PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبیه سازی یک سرعت سنج از پایه

persian art
01-08-2013, 18:08
سلام به همه
من می‌خواستم یه یه سرعت سنج طراحی کنم. می‌دونم کتاب‌خونه‌های آماده‌ی زیادی واسه این کار هست اما من می‌خوام از پایه خودم همه رو بنویسم. درواقع خوندن داده‌ها از I/O و مدیریت جربان داده‌ها، طراحی سرعت سنج، برقراری ارتباط بین جربان داده‌ها و نشان‌گر سرعت سنج و ... رو می‌خواستم خودم بنویسم.
اگه ممکنه در مورد نحوه‌ی پیاده‌سازی توضیج بدین یا منابع مرتبط با این رو بهم معرفی کنید
ممنون

szh_1367
01-08-2013, 21:54
سلام به همه
من می‌خواستم یه یه سرعت سنج طراحی کنم. می‌دونم کتاب‌خونه‌های آماده‌ی زیادی واسه این کار هست اما من می‌خوام از پایه خودم همه رو بنویسم. درواقع خوندن داده‌ها از I/O و مدیریت جربان داده‌ها، طراحی سرعت سنج، برقراری ارتباط بین جربان داده‌ها و نشان‌گر سرعت سنج و ... رو می‌خواستم خودم بنویسم.
اگه ممکنه در مورد نحوه‌ی پیاده‌سازی توضیج بدین یا منابع مرتبط با این رو بهم معرفی کنید
ممنون

سلام

داده های ورودی قرار است از چه وسیله ای خوانده شوند ؟ Gps ، لیزر ، چرخ های ماشین ، محاسبات ریاضی و . . . .

به عنوان مثال چند وقت قبل نرم افزاری برای اندروید تهیه شد که بر اساس gps کار میکرد به این صورت که هر چند ثانیه موقعیت فعلی رو نسبت به موقعیت قبلی سنجیده میشود سپس با بدست امدن اختلاف مکان قبلی و حاضر و با توجه به فرمول شتاب سرعت بدست می امد ( هرچند که در ایران زیاد جالب جواب نداده )

persian art
01-08-2013, 22:11
سلام

داده های ورودی قرار است از چه وسیله ای خوانده شوند ؟ Gps ، لیزر ، چرخ های ماشین ، محاسبات ریاضی و . . . .
پورت سریال یا USB. در واقع تبدیل داده‌های آنالوگ به دیجیتال وظیفه‌ی من نیست. ما فرض می‌کنیم که داده‌ها به صورت متناوب به پورت مثلا سریال ارسال و در بافرش ذخیره می‌شن. حالا باید داده‌ها از بافر خونده و ادامه‌ی ماجرا

samasara
08-08-2013, 05:42
ببینید شما نهایتا می خواهید اطلاعاتی رو از پورت بخونید دیگه.. باید با توجه به زبان برنامه نویسی تون پورت رو باز کنید و نرخ تبادل اطلاعات رو با سخت افزارتونس ست کنید و بعد شروع به خوندن اطلاعات کنید در کل شما برای ارتباط با usb بصورت مستقیم که کار بس مشکلی رو دارید و معمولا کسایی که می خوان این کار رو بکنند از یک مبدل FT232 یا نسخه ی جدیدش استفاده میکنند.. نکته ای که خیلی مهم هست اینه که اول باید اون دیتالاگر (حالا در اینجا احتمالا سنسور شتابسنج هست) رو باید دیتا شیتش رو بخونید و بدونید که اصلا خروجی اون سنسور چی هست یک وقت میبیند که سازگار با rs نسیت و باید از مکس استفاده کنید و همچینین داخل دیتاشیت ببیند در باره خروجی اون دستگاه یا ماژول اطلاعاتی به دست بیارید و بدونید که برنامه نویسی آزمون خطا نشه