنک کنندگی خوبی نمیده.

amir-mjj
02-08-2013, 23:19
خیلی ازتون ممنونم دوستان
یعنی الان یک کول پد برای لپ تاپ بخرم مشکلم حل میشه؟یا در کنار خرید کول پد بدم فن خود لپ تاپ رو هم تمیز کنن؟!

mohammad ahmadi
03-08-2013, 00:05
اول مشکل فن رو حل کن در کنارش از یه کول پد خوب استفاده کن کول پد به تنهایی جواب نمیده

amir-mjj
09-08-2013, 02:22
خیلی ممنون دوستان ، لپ تاپ رو برای چک کردن فنش بردم میخوان بازش کنن :| کول پد هم رفتم بخرم گفتن سه تایی بده یه کول پد بزرگ براش گرفتم خدا کنه با تمیز کردن اون و این کول پد مشکل حل شه!
راستی من تمام مدت که با لپ تاپ کار میکردم به برق وصل بود چطور میشد میکندم از برق ! امکان داره مشکل از این باشه؟؟!!
بعد تحویل گرفتن لپ تاپ میتونم دوباره نسخه درایور گرافیکش رو به آخرین نسخه آپدیت کنم؟

lord Asghar
10-08-2013, 15:26
اینکه اجزای تغییر تنظیمات به High و medium به خاطر اینه که رم کارت گرافیک شما 1GB هست و این بازی الان دقیق یادم نیست چقد حافظه ی گرافیکی لازم داره(تو بخش ستینگس بازی نوشته)شما جوری باید تنظیم کنید که مقدار حافظه ی تصویری مناسب با بازی باشه والا نمیذاره.

mohammad ahmadi
10-08-2013, 22:49
خیلی ممنون دوستان ، لپ تاپ رو برای چک کردن فنش بردم میخوان بازش کنن :| کول پد هم رفتم بخرم گفتن سه تایی بده یه کول پد بزرگ براش گرفتم خدا کنه با تمیز کردن اون و این کول پد مشکل حل شه!
راستی من تمام مدت که با لپ تاپ کار میکردم به برق وصل بود چطور میشد میکندم از برق ! امکان داره مشکل از این باشه؟؟!!
بعد تحویل گرفتن لپ تاپ میتونم دوباره نسخه درایور گرافیکش رو به آخرین نسخه آپدیت کنم؟

لپ تاپ که باید باز بشه چاره ای نیست! از برق کشیدن لپ تاپ هم مشکلی نداره البته منظورم زمانیه که باتری وصل باشه.
درایور قبلی کارت گرافیک رو از سیف مد پاک کن بعد درایور جدید رو تو ویندوز نصب کن.

eisoul
31-05-2014, 09:59
دوستان من لپ تاپacer aspire 5742G دارم از رو میز حدود 70 سانتی به صورت دورانی از قسمت پشت مانیتور افتاد رو فرش. الانم مشکل بالا اومدن و کندی و اینا نداره. عادی کار میکنه. فقط انقد استرس دارم نمیدونم که تاچ پدش قبل افتادن هم اینقدر گرم میشد یا نه. خیلی که نه. ولی یه کم گرم میشه . هم محدوده تاچ پد و یه کمی ام به سمت راست کشیده میشه این گرما. مشکلی هست به نظرتون؟
آخه شانس ندارما. همین هفته قبل دادمش سرویس :|

امیر تتلو
02-06-2014, 21:39
سلام دوستان، من مدتیه به یک مشکل برخوردم و خیلی داره منو اذیت میکنه جای دیگه این سوال رو مطرح کردم و جوابی نگرفتم امیدوارم اینجا بهم کمک کنه :n30:
من از لپ تاپ Acer aspire 5742G استفاده میکنم ، مشخصات :
Intel Core i3-380M
Nvidia GeForce GT540M - 1GB Graphic
4GB Memory DDR3
من تو اجرای بازی GTA IV مشکلی نداشتم ولی وقتی که از رو سیستم پاک کردم و پس از چند ماه GTA LIBERTY CITY رو نصب کردم وارد بازی که شدم گرافیک بازی همه روی LOW بود و اجازه تغییر اون به HIGH با MEDIUM رو نمیداد،به من گفتم که درایور کارت گرافیکت رو آپدیت کن،این لپ تاپ از دو کارت گرافیک استفاده میکنه من درایور NVIDIA رو آپدیت کردم و وقتی بازی رو اجرا کردم گرافیک بازی عالی بود ولی پس از چند دقیقه سیستم بدون هیچ اخطاری خاموش میشد،وقتی که وارد بازی میشم فن لپ تاپ داغ میکنه و صدا میده،کولینگ فن من هم در حال حاضر خرابه
فکر کردم مشکل از ویندوز هست ،ویندوز رو از 7 به 8 تغییر دادم و درایور هارو نصب کردم و بدون هیچ مشکلی بالا اومد ولی وقتی بازی رو اجرا میکنیم بازم خاموش میشه ، به من گفتن ویندوز 7 بذار تا نسخه اولیه درایورتو برات نصب کنیم رو 8 جواب نمیده ولی رو 8 نصب کردیم و جواب داد ، ولی همچنان همون مشکلی که از همون ویندوز 7 بود و تو 8 هم رفع نشد هست! :n28:
به نظر شما مشکل از درایور گرافیک یا ویندوزه منه؟
یا از فن و داغ شدن لپ تاپ و نبودن کولینگ فن که داغ شدن زیاد باعث خاموش شدنش میشه؟
اینم بگم که موفع تبدیل فیلم با CONVERTXTODVD هم لپ تاپ بدجور داغ میکنه و صدا میده فن!

بله باید میفرستادیش بازش کنن و فنشو عوض کنن