PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▌►▌► مشاوره خرید بین Apple iPad 4 - Samsung P5100 - Samsung N8010 ▌►▌►

soheildolatabadi
02-08-2013, 17:03
سلام بر دوستان و اساتید گرامی
قصد خرید تبلت با شریط زیر دارم. خیلی ممنون می شم بنده رو راهنمایی بفرمایید :

بودجه 1.5 تا 2 میلیون
کاربرد : خواندن PDF آموزشی - تماشای ویدیوهای آموزشی (فقط همین)
موارد مهم : باتری بسیار مهم - حجم حافظه (Storage) قابل قبول - کیفیت صفحه بسیار مهم - سیم کارت اصلا لازم نیست

خودم این مدل ها رو انتخاب کردم :

Apple iPad 4 - 32GB
Samsung Galaxy Tab 2 - 10.1" N8010
Samsung Galaxy Note - 10.1" P5100

و اما سوالات من :

صفحه iPad خیلی بهتره برام ولی ایراد بزرگش اینه که حافظه ش محدوده و قابل ارتقا نیست و بدتر اینکه USB Storage هم بهش نمی خوره ولی سامسونگ ها صفحه شون پایین تره ولی هم Micro SD می خورن و هم میشه بهشون فلش وصل کرد. موندم چه کنم :n03:
من چون باهاش کتاب می خونم و ویدیو نگاه می کنم، مهمه که صفحه بزرگ باشه مثلا 7 اینچ فکر کنم کوچیکه واسه همین 10 اینچ انتخاب کردم. نظرتون چیه؟
باتری برام مهمه. iPad که باتری Li-Po 11,560 mAh داره و گفته Standby تا 720 ساعت ولی N8010 گفته باتری Li-Ion 7000 mAh و Standby تا 1500 ساعت . بعد P5100 گفته باتری Li-Po 7000 mAh و Standby تا 2000 ساعت. به نظرتون کدوم باتری به ترتیب بهتر هستند؟

با تشکر فراوان از توجه شما
ارادتمند - سهیل
:n16:

Ezio.
03-08-2013, 22:02

بودجه 1.5 تا 2 میلیون
موارد مهم : باتری بسیار مهم - حجم حافظه (Storage) قابل قبول - کیفیت صفحه بسیار مهم - سیم کارت اصلا لازم نیست

Apple iPad 4 - 32GB

و اما سوالات من :

صفحه iPad خیلی بهتره برام ولی ایراد بزرگش اینه که حافظه ش محدوده و قابل ارتقا نیست و بدتر اینکه USB Storage هم بهش نمی خوره ولی سامسونگ ها صفحه شون پایین تره ولی هم Micro SD می خورن و هم میشه بهشون فلش وصل کرد. موندم چه کنم :n03:
من چون باهاش کتاب می خونم و ویدیو نگاه می کنم، مهمه که صفحه بزرگ باشه مثلا 7 اینچ فکر کنم کوچیکه واسه همین 10 اینچ انتخاب کردم. نظرتون چیه؟
باتری برام مهمه. iPad که باتری Li-Po 11,560 mAh داره و گفته Standby تا 720 ساعت ولی N8010 گفته باتری Li-Ion 7000 mAh و Standby تا 1500 ساعت . بعد P5100 گفته باتری Li-Po 7000 mAh و Standby تا 2000 ساعت. به نظرتون کدوم باتری به ترتیب بهتر هستند؟

ارادتمند - سهیل

دوست عزیز توصیه میکنم از خرید این تبلتها منصرف شو چون به احتمال بسیار زیاد تا آخر تابستان آیپد 5 به بازار میاد که در حد 25% وزنش کمتر از آیپد 4 خواهد بود و همینطور چند مدل اندرویدی 10 اینچی جدید که آنها هم در حد 500 گرم خواهند بود.
درمورد اینکه چه سایزی مناسبتره باید این نکته را در نظر داشته باشی که نگه داشتن یک تبلت 660 گرمی با یک دست برای مدت طولانی خسته کننده و غیر قابل تحمله بخصوص برای کتابخوانی. من با همه سایز تبلتی کار کردم و به نظرم بین گزینه های موجود بهترین سایز 8 اینچه، مثل آیپد مینی و گلکسی نوت 8
در مورد باتری دهی تبلت هم فقط به ظرفیت باتری توجه نکنید. باید دید در عمل چند ساعت شارژمیدهد و برای این مورد هم باید در اینترت سرچ کرد.

badboys_87
08-08-2013, 00:15
کلا " آیپد دردسرهای خودشو داره .چون برای نصب برنامه باید اکانت آیتونز داشته باشی و همچنین نداشتن یو اس بی هاست .در ضمن آیپد چون صفحه نمایش رتینا با رزولیشن بالایی داره باطری قوی تری گذاشتند چون این صحه نمایش مصرف خیلی بالایی داره ..

من توصیه میکنم که از اکوسیستم اندروید استفاده کنید

در حال حاضر نکسوس 7 و گلکسی نوت 8 اینچی انتخاب خیلی بهتری میتونه باشه.

اگه ده اینچی هم خواستی سونی اکسپریا Z پیشنهاد میکنم .تبلتی هست خیلی خوش ساخت و سبک همچنین ضد آّب و با سخت افزار قدرتمند

aalinori
08-08-2013, 21:50

بودجه 1.5 تا 2 میلیون

Apple iPad 4 - 32GB

و اما سوالات من :

ارادتمند - سهیل
با سلام خدمت داداش گلم
داداش تو خونه ما هم ایپد 4 هست هم پی5100 خودمم پی 3100 دارم به خاطر همین من گلگسی ترجیح میدم البته اندرویدو دلیل خودمم دارم یک گابل خور بودنش که به شما خیلی کمک کنه ریختن فایل حجیم 2سیم کارت خور بودنش 3نصبت کاربری که داره4باطریش البتهاگه شما باهلش کار کنی نهایتا 2رووه اونی که شما گفتید اینجور نیست5نسبت قیمتشه که مرغوم به صرفه
البته دو گوشی دیگه مرایای منحصر به فرد خودشه داره. اما چون اندازه صفحه برات مهمه من پی 5100 واقعا الی و هم اینطور پی 3100اما به گفته اون دوستمون اگه عجله نداری وقیمت برات مهم نیست باید صبر کنی تا ایپد5 بیاد کارایی شو ببینی تا ببینی به دردت میخوری یانه موق باشی بهترین انتخاب کنی