PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظیم ساعت و تاریخ و تیونر دیجیتال تلویزیون سامسونگ

صفحه ها : 1 [2]

EHSANMOMENY1
22-04-2015, 18:00
دوست عزیز
مشگل شما از طریق منوی مخفی باید بررسی شود که در پست اول ذکر شده

با سلام
جناب متین پور مدل tv من ua40h6390 می باشد و ساخت ایران و دارای گارانتی می باشد و گیرنده دیجیتال و زبان فارسی را پشتیبانی می کند
من فقط می خوام فاصله زمانی را تنظیم نمایم و در ضمن ریموت کنترل دستی را هم ساخته ام
از آنجایی که مدل من h می باشد شما در پست اول 2 راهکار به شرح ذیل پیشنهاد داده اید :
در سری H

در سری H شما از این راه حل می توانید منطقه زمانی و تیونرتان را تغییر دهید .
1- در حالت نرمال تلویزیون را روشن کنید.
2-بوسیله کنترول دست ساز و با یک پخش کننده مانند موبایل - لپ تاپ - کامپیوتر - و یا هر مدیا پلیر دیگر فایل صوتی INFO_FACTORY_inv را اجرا کنید.
حالا دیگر منوهای مربوط فعال و قابل تغییر است
روش دوم
شما باید این مرحله را به سرعت انجام دهید.
2- از روی کنترول معمولی دکمه INFO را فشار و بعد بوسیله کنترول دست ساز و با یک پخش کننده مانند موبایل - لپ تاپ - کامپیوتر - و یا هر مدیا پلیر دیگر فایل صوتی FACTORY_inv را اجرا کنید.
اگر باز نشد این عمل را دوبار پشت سر هم انجام دهید.

از روش دوم که گفته شده عمل کرده و فایل صوتی FACTORY_from_REMOTE_inv.wav را اجرا کرده و منو local set را بر روی none بگذارید و ch table را iran انتخاب کرده و بعد وارد منو optin و mrt optin شده و منو language -Arabic به unknown و منو region به ASIA - DTV تبدیل می شود ولی به صورت مخفی میباشد و فقط با تغییر دادن local set منوی language و region تغییر میکند و در این حالت دیجتال فعال میشود و PNP - Language را میتوان per تا منو هم فارسی شود در ضمن در همین قسمت منو num of dtv decoder را عدد 0 به 2 تبدیل کنید تا منو دیجیتال بیایید و در سرچ کردن کانالها باید روی منو تنظیمات کانال رفته که کشور استرالیا میباشد را به نیوزیلند تغییر داد چون بر روی استرالیا هیچ کانالی یافت نمیشود و در صورت درخواست کد برای تغییر کشور چهار تا صفر میزنید با این روش هم کانالهای دیجیتال و هم منو فارسی دارید و فقظ تنها مشکل در زیرنویس فیلمها هست که گزینه عربی حذف شده که باید از طریق کامپیوتر و برنامه notepad درست کنید و یا از لینک زیر استفاده کنید.
پست #2555 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فعال كردن تيونر ديجيتال تلويزيون سامسونگ UA55H6400

براي اين مدل تلويزيون بايد در حالتي كه تلويزيون روشن هست وارد منو مخفي شد و در حالت خاموش در منو مخفي گزينه Localset وجود ندارد.پس وقتي تلويزيون روشن است دكمه info روي كنترل را فشار داده هم زمان فايل fatory+3speed را پخش مي كنيم سپس منو مخفي ظاهر مي شود كه در آن گزينه Localset وجود دارد سپس داخل آن شده و DT_ M_ASSIA را انتخاب مي كنيم .و

چند تا سوال دارم :
1 - در حالت اول فایل INFO_FACTORY_inv را ندارم که بتونم تست کنم
2 - در حالت دوم هم فایل FACTORY_inv را ندارم که تست کنم
3 - زمانی که فایل صوتی را می خواهیم play کنیم باید قبل آن کلید info را بزنم - سوالم اینه که در طول مدت پخش فایل صوتی باید دست من بر روی کلید info باشد بعد که فایل صوتی تمام شد دستم را از روی کلید info بردارم یا اینکه یک بار info را بزنم بعد بلافاصله فایل صوتی را پخش کنم ؟
4 - بعد از قسمت دوم گفتد که از فایل FACTORY_from_REMOTE_inv.wav استفاده کنیم که این فایل هم نیست ؟
5 - بعد از این قسمت ها راهکاری برای مدل
فعال كردن تيونر ديجيتال تلويزيون سامسونگ UA55H6400
ارائه داده اید می خواستم بدونم آیا راه حل که برای UA55H6400 گفتید برای مدل من هم (( ua40h6390 )) جوابگو است ?
یعنی :
براي اين مدل تلويزيون بايد در حالتي كه تلويزيون روشن هست وارد منو مخفي شد و در حالت خاموش در منو مخفي گزينه Localset وجود ندارد.پس وقتي تلويزيون روشن است دكمه info روي كنترل را فشار داده هم زمان فايل fatory+3speed را پخش مي كنيم سپس منو مخفي ظاهر مي شود كه در آن گزينه Localset وجود دارد سپس داخل آن شده و DT_ M_ASSIA را انتخاب مي كنيم .
لطفا می شود برای مدل تلویزیون من به صورت مرحله به مرحله توضیح بدید ؟ آخه من الانه گیج شدم اصلا نمیدونم که ابتدا باید منو مخفی را ظاهر کنم بعدش فایل fatory+3speed را پخش کنم ؟
شرمنده واقعا گیج شدم اگه میشه به صورت مرحله به مرحله توضیح بدید :n41:

matinpour
23-04-2015, 18:56
سلام آقای متین پور
آقا جواب پاراف 242# مربوط به اینجانب چی شد ؟:n13:
لطفا اعلام نظر فرمائید :n27:
من این همه عکس upload کردم تا مشکلم را بیان کنم :n21:
لطفا راهنمایی فرمائید .:n30:
سپاس

دوست عزیز
اگر تلویزیون شما به اینترنت وصل نباشد شما نمی توانید منطقه زمانی تان را روشن کنید.
لازم به ذکر است که برای فعال سازی منطقه زمانی تلویزیون شما باید به اینترنت متصل باشد.......................................... .........................

EHSANMOMENY1
26-04-2015, 17:19
با سلام خدمت تمامی دوستان
آقایان من مشکلی را که در پاراف 241 و 242 باذکر تصاویر مطرح کرده بودم را بالاخره تونستم حل کنم

اینکار بر روی TV مدل UA40H6390 که دارای گارانتی می بود امتحان گردید و جواب مثبت بود
در این بین برخی از دوستان نیز عنوان نمودند که دقیقا همین مشکل را دارند لذا برای بهربرداری اون دسته از دوستان که این مشکل را دارند مراحل را به صورت دقیق به شرح ذیل عنوان می کنم :

1- نکته اول بدانید که برای تنظیم منطقه زمانی هیچ نیازی به شبکه و اینترنت نیست

2- ابتدا بدانید که برای اینکه منطقه زمانی یا همان فاصله زمانی قابل تغییر در سیستم تلویزیون های سری H شود شما حتما نیاز به ریموت کنترل دست ساز دارید و راه دیگری وجود ندارد پس مرحله 1 ساخت ریموت کنترل می باشد که با استفاده از تکنولوژی مادون قرمز کار می کند برای این منظور جناب مهندس متین پور در ابتدای همین تاپیک روش ساخت را توضیح دادند که می بایست طبق همین روش عمل نمایید و ریموت را بسازید

3- اگر دوستان در رابطه با الکترونیک سررشته ای ندارند و ساخت ریموت برایشان مقدور نیست اینجانب البته با کسب اجازه از استاد ارجمندمان (( جناب مهندس متین پور )) می توانم برای دوستان بسازم و به آدرس محل سکونتشان پست نمایم در ضمن من ساکن مشهد هستم و دوستان مشهدی می توانند مستقیما ریموت را دریافت کنند .

جهت هماهنگی به منظور ساخت و دریافت ریموت دست ساز مذکور می توانید نامه ای با عنوان " درخواست ساخت ریموت کنترل دست ساز " به ایمیل اینجانب که در زیر آمده است ارسال نمائید و لطفا در همین پست اعلام نمائید که درخواست ساخت ریموت را برایم فرستاده اید تا اینجانب سریعا رسیدگی کنم .
ایمیل من :
EHSANMOMENY1@GMAIL.COM (EHSANMOMENY1@MAIL.COM)
EHSANMOMENY1@MAIL.COM

4- جهت ارسال فایل FACTORY+3SPEED.WAV ((در ابتدای تاپیک جهت دانلود موجود است )) که حاوی کد هایی جهت باز نمودن منوی مخفی تلویزیون می باشد می بایست به این صورت عمل کرد :

من به شخصه به جای استفاده از خروجی صوتی موبایل از خروجی صدای کارت صدای PC استفاده نمودم زیرا کیفیت پخش فایل صوتی از طریق درگاه کارت صدای کامپیوتر خیلی بهتر از موبایل می باشد
ریموت دست ساز را به خروجی سبز رنگ کارت صدای کامپیوتر وصل نمودم و پشت PC را مقابل TV قرار دادم
نکته خیلی خیلی خیلی خیلی مهم :
حتما فایل مذکور را فقط و فقط و فقط با نرم افزار مدیاپلر خود ویندوز باز نموده و خروجی صدا را در حد ماکزیمم قرار دهید
5- خوب حالا که TV خاموش است آن را روشن می نماییم

6- حال که TV روشن شد از روی کنترل TV کلید INFO را برای یکبار فشار داده و رها میکنیم که در این حالت چراغ گیرنده تلویزون به معنای دریافت کد چشمک می زند بلافاصله بعد از اتمام چشمک زدن با استفاده از نرم افزار مدیاپلیر ویندوز و درحالت ماکزیمم بودن خروجی صوت , فایل FACTORY+3SPEED.WAV را PLAY می کنیم با اینکار 2 سری کد به TV ارسال می شود (( اگر با دوربین موبایل به خروجی LED های مادون قرمز فرستنده در پشت PC نگاه کنیم می بینیم که LED ها 2 بار خاموش و روشن می شوند – روش تست سالم بودن ریموت دست ساز با دوربین موبایل )) که اگر همه این کارها را با سرعت انجام دهید منوی مخفی ظاهر می شود و اگر دیر یا بی دقت انجام دهید بعداز چند بار انجام اشتباه این کار صفحه TV به رنگهای مختلف و با فاصله زمانی شروع به تغییر رنگ می دهد مثلا : سبز – آبی – قرمز و ...

7- هیچ نگران نباشید اتفاق خاصی نیافتاده است فقط به دلیل وارد شدن اطلاعات اشتباه به گیرنده مادون قرمز TV تلویزیون قاط زده است و هنگ کرده است برای رفع این مشکل کافی یکی از کلید های نصب شده پشت تلویزون را بفشارید به این طریق دوباره تصویر بر می گردد در مدل تلویزیون اینجانب مدل UA40H6390 درقسمت پشت TV در سمت چپ یک کلیک جوی استیک مانندی قرار دارد که با زدن آن و فشار دادن آن صفحه دوباره درست می شود

8- اینکار را آنقدر تکرار کنید تا بتوانید منوی مخفی را مشاهد نمائید

9- حال فرض میکنیم منوی مخفی باز شده است فقط کافی است به منوی OPTION رفته و گزینه LOCAL SET را به ED-M-ASIA تغییر دهید حال می توانید با خاموش نمودن TV از منوی مخفی خارج شویم

10- حال TV را روشن نموده واز روی کنترل کلید MANU را می زنیم و بعد وارد قسمت (( سیستم )) وبعد (( زمان )) وبعد (( ساعت )) می شویم حال می بینیم که مشخصات قسمت تنظیمات ساعت تغییر کرده و دارای گزینه های بیشتری شده است

11- در این حالت ساعت را روی گزینه (( خودکار )) قرار داده و منطقه زمانی را (( دستی )) قرار می دهیم و گزینه GMT را بر روی (( 0 صفر )) قرار می دهیم

12- با اینکار و با نگاه به قسمت برنامه زمانی مشاهده می کنیم که ساعت TV ما درست شده است .

13- برید حالش رو ببرید :n19:

EHSANMOMENY1
26-04-2015, 17:22
با سلام
دوست عزیز به پاراف 253# جهت حل 100% مشکلتون رجوع کنید

EHSANMOMENY1
26-04-2015, 17:26
دقیقا منم این مشکل رو دارم

با سلام
دوست عزیز برای حل مشکلتان به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

#253 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رجوع نمائید

EHSANMOMENY1
26-04-2015, 17:28
و من هم :-(
ما که نمیتونیم کنترل دست ساز بسازیم چکار کنیم؟!
راه حل دیگه ای نداره که بشه لوکال رو تغییر داد؟!
از این کنترول ها ٱماده جایی ندارن برا فروش ;-)
TV 48h6430
مرسی

با سلام
دوست عزیز برای حل مشکل ساختن ریموت کنترل دست ساز و روش صحیح کارکرد آن به
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مراجعه نمائید

11qwe
26-04-2015, 18:05
دوست عزیز من از طریق کنترل موچود در تلویزیون اون فایل رو شناختم به tv و 2تا چشمک چراغ هم زد
اما در منو optin
LOCAL SET وجود نداره :n03:

matinpour
27-04-2015, 09:51
دوست عزیز من از طریق کنترل موچود در تلویزیون اون فایل رو شناختم به tv و 2تا چشمک چراغ هم زد
اما در منو optin
دوست عزیز
پست اول و قسمت سری H آن را مطالعه کنید. در آن قسمت توضیحات کامل است .

EHSANMOMENY1
28-04-2015, 09:53
اما در منو optin
با سلام
توجه داشته باید که کلیه عملیات در سری H , در زمان روشن بودن tv و بدون وارد کردن کد info+menu+mute+power می باشد آیا سری tv شما h یا خیر ؟
زیرا توضیحات اینجانب فقط در سری h قابل انجام است و در سایر سری های دیگر بایست از روش جناب متین پور که در ابتدای تاپیک ارائه دادند استفاده نمائید ؟
مدل tv را مشخص نمائید تا بهتر راهنمایی شوید ؟
سایر دوستان نیز اگر مشکلی دارند لطفا ابتدا مدل tv را مشخص نمائید ؟
با سپاس

11qwe
28-04-2015, 11:49
با سلام
توجه داشته باید که کلیه عملیات در سری H , در زمان روشن بودن tv و بدون وارد کردن کد info+menu+mute+power می باشد آیا سری tv شما h یا خیر ؟
زیرا توضیحات اینجانب فقط در سری h قابل انجام است و در سایر سری های دیگر بایست از روش جناب متین پور که در ابتدای تاپیک ارائه دادند استفاده نمائید ؟
مدل tv را مشخص نمائید تا بهتر راهنمایی شوید ؟
سایر دوستان نیز اگر مشکلی دارند لطفا ابتدا مدل tv را مشخص نمائید ؟
با سپاس

بله سری H هست مدل UA48H6300 هست
من طبق فرمایش شما انجام دادم اما نمیدونم چرا منوی واسه من باز یا اضافه نشد

abbas-t
29-04-2015, 10:52
با سلام خدمت تمامی دوستان
آقایان من مشکلی را که در پاراف 241 و 242 باذکر تصاویر مطرح کرده بودم را بالاخره تونستم حل کنم

اینکار بر روی TV مدل UA40H6390 که دارای گارانتی می بود امتحان گردید و جواب مثبت بود
در این بین برخی از دوستان نیز عنوان نمودند که دقیقا همین مشکل را دارند لذا برای بهربرداری اون دسته از دوستان که این مشکل را دارند مراحل را به صورت دقیق به شرح ذیل عنوان می کنم :

1- نکته اول بدانید که برای تنظیم منطقه زمانی هیچ نیازی به شبکه و اینترنت نیست

2- ابتدا بدانید که برای اینکه منطقه زمانی یا همان فاصله زمانی قابل تغییر در سیستم تلویزیون های سری H شود شما حتما نیاز به ریموت کنترل دست ساز دارید و راه دیگری وجود ندارد پس مرحله 1 ساخت ریموت کنترل می باشد که با استفاده از تکنولوژی مادون قرمز کار می کند برای این منظور جناب مهندس متین پور در ابتدای همین تاپیک روش ساخت را توضیح دادند که می بایست طبق همین روش عمل نمایید و ریموت را بسازید

3- اگر دوستان در رابطه با الکترونیک سررشته ای ندارند و ساخت ریموت برایشان مقدور نیست اینجانب البته با کسب اجازه از استاد ارجمندمان (( جناب مهندس متین پور )) می توانم برای دوستان بسازم و به آدرس محل سکونتشان پست نمایم در ضمن من ساکن مشهد هستم و دوستان مشهدی می توانند مستقیما ریموت را دریافت کنند .

جهت هماهنگی به منظور ساخت و دریافت ریموت دست ساز مذکور می توانید نامه ای با عنوان " درخواست ساخت ریموت کنترل دست ساز " به ایمیل اینجانب که در زیر آمده است ارسال نمائید و لطفا در همین پست اعلام نمائید که درخواست ساخت ریموت را برایم فرستاده اید تا اینجانب سریعا رسیدگی کنم .
ایمیل من :
EHSANMOMENY1@GMAIL.COM (EHSANMOMENY1@MAIL.COM)
EHSANMOMENY1@MAIL.COM

4- جهت ارسال فایل FACTORY+3SPEED.WAV ((در ابتدای تاپیک جهت دانلود موجود است )) که حاوی کد هایی جهت باز نمودن منوی مخفی تلویزیون می باشد می بایست به این صورت عمل کرد :

من به شخصه به جای استفاده از خروجی صوتی موبایل از خروجی صدای کارت صدای PC استفاده نمودم زیرا کیفیت پخش فایل صوتی از طریق درگاه کارت صدای کامپیوتر خیلی بهتر از موبایل می باشد
ریموت دست ساز را به خروجی سبز رنگ کارت صدای کامپیوتر وصل نمودم و پشت PC را مقابل TV قرار دادم
نکته خیلی خیلی خیلی خیلی مهم :
حتما فایل مذکور را فقط و فقط و فقط با نرم افزار مدیاپلر خود ویندوز باز نموده و خروجی صدا را در حد ماکزیمم قرار دهید
5- خوب حالا که TV خاموش است آن را روشن می نماییم

6- حال که TV روشن شد از روی کنترل TV کلید INFO را برای یکبار فشار داده و رها میکنیم که در این حالت چراغ گیرنده تلویزون به معنای دریافت کد چشمک می زند بلافاصله بعد از اتمام چشمک زدن با استفاده از نرم افزار مدیاپلیر ویندوز و درحالت ماکزیمم بودن خروجی صوت , فایل FACTORY+3SPEED.WAV را PLAY می کنیم با اینکار 2 سری کد به TV ارسال می شود (( اگر با دوربین موبایل به خروجی LED های مادون قرمز فرستنده در پشت PC نگاه کنیم می بینیم که LED ها 2 بار خاموش و روشن می شوند – روش تست سالم بودن ریموت دست ساز با دوربین موبایل )) که اگر همه این کارها را با سرعت انجام دهید منوی مخفی ظاهر می شود و اگر دیر یا بی دقت انجام دهید بعداز چند بار انجام اشتباه این کار صفحه TV به رنگهای مختلف و با فاصله زمانی شروع به تغییر رنگ می دهد مثلا : سبز – آبی – قرمز و ...

7- هیچ نگران نباشید اتفاق خاصی نیافتاده است فقط به دلیل وارد شدن اطلاعات اشتباه به گیرنده مادون قرمز TV تلویزیون قاط زده است و هنگ کرده است برای رفع این مشکل کافی یکی از کلید های نصب شده پشت تلویزون را بفشارید به این طریق دوباره تصویر بر می گردد در مدل تلویزیون اینجانب مدل UA40H6390 درقسمت پشت TV در سمت چپ یک کلیک جوی استیک مانندی قرار دارد که با زدن آن و فشار دادن آن صفحه دوباره درست می شود

8- اینکار را آنقدر تکرار کنید تا بتوانید منوی مخفی را مشاهد نمائید

9- حال فرض میکنیم منوی مخفی باز شده است فقط کافی است به منوی OPTION رفته و گزینه LOCAL SET را به ED-M-ASIA تغییر دهید حال می توانید با خاموش نمودن TV از منوی مخفی خارج شویم

10- حال TV را روشن نموده واز روی کنترل کلید MANU را می زنیم و بعد وارد قسمت (( سیستم )) وبعد (( زمان )) وبعد (( ساعت )) می شویم حال می بینیم که مشخصات قسمت تنظیمات ساعت تغییر کرده و دارای گزینه های بیشتری شده است

11- در این حالت ساعت را روی گزینه (( خودکار )) قرار داده و منطقه زمانی را (( دستی )) قرار می دهیم و گزینه GMT را بر روی (( 0 صفر )) قرار می دهیم

12- با اینکار و با نگاه به قسمت برنامه زمانی مشاهده می کنیم که ساعت TV ما درست شده است .

13- برید حالش رو ببرید :n19:

با سلام وتشکر
شما در انتهای کار گفتید که زمانی که گزینه منصطقه زمانی فعال شد عدد صفر را وارد کنید تا مشکل اختلاف ساعت برطرف شود،خب الان هم که این گزینه غیر فعاله ،همون عدد ،صفره !

EHSANMOMENY1
29-04-2015, 19:25
با سلام وتشکر
شما در انتهای کار گفتید که زمانی که گزینه منصطقه زمانی فعال شد عدد صفر را وارد کنید تا مشکل اختلاف ساعت برطرف شود،خب الان هم که این گزینه غیر فعاله ،همون عدد ،صفره !

با سلام
هنگامی که شما از طریق منوی مخفی گزینه LOCAL SET را به ED-M-ASIA تغییر می دهید بر مبناء تغییر موقعیت منطقه جدید حال می بایست GMT را به صفر تغییر دهید اگر همه مراحل را به درستی انجام دهید می بینید که زمان برنامه های زمانی درست تنظیم می شود

EHSANMOMENY1
29-04-2015, 19:28
بله سری H هست مدل UA48H6300 هست
من طبق فرمایش شما انجام دادم اما نمیدونم چرا منوی واسه من باز یا اضافه نشد

با سلام
دوست عزیز ابتدا می بایست شما از عملکرد ریموت دست ساز آگاه شود یعنی با همان روش دوربین موبایل تست نمائید
بعد مراحل را به دقت انجام دهید خصوصا اینکه مدل TV شما دقیقا مدل TV من است فقط در اینچ با یکدیگر متفاوت هستند باز هم امتحان نمائید تا جواب بگیرید

11qwe
30-04-2015, 00:59
با سلام
دوست عزیز ابتدا می بایست شما از عملکرد ریموت دست ساز آگاه شود یعنی با همان روش دوربین موبایل تست نمائید
بعد مراحل را به دقت انجام دهید خصوصا اینکه مدل TV شما دقیقا مدل TV من است فقط در اینچ با یکدیگر متفاوت هستند باز هم امتحان نمائید تا جواب بگیرید

جناب من انجام دادم با دوربین هم نگاه کردم ۲ چراق خاموش روشن شد
فقط مشکل اینجا که با این کار فقط ۲ردیف منو به انتهای منو اضافه شد(در عکس موجوده) و اون ۲ گزینه اصلی خاموش میباشد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

abbas-t
30-04-2015, 10:34
با سلام
هنگامی که شما از طریق منوی مخفی گزینه LOCAL SET را به ED-M-ASIA تغییر می دهید بر مبناء تغییر موقعیت منطقه جدید حال می بایست GMT را به صفر تغییر دهید اگر همه مراحل را به درستی انجام دهید می بینید که زمان برنامه های زمانی درست تنظیم می شود
با سلام
یه سوال ،با ورود به منوی مخفی گارانتی تلویزیون مخدوش میشه؟

matinpour
30-04-2015, 10:44
با سلام
یه سوال ،با ورود به منوی مخفی گارانتی تلویزیون مخدوش میشه؟
دوست عزیز
معمولا اینطور است.

11qwe
30-04-2015, 21:31
دوستان من الان واسه ساعت تلویزیون مشکل ندارم مشکل من طریقه قعال کردن کانال های دیجیتال هست که هرکاری میکنم نمیشه :n03::n03:

ashkan45
13-05-2015, 22:23
سلام من es6950 دارم تو منویه مخفی اون قسمت لوکال ست رو نمیشه عوض کرد کمرنگه و رو ایران هستش

matinpour
13-05-2015, 22:56
سلام من es6950 دارم تو منویه مخفی اون قسمت لوکال ست رو نمیشه عوض کرد کمرنگه و رو ایران هستش

دوست عزیز
در پست اول بطور کامل توضیح داده شده است و باید از کنترول دست ساز که لینک ساخت آن را قرار دادیم استفاده کنید.

farshid1982
11-06-2015, 19:05
سلام دوستان
تلویزیون سامسونگ H6400 من بعد از آپدیت 10 کانال دیجیتال بیشتر نمیگرد!
البته یکم Service Menu رو دستکاری کردم.
کسی میتونه کمک کنه؟

matinpour
11-06-2015, 19:47
سلام دوستان
تلویزیون سامسونگ H6400 من بعد از آپدیت 10 کانال دیجیتال بیشتر نمیگرد!
البته یکم Service Menu رو دستکاری کردم.
کسی میتونه کمک کنه؟
دوست عزیز
از همان پست اول Localset را روی DT_ M_ASSIA تنظیم کنید.

RAMINET
30-06-2015, 12:22
سلام
ببخشین دوستان من متوجه نمیشم ! برای وارد شدن به منوی مخفی سامسونگ باید این همه دردسر کشید!!!؟؟؟ ساخت ریموت دست ساز و اجرای یه کد صوتی و شامورتی بازی !!
من یه تلویزیون 55h7790 خریدم میخوام وارد منوی مخفی بشم و ببینم ساعت کارکرد تیوی صفر است یا قبلا استفاده شده ! حالا باید این همه مصیبت بکشم تا بتونم وارد تنظیمات مخفی بشم؟!!
هیچ روش جدیدتر و راحتری کشف نشده؟ من زیاد از اخبار روز مطلع نیستم ممنون میشم یکی ساده و راحت توضیح بده

و سوال آخر اینکه: من تیوی رو با گارنتی سام سرویس خریدم. وارد شدن به منوی مخفی گارانتی رو باطل میکنه؟ اگر نه که هیچ اما اگر آره ، خب راه حل چیه؟ گویا بچه ها سر قضیه تنظیم ساعت هم مشکل دارن! باید حتما ساعت رو تنظیم کرد از منوی مخفی؟

matinpour
30-06-2015, 12:34
سلام
ببخشین دوستان من متوجه نمیشم ! برای وارد شدن به منوی مخفی سامسونگ باید این همه دردسر کشید!!!؟؟؟ ساخت ریموت دست ساز و اجرای یه کد صوتی و شامورتی بازی !!
من یه تلویزیون 55h7790 خریدم میخوام وارد منوی مخفی بشم و ببینم ساعت کارکرد تیوی صفر است یا قبلا استفاده شده ! حالا باید این همه مصیبت بکشم تا بتونم وارد تنظیمات مخفی بشم؟!!
هیچ روش جدیدتر و راحتری کشف نشده؟ من زیاد از اخبار روز مطلع نیستم ممنون میشم یکی ساده و راحت توضیح بده

و سوال آخر اینکه: من تیوی رو با گارنتی سام سرویس خریدم. وارد شدن به منوی مخفی گارانتی رو باطل میکنه؟ اگر نه که هیچ اما اگر آره ، خب راه حل چیه؟ گویا بچه ها سر قضیه تنظیم ساعت هم مشکل دارن! باید حتما ساعت رو تنظیم کرد از منوی مخفی؟
دوست عزیز
اول: اینکه براحتی می شود کارکرد تلویزیون را صفر کرد پس شما نمی توانید به آن اعتماد کنید
دوم: برای این منظور شما با کنترول معمولی نه لمسی این کدها را در حالت خاموش بزنید.
info - menu - mute - power
ساعت كاركرد
منوی مخفی که باز شد
به منوي control و زير منوي suboptions بريد روبروي گزينه panel display time ساعت كاركرد رو باید نوشته باشه
یا
Service Menu > Options > SubOptions – panel hours should be in the second column about half way down
یا
کد:
Service Menu >> SVC >> Panel Display Time
Service Menu >> SVC >>SVC INFO>>OK
یک صفحه سفید نمایان می شود که در آن مشخصات تلویزیون تان ثبت شده که یکی از آنها ساعت کارکرد پنل تان است که بر حسب دقیقه ثبت شده است. که پس از رویت برای خروج دکمه منو از روی کنترول را بزنید و خارج شوید.

RAMINET
01-07-2015, 10:11
متین جان یعنی با کنترل خوده دستگاه به همین راحتی وارد منوی مخفی بشم؟!!!پس اون داستانا و کنترل دست ساز و پخش فایل صوتی قضیش چیه؟ اون برای چیه؟

matinpour
01-07-2015, 11:10
متین جان یعنی با کنترل خوده دستگاه به همین راحتی وارد منوی مخفی بشم؟!!!پس اون داستانا و کنترل دست ساز و پخش فایل صوتی قضیش چیه؟ اون برای چیه؟
دوست عزیز
بعضی از آیتمها حتی در منوی مخفی باز پنهان می باشند و یا بلاک و یا خاموش هستند و برای دسترسی به آنها نیاز به کنترول سرویس کار و یا ریموت دست ساز است.

اصغر (پوآچ)
02-07-2015, 09:59
سلام دوستان
من تلویزیون UA48H6400AR خریدم، کانال های دیجیتال رو نمیگیره!
تمامی پست ها رو تا اینجا مطالعه کردم.

1- وقتی تلویزیون روشنه و من دکمه Info رو میزنم و اطلاعات کانال میاد و سپس فایل Factory+3speed_inv.wav رو پخش میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته! چندین و چند بار هم امتحان کردم هیچ اتفاقی نمیوفته. چراغ خود تلویزیون به معنای دریافت سیگنال از ال ای دی های مادون قرمز کنترل دست ساز روشن میشه اما منو یا نوشته ای روی صفحه نمایش داده نمیشه.

2- وقتی با استفاده از کلیدهای Info+Menu+Mute+Power تلویزیون رو روشن می کنم و منوی سرویس ظاهر میشه اگه فایل Factory+3speed_inv.wav پخش کنم صفحه نمایش رنگی میشه انگار داره تست ال ای دی انجام میشه و کنترل از کار میوفته و هیچی کار نمیکنه مگه اینکه با دکمه پشت تلویزیون از منوی سرویس خارج بشیم. این موضوع رو هم چهار پنج بار تست کردم، نشد که نشد.

3- توی منوی سرویس که با زدن اون چهار دکمه و در حالت خاموش تلویزیون نمایش داده میشه هم local Set نداره.

اشتباه من یا اشکال کار کجاست که من منوی سرویس اصلی رو نمیتونم فعال کنم؟
لطفا منو راهنمایی کنید.
متشکرم

matinpour
02-07-2015, 12:26
سلام دوستان
من تلویزیون UA48H6400AR خریدم، کانال های دیجیتال رو نمیگیره!
تمامی پست ها رو تا اینجا مطالعه کردم.

1- وقتی تلویزیون روشنه و من دکمه Info رو میزنم و اطلاعات کانال میاد و سپس فایل Factory+3speed_inv.wav رو پخش میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته! چندین و چند بار هم امتحان کردم هیچ اتفاقی نمیوفته. چراغ خود تلویزیون به معنای دریافت سیگنال از ال ای دی های مادون قرمز کنترل دست ساز روشن میشه اما منو یا نوشته ای روی صفحه نمایش داده نمیشه.

2- وقتی با استفاده از کلیدهای Info+Menu+Mute+Power تلویزیون رو روشن می کنم و منوی سرویس ظاهر میشه اگه فایل Factory+3speed_inv.wav پخش کنم صفحه نمایش رنگی میشه انگار داره تست ال ای دی انجام میشه و کنترل از کار میوفته و هیچی کار نمیکنه مگه اینکه با دکمه پشت تلویزیون از منوی سرویس خارج بشیم. این موضوع رو هم چهار پنج بار تست کردم، نشد که نشد.

3- توی منوی سرویس که با زدن اون چهار دکمه و در حالت خاموش تلویزیون نمایش داده میشه هم local Set نداره.

اشتباه من یا اشکال کار کجاست که من منوی سرویس اصلی رو نمیتونم فعال کنم؟
لطفا منو راهنمایی کنید.
متشکرم
دوست عزیز
مطلب را درست نخواندید و شما اشتباه عمل می کنید. باید اینگونه عمل کنید.
از روی کنترول معمولی دکمه INFO را فشار و بعد بوسیله کنترول دست ساز و با یک پخش کننده مانند موبایل - لپ تاپ - کامپیوتر - و یا هر مدیا پلیر دیگر فایل صوتی FACTORY_inv را اجرا کنید. نه
فایل Factory+3speed_inv.wav

اصغر (پوآچ)
02-07-2015, 12:39
دوست عزیز
مطلب را درست نخواندید و شما اشتباه عمل می کنید. باید اینگونه عمل کنید.
از روی کنترول معمولی دکمه INFO را فشار و بعد بوسیله کنترول دست ساز و با یک پخش کننده مانند موبایل - لپ تاپ - کامپیوتر - و یا هر مدیا پلیر دیگر فایل صوتی FACTORY_inv را اجرا کنید. نه
فایل Factory+3speed_inv.wav

من فقط یه فایل به اسم FACTORY_from_REMOTE_inv دارم منظور شما همینه؟

matinpour
02-07-2015, 12:45
من فقط یه فایل به اسم FACTORY_from_REMOTE_inv دارم منظور شما همینه؟

دوست عزیز
بله همان فایل است
لازم بذکر است که از روش
وقتي تلويزيون روشن است دكمه info روي كنترل را فشار داده هم زمان فايل fatory+3speed را پخش مي كنيم سپس منو مخفي ظاهر مي شود می توانید استفاده کنید این روشها بارها به وسیله کاربران تست و استفاده شده

yas0102
02-07-2015, 13:36
لطفا کسی میتونه لینک دانلود فریمور این مدل UA48H6400AR رو بهم بگه و از سایت چه کشوری میتونم دانلود کنم.
دوستانی که با منو مخفی تلویزیون سر کار دارند مراقب باشند گزینه ای اشتباهی دست نزنند من وارد منو مخفی شدم و گزینه num of dtv decoder را از 0 به 2 تغییر دادم (برای درست کردن اختلاف ساعت تلویزون با زمان پخش برنامه ها به این گزینه دست زدم )و دیگه تلویزیون بالا نیومد که مجبور به ریست eprom توسط یه تعمییر کار شدم تا مشکلم حل شد و تلویزیون بالا آمد.

matinpour
02-07-2015, 15:51
لطفا کسی میتونه لینک دانلود فریمور این مدل UA48H6400AR رو بهم بگه و از سایت چه کشوری میتونم دانلود کنم.
دوستانی که با منو مخفی تلویزیون سر کار دارند مراقب باشند گزینه ای اشتباهی دست نزنند من وارد منو مخفی شدم و گزینه num of dtv decoder را از 0 به 2 تغییر دادم (برای درست کردن اختلاف ساعت تلویزون با زمان پخش برنامه ها به این گزینه دست زدم )و دیگه تلویزیون بالا نیومد که مجبور به ریست eprom توسط یه تعمییر کار شدم تا مشکلم حل شد و تلویزیون بالا آمد.
دوست عزیز
شما بدون داشتن اطلاعات و حتی مطالعه نکردن پست اول این تایپیک اقدام به یک کار اشتباه کردید و نتیجه آن را هم دیدید.
و برای آبدیت می توانید از این سایت استفاده کنید.

اصغر (پوآچ)
04-07-2015, 09:23
سلام دوستان
من بالاخره تونستم گیرنده دیجیتال رو فعال کنم، اما یه مشکل دیگه ایجاد شد. اونم اینکه توی Local set تلویزیون ما DT_M_Assia رو نداشت. من روی گزینه های ED_Sudia - ED_PAK - ED_M_ASSIA - ED_LIBIA و یه چند تا ED_ دیگه گذاشتم لوکال ست رو اما زبان فارسی منو نداره، حالا از کجا میتونم فریموری پیدا کنم که زبان فارسی رو هم ساپورت کنه؟
لازم به ذکره که من فریمور 2138 رو از آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود کردم و نصب کردم جای دیگه ای سراغ دارین؟

ممنون از راهنماییتون

matinpour
04-07-2015, 13:12
سلام دوستان
من بالاخره تونستم گیرنده دیجیتال رو فعال کنم، اما یه مشکل دیگه ایجاد شد. اونم اینکه توی Local set تلویزیون ما DT_M_Assia رو نداشت. من روی گزینه های ED_Sudia - ED_PAK - ED_M_ASSIA - ED_LIBIA و یه چند تا ED_ دیگه گذاشتم لوکال ست رو اما زبان فارسی منو نداره، حالا از کجا میتونم فریموری پیدا کنم که زبان فارسی رو هم ساپورت کنه؟
لازم به ذکره که من فریمور 2138 رو از آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود کردم و نصب کردم جای دیگه ای سراغ دارین؟

ممنون از راهنماییتون

دوست عزیز

Local set که گذاشتید باید ED_M_ASSIA باشد که همان DT_M_Assia است و برای فارسی کردن هم در قسمت mrt option را
Region را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید.
و لازم بذکر است که فریمور همان سایت درست است و زبان آن هم MULTI LANGUAGE است که یعنی زبانهای مختلف از جمله فارسی را هم پشتیبانی می کند.

abbas-t
06-07-2015, 10:44
سلام دوستان
تلویزیون h 6430 دارم و میدونید که ساعت دستگاه 3.5 ساعت جلوتره ،اما چند روزه که بطور خودکار دستگاه ساعت را درست نشون میده و دوباره به همون 3.5 ساعت اختلاف بر میگرده و این جابجا شدن ساعت برای من که از زمان بندی برای ضبط برنامه های مورد علاقم استفاده میکنم مشکل ساز شده ،مثلا برنامه ای که ساعت 14 میخوام ضبط کنم در زمان بندی ساعت را روی 18.30 تنظیم میکنم ،اما وقتی برای تماشا سیستمو روشن میکنم میبینم که ساعت اختلاف 3.5 ساعتو نداره و برنامه اشتباهی ضبط شده ،چرا اینجوریه؟

matinpour
07-07-2015, 11:22
سلام دوستان
تلویزیون h 6430 دارم و میدونید که ساعت دستگاه 3.5 ساعت جلوتره ،اما چند روزه که بطور خودکار دستگاه ساعت را درست نشون میده و دوباره به همون 3.5 ساعت اختلاف بر میگرده و این جابجا شدن ساعت برای من که از زمان بندی برای ضبط برنامه های مورد علاقم استفاده میکنم مشکل ساز شده ،مثلا برنامه ای که ساعت 14 میخوام ضبط کنم در زمان بندی ساعت را روی 18.30 تنظیم میکنم ،اما وقتی برای تماشا سیستمو روشن میکنم میبینم که ساعت اختلاف 3.5 ساعتو نداره و برنامه اشتباهی ضبط شده ،چرا اینجوریه؟
دوست عزیز
برای مشگلتان به پست اول مراجعه کنید . در آخر پست اول روش توضیح داده شده است.

HASHEM0053
13-07-2015, 13:09
سلام جناب متین پور ، عرض ادب
با توجه به اینکه در لوکال ست گزینه ED-DTV یا ED-IRAN ندارد ، فرقی نمی کند که چه گزینه ای از لوکال ست های دیجیتال را انتخاب کنیم ، زیرا با انتخاب هر کدام از گزینه هایی که ابتدای آنها ED یا DT است، گیرنده دیجیتال فعال می شود اما زبان منو ، فارسی نمی شود .
زیرا گزینه ARABIC - LANGUAGE غیر فعال است و نمیشود تغییر داد و با تغییر لوکال ست ، زبان منطقه ای مربوط به لوکال ست فعال میشود که در انها فارسی ندارد.
یه سو ال دارم در صورت امکان کمک کنید:
چطور میشود arabic - language را تغییر داد.
زیرا با منو مخفی و دستورات پست های قبل تنها لوکال ست مشاهده و قابل تغییر خواهد بود. ممنونم

matinpour
13-07-2015, 22:09
سلام جناب متین پور ، عرض ادب
با توجه به اینکه در لوکال ست گزینه ED-DTV یا ED-IRAN ندارد ، فرقی نمی کند که چه گزینه ای از لوکال ست های دیجیتال را انتخاب کنیم ، زیرا با انتخاب هر کدام از گزینه هایی که ابتدای آنها ED یا DT است، گیرنده دیجیتال فعال می شود اما زبان منو ، فارسی نمی شود .
زیرا گزینه ARABIC - LANGUAGE غیر فعال است و نمیشود تغییر داد و با تغییر لوکال ست ، زبان منطقه ای مربوط به لوکال ست فعال میشود که در انها فارسی ندارد.
یه سو ال دارم در صورت امکان کمک کنید:
چطور میشود arabic - language را تغییر داد.
زیرا با منو مخفی و دستورات پست های قبل تنها لوکال ست مشاهده و قابل تغییر خواهد بود. ممنونم

دوست عزیز
مدل تلویزیونتان را ذکر نکردید.

alish78
15-07-2015, 20:03
سلام اقای متین پور
من از طریق منوی سرویس تلویزیون رو ریست فکتوری کردم
حالا وقتی میخوام از اسمارت هاب برنامه ای دانلود کنم مینویسه این عملکرد فعلا در دسترس نیست
باید چکار کنم؟

مدل تلویزیون 48h6490

matinpour
16-07-2015, 14:55
سلام اقای متین پور
من از طریق منوی سرویس تلویزیون رو ریست فکتوری کردم
حالا وقتی میخوام از اسمارت هاب برنامه ای دانلود کنم مینویسه این عملکرد فعلا در دسترس نیست
باید چکار کنم؟

مدل تلویزیون 48h6490
دوست عزیز
یکبار در اسمارت هاب ثبت نام کنید. وقتی که در منوی اسمارت هاب هستید با کلید tools از روی کنترول وارد منوی آن شده و از قسمت تنظیمات ثبت نام کنید.

yas0102
16-07-2015, 15:32
من با تلویزیونم چندتا مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنید (مدل 48h6400)
1. ساعت تلویزیون با پخش دیجیتال 24 ساعت اختلاف داره مثلا الان ساعت 23 شب باشه میزنه ساعت 11 صبح
2.با پخش زیرنویس فیلم ها مشکل دارم با فونت های عجیب غریب نشان داده میشه با این نرم افزار Sh.Persian.Subtitle.Fixer زیرنویس ها رو درست میکنم اما من 2 ترابایت فیلم دارم نمیشه که این همه فیلم رو درست کرد. راه دیگه ای نیست خود تلویزیون بتونه بدون مشکل زیرنویس ها را پخش کنه
3.تلتکس تلویزیون اصلا فعال نیست چطوری میتونم فعالش کنم
4.قبلا گزینه tuner داخل منو مخفی بر روی s_tc بود ولی الان روی none رفته؟ این تیونر چه کاری انجام میده تغییرش بدم به گزینه ای که بوده مشکلی به وجود نمیاد.(الان دیجیتال و منو فارسی دارم)
5.تا حالا نتونستم از اسمارت هاب استفاده کنم گزینه حساب سامسونگ خاموشه شرایط و قوانین سامسونگ را چندین بار خوانده ام ولی بازم حساب سامسونگ خاموشه
ببخشید خیلی طولانی شد لطفا مرا راهنمایی بفرمایید با سپاس

matinpour
16-07-2015, 20:06
من با تلویزیونم چندتا مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنید (مدل 48h6400)
1. ساعت تلویزیون با پخش دیجیتال 24 ساعت اختلاف داره مثلا الان ساعت 23 شب باشه میزنه ساعت 11 صبح
2.با پخش زیرنویس فیلم ها مشکل دارم با فونت های عجیب غریب نشان داده میشه با این نرم افزار Sh.Persian.Subtitle.Fixer زیرنویس ها رو درست میکنم اما من 2 ترابایت فیلم دارم نمیشه که این همه فیلم رو درست کرد. راه دیگه ای نیست خود تلویزیون بتونه بدون مشکل زیرنویس ها را پخش کنه
3.تلتکس تلویزیون اصلا فعال نیست چطوری میتونم فعالش کنم
4.قبلا گزینه tuner داخل منو مخفی بر روی s_tc بود ولی الان روی none رفته؟ این تیونر چه کاری انجام میده تغییرش بدم به گزینه ای که بوده مشکلی به وجود نمیاد.(الان دیجیتال و منو فارسی دارم)
5.تا حالا نتونستم از اسمارت هاب استفاده کنم گزینه حساب سامسونگ خاموشه شرایط و قوانین سامسونگ را چندین بار خوانده ام ولی بازم حساب سامسونگ خاموشه
ببخشید خیلی طولانی شد لطفا مرا راهنمایی بفرمایید با سپاس
دوست عزیز
در رابطه با سوال 1
در پست اول و در آخر همان پست توضیح داده شده.
در رابطه با سوال 2
باید از طریق کامپیوتر و برنامه notepad درست کنید و یا از لینک زیر استفاده کنید.
پست #2555 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در رابطه با سوال 3
در قسمت sub option وارد شوید و در همان صفحه ttx group را arabic قرار دهید.
لازم بذکر است که کانالهای که قابلیت تلتکس دارند فقط از این گزینه می توانند استفاده کنند که با کلید ttx که در روی کنترول است قابل دسترسی است.
در رابطه با سوال 4
شما نیاز به کاری ندارید.
در رابطه با سوال 5
برای آن قسمت باید تیک مربع کوچک در منوی شرایط و قوانین سامسونگ را بزنید و آن را بپزیرید.تا حساب ثبت شود.

alish78
18-07-2015, 17:24
دوست عزیز
یکبار در اسمارت هاب ثبت نام کنید. وقتی که در منوی اسمارت هاب هستید با کلید tools از روی کنترول وارد منوی آن شده و از قسمت تنظیمات ثبت نام کنید.
کلید تولز رو که میزنم هیچی نمیاد
توی تنظیمات هم بخش حساب سامسونگ غیر فعاله

matinpour
18-07-2015, 19:44
کلید تولز رو که میزنم هیچی نمیاد
توی تنظیمات هم بخش حساب سامسونگ غیر فعاله
دوست عزیز
از این دستورالعمل استفاده کنید.
ایجاد یک حساب سامسونگ
اسمارت هاب> حساب سامسونگ
برخی از خدمات اسمارت هاب سرویس های هزینه دار هستند. برای خرید چنین خدمات، حساب ارائه دهنده خدمات و یا حساب تلویزیون سامسونگ نرم افزار (به حساب کاربری سامسونگ) مورد نیاز است. شما می توانید یک حساب سامسونگ با استفاده از آدرس ایمیل خود ایجاد کنید.
برای ایجاد یک حساب سامسونگ، شما باید به این توافقنامه کاربر نهایی حساب سامسونگ و سیاست حفظ حریم شخصی کاربران را تایید کنید. در غیر این صورت، شما نمی توانید یک حساب سامسونگ را ایجاد کنید. شما می توانید تمام موارد محتوای را با مرور به اسمارت هاب > حساب سامسونگ> قوانین و مقررات و مشاهده مقررات، حریم خصوصی ببینید.
روش دیگر، شما می توانید یک حساب سامسونگ در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ایجاد کنید. شما می توانید یک ID برای هر دو تلویزیون و وب سایت استفاده کنید.
ایجاد یک حساب سامسونگ با استفاده از ثبت نام فهرست حساب کاربری سامسونگ
1- حرکت به اسمارت هاب> حساب سامسونگ> ایجاد حساب کاربری و ایجاد یک حساب کاربری سامسونگ را انتخاب کنید.

2- موافقت با استفاده از یک حساب سامسونگ و بعدی را انتخاب کنید.
3- با توجه به دستورالعمل های روی صفحه نمایش ایجاد حساب کاربری ایجاد یک حساب سامسونگ.
هنگامی که یک حساب سامسونگ ساخته شده است، شما به طور خودکار به اسمارت هاب وارد سیستم شودید.
ورود به حساب سامسونگ
اسمارت هاب> حساب سامسونگ> ورود به سیستم
ورود به سیستم و صرفه جویی به حساب سامسونگ
اگر شما به حساب سامسونگ خود در تلویزیون وارد نشده اید، شما باید حساب کاربری سامسونگ خود را به روی تلویزیون ذخیره کنید.
1- حرکت به اسمارت هاب> حساب سامسونگ را انتخاب کنید و وارد شوید.
2- انتخاب این آیکون + و ورود به سیستم را انتخاب کنید.
3- ID و رمز عبور خود را وارد کنید و سپس ثبت نام را انتخاب کنید.
بررسی گزینه ورود من به طور خودکار اگر شما مایل به ورود به اسمارت هاب به صورت خودکارهستید.
اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید، کلمه عبور برای دریافت رمز عبور دستورالعمل تنظیم مجدد از طریق ایمیل را انتخاب کنید.
4- یک تصویر را به عنوان تصویر نمایش مورد استفاده قرار گیرد را انتخاب کنید.حساب سامسونگ در تلویزیون ذخیره شده است.
5- (انجام شده)را برای ورود به حساب سامسونگ انتخاب کنید.
ورود به سیستم در تلویزیون به راحتی به حساب کاربری سامسونگ شما که ذخیره شده
2- حساب سامسونگ خود را انتخاب کنید و ورود به سیستم را انتخاب کنید.
3- با استفاده از روش ورود به پیکربندی برای حساب سامسونگ که قبلا انتخاب شده، به حساب سامسونگ خود ورود شوید.
لینک کردن سامسونگ من و برنامه حساب ها
اسمارت هاب> حساب سامسونگ> لینک حساب های خدماتی
لینک کردن حساب سامسونگ خود تان به حساب برنامه های نصب شده بر روی تلویزیون به شما اجازه می دهد به طور خودکار به حساب های نرم افزار مرتبط با خود وارد شوید. به عنوان مثال، شما می توانید برنامه فیس بوک را دانلود کنید و حساب فیس بوک خود را به حساب سامسونگ لینک کنید. در این مورد، ورود به حساب سامسونگ خود وپس از آن به صورت خودکار ورودیهای مربوط به شما به حساب فیس بوک تان بخوبی لینک می شود.
برای استفاده از لینک حساب های سرویس، ابتدا باید به حساب سامسونگ وارد شوید.

alish78
19-07-2015, 09:28
دوست عزیز
از این دستورالعمل استفاده کنید.
ایجاد یک حساب سامسونگ
اسمارت هاب> حساب سامسونگ
برخی از خدمات اسمارت هاب سرویس های هزینه دار هستند. برای خرید چنین خدمات، حساب ارائه دهنده خدمات و یا حساب تلویزیون سامسونگ نرم افزار (به حساب کاربری سامسونگ) مورد نیاز است. شما می توانید یک حساب سامسونگ با استفاده از آدرس ایمیل خود ایجاد کنید.
برای ایجاد یک حساب سامسونگ، شما باید به این توافقنامه کاربر نهایی حساب سامسونگ و سیاست حفظ حریم شخصی کاربران را تایید کنید. در غیر این صورت، شما نمی توانید یک حساب سامسونگ را ایجاد کنید. شما می توانید تمام موارد محتوای را با مرور به اسمارت هاب > حساب سامسونگ> قوانین و مقررات و مشاهده مقررات، حریم خصوصی ببینید.
روش دیگر، شما می توانید یک حساب سامسونگ در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ایجاد کنید. شما می توانید یک ID برای هر دو تلویزیون و وب سایت استفاده کنید.
ایجاد یک حساب سامسونگ با استفاده از ثبت نام فهرست حساب کاربری سامسونگ
1- حرکت به اسمارت هاب> حساب سامسونگ> ایجاد حساب کاربری و ایجاد یک حساب کاربری سامسونگ را انتخاب کنید.

2- موافقت با استفاده از یک حساب سامسونگ و بعدی را انتخاب کنید.
3- با توجه به دستورالعمل های روی صفحه نمایش ایجاد حساب کاربری ایجاد یک حساب سامسونگ.
هنگامی که یک حساب سامسونگ ساخته شده است، شما به طور خودکار به اسمارت هاب وارد سیستم شودید.
ورود به حساب سامسونگ
اسمارت هاب> حساب سامسونگ> ورود به سیستم
ورود به سیستم و صرفه جویی به حساب سامسونگ
اگر شما به حساب سامسونگ خود در تلویزیون وارد نشده اید، شما باید حساب کاربری سامسونگ خود را به روی تلویزیون ذخیره کنید.
2- انتخاب این آیکون + و ورود به سیستم را انتخاب کنید.
3- ID و رمز عبور خود را وارد کنید و سپس ثبت نام را انتخاب کنید.
بررسی گزینه ورود من به طور خودکار اگر شما مایل به ورود به اسمارت هاب به صورت خودکارهستید.
اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید، کلمه عبور برای دریافت رمز عبور دستورالعمل تنظیم مجدد از طریق ایمیل را انتخاب کنید.
4- یک تصویر را به عنوان تصویر نمایش مورد استفاده قرار گیرد را انتخاب کنید.حساب سامسونگ در تلویزیون ذخیره شده است.
5- (انجام شده)را برای ورود به حساب سامسونگ انتخاب کنید.
ورود به سیستم در تلویزیون به راحتی به حساب کاربری سامسونگ شما که ذخیره شده
2- حساب سامسونگ خود را انتخاب کنید و ورود به سیستم را انتخاب کنید.
3- با استفاده از روش ورود به پیکربندی برای حساب سامسونگ که قبلا انتخاب شده، به حساب سامسونگ خود ورود شوید.
لینک کردن سامسونگ من و برنامه حساب ها
اسمارت هاب> حساب سامسونگ> لینک حساب های خدماتی
لینک کردن حساب سامسونگ خود تان به حساب برنامه های نصب شده بر روی تلویزیون به شما اجازه می دهد به طور خودکار به حساب های نرم افزار مرتبط با خود وارد شوید. به عنوان مثال، شما می توانید برنامه فیس بوک را دانلود کنید و حساب فیس بوک خود را به حساب سامسونگ لینک کنید. در این مورد، ورود به حساب سامسونگ خود وپس از آن به صورت خودکار ورودیهای مربوط به شما به حساب فیس بوک تان بخوبی لینک می شود.
برای استفاده از لینک حساب های سرویس، ابتدا باید به حساب سامسونگ وارد شوید.
ممنونم از راهنماییتون
امروز که رفتم دیدم بدون اینکه کاری بکنم همه برنامه ها خود به خود اضافه شدن[emoji15]

اصغر (پوآچ)
23-07-2015, 07:23
دوست عزیز

Local set که گذاشتید باید ED_M_ASSIA باشد که همان DT_M_Assia است و برای فارسی کردن هم در قسمت mrt option را
Region را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید.
و لازم بذکر است که فریمور همان سایت درست است و زبان آن هم MULTI LANGUAGE است که یعنی زبانهای مختلف از جمله فارسی را هم پشتیبانی می کند.

سلام جناب متین پور
آخه وقتی من LocalSet رو روی ED_M_Assia تنظیم می کنم دیگه توی قسمت PnP Language گزینه Per نداره، فقط گزینه Per زمانی ظاهر میشه که Local Set روی EA_Iran باشه؛
فریمور تلویزیون رو هم به 8139 آپدیت کردم اما نشد. راهی داره که این گزینه رو خودم اضافه کنم؟

yas0102
23-07-2015, 13:59
با تشکر از راهنمایی دوستان و جناب متین پور عزیز.تونستم گیرنده دیجیتال رو به طور صحیح راه اندازی کنم بدین صورت در منو OPTION وارد local set شدم و آن را روی ED_M_ASSIA قرار دادم و در پایینتر ch table را iran قرار دادم و از آن قسمت خارج و وارد قسمت mrt optin شدم و گزینه language-arabic را به روی iran قرار دادم و در همین صفحه گزینه Region را انتخاب ED-DTV کردم و در آخر گزینه PnP language را به تغییر Per دادم.
حالا گیرنده دیجیتال فعال شده راهنمای برنامه ها فعال و ساعت نمایش آنها به درستی نمایش داده میشود.

سوال اینکه»»»» در قسمت mrt optin گزینه ttx group وجود نداشت که آن را بر روی FARSIN و یا arabic قرار دهم؟
آیا با تنظیماتی که در بالا انجام دادم تلویزیون به طور کامل فارسی ساز شده؟ یعنی باید در گزینه تولز در نمایش زیرنویس گزینه عربی اضافه میشد؟
و سوال دیگر اینکه هنوز نتوانستم از اسمارت هاب تلویزیون استفاده کنم گزینه حساب سامسونگ خاموشه و بار ها شرایط و حریم خصوصی را خوانده و تیک های مربوطه را زده ام ولی در هیچ حالتی حساب سامسونگ فعال نمی شود. تلویزیون را ریست کردم نرم افزار را به اخرین ورژن ارتقا دادم کد کشور در اسمارت هاب را به امارت متحده عربی به استرالیا و غیره تغییر دادم باز هم حساب سامسونگ فعال نشد.
ممنون از توجه شما در جواب گویی به سوالات

matinpour
23-07-2015, 18:44
با تشکر از راهنمایی دوستان و جناب متین پور عزیز.تونستم گیرنده دیجیتال رو به طور صحیح راه اندازی کنم بدین صورت در منو OPTION وارد local set شدم و آن را روی ED_M_ASSIA قرار دادم و در پایینتر ch table را iran قرار دادم و از آن قسمت خارج و وارد قسمت mrt optin شدم و گزینه language-arabic را به روی iran قرار دادم و در همین صفحه گزینه Region را انتخاب ED-DTV کردم و در آخر گزینه PnP language را به تغییر Per دادم.
حالا گیرنده دیجیتال فعال شده راهنمای برنامه ها فعال و ساعت نمایش آنها به درستی نمایش داده میشود.

سوال اینکه»»»» در قسمت mrt optin گزینه ttx group وجود نداشت که آن را بر روی FARSIN و یا arabic قرار دهم؟
آیا با تنظیماتی که در بالا انجام دادم تلویزیون به طور کامل فارسی ساز شده؟ یعنی باید در گزینه تولز در نمایش زیرنویس گزینه عربی اضافه میشد؟
و سوال دیگر اینکه هنوز نتوانستم از اسمارت هاب تلویزیون استفاده کنم گزینه حساب سامسونگ خاموشه و بار ها شرایط و حریم خصوصی را خوانده و تیک های مربوطه را زده ام ولی در هیچ حالتی حساب سامسونگ فعال نمی شود. تلویزیون را ریست کردم نرم افزار را به اخرین ورژن ارتقا دادم کد کشور در اسمارت هاب را به امارت متحده عربی به استرالیا و غیره تغییر دادم باز هم حساب سامسونگ فعال نشد.
ممنون از توجه شما در جواب گویی به سوالات

دوست عزیز
برای اینکار شما باید ثبت نام کنید.

ايجاد يک حساب سامسونگ

اسمارت هاب> حساب سامسونگ
برخی از خدمات اسمارت هاب سرويسهای هزينه دار هستند. برای خريد چنين خدمات، حساب ارائه دهنده خدمات و يا حساب تلويزيون سامسونگ نرم افزار (به حساب کاربری سامسونگ) مورد نياز است. شما می توانيد يک حساب سامسونگ با استفاده از آدرس ايميل خود ايجاد کنيد.
برای استفاده از اسمارت هاب ، شما بايد به موارد کاربر نهايی و سياست حفظ حريم شخصی کاربران را تاييد کنيد . در غير اين صورت ، شما قادر نخواهد بود برای دسترسی به امکانات و خدمات مربوط به آنها دست يابيد . شما می توانيد کل محتوای قوانين وسياست را با مرور به اسمارت هاب مشاهده کنيد > شرايط و سياست . اگر ديگر نمی خواهيد از اسمارت هاب استفاده کنيد ، شما میتوانيد مورد تاييد را برداريد .

با استفاده از خودآموز اسمارت هاب

پشتيبانی> خودآموز اسمارت هاب
Suppo rt > Smart Hub Tutorial
از منوی پشتيبانی، خودآموز اسمارت هاب را انتخاب کنيد. اين شما را با اصول اوليه اسمارت هاب و پانلهای آن آشنا خواهد کرد .

yas0102
23-07-2015, 19:41
جناب متین پور عزیز ممنون از پاسخ سریع شما
مشکل من در اسمارت هاب اینه که به هیچ عنوان حساب سامسونگ فعال نمیشه من شرایط و سیاست را چند بار تایید و خوانده ام و میدانم که نیاز به حساب سامسونگ دارم و از قبل حساب سامسونگ داشته ام. ولی چون حساب سامسونگ خاموشه نمیشه id را وارد کرد

در پست قبل سوالات دیگری نیز داشتم ممنون میشم اعلام نظر کنید

matinpour
24-07-2015, 13:19
جناب متین پور عزیز ممنون از پاسخ سریع شما
مشکل من در اسمارت هاب اینه که به هیچ عنوان حساب سامسونگ فعال نمیشه من شرایط و سیاست را چند بار تایید و خوانده ام و میدانم که نیاز به حساب سامسونگ دارم و از قبل حساب سامسونگ داشته ام. ولی چون حساب سامسونگ خاموشه نمیشه id را وارد کرد

در پست قبل سوالات دیگری نیز داشتم ممنون میشم اعلام نظر کنید
دوست عزیز
وقتی که در اسمارت هاب هستید از روی کنترول دکمه قرمز که حرف A دارد را فشا ردهید. تا وارد حساب شوید.
و درموارد دیگر بله همه فارسی شده است وشما از قابلیتهای آن هم می توانید استفاده کنید.

parvizco
28-07-2015, 09:14
سلام من همه روشهای گفته شده را رفیتم ولی localset ظاهر نمی شود ua48h6400

matinpour
28-07-2015, 10:01
سلام من همه روشهای گفته شده را رفیتم ولی localset ظاهر نمی شود ua48h6400

دوست عزیز
روشهای گفته شده همگی توسط خودم و دیگر دوستان تست شده ممکن است از وسیله ای که برای این منظور استفاده می کنید کار نمی کند منظور پخش کننده و یا کنترول است .

parvizco
28-07-2015, 10:09
گزینه های زیادی در mrt option ظاهر می شود ولی لوکال ست نه

parvizco
28-07-2015, 15:01
دوستان من اشتباهی منو مخفی را دستکاری کردم الن نه کنترل ونه کلید روی مانیتور وهمچنین تلویزیون روشن و خاموش می شود لطفا کمکم کنید

matinpour
28-07-2015, 19:49
دوستان من اشتباهی منو مخفی را دستکاری کردم الن نه کنترل ونه کلید روی مانیتور وهمچنین تلویزیون روشن و خاموش می شود لطفا کمکم کنید

دوست عزیز
اگر تلویزیونتان خودبه خودخاموش و روشن میشود و نمی توانید کاری بکنید باید تلویزیونتان را آی سی ایپرام کنید که البته باید همان به این کار وارد باشید و هم اینکه اطلاعات سیستمتان را بدانید. که بعد از روشن شدن تلویزیون باید آن اطلاعات را دوباره وارد کنید .
در غیر این صورت به تعمیرگاه ببرید .
#52 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

fthjk
29-07-2015, 10:41
آقای متین پور سلام. من با انجام دستورالعمل مشکلم به خوبی رفع شد اما الان یه مشکل جدید وای فای وصل نمیشه باید چیکار کنم؟؟
ارورش هم (ERROR_MODEL_BIND) هست.

matinpour
29-07-2015, 12:06
آقای متین پور سلام. من با انجام دستورالعمل مشکلم به خوبی رفع شد اما الان یه مشکل جدید وای فای وصل نمیشه باید چیکار کنم؟؟
ارورش هم (ERROR_MODEL_BIND) هست.
دوست عزیز
در منوی مخفی ببینید که وضعیت دو آیتم network support و wifi regoin چیست؟ شما این دو آیتم را می توانید در قسمت suboption و یا mrt option پیدا کنید.

fthjk
29-07-2015, 14:41

matinpour
29-07-2015, 19:44
دوست عزیز
مدل تلویزیون تان را ننوشتید . اگر تلویزیونتان wifi داخلی داشته باشد آیتمهای تان درست است ولی اگر با دانگل wifi به تلویزیونتان وصل هستید باید آیتم
network support را روی ext-wifi بگذارید.
و در آخر اگر تلویزیونتان را آبدیت نکردید یک بار آن را آبدیت کنید.

fthjk
29-07-2015, 20:10
دوست عزیز
مدل تلویزیون تان را ننوشتید . اگر تلویزیونتان wifi داخلی داشته باشد آیتمهای تان درست است ولی اگر با دانگل wifi به تلویزیونتان وصل هستید باید آیتم
network support را روی ext-wifi بگذارید.
و در آخر اگر تلویزیونتان را آبدیت نکردید یک بار آن را آبدیت کنید.

مدل تلویزیون es7770 است وای فای داخلی هم دارد قبلا هم وصل میشد الان که ساعت رو طبق دستور العمل درست کردم وای فای وصل نمیشه و ارور ERROR_MODEL_BIND
میده خیلی عجیبه نمیدونم باید چیکارش کنم؟

fthjk
01-08-2015, 16:40
جناب متین پور پاسخ ندادید راهکاری برای حل این مشکل به ذهنتون میرسه؟؟

matinpour
01-08-2015, 18:40
جناب متین پور پاسخ ندادید راهکاری برای حل این مشکل به ذهنتون میرسه؟؟

دوست عزیز

اگر تلویزیونتان را آبدیت نکردید یک بار آن را آبدیت کنید.

cleverchild
01-08-2015, 18:57
با سلام
لطفا باقی فایل های صوتی رو هم آپلود کنین
INFO_FACTORY_inv
FACTORY_inv
FACTORY_from_REMOTE_inv.wav
با تشکر

matinpour
01-08-2015, 21:30
با سلام
لطفا باقی فایل های صوتی رو هم آپلود کنین
INFO_FACTORY_inv
FACTORY_inv
FACTORY_from_REMOTE_inv.wav
با تشکر

دوست عزیز
در آخر پست اول با نام wav-to--IR-SAMSUNG TV.ZIP ضمیمه شده است.

cleverchild
02-08-2015, 01:12
این فابل برای دانلود موجود نیست و ارور می دهد
به هر حال وارد منو شدم بدون ساختن ریموت و با استفاده از IR OUT همراه تی وی (وصلش کردم به خروجی صدا لپ تاپ)

فقط مشکل اینه که با هر بار روشن شدن تلویزیون اخطاری مبنی بر تنظیم type, local set, front color option میده
این مشکل رو یکی دیگه از دوستان داشت راه حلش پیدا نشده یا اینکه مشکل از کجاست؟!!
با تشکر

fthjk
02-08-2015, 10:12
دوست عزیز

اگر تلویزیونتان را آبدیت نکردید یک بار آن را آبدیت کنید.

جناب متین پور سلام.بنده تلویزیون را هم آپدیت کردم باز هم مشکلم حل نشد راهکار دیگری به ذهنتان میرسد؟

matinpour
02-08-2015, 10:16
این فابل برای دانلود موجود نیست و ارور می دهد
به هر حال وارد منو شدم بدون ساختن ریموت و با استفاده از IR OUT همراه تی وی (وصلش کردم به خروجی صدا لپ تاپ)

فقط مشکل اینه که با هر بار روشن شدن تلویزیون اخطاری مبنی بر تنظیم type, local set, front color option میده
این مشکل رو یکی دیگه از دوستان داشت راه حلش پیدا نشده یا اینکه مشکل از کجاست؟!!
با تشکر

دوست عزیز
فایل مربوطه را تست کردم مشگلی ندارد و به راحتی دانلود می شود. ببینید سیستمتان مشگل دارد.
و در ضمن این اخطار
مبنی بر تنظیم type, local set, front color option بری این است که شما دوباره باید وارد منوی مخفی شوید و اطلاعات همان آیتم ها را دوباره وارد کنید.

matinpour
02-08-2015, 10:20
جناب متین پور سلام.بنده تلویزیون را هم آپدیت کردم باز هم مشکلم حل نشد راهکار دیگری به ذهنتان میرسد؟

دوست عزیز
یک بار ریست فاکتوری کنید.

cleverchild
02-08-2015, 11:31
دوست عزیز
فایل مربوطه را تست کردم مشگلی ندارد و به راحتی دانلود می شود. ببینید سیستمتان مشگل دارد.
و در ضمن این اخطار
مبنی بر تنظیم type, local set, front color option بری این است که شما دوباره باید وارد منوی مخفی شوید و اطلاعات همان آیتم ها را دوباره وارد کنید.

با سلام
منظورم این فایله
wav_to_IR_SamsungTV.zip ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
(225.8 کيلو بايت, مشاهده : 0)
وقتی روش کلیک میکنی این پیغام رو میده

آدرس وارد شده وجود ندارد ، در صورتی که فکر میکنید آدرس وارد شده صحیح است مدیریت سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را در جریان بگذارید

در خصوص اخطار هم منظورتون این هستش که این کارهارو مجددا انجام بدم
منو local set را بر روی none بگذارید و ch table را iran انتخاب کرده و بعد وارد منو optin و mrt optin شده و منو language -Arabic به unknown و منو region به ASIA - DTV تبدیل می شود ولی به صورت مخفی میباشد و فقط با تغییر دادن local set منوی language و region تغییر میکند و در این حالت دیجتال فعال میشود و PNP - Language را میتوان per تا منو هم فارسی شود
اینکارو انجام دادم اما هنوز هنگام روشن شدن این پیغام میادش؟!!
مدل تلویزیون هم 48h6400 می باشد

matinpour
02-08-2015, 13:10
با سلام
منظورم این فایله
wav_to_IR_SamsungTV.zip ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
(225.8 کيلو بايت, مشاهده : 0)
وقتی روش کلیک میکنی این پیغام رو میده

آدرس وارد شده وجود ندارد ، در صورتی که فکر میکنید آدرس وارد شده صحیح است مدیریت سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را در جریان بگذارید

در خصوص اخطار هم منظورتون این هستش که این کارهارو مجددا انجام بدم
منو local set را بر روی none بگذارید و ch table را iran انتخاب کرده و بعد وارد منو optin و mrt optin شده و منو language -Arabic به unknown و منو region به ASIA - DTV تبدیل می شود ولی به صورت مخفی میباشد و فقط با تغییر دادن local set منوی language و region تغییر میکند و در این حالت دیجتال فعال میشود و PNP - Language را میتوان per تا منو هم فارسی شود
اینکارو انجام دادم اما هنوز هنگام روشن شدن این پیغام میادش؟!!
مدل تلویزیون هم 48h6400 می باشد

دوست عزیز
لوکالست را روی DT_ M_ASSIA بگذارید.
و همانطور که گفتم فایل مشگلی ندارد هم با کروم و هم با فایر فاکس تست کردم در هر دو دانلود شد ممکن است شما از فیل - تر شکن استفاده می کنید و یا مورد دیگر باشد
با این وجود در آخر پست اول دوباره آپلود کردم

181935
07-08-2015, 09:17
با سلام
تلویزیون من مدل 6400 هست ولی چون از این کنترل های لمسی جدید خست دکمه info نداره
لطفا راهنمایی بفرمایید

matinpour
07-08-2015, 16:25
با سلام
تلویزیون من مدل 6400 هست ولی چون از این کنترل های لمسی جدید خست دکمه info نداره
لطفا راهنمایی بفرمایید
دوست عزیز
می توانید از کنترولهای مغمولی سامسونگ استفاده کنید تمامی کنترولهای معمولی سامسونگ با هم سازگار است.
و در صورتی که موبایلتان قابلیت اینفراد دارد می توانید از این تایپیک استفاده کنید.

abbas-t
13-08-2015, 11:27
سلام اقای متین پور
قبل از اپدیت tv چجوری میشه فهمید که چه مشکلاتی را اپدیت جدید بر طرف خواهد کرد؟

matinpour
13-08-2015, 12:34
سلام اقای متین پور
قبل از اپدیت tv چجوری میشه فهمید که چه مشکلاتی را اپدیت جدید بر طرف خواهد کرد؟
دوست عزیز
تا آنجا که من می دانم قبل از آبدیت نمی توانید بدانید که چه تغییراتی ممکن است ایجاد شود . و تا مشگلی با تلویزیونتان ندارید نیاز به آبدیت ندارید.

hamidreza_4u
19-08-2015, 21:45
اساتید تورو خدا کمک کنید... س مدت پیش تنها تغییری که توی TV ایجاد کردم تغییر در کشور سرویس اینترنتی در قسمت smart hub بود...بعد دیدم ساعت با ایران هماهنگ شده...حالا دوباره ساعت ریخته بهم

محمود.ن
30-08-2015, 11:15
سلام دوستان.من نیاز به کنترل مخصوص سرویس سامسونگTM930دارم.از کجا میتونم تهیه کنم.قیمتش چنده.ساکن استان فارسم

matinpour
30-08-2015, 20:06
سلام دوستان.من نیاز به کنترل مخصوص سرویس سامسونگTM930دارم.از کجا میتونم تهیه کنم.قیمتش چنده.ساکن استان فارسم
دوست عزیز
شما می توانید یک مدل دست ساز آن را که بسیار ساده و کم خرج است بسازید . و یا بدین برایتان بسازند.

mehdi7688
31-08-2015, 11:42
سلام و روز بخیر
من تی وی سامسونگ سری H دارم تو منو مخفی میرم کنترل دست ساز و تست کردم زمان پخش فایل صوتی مخصوص چراغاش روشن میشه صدای گوشیمم زیاده (از گوشی های دیگه هم استفاده کردم) اما ادونس باز نمیشه ............. تو حالت تی وی روشن هم نتونستم وارد منو مخفی بشم
تو رو خدا کمک کنید ممنون !!!!!!!!!!
:n37::n37:

matinpour
31-08-2015, 18:55
سلام و روز بخیر
من تی وی سامسونگ سری H دارم تو منو مخفی میرم کنترل دست ساز و تست کردم زمان پخش فایل صوتی مخصوص چراغاش روشن میشه صدای گوشیمم زیاده (از گوشی های دیگه هم استفاده کردم) اما ادونس باز نمیشه ............. تو حالت تی وی روشن هم نتونستم وارد منو مخفی بشم
تو رو خدا کمک کنید ممنون !!!!!!!!!!
:n37::n37:
دوست عزیز
برای ورود به ادونس چهار نا صفر 0-0-0-0 را بزنید. در ضمن در پست اول در سری H همه توضیحات موجود است و راه حل همان است.

tikaalone
01-09-2015, 16:57
قبلا تغییرات رو اعمال کردم ، الان میخوام برگردم به تنظیمات ایران

راهنمایی می فرمایید؟؟؟

55 ، 6490

matinpour
01-09-2015, 18:54
قبلا تغییرات رو اعمال کردم ، الان میخوام برگردم به تنظیمات ایران

راهنمایی می فرمایید؟؟؟

55 ، 6490
دوست عزیز
کافیست لوکالست local set را روی ایران بگذارید.

hadi204
12-09-2015, 18:11
سلام.ممنون از آموزش هاتون
میخواستم بدونم میشه لیست شبکه ها رو یه جوری ذخیره کرد که ترتیبش رو بشه دوباره بعد از سرچ مجدد خودش بچینه مثل قبل که خودت چینده بودی؟مدل ps43f4950

matinpour
13-09-2015, 09:25
سلام.ممنون از آموزش هاتون
میخواستم بدونم میشه لیست شبکه ها رو یه جوری ذخیره کرد که ترتیبش رو بشه دوباره بعد از سرچ مجدد خودش بچینه مثل قبل که خودت چینده بودی؟مدل ps43f4950
دوست عزیز
برای اینکار باید وارد منوی مخفی شده و بکاب بگیرید و یا تنظیمات دیجیتال را بسته به توانایی تیونر تلویزیون دوباره تنظیم کنید البته در منوی مخفی.!

alish78
13-09-2015, 09:29
دوست عزیز
برای اینکار باید وارد منوی مخفی شده و بکاب بگیرید و یا تنظیمات دیجیتال را بسته به توانایی تیونر تلویزیون دوباره تنظیم کنید البته در منوی مخفی.!
دقيقا چطوري بايد بكاپ بگيريم؟

matinpour
13-09-2015, 12:28
دقيقا چطوري بايد بكاپ بگيريم؟
دوست عزیز
در بعضی از مواقع ممکن است این کار باعث از کار افتادن سیستمتان شود ولی اگر اصرار به این کار دارید .
باید وارد منوی مخفی شده و از قسمت option و از قسمت control وارد شوید. و
hotel option را فعال کنید.
control>hotel option>clon tv to usb و بعد آن را ok کنید تا اطلاعات تان وارد usb شود و هر وقت خواستید دوباره از همان مسیر و این بار control>hotel option>clonusb totv را ok می کنید.

لازم بذکر است که هر وقت که از منوی مخفی خواستید خارج شوید حتما hotel mode یا hotel option را غیر فعال کنید

hadi204
14-09-2015, 14:12
ممنون از پاسخگویی شما:n12:

matinpour
30-09-2015, 10:13

alizadeharand
30-09-2015, 17:57
تنظیم ساعت و تاریخ تلویزیون دیجیتال سامسونگ
دوستان عزیز
پس از آزمایشات بسیار و آزمون و خطای بسیار آخر راه حل این کار را پیدا کرده و در اختیار دیگران قرار می دهم
بسیار از کاربران برای اینکه در زمان و تاریخ خواست می خواهند از تلویزیون و برنامه های آن بر اساس برنامه های زمانبندی استفاده کنند و همچنین در استفاده از اینترنت نیاز به دقیق بودن ساعت و زمان را دارند پس لاجرم مجبور به تنظیم دقیق و خودکار ساعت و تاریخ تلویزیون خود را دارند برای این کار از دو روش استفاده می کنیم.
روش اول
تلویزیون تان را بطور خودکار ساعت آن را تنظیم کنیداز مسیر زیر بروید.
منو ----> سیستم -----> زمان --- >ساعت ---- >حالت خودکار و در همان منوی ساعت منطقه زمانی را -----> دستی ---> ok میکنید . و سپس در منوی دستی ----> GMT را می گذارید.و نه آیتم دیگری مانند GMT 2 و غیره
روش دوم
این آموزش بارها تست شده و همگی یک جواب داشته
اما اگر ساعت شما بطور خودکار دقیق تنظیم نمی شود و آیتم منطقه زمانی ندارد برای رفع این مشگل کافی است که به منوی مخفی رفته و مثل زمانی که برای فعال کردن فارسی ساز و دیجیتال انجام می دهید این کار را باید بکنید
طریق فعال کردن فارسی ساز و دیجیتال در TV سامسونگ
دسترسی به منوی سرویس
با کنترول معمولی نه لمسی این کد در حالت خاموش و در کمتر از 3 ثانیه باید وارد بشه.
در تلویزیون های جدید:
کد:
info > menu > mute > powe
برای شروع وقتی که در منوی سرویس وارد می شوید قسمت OPTION را ok میکنید ودر منوی آن local set را بجای ed-Iran آن راed-INA انتخاب میکنید ودر قسمت پایین همان صفحه tuner راauto ( لازم بذکر است در صورت نداشتن آیتم auto آیتم آن را رو همان پیش فرضی که خودش اول هست بگذارید ) ودر پایینتر
ch table را iran انتخاب کنید و از آن قسمت خارج شوید. ودر قسمت sub option وارد شوید و language-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را FARSIN و یا arabic در همان صفحهRegion را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید. با این کار شما هم دیجیتال و هم منوی فارسی دارید.
بعضی از آیتم ها ممکن است خاموش باشد و برای روشن کردن آن نیاز به کنترول مخصوص دارید این تایپیک روش ساخت را توضیح می دهد.

در سری H

2-بوسیله کنترول دست ساز و با یک پخش کننده مانند موبایل - لپ تاپ - کامپیوتر - و یا هر مدیا پلیر دیگر فایل صوتی INFO_FACTORY_inv را اجرا کنید.
روش دوم
2- از روی کنترول معمولی دکمه INFO را فشار و بعد بوسیله کنترول دست ساز و با یک پخش کننده مانند موبایل - لپ تاپ - کامپیوتر - و یا هر مدیا پلیر دیگر فایل صوتی FACTORY_inv را اجرا کنید.
نکته: فایل صوتی مربوطه در فایل زیپ شده در پایین پست موجود است
از روش دوم که گفته شده عمل کرده و فایل صوتی FACTORY_from_REMOTE_inv.wav را اجرا کرده و منو local set را بر روی none بگذارید و ch table را iran انتخاب کرده و بعد وارد منو optin و mrt optin شده و منو language -Arabic به unknown و منو region به ASIA - DTV تبدیل می شود ولی به صورت مخفی میباشد و فقط با تغییر دادن local set منوی language و region تغییر میکند و در این حالت دیجتال فعال میشود و PNP - Language را میتوان per تا منو هم فارسی شود در ضمن در همین قسمت منو num of dtv decoder را عدد 0 به 2 تبدیل کنید تا منو دیجیتال بیایید و در سرچ کردن کانالها باید روی منو تنظیمات کانال رفته که کشور استرالیا میباشد را به نیوزیلند تغییر داد چون بر روی استرالیا هیچ کانالی یافت نمیشود و در صورت درخواست کد برای تغییر کشور چهار تا صفر میزنید با این روش هم کانالهای دیجیتال و هم منو فارسی دارید و فقظ تنها مشکل در زیرنویس فیلمها هست که گزینه عربی حذف شده که باید از طریق کامپیوتر و برنامه notepad درست کنید و یا از لینک زیر استفاده کنید.

فعال كردن تيونر ديجيتال تلويزيون سامسونگH6400 و H6390و....

براي اين مدل تلويزيون بايد در حالتي كه تلويزيون روشن هست وارد منو مخفي شد و در حالت خاموش در منو مخفي گزينه Localset وجود ندارد.پس وقتي تلويزيون روشن است دكمه info روي كنترل را فشار داده هم زمان فايل fatory+3speed را پخش مي كنيم سپس منو مخفي ظاهر مي شود كه در آن گزينه Localset وجود دارد سپس داخل آن شده و DT_ M_ASSIA را انتخاب مي كنيم .
حال می توانید با خاموش نمودن TV از منوی مخفی خارج شویم

حال TV را روشن نموده واز روی کنترل کلید MANU را می زنیم و بعد وارد قسمت (( سیستم )) وبعد (( زمان )) وبعد (( ساعت )) می شویم حال می بینیم که مشخصات قسمت تنظیمات ساعت تغییر کرده و دارای گزینه های بیشتری شده است

در این حالت ساعت را روی گزینه (( خودکار )) قرار داده و منطقه زمانی را (( دستی )) قرار می دهیم و گزینهGMT را بر روی (( 0 صفر )) قرار می دهیم

با اینکار و با نگاه به قسمت برنامه زمانی مشاهده می کنیم که ساعت TV ما درست شده است .

فایل صوتی ضمیمه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فايل هاي ضميمه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] FACTORY+3SPEED_inv.7z ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (28.2 کيلو بايت, مشاهده : 0)

و بعد از این کار طبق روش اول به آن مسیر رفته و همه چیز را چک کنید و سپس در حالت tv و در حالت تماشا تلویزیون دیجیتال دکمه INFOاز روی کنترول را زده می بینید که ساعت دیجیتال برنامه تلویزیون با ساعت تلویزیون یکی است

کپی رایت آزاد است فقط منبع فراموش نشود

سلام
تلویزیون ما samsung 46F6400 هست
ولی انتخاب منطقه ی زمانی اون غیر فعاله

زمانبندی برنامه ای تلویزیون رو با چند ساعت اختلاف نشون میده
چیکار باید کرد؟

ممنون

matinpour
01-10-2015, 17:27
سلام
تلویزیون ما samsung 46F6400 هست
ولی انتخاب منطقه ی زمانی اون غیر فعاله

زمانبندی برنامه ای تلویزیون رو با چند ساعت اختلاف نشون میده
چیکار باید کرد؟

ممنون
دوست عزیز
روش کار همان است که در پست اول در سری H آن توضیح داده شده.

براي اين مدل تلويزيون بايد در حالتي كه تلويزيون روشن هست وارد منو مخفي شد و در حالت خاموش در منو مخفي گزينه Localset وجود ندارد.پس وقتي تلويزيون روشن است دكمه info روي كنترل را فشار داده هم زمان فايل fatory+3speed را پخش مي كنيم سپس منو مخفي ظاهر مي شود كه در آن گزينه Localset وجود دارد سپس داخل آن شده و DT_ M_ASSIA را انتخاب مي كنيم .حال می توانید با خاموش نمودن TV از منوی مخفی خارج شویم
حال TV را روشن نموده واز روی کنترل کلید MANU را می زنیم و بعد وارد قسمت (( سیستم )) وبعد (( زمان )) وبعد (( ساعت )) می شویم حال می بینیم که مشخصات قسمت تنظیمات ساعت تغییر کرده و دارای گزینه های بیشتری شده است
در این حالت ساعت را روی گزینه (( خودکار )) قرار داده و منطقه زمانی را (( دستی )) قرار می دهیم و گزینهGMT را بر روی (( 0 صفر )) قرار می دهیم
با اینکار و با نگاه به قسمت برنامه زمانی مشاهده می کنیم که ساعت TV ما درست شده است .

miladkha
12-10-2015, 09:11
سلام ، من با کنترل معمولی سامسونگ رفتم تو منو مخفی که دیجیتال رو فعال کنم ولی اشتباه تلوزیون رو رسیت کردم ، حالا ریموت لمسی و فرمان صوتی کار نمیکنن ، خواهشا بگید چکار کنم اعصابم خراب شده ، مدل تلوزیون هم 48h6400

miladkha
12-10-2015, 11:11
برای تنظیم دیجیتال هم این کاری که نوشتید رو انجام دادم ولی هیچ اتفاقی نیفتاد ، میشه بیشتر راهنمایی کنید ؟ 48h6400

miladkha
12-10-2015, 20:17
هیچکس نیست ی کمکی به من کنه ؟

- - - Updated - - -

سلام ، من با کنترل معمولی سامسونگ رفتم تو منو مخفی که دیجیتال رو فعال کنم ولی اشتباه تلوزیون رو رسیت کردم ، حالا ریموت لمسی و فرمان صوتی کار نمیکنن ، خواهشا بگید چکار کنم اعصابم خراب شده ، مدل تلوزیون هم 48h6400

این حل شد ، چرا اینجا انقدر غیر فعاله ؟

matinpour
13-10-2015, 11:39

دوست عزیز
دوباره آنها را فعال سازی کنید . برای این منظور می توانید از منوال داخل تلویزیون در قسمت منو---> پشتیبانی--> e-Manual کمک بگیزید.
ریست کردن کنترول لمسی و معمولی
روش اول
از روی کنترول دکمه Return + Menu رو سه ثانیه بگیرید.
ابتدا شما می بایستی باطریهای کنترل را خارج کنید و سه بار عدد صفر را فشار دهید و مجدداً باطریها را جا بزنید. اگر مشکل شما با این عمل حل نشد کنترل دستگاه خود را به نزدیکترین نمایندگی خدمات سام سرویس نشان دهید.
روش دوم
یا باتری آلکالاین به کار ببر یا شارژی. آنگاه دکمه ی pairing رو 3 ثانیه نگه دار.

دکمه pairing برای ریست کردن ریموت کنترول است برای تنظیم مجدد آن از مطلب زیر استفاده کنید .
اتصال به تلویزیون
به منظور به کارگیری تلویزیون با استفاده از یک کنترل لمسی هوشمند، شما باید برای اولین بار آن را به تلویزیون از طریق بلوتوث جفت کنید. در این حال، کنترل لمسی هوشمند فقط برای جفت شدن با تلویزیون سامسونگ در دسترس است.
1- هنگامی که تلویزیون خاموش است، نقطه کنترل لمسی هوشمند در گیرنده کنترل از راه دور تلویزیون و برای اولین جفت کردن دکمه تلویزیون را فشار دهید. فقط این دکمه می فرستد یک سیگنال IR. کنترل از راه دور
محل گیرنده ممکن است بسته به مدل متفاوت باشد.
2- آیکون بلوتوث در پایین و سمت چپ صفحه نمایش ظاهر می شود که در زیر نشان داده شده است. و تلویزیون قبول می کند و سپس برای اتصال به کنترل لمسی هوشمند به طور خودکار اجرا می شود .

اتصال مجدد کنترل لمسی هوشمند
اگر شما نیاز به دوباره ارتباط بین تلویزیون و صفحه کنترل لمسی هوشمند را دارید دکمه pairing در پشت کنترل لمسی هوشمند را فشار دهید.

دکمه pairing می تواند با برداشتن پوشش کنترل لمسی هوشمند باتری قابل دسترسی باشد. با فشار دادن دکمه pairing به طور خودکار ارتباط بین کنترل و تلویزیون reestablishes می شود.

miladkha
15-10-2015, 13:00
دوست عزیز
دوباره آنها را فعال سازی کنید . برای این منظور می توانید از منوال داخل تلویزیون در قسمت منو---> پشتیبانی--> e-Manual کمک بگیزید.
روش اول
از روی کنترول دکمه Return + Menu رو سه ثانیه بگیرید.
ابتدا شما می بایستی باطریهای کنترل را خارج کنید و سه بار عدد صفر را فشار دهید و مجدداً باطریها را جا بزنید. اگر مشکل شما با این عمل حل نشد کنترل دستگاه خود را به نزدیکترین نمایندگی خدمات سام سرویس نشان دهید.
روش دوم
یا باتری آلکالاین به کار ببر یا شارژی. آنگاه دکمه ی pairing رو 3 ثانیه نگه دار.

دکمه pairing برای ریست کردن ریموت کنترول است برای تنظیم مجدد آن از مطلب زیر استفاده کنید .
اتصال به تلویزیون
به منظور به کارگیری تلویزیون با استفاده از یک کنترل لمسی هوشمند، شما باید برای اولین بار آن را به تلویزیون از طریق بلوتوث جفت کنید. در این حال، کنترل لمسی هوشمند فقط برای جفت شدن با تلویزیون سامسونگ در دسترس است.
1- هنگامی که تلویزیون خاموش است، نقطه کنترل لمسی هوشمند در گیرنده کنترل از راه دور تلویزیون و برای اولین جفت کردن دکمه تلویزیون را فشار دهید. فقط این دکمه می فرستد یک سیگنال IR. کنترل از راه دور
محل گیرنده ممکن است بسته به مدل متفاوت باشد.
2- آیکون بلوتوث در پایین و سمت چپ صفحه نمایش ظاهر می شود که در زیر نشان داده شده است. و تلویزیون قبول می کند و سپس برای اتصال به کنترل لمسی هوشمند به طور خودکار اجرا می شود .

اگر شما نیاز به دوباره ارتباط بین تلویزیون و صفحه کنترل لمسی هوشمند را دارید دکمه pairing در پشت کنترل لمسی هوشمند را فشار دهید.

دکمه pairing می تواند با برداشتن پوشش کنترل لمسی هوشمند باتری قابل دسترسی باشد. با فشار دادن دکمه pairing به طور خودکار ارتباط بین کنترل و تلویزیون reestablishes می شود.

سلام ، خیلی ممنونم
من گوشیم هانر 6 مادون قرمز هم داره ، راهی هست بشه با این گوشی فایل صوتی رو پخش کنم که بتونم وارد منو مخفی 48h6400 بشم ؟

miladkha
15-10-2015, 13:09
سلام ، ممنون بابت راهنمایی ، من گوشیم هانر 6 مادون قرمز هم داره ، راهی هست که بشه اون فایل صوتی رو پخش کنم و بتونم بفرستم برای تلویزیون و وارد منو مخفی بشم ؟
میخوام دیجیتال تلویزیون رو فعال کنم ، 48h6400

matinpour
15-10-2015, 14:55
سلام ، ممنون بابت راهنمایی ، من گوشیم هانر 6 مادون قرمز هم داره ، راهی هست که بشه اون فایل صوتی رو پخش کنم و بتونم بفرستم برای تلویزیون و وارد منو مخفی بشم ؟
میخوام دیجیتال تلویزیون رو فعال کنم ، 48h6400
دوست عزیز
از این تایپیک استفاده کنید.

mj.shamaee9155
21-10-2015, 23:55
سلام مدل تلویزیونی که خریدم 48h6400
ساخت مصر
وقتی زمان روشن بودن info رو میزنم بعدش فایلو پخش میکنم تلویزیون میفهمه ولی به جای منوی مخفی پیغام Not Available میده چکارش کنم؟

matinpour
22-10-2015, 11:11
سلام مدل تلویزیونی که خریدم 48h6400
ساخت مصر
وقتی زمان روشن بودن info رو میزنم بعدش فایلو پخش میکنم تلویزیون میفهمه ولی به جای منوی مخفی پیغام Not Available میده چکارش کنم؟
دوست عزیز
باید دکمه info و فایل صوتی را همزمان اجرا کنید. اگر بدرستی انجام ندهید همان پیام را خواهید دید.

hamidkhan_2010
26-10-2015, 19:19
با سلام خدمت دوستان و مدیران عزیز.
بنده یه تی وی سامسونگ مدل UA48J5170رسیور دار خریدم.وارد منو مخفی شدم و فقط در منو OPTIONتغییرات ایجاد کردم که اون هم مطمءن نیستم.که قصد فارسی کردن داشتم.ولی الان که روشنش میکنم فقط جستجو انالوگ داره.اصلا گزینه ماهواره ریسور اصلا دیگه نداره.همون دیجیتال هم که داره جستجو نمیکنه.1 هفته هم نیست خریدم/حالم داره بد میشه خواهشا کمک منید.ممنون

matinpour
26-10-2015, 19:44
با سلام خدمت دوستان و مدیران عزیز.
بنده یه تی وی سامسونگ مدل UA48J5170رسیور دار خریدم.وارد منو مخفی شدم و فقط در منو OPTIONتغییرات ایجاد کردم که اون هم مطمءن نیستم.که قصد فارسی کردن داشتم.ولی الان که روشنش میکنم فقط جستجو انالوگ داره.اصلا گزینه ماهواره ریسور اصلا دیگه نداره.همون دیجیتال هم که داره جستجو نمیکنه.1 هفته هم نیست خریدم/حالم داره بد میشه خواهشا کمک منید.ممنون
دوست عزیز
همان آیتمها را که تغییر دادید دوباره به حالت اول برگردانید و یکبار ریست فاکتوری کنید. و در ضمن آیتم تیونر را موادی که داخل آن است را بنویسید که بگویم روی کدام بگذارید

محمود.ن
29-10-2015, 13:08
سلام ..دوستان چطوری میشه هم منو تلویزیون سامسونگ رو فارسی کرد و هم دیجیتالش رو فعال کرد.مدلش اینهUa48h6400AR.دوستان راهنمایی کنید

yas0102
30-10-2015, 04:37
دوست عزیز شما داخل منو مخفی local set روی ایران بزار(ایران نبود روی ED_M_Asia بزار ) ch table هم همینطور روی ایران باشه داخل منو option گزینه region روی ed dtv بزار language arabic روی ایران بو گزینه pnp language روی per بزار منو فارسی اضافه میشه.

دیجیتال و منو فارسی من به این صورت فعاله که توضیح دادم مدل tv h6400

matinpour
30-10-2015, 10:07
سلام ..دوستان چطوری میشه هم منو تلویزیون سامسونگ رو فارسی کرد و هم دیجیتالش رو فعال کرد.مدلش اینهUa48h6400AR.دوستان راهنمایی کنید
دوست عزیز
در پست اول همین تایپیک و در پایین آن در رابطه با سری H توضیح داده شده.

zer0oo
14-11-2015, 21:02
دوستان من الان تونیستم دیجیتال رو بیارم ولی شبکه پیدا نمیکنه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

matinpour
15-11-2015, 11:01
دوستان من الان تونیستم دیجیتال رو بیارم ولی شبکه پیدا نمیکنه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز
مدل تلویزیونتان را بطور کامل بنویسید تا شما را راهنمایی کنیم.

zer0oo
15-11-2015, 11:45
دوست عزیز
مدل تلویزیونتان را بطور کامل بنویسید تا شما را راهنمایی کنیم.
سلام
مدلش : UA46C5000QR
هست !:n35:

matinpour
15-11-2015, 15:04
سلام
مدلش : UA46C5000QR
هست !:n35:
دوست عزیز
این مدل سخت افزاری تیونر را ندارد و فعال شدن آن صرفاً بصورت مجازی است. ولی در بعضی از مدلها با تغییر کشور دیگر این قابلیت بصورت کامل راه اندازی می شود.

nevada123
17-11-2015, 14:29
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک تلویزیون LED سامسونگ با مدل دقیق UE40EH5000W دارم که ساخت مالزی هست. متاسفانه زبان فارسی نداره و کانال های دیجیتال رو هم پیدا نمیکنه. طبق جستجو در اینترنت متوجه شدم که این مدل ----T داره. با تکنیک ها و روش هایی که در سایت توضیح داده شده بود وارد منوی مخفی شدم و سعی کردم گزینه ی Local Sat رو فعال کنم ولی متاسفانه به هیچ وجه موفق نشدم و همچنان این گزینه غیر فعال هست. لازم به ذکر هست این تلویزیون ظاهرا از دبی وارد شده و سفارش اروپا هست و توی زبان هایی هم که داره فقط زبان کشورهای اروپایی رو نشون میده. خواهشا راهنمایی بفرمایید چطوری میتونم گیرنده ی دیجیتال این تلویزیون رو فعال کنم.
با تشکر

Immunology
24-11-2015, 14:10
سلام
دوستان من اسکن دیجیتال میزنم چند شبکه رو پیدا میکنه ولی شبکه ورزش و iFilm و نسیم و... پیدا نمیکنه.تی وی دیگه داریم مشکلی نداره با این شبکه ها.
مدل samsung ju7000.

matinpour
24-11-2015, 15:57
سلام
دوستان من اسکن دیجیتال میزنم چند شبکه رو پیدا میکنه ولی شبکه ورزش و iFilm و نسیم و... پیدا نمیکنه.تی وی دیگه داریم مشکلی نداره با این شبکه ها.
مدل samsung ju7000.
دوست عزیز
اگر به ریس -ور متصل هستید آن را خاموش کنید تا تداخل امواج نداشته باشید و باز بصورت خودکار جستجو کنید و اگر نشد مشخصات فرکانس همان شبکه های مورد نظر را یادداشت و سپس بصورت دستی وارد کنید .

behruz-omid
05-01-2016, 02:36
سلام و درود
مدل
Ua48h6400AR
به منو تظیمات رفتم و با کنترل دستی فقط به گزینه هایی که گفته بودید دست زدم. : مشکل جدیدی به وجود آمد ک

کنترل جادوی کار نمیکنه. و فقط میتونه خاموش روشن کنه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

مشکل اولیه من فقط اررو مکان و... بود.که اولش مییومد.

ممنون میشم کمک کنید

matinpour
05-01-2016, 15:38
سلام و درود
مدل
Ua48h6400AR
به منو تظیمات رفتم و با کنترل دستی فقط به گزینه هایی که گفته بودید دست زدم. : مشکل جدیدی به وجود آمد ک

کنترل جادوی کار نمیکنه. و فقط میتونه خاموش روشن کنه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

مشکل اولیه من فقط اررو مکان و... بود.که اولش مییومد.

ممنون میشم کمک کنید

دوست عزیز
ببینید با ریست کردن کنترول مشگل آن حل می شود . از روشهای زیر استفاده کنید.

روش اول:از روی کنترول دکمه Return + Menu رو سه ثانیه بگیرید.

روش دوم:ابتدا شما می بایستی باطریهای کنترل را خارج کنید و سه بار عدد صفر را فشار دهید و مجدداً باطریها را جا بزنید. اگر مشکل شما با این عمل حل نشد کنترل دستگاه خود را به نزدیکترین نمایندگی خدمات سام سرویس نشان دهید.

روش سوم:یا باتری آلکالاین به کار ببر یا شارژی. آنگاه دکمه ی pairing رو 3 ثانیه نگه دار.

behruz-omid
06-01-2016, 16:13
ممنون مشکل حل شد. دستتون درد نکنه.
-------------------------------------------------
در کل یه مشکل جدید به وجود آمده : بعضی موقعه ها تصویر نمیده ولی ضدا در میاد !. و بعضی موقع ها هم تصویر میده و لی صدا نداره !!! با قطع و وصل کردن آنتن هم درست میشه.
من در کل خواستم ایراد و پیامی که اولش میاد رو بردارم.....:(
فکر کنم ایرادش از front color باشه > آخه اولش 481AFOV بود الان شده 48A1AFOV البته دقیق نمیدونم. الان سر کارم. و شب میرم منزل.
ممنون میشم به من کمک کنید اگه ایراداتی هست رو برطرف کنیم.
مثلا وقتی میخوام LOCAL SET رو تنظیم کنم اصلا گرینه ی ED IRAN رو نداره ....و جالب اینه که تا آخر لیست که میره هنگ میکنه و خاموش روشن میشه.
و تنظیم TUNER هم گزینه ی AUTO نداره..........!
مدلش هم که خدمتتون عرض کردم ua48h6400 هست.
جالب اینه که تنظیماتی که در پست اول هست زدم روش و موقع انتخاب کشور برای کانال گزینه های بیشتری آومده ولی هیچکدوم دیجیتال نیست؟!
ممنون میشم وقت پر ارزشتون رو برای بنده بگزارید تا مشکل حل بشه

matinpour
07-01-2016, 00:40
ممنون مشکل حل شد. دستتون درد نکنه.
-------------------------------------------------
در کل یه مشکل جدید به وجود آمده : بعضی موقعه ها تصویر نمیده ولی ضدا در میاد !. و بعضی موقع ها هم تصویر میده و لی صدا نداره !!! با قطع و وصل کردن آنتن هم درست میشه.
من در کل خواستم ایراد و پیامی که اولش میاد رو بردارم.....:(
فکر کنم ایرادش از front color باشه > آخه اولش 481AFOV بود الان شده 48A1AFOV البته دقیق نمیدونم. الان سر کارم. و شب میرم منزل.
ممنون میشم به من کمک کنید اگه ایراداتی هست رو برطرف کنیم.
مثلا وقتی میخوام LOCAL SET رو تنظیم کنم اصلا گرینه ی ED IRAN رو نداره ....و جالب اینه که تا آخر لیست که میره هنگ میکنه و خاموش روشن میشه.
و تنظیم TUNER هم گزینه ی AUTO نداره..........!
مدلش هم که خدمتتون عرض کردم ua48h6400 هست.
جالب اینه که تنظیماتی که در پست اول هست زدم روش و موقع انتخاب کشور برای کانال گزینه های بیشتری آومده ولی هیچکدوم دیجیتال نیست؟!
ممنون میشم وقت پر ارزشتون رو برای بنده بگزارید تا مشکل حل بشه
دوست عزیز
در پست اول شما از سری H استفاده کنید. یا ازیک نفر وارد به این امور کمک بگیرید.

BOYPASAR
16-01-2016, 14:30
سلام
اقا من یه تلوزیون 48H6400سامسونگ خریدم اما نمی تونم به شبکه های دی جی تال دسترسی داشته باشم
باید چی کارکنم

hamidali.bz12
16-02-2016, 20:37
سلام خدمته شما اگر ممکنه برای تی وی سامسونگ 40 اینچ ساخته اندونزی هست و فول اچ دی هست و یه ورودی اچ دی ام ای داره و یه ورودی یو اس بی تولید اوایل 2011 هست ممنون میشم برا این مدل تی وی از چه کلیدای روی کنترل دیجیتال و منوش فارسیش فعال میشه تشکر بسیار .

matinpour
16-02-2016, 21:34
سلام خدمته شما اگر ممکنه برای تی وی سامسونگ 40 اینچ ساخته اندونزی هست و فول اچ دی هست و یه ورودی اچ دی ام ای داره و یه ورودی یو اس بی تولید اوایل 2011 هست ممنون میشم برا این مدل تی وی از چه کلیدای روی کنترل دیجیتال و منوش فارسیش فعال میشه تشکر بسیار .
دوست عزیز
در پست اول توضیح داده شده.

Mehdi_Ghulami7
14-04-2016, 23:59
با سلام
بنده یه تلویزیون سامسونگ مدل J5100 خریدم و دوتا مشکل اساسی باهاش دارم که خیلی رو اعصابمه
1.زبان تلتکست درست نمیشه ولی قبل اینکه نرم‌افزار تلویزیون رو آپدیت کنم درست بود.و از این راه هایی که گفتین رفتم ولی این گزینه هارو اصلا نداشت و فقط گزینه local set رو تونستم پیدا کنم.
2. Guide یا همون EPG درست کار نمیکنه و وقتی که ساعت تلویزیون رو تنظیم میکنم باز هم ساعت پخش برنامه ها رو درست نمی نویسه و زمان ها معمولا چند ساعتی عقب تره.
ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکی کنه.

tuxigen
15-04-2016, 01:09
سلام
برای فارسی سازی و فعال سازی کیرنده در ua48h6400ar باید چه کرد؟آیا با کنترلر دست ساز می شود؟

با تشکر

matinpour
16-04-2016, 13:54
سلام
برای فارسی سازی و فعال سازی کیرنده در ua48h6400ar باید چه کرد؟آیا با کنترلر دست ساز می شود؟

با تشکر
دوست عزیز
بله می شود و برای اطلاعات بیشتر به پست اول مراجعه کنید.

alirafaat
25-04-2016, 20:30
سلام

سری js-suhd های سامسونگ هم نیاز به فعال سازی دارند ؟

یکی دو تا انتن رو تست کردم هیچ کانالی رو پیدا نمی کنه (منطقه ما از لحاظ سیگنالی یه مقدار ضعیف هست )

منو فارسی میشه

تلویزیون گارانتی داره اما من چند مرحله از سایت امارات اپدیتش کردم

matinpour
25-04-2016, 23:45
سلام

سری js-suhd های سامسونگ هم نیاز به فعال سازی دارند ؟

یکی دو تا انتن رو تست کردم هیچ کانالی رو پیدا نمی کنه (منطقه ما از لحاظ سیگنالی یه مقدار ضعیف هست )

منو فارسی میشه

تلویزیون گارانتی داره اما من چند مرحله از سایت امارات اپدیتش کردم
دوست عزیز
تا آنجا که من می دانم می شود فعال کرد.

alirafaat
26-04-2016, 15:51
دوست عزیز
تا آنجا که من می دانم می شود فعال کرد.

جالبه وقتی وارد منوی مخقی میشم تصویر از حالت مووی به دینامیک تغییر میکنه !!

برای ورود به منوها ok عمل میکنه ولی برای تایید گزینه و خروج ok عمل نمیکنه و فقط دکمه های منو و رترن کار می کنند اون هم تا منوی اصلی

با هیچ دکمه ای از منوی اصلی خارج نمیشه و باید خاموش کرد

بعد از اینکه دوباره وارد منوی مخفی میشم می بینم تغییرات اعمال نشدن و همون حالت اوله

تو قسمت تیونر گزینه s-t2c-g پیش فرض هست اونو به d-t2cs2 تغییر میدم --رترن ---رترن --- خاموش دوباره همون اولی هست

البته مشکل اصلی فکر کنم انتن هست چون در همین حالت پیش فرض یک شبکه رو با برفک فراوان گرفت

matinpour
26-04-2016, 16:28
جالبه وقتی وارد منوی مخقی میشم تصویر از حالت مووی به دینامیک تغییر میکنه !!

برای ورود به منوها ok عمل میکنه ولی برای تایید گزینه و خروج ok عمل نمیکنه و فقط دکمه های منو و رترن کار می کنند اون هم تا منوی اصلی

با هیچ دکمه ای از منوی اصلی خارج نمیشه و باید خاموش کرد

بعد از اینکه دوباره وارد منوی مخفی میشم می بینم تغییرات اعمال نشدن و همون حالت اوله

تو قسمت تیونر گزینه s-t2c-g پیش فرض هست اونو به d-t2cs2 تغییر میدم --رترن ---رترن --- خاموش دوباره همون اولی هست

البته مشکل اصلی فکر کنم انتن هست چون در همین حالت پیش فرض یک شبکه رو با برفک فراوان گرفت
دوست عزیز
آیا از کنترول دست ساز برای فعال سازی استفاده می کنید؟ چون باید تمامی منو ها باز باشد تا آیتمهای مورد نظرتان را هم فعال کنید.
و در ضمن آن کانالی که شما بصورت برفکی گرفتید آنالوگ است نه دیجیتال
و اینکه آیتمهای فعال سازی در پست اول توضیح داده شده .
و در آخر اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید از فردی که به این امور وارد است کمک بگیرید چون ممکن است با دستکاری آیتمی به اشتباه تلویزیون تان دچار مشگل اساسی شود.

alirafaat
26-04-2016, 20:43
دوست عزیز
آیا از کنترول دست ساز برای فعال سازی استفاده می کنید؟ چون باید تمامی منو ها باز باشد تا آیتمهای مورد نظرتان را هم فعال کنید.
و در ضمن آن کانالی که شما بصورت برفکی گرفتید آنالوگ است نه دیجیتال
و اینکه آیتمهای فعال سازی در پست اول توضیح داده شده .
و در آخر اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید از فردی که به این امور وارد است کمک بگیرید چون ممکن است با دستکاری آیتمی به اشتباه تلویزیون تان دچار مشگل اساسی شود.

با تشکر از شما
پست اول رو کامل خونده بودم - از یک کنترل معمولی استفاده کردم ) منوی مخفی این تلویزیون تقریبا فقط 2 تا از ایتم های ذکر شده رو داشت

تقریبا همه ایتمها فعال بود و نیازی به کنترل دست ساز نبود

ولی خوشبختانه مشکل از انتن بود انتن سومی ! مشکل رو حل کرد

ولی یه موردی که مونده عدم دریافت شبکه تهران hd هست (مستند hd رو دارم ) ( تقریبا اکثردوستان - اشنایان - همسایگان ) که از تیونر دیجیتال استفاده می کنند این شبکه رو تدارن !

یعنی اینقدر این شبکه سیگنالش ضعیفه ؟

matinpour
26-04-2016, 21:26
با تشکر از شما
پست اول رو کامل خونده بودم - از یک کنترل معمولی استفاده کردم ) منوی مخفی این تلویزیون تقریبا فقط 2 تا از ایتم های ذکر شده رو داشت

تقریبا همه ایتمها فعال بود و نیازی به کنترل دست ساز نبود

ولی خوشبختانه مشکل از انتن بود انتن سومی ! مشکل رو حل کرد

ولی یه موردی که مونده عدم دریافت شبکه تهران hd هست (مستند hd رو دارم ) ( تقریبا اکثردوستان - اشنایان - همسایگان ) که از تیونر دیجیتال استفاده می کنند این شبکه رو تدارن !

یعنی اینقدر این شبکه سیگنالش ضعیفه ؟
دوست عزیز
ازاین پست برای تنظیم آنتن استفاده کنید .

hasti_0o0
22-06-2016, 14:39
سلام
مدل تلویزیون ما au46d6000sr هست . آیا گیرنده دیجیتال داخلی داره ؟تو منو مخفی local set غیر فعاله . چجوری باید فهمید گیرنده داره یا نه و فعالش کرد ؟ . ممنون

matinpour
23-06-2016, 10:28
سلام
مدل تلویزیون ما au46d6000sr هست . آیا گیرنده دیجیتال داخلی داره ؟تو منو مخفی local set غیر فعاله . چجوری باید فهمید گیرنده داره یا نه و فعالش کرد ؟ . ممنون
دوست عزیز
بله دارد و از پست اول استفاده کنید. و یا برای جلوگیری از خسارت از یک فرد وارد به این امور کمک بگیرید.

nima_kiyaniyan
06-07-2016, 07:26
فعال كردن تيونر ديجيتال تلويزيون سامسونگ[/B][/B][/B][/B]H6400 و H6390و....

سلام
در مورد سری H فرموده اید در حالتی که تلویزیون روشن است وارد منوی مخفی شده و کارهای دیگری انجام دهید..... بنده نرم افزار smart ir remote را نصب کرده ام اما نمیدانم باید کد factory را بزنم یا کد 3peed را .... در فایل صوتی ضمیمه شده هر 2 کد باهم در یک فایل صوتی ادغام شده اند در صورتی که در کد هایی که در تاپیک نرم افزار smart ir remote گذاشته اید این 2 کد از هم جدا شده اند..... همانطور که قبلا گفتم مشکلی که بنده دارم این است گیرنده دیجیتال حالت auto دارد ولی پس از جستجو کانالی یافت نمی کند... با کلید های 4 گانه info+menu و..... هم وارد منو مخفی نمی شود که شما گفته بودید در سری H باید در حالتی که روشن است کد بالا داده شود .....
خواهشمنم بیشتر راهنمایی بفرمایید که برای ورود به منوی مخفی با استفاده از برنامه موبایل ابتدا کدام کد داده شود ؟ و عملکرد هر کد چیست ؟

matinpour
10-07-2016, 10:34
سلام
در مورد سری H فرموده اید در حالتی که تلویزیون روشن است وارد منوی مخفی شده و کارهای دیگری انجام دهید..... بنده نرم افزار smart ir remote را نصب کرده ام اما نمیدانم باید کد factory را بزنم یا کد 3peed را .... در فایل صوتی ضمیمه شده هر 2 کد باهم در یک فایل صوتی ادغام شده اند در صورتی که در کد هایی که در تاپیک نرم افزار smart ir remote گذاشته اید این 2 کد از هم جدا شده اند..... همانطور که قبلا گفتم مشکلی که بنده دارم این است گیرنده دیجیتال حالت auto دارد ولی پس از جستجو کانالی یافت نمی کند... با کلید های 4 گانه info+menu و..... هم وارد منو مخفی نمی شود که شما گفته بودید در سری H باید در حالتی که روشن است کد بالا داده شود .....
خواهشمنم بیشتر راهنمایی بفرمایید که برای ورود به منوی مخفی با استفاده از برنامه موبایل ابتدا کدام کد داده شود ؟ و عملکرد هر کد چیست ؟
دوست عزیز
از روی کنترول معمولی دکمه INFO را فشار و بعد بوسیله کنترول دست ساز و با یک پخش کننده مانند موبایل - لپ تاپ - کامپیوتر - و یا هر مدیا پلیر دیگر فایل صوتی FACTORY_from_REMOTE_inv را اجرا کنید.
و فایل مربوطه در حالت زیپ در آخر پست اول ضمیمه است.
و در مورد فایل ادغامی شما وقتی که بوسیله نرم افزار smart ir remote اجرا می کنید کافی است که آن فایلها را اول fatory و بعد آز آن بلافاصه 3speed را اجرا کنید.

HADI-110
11-07-2016, 20:42
تنظیم ساعت و تاریخ تلویزیون دیجیتال سامسونگ
دوستان عزیز
پس از آزمایشات بسیار و آزمون و خطای بسیار آخر راه حل این کار را پیدا کرده و در اختیار دیگران قرار می دهم
بسیار از کاربران برای اینکه در زمان و تاریخ خواست می خواهند از تلویزیون و برنامه های آن بر اساس برنامه های زمانبندی استفاده کنند و همچنین در استفاده از اینترنت نیاز به دقیق بودن ساعت و زمان را دارند پس لاجرم مجبور به تنظیم دقیق و خودکار ساعت و تاریخ تلویزیون خود را دارند برای این کار از دو روش استفاده می کنیم.
روش اول
تلویزیون تان را بطور خودکار ساعت آن را تنظیم کنیداز مسیر زیر بروید.
منو ----> سیستم -----> زمان --- >ساعت ---- >حالت خودکار و در همان منوی ساعت منطقه زمانی را -----> دستی ---> ok میکنید . و سپس در منوی دستی ----> GMT را می گذارید.و نه آیتم دیگری مانند GMT 2 و غیره
روش دوم
این آموزش بارها تست شده و همگی یک جواب داشته
اما اگر ساعت شما بطور خودکار دقیق تنظیم نمی شود و آیتم منطقه زمانی ندارد برای رفع این مشگل کافی است که به منوی مخفی رفته و مثل زمانی که برای فعال کردن فارسی ساز و دیجیتال انجام می دهید این کار را باید بکنید
طریق فعال کردن فارسی ساز و دیجیتال در TV سامسونگ
دسترسی به منوی سرویس
با کنترول معمولی نه لمسی این کد در حالت خاموش و در کمتر از 3 ثانیه باید وارد بشه.
در تلویزیون های جدید و مدلهای اروپایی:
کد:
info > menu > mute > powe

در تلویزیون های قدیمی تر و مدلهای امریکایی:
کد:
mute > 1 > 8 > 2 > power
برای شروع وقتی که در منوی سرویس وارد می شوید قسمت OPTION را ok میکنید ودر منوی آن local set را بجای ed-Iran آن راed-INA انتخاب میکنید ودر قسمت پایین همان صفحه tuner راauto ( لازم بذکر است در صورت نداشتن آیتم auto آیتم آن را رو همان پیش فرضی که خودش اول هست بگذارید ) ودر پایینتر
ch table را iran انتخاب کنید و از آن قسمت خارج شوید. ودر قسمت sub option وارد شوید و language-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را FARSIN و یا arabic در همان صفحهRegion را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید. با این کار شما هم دیجیتال و هم منوی فارسی دارید.
بعضی از آیتم ها ممکن است خاموش باشد و برای روشن کردن آن نیاز به کنترول مخصوص دارید این تایپیک روش ساخت را توضیح می دهد.

در سری H و J و k

روش دوم
2- از روی کنترول معمولی دکمه INFO را فشار و بعد بوسیله کنترول دست ساز و با یک پخش کننده مانند موبایل - لپ تاپ - کامپیوتر - و یا هر مدیا پلیر دیگر فایل صوتی FACTORY_from_REMOTE_inv را اجرا کنید.
نکته: فایل صوتی مربوطه در فایل زیپ شده در پایین پست موجود است

فایل صوتی ضمیمه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فايل هاي ضميمه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] FACTORY+3SPEED_inv.7z ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (28.2 کيلو بايت, مشاهده : 0)

و بعد از این کار طبق روش اول به آن مسیر رفته و همه چیز را چک کنید و سپس در حالت tv و در حالت تماشا تلویزیون دیجیتال دکمه INFOاز روی کنترول را زده می بینید که ساعت دیجیتال برنامه تلویزیون با ساعت تلویزیون یکی است

کپی رایت آزاد است فقط منبع فراموش نشود
باتشکر از شما
راهی بجز استفاده از این فایل صوتی و ریموت دست ساز نیست؟؟

matinpour
11-07-2016, 21:49
باتشکر از شما
راهی بجز استفاده از این فایل صوتی و ریموت دست ساز نیست؟؟
دوست عزیز
خیر فقط باید از همان راه حلهای گفته شده برای این منظور استفاده کنید.

erfan5103
13-08-2016, 08:21
سلام من تنظیمات منو مخی رو انجام دادم و اپشن دیجیتال به تلوزیونم اضافه شده ولی هیچ کانالی پیدا نمیکنه درحالیکه با همین فرم انتن با گیرنده دیگه همه کانالارو دریافت کردم الان من انالوگ ها واسم پیدا میشه دیجیتال هیچی مدل h7000 ممکنه با عوض کردن تنظیمان تیونر مشکلم حل بشه ؟؟

matinpour
13-08-2016, 12:53
سلام من تنظیمات منو مخی رو انجام دادم و اپشن دیجیتال به تلوزیونم اضافه شده ولی هیچ کانالی پیدا نمیکنه درحالیکه با همین فرم انتن با گیرنده دیگه همه کانالارو دریافت کردم الان من انالوگ ها واسم پیدا میشه دیجیتال هیچی مدل h7000 ممکنه با عوض کردن تنظیمان تیونر مشکلم حل بشه ؟؟
دوست عزیز
تیونر تان را یک بار AUTO بگذارید اگر نشد روی آیتم SI-ATC2 تنظیم کنید و آن را تست کنید. البته بشرطی که از درست بودن نصب و تنظیم آنتن تان اطمینان داشته باشید. اگر نشد روی ----T/C/S بگذارید

erfan5103
27-08-2016, 08:50
دوست عزیز
تیونر تان را یک بار AUTO بگذارید اگر نشد روی آیتم SI-ATC2 تنظیم کنید و آن را تست کنید. البته بشرطی که از درست بودن نصب و تنظیم آنتن تان اطمینان داشته باشید. اگر نشد روی ----T/C/S بگذارید

تو تنظیمات تیور فق این گزینه ها هستش
S-tc
S-tcs2
S-t2cs2
S-t2c
S-t2cs2-g
St2c-g
D-t2cs2
رو هر کدوم تنظیم میکنم بر میگرده به گزینه اولی عملا عوض نمیشه عوض میکنم بر میگردن میبینم روs-tc هستش
لوکال ست هم گزینه های دیجیتال دار اینا هستم
Ed-m-asia
Ed-pak
Ed-Sudia
Ed-Libiya
Ed-Egypt
Par-DTV
Uru-DTV
Arg-DTV
Peru-DTv
Chile-DTV
Bra-DTv
کلا منو مخفی تلوزیون من خیلی امکاناتش غیر فعاله
چه تنظیمی بکنم تا بتونم دیجیتال ایرانو دریافت کنم کلا انقار با ایران مشکل داره هر اطلاعاتی نیازه واسه تنظیمش بگین تا بگم تا بتونم دیجیتالشو راه بندازم
ممنون

matinpour
27-08-2016, 10:19
تو تنظیمات تیور فق این گزینه ها هستش
S-tc
S-tcs2
S-t2cs2
S-t2c
S-t2cs2-g
St2c-g
D-t2cs2
رو هر کدوم تنظیم میکنم بر میگرده به گزینه اولی عملا عوض نمیشه عوض میکنم بر میگردن میبینم روs-tc هستش
لوکال ست هم گزینه های دیجیتال دار اینا هستم
Ed-m-asia
Ed-pak
Ed-Sudia
Ed-Libiya
Ed-Egypt
Par-DTV
Uru-DTV
Arg-DTV
Peru-DTv
Chile-DTV
Bra-DTv
کلا منو مخفی تلوزیون من خیلی امکاناتش غیر فعاله
چه تنظیمی بکنم تا بتونم دیجیتال ایرانو دریافت کنم کلا انقار با ایران مشکل داره هر اطلاعاتی نیازه واسه تنظیمش بگین تا بگم تا بتونم دیجیتالشو راه بندازم
ممنون
دوست عزیز
برای فعال سازی فقط تغییر تیونر کافی نیست بلکه موارد دیگر هم که در پست اول توضیح داده شده هم لازم است.

erfan5103
27-08-2016, 10:25
دوست عزیز
برای فعال سازی فقط تغییر تیونر کافی نیست بلکه موارد دیگر هم که در پست اول توضیح داده شده هم لازم است.

همشو انجام میدم بعضی هاش نیستن یا غیر فعالن الان فک کنم تیونر هم تغییر کنه مشکلم درست نیشه ولی تغیرش میدم برمیگرده همون اولی گزینهauto هم نداره لوکال ست هم گزینه هارو نوشتم اونا فقط موجوده نمیدونم کدومو بزارم در کل اصلیترین مشکلم نمیتونم تیونرو عوض کنن

matinpour
27-08-2016, 17:18
همشو انجام میدم بعضی هاش نیستن یا غیر فعالن الان فک کنم تیونر هم تغییر کنه مشکلم درست نیشه ولی تغیرش میدم برمیگرده همون اولی گزینهauto هم نداره لوکال ست هم گزینه هارو نوشتم اونا فقط موجوده نمیدونم کدومو بزارم در کل اصلیترین مشکلم نمیتونم تیونرو عوض کنن
دوست عزیز
لوکال ست را روی
Ed-m-asia قرار دهید و تیونر را روی کزینه دوم و بعد از خروج از منو مخفی کانال یابی کنید.

tikaalone
11-09-2016, 18:20
سلام
55 - 6400
پارسال طبق روش قدیمی روی none تنظیم کرده بودم ولی هر دفعه موقع روشن کردن پیغام می اومد که باید اوکی میکردم تا از صفحه پاک می شد

الان که رفتم تو منو سرویس گزینه
DT_ M_ASSIA
وجود نداره
فقط
ed _assia
شبیه بود که بیخیال شدم و روی ایران تنظیمش کردم

چه تفاوتی داره با گزینه شما ؟ و آیا من اشتباهی کردم که
DT_ M_ASSIA
برا من ظاهر نشده ؟
ممنون

matinpour
12-09-2016, 11:43
سلام
55 - 6400
پارسال طبق روش قدیمی روی none تنظیم کرده بودم ولی هر دفعه موقع روشن کردن پیغام می اومد که باید اوکی میکردم تا از صفحه پاک می شد

الان که رفتم تو منو سرویس گزینه
DT_ M_ASSIA
وجود نداره
فقط
ed _assia
شبیه بود که بیخیال شدم و روی ایران تنظیمش کردم

چه تفاوتی داره با گزینه شما ؟ و آیا من اشتباهی کردم که
DT_ M_ASSIA
برا من ظاهر نشده ؟
ممنون

دوست عزیز
بسته به تلویزیونتان ممکن است آن آیتم موجود نباشد و همان کاری را که انجام دادید درست است.

amir09025
27-09-2016, 17:51
سلام جناب متین پور من با کنترل مخصوص وهمون فایل که برای دانلود کذاشتید پخش که میکنم صفحه تلوزیون به رنگ ابی سبز قرمز میشه و دیگه وارد مندی مخفی نمیشه باید چیکار کنم مرسی

matinpour
27-09-2016, 19:26
سلام جناب متین پور من با کنترل مخصوص وهمون فایل که برای دانلود کذاشتید پخش که میکنم صفحه تلوزیون به رنگ ابی سبز قرمز میشه و دیگه وارد مندی مخفی نمیشه باید چیکار کنم مرسی
دوست عزیز
اول با کنترول معمولی وارد منوی مخفی شوید و سپس از کنترول مخصوص و همان فایل استفاده کنید اگر صفحه تلویزیون به رنگ ابی سبز قرمز شد دوباره از اول تکرار کنید. و اگر به این امور وارد نیستیداز فرد وارد به این امور کمک بگیرید .

amir09025
28-09-2016, 11:32
سلام من همین کارو انجام دادم دوسه بار هم انجام دادم ولی نشد فایل صوتی دیگه ندارین بذارین

amir09025
28-09-2016, 13:01
سلام جناب متین پور وقتی لوکال ست رو روی none میزاری ارور لوکال ست میده چکار کنیم که این ارور رو نده مرسی

matinpour
28-09-2016, 15:04
سلام جناب متین پور وقتی لوکال ست رو روی none میزاری ارور لوکال ست میده چکار کنیم که این ارور رو نده مرسی
دوست عزیز
روی این آیتم DT_ M_ASSIA یا ed-Iran یا ed-INA یا
Ed-m-asiaبگذارید

amir09025
28-09-2016, 22:30
جناب متین پور عزیز وقتی روی این آیتم های که گفتین گذاشتیم منوی فارسی دیگه نداریم چون قسمت زبان چند زبان داره که توش فارسی نیست

amir09025
28-09-2016, 22:38
جناب متین پور عزیز وقتی روی این آیتم های که گفتین گذاشتیم منوی فارسی دیگه نداریم چون قسمت زبان چند زبان داره که توش فارسی نیست

amir09025
28-09-2016, 22:41
جناب متین پور عزیز وقتی روی این آیتم های که گفتین گذاشتیم منوی فارسی دیگه نداریم چون قسمت زبان چند زبان داره توش فارسی نیست منظور از ea_iran چی هست روی اون که می زارم دیجیتال نمی گیره

matinpour
29-09-2016, 01:03
جناب متین پور عزیز وقتی روی این آیتم های که گفتین گذاشتیم منوی فارسی دیگه نداریم چون قسمت زبان چند زبان داره توش فارسی نیست منظور از ea_iran چی هست روی اون که می زارم دیجیتال نمی گیره
دوست عزیز
اگر موارد گفته شده در پست اول را از اول آن تمامی موارد را بدرستی انجام دهید یعنی آیتمهای دیگر را هم تغییر بدهید قاعدتان باید دیجیتال و فارسی ساز و وارد دیگرتان هم فعال شود.

amir09025
29-09-2016, 09:10
جناب متین پور من گذاشتم روی ed_m_asia چون موارد دیگه رو نداره داخل mrt option قسمت ... pnp lang سه زبان انگلیسی .فرانسوی و اردو عربی داره اون دوقسمت بالا هم که فقط با تغییر لوکال ست عوض میشه .
اون قسمت که شما میگی اگه میشه از اول بزارین با تشکر

safe1329
01-10-2016, 01:00
جناب متین پور،سلام بنده یه تلویزیون سامسونگ مدلLE40A656A1FRXUدارم که تیونردیجیتال داره ولی فقط کانال استان رانمایش میده چونMPEG2 است وشبکه های دیگرراپیغام HD NOT SUPPORTمیدهدولی لیست کانالها راآورده،تلویزیون سفارش اروپاست ودرمنوی مخفی آن تیونرروی AUTO است وگزینه های موجودALPS-ALPS SL-SEM-SEM SL-SEM CAB می باشدوتغییرآن بی فایده،گزینهCH TABLE =SESKوگزینه های آنSEH-TTSEC-SEIN-SDMA-TSED-SAVINA-SIEL-TSE-SUWONبوده وتغییربه بعضی نیز بی اثر است.سایر مشخصاتsoftware ver:T-PERLDEUC-1011
Firmware Version:T-EMMA2DEUB-0106می باشد.کشوررافقط اروپایی دارد وتغییربه کشورهای موجود وother0-1-2نیزبی فایده بود.درصورت امکان راهنمایی بفرمایید.

matinpour
01-10-2016, 17:24
جناب متین پور،سلام بنده یه تلویزیون سامسونگ مدلLE40A656A1FRXUدارم که تیونردیجیتال داره ولی فقط کانال استان رانمایش میده چونMPEG2 است وشبکه های دیگرراپیغام HD NOT SUPPORTمیدهدولی لیست کانالها راآورده،تلویزیون سفارش اروپاست ودرمنوی مخفی آن تیونرروی AUTO است وگزینه های موجودALPS-ALPS SL-SEM-SEM SL-SEM CAB می باشدوتغییرآن بی فایده،گزینهCH TABLE =SESKوگزینه های آنSEH-TTSEC-SEIN-SDMA-TSED-SAVINA-SIEL-TSE-SUWONبوده وتغییربه بعضی نیز بی اثر است.سایر مشخصاتsoftware ver:T-PERLDEUC-1011
Firmware Version:T-EMMA2DEUB-0106می باشد.کشوررافقط اروپایی دارد وتغییربه کشورهای موجود وother0-1-2نیزبی فایده بود.درصورت امکان راهنمایی بفرمایید.

دوست عزیز
فرکانس های تلویزیون را بطور دستی وارد کنید. و اگر نشد ممکن است که تلویزیونتان این قابلیت را نداشته باشد.

amir09025
01-10-2016, 22:33
جناب متین پور من گذاشتم روی ed_m_asia چون موارد دیگه رو نداره داخل mrt option قسمت ... pnp lang سه زبان انگلیسی .فرانسوی و اردو عربی داره اون دوقسمت جناب متین پور من گذاشتم روی ed_m_asia چون موارد دیگه رو نداره داخل mrt option قسمت ... pnp lang سه زبان انگلیسی .فرانسوی و اردو عربی داره اون دوقسمت بالا هم که فقط با تغییر لوکال ست عوض میشه .
اون قسمت که شما میگی اگه میشه از اول بزارین با تشکر

safe1329
02-10-2016, 20:32
جناب متین پوردراینکه تلویزیون بنده تیونردیجیتال داره که شکی نیست زیرا درحالت سرچ اتوماتیک برروی کانال 7و38 و48 مجموعا"59 کانال رادیتکت کرده ولیست آنراذخیره می کندولی برای نمایش فقط تصویروصدای استان رانمایش می دهد،بابررسی بیشتر متوجه شده ام که مدولاسیون کانال استانیmpeg2وسایرکانالهاmpeg4می باشدوبعید میدانم سرچ دستی دراین موردکمکی بکند.سوالم ازحضرتعالی این است،اولا"کجامی توانم اطلاعاتی درموردسخت افزارتیونرتلویزیونم بدست آورم،اگرسخت افزارتیونرتلویزیون بنده که درپست قبلی عرض کردم،مدل(سامسونگ سفارش اروپا محصول 2008 به شمارهLE40A656A1FRXU)می باشد،هردوفرمت راداشته باشدبایستی بایک آپدیت یاتغییرورژن مشکل رفع شود،درغیراینصورت امکانپذیرنیست.وٍثانیا"آیا تغییرفریموردراینموردنیز کمکی می کند. باتشکر

matinpour
02-10-2016, 22:13
جناب متین پوردراینکه تلویزیون بنده تیونردیجیتال داره که شکی نیست زیرا درحالت سرچ اتوماتیک برروی کانال 7و38 و48 مجموعا"59 کانال رادیتکت کرده ولیست آنراذخیره می کندولی برای نمایش فقط تصویروصدای استان رانمایش می دهد،بابررسی بیشتر متوجه شده ام که مدولاسیون کانال استانیmpeg2وسایرکانالهاmpeg4می باشدوبعید میدانم سرچ دستی دراین موردکمکی بکند.سوالم ازحضرتعالی این است،اولا"کجامی توانم اطلاعاتی درموردسخت افزارتیونرتلویزیونم بدست آورم،اگرسخت افزارتیونرتلویزیون بنده که درپست قبلی عرض کردم،مدل(سامسونگ سفارش اروپا محصول 2008 به شمارهLE40A656A1FRXU)می باشد،هردوفرمت راداشته باشدبایستی بایک آپدیت یاتغییرورژن مشکل رفع شود،درغیراینصورت امکانپذیرنیست.وٍثانیا"آیا تغییرفریموردراینموردنیز کمکی می کند. باتشکر
دوست عزیز
اگر تلویزیونتان hd و یا فول نباشد شما نمی توانید از آن کانلها استفاده کنید. چون به مانند این است که ستاب باکس تان فقط sd است.

amir09025
02-10-2016, 22:57
جناب متین پور عزیز چرا جواب سوال من را نمیدید مگه مشکلی هست که نمیگید
خلی ممنون بابت راهنماییتون!!؟؟

safe1329
03-10-2016, 02:02
جناب متین پور عزیز تلویزیون فول اچ دی می باشد،درصورت امکان جواب سوالهای پست قبلی درخصوص آپدیت یاتغییرفریموروسایتی که مشخصات سخت افزارتیونررابه بنده بدهدرا اعلام بفرمایید.

matinpour
03-10-2016, 11:33
جناب متین پور عزیز تلویزیون فول اچ دی می باشد،درصورت امکان جواب سوالهای پست قبلی درخصوص آپدیت یاتغییرفریموروسایتی که مشخصات سخت افزارتیونررابه بنده بدهدرا اعلام بفرمایید.
دوست عزیز
این سایت برای دانلود فریمور تان
اینم سایت مشخصات

matinpour
03-10-2016, 11:36
جناب متین پور عزیز چرا جواب سوال من را نمیدید مگه مشکلی هست که نمیگید
خلی ممنون بابت راهنماییتون!!؟؟
دوست عزیز
هرچه که باید بدانید را در پست اول توضیح داده ام و اگر نمی توانید انجام دهید باید از نزدیک مشگل را بررسی کرد برای اینکار از فردی که به این امور وارد است کمک بگیرید.

amir09025
03-10-2016, 14:14
سلام اگه میشه اپدیت جدید تلوزیون ua48h6400arرا بذارید لطفا

matinpour
03-10-2016, 17:49
سلام اگه میشه اپدیت جدید تلوزیون ua48h6400arرا بذارید لطفا
دوست عزیز
این بروزترین آبدیت است. روش آبدیت را هم کنار فایل فریمور
upgrade guide است که می توانید دانلود و مطالعه کنید.

amir09025
04-10-2016, 08:44
جناب متین پور این اپدیت با اپدیت ua48h6400arxwt فرق می کنه درضمن داخل این ابدیت گزینه های جدید برای تغیر لوکال ست هم وجود داره یا نه و چطور بفهمیم که تلوزیون اخرین اپدیت چیه مرسی از راهنماییتون

matinpour
04-10-2016, 15:37
جناب متین پور این اپدیت با اپدیت ua48h6400arxwt فرق می کنه درضمن داخل این ابدیت گزینه های جدید برای تغیر لوکال ست هم وجود داره یا نه و چطور بفهمیم که تلوزیون اخرین اپدیت چیه مرسی از راهنماییتون
دوست عزیز
ابدیت فرقی ندارد و برای فهمیدن ورژن فریمورتان کافی است که در مسیر منو...>پشتیبانی....>تماس با سامسونگ ورژن آن را ببینید و با ورژن سایت مقایسه کنید ببینید جدید است یا نه و یا از همان مسیر در قسمت پشتیبانی آ...> بروز رسانی نرم افزار...> آن را آنلاین آبدیت کنید

Mehran_mahmoodi
12-10-2016, 15:02
دوستان سلام
کسی تلوزیون LED
Samsung 32F4590رو تونسته ازش کانال بگیره ؟
من تنظیمات گفته شده رو انجام دادم اما بازم هیچی نمیاره !!!!

rezaalimardan
13-10-2016, 05:31
سلام من 46c6900دارم زبانش فارسی نمیشه دیجیتال هم سرچ میکنه اما نمیگیره اگرممکنه راهنمایی بفرمایید

hamidcrm
15-10-2016, 14:55
سلام من h6400 دارم .طبق روش به منو مخفی رفتم .درست نشد. برای بار دوم که خواستم برم وقتی info واون فایل صوتی رو پخش کردم تلویزیون شروع کرد به نشون دادن رنگ سفید و قرمز و سبز وآبی .لطفا راهنمایی کنید

matinpour
15-10-2016, 19:57
سلام من h6400 دارم .طبق روش به منو مخفی رفتم .درست نشد. برای بار دوم که خواستم برم وقتی info واون فایل صوتی رو پخش کردم تلویزیون شروع کرد به نشون دادن رنگ سفید و قرمز و سبز وآبی .لطفا راهنمایی کنید
دوست عزیز
باید دوباره امتحان کنید
و اگر به این اموروارد نیستید از یک فرد مطلع کمک بگیرید.

kave206
17-10-2016, 16:15
با سلام
تلویزیون من LA40B750 هست.آیا تیونر دیجیتال داره؟اگه داره چطور فعالش کنم؟
با تشکر

matinpour
17-10-2016, 19:08
با سلام
تلویزیون من LA40B750 هست.آیا تیونر دیجیتال داره؟اگه داره چطور فعالش کنم؟
با تشکر
دوست عزیز
خیر ندارد.

mjgk469a
05-11-2016, 08:35
به نظر شما کدام روش برای ال ای دی من جوابگوس؟ و آیا با گوشی htc با برنامه مخصوص ب جای کنترل دست ساز استفاده کنم اکی هس؟

abdollvahid
01-12-2016, 02:12
ممنون وسپاسگذارازشماجنای مهندس متین پورواقعاخیلی کمک کردین تلوزیونم مثل روزاول شدواقعاکارتون حرف نداره تشکرازراهنمایی های دقیق وکارشناسانه تان

bahram77
01-12-2016, 03:17
با عرض سلام و خسته نباشید.من یک تلویزیون 46f8880 و سینمای ht 5556دارم تا چند وقت پیش کنترل سینما رو تلویزیون خیلی خوب عمل میکرد ولی نمیدونم چرا الان عمل نمیکنه اصلا؟نکته بعد اینکه میخوام بدونم تی وی من اینترنت تی وی داره یا نه؟

matinpour
01-12-2016, 15:27
با عرض سلام و خسته نباشید.من یک تلویزیون 46f8880 و سینمای ht 5556دارم تا چند وقت پیش کنترل سینما رو تلویزیون خیلی خوب عمل میکرد ولی نمیدونم چرا الان عمل نمیکنه اصلا؟نکته بعد اینکه میخوام بدونم تی وی من اینترنت تی وی داره یا نه؟
.
دوست عزیز
برای کنترولتان
روش1- از روی کنترول دکمه Return + Menu رو سه ثانیه بگیرید.
روش2- ابتدا شما می بایستی باطریهای کنترل را خارج کنید و سه بار عدد صفر را فشار دهید و مجدداً باطریها را جا بزنید. اگر مشکل شما با این عمل حل نشد کنترل دستگاه خود را به نزدیکترین نمایندگی خدمات سام سرویس نشان دهید.
روش3- یا باتری آلکالاین به کار ببر یا شارژی. آنگاه دکمه ی pairing رو 3 ثانیه نگه دار.
و درمورد اینترنت تی وی هم آن آیتم برای تلویزیونهای قدیمی بوده و تلویزیون شما اسمارت هاب دارد که شما می توانید برنامه های که به این منظور دارد دانلود و با استفاده از اینترنت پر سرعت
از آن استفاده کنید.که البته مرقوم به صرفه هم نمی باشد.

bahram77
05-12-2016, 17:22
.
دوست عزیز
برای کنترولتان
روش2- ابتدا شما می بایستی باطریهای کنترل را خارج کنید و سه بار عدد صفر را فشار دهید و مجدداً باطریها را جا بزنید. اگر مشکل شما با این عمل حل نشد کنترل دستگاه خود را به نزدیکترین نمایندگی خدمات سام سرویس نشان دهید.
روش3- یا باتری آلکالاین به کار ببر یا شارژی. آنگاه دکمه ی pairing رو 3 ثانیه نگه دار.
و درمورد اینترنت تی وی هم آن آیتم برای تلویزیونهای قدیمی بوده و تلویزیون شما اسمارت هاب دارد که شما می توانید برنامه های که به این منظور دارد دانلود و با استفاده از اینترنت پر سرعت

با سلام خدمت شما وتشکر از پاسخگوییتون.میخواستم بدونم منو مخفی تلویزیون من چجوری میاد و تو اسمارت هاب چجوری لوکیشن رو تغییر بدم.با تشکر

matinpour
05-12-2016, 21:05
با سلام خدمت شما وتشکر از پاسخگوییتون.میخواستم بدونم منو مخفی تلویزیون من چجوری میاد و تو اسمارت هاب چجوری لوکیشن رو تغییر بدم.با تشکر
.
دوست عزیز
اگر می خواهید از اینترنت tv برای این منظور استفاده کنید از این تایپیک استفاده کنید.
و
اینترنت TV و نصب برنامه های کشورهای مختلف در Smart Hub سامسونگ (برای اولین بار در ایران) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دسترسی به منوی سرویس
این کد در حالت خاموش و در کمتر از 3 ثانیه باید وارد بشه.
در تلویزیون های جدید:
کد:
info > menu > mute > power

bahram77
14-12-2016, 20:39
.
دوست عزیز
برای کنترولتان
با سلام خدمت شما آقای متین پور برای مشکلم راه حل از سایت های خارجی یه راه حل پیدا کردم به این شکل:
1.اول کنترل رو حالت تلویزیون قرار میدهیم
2.دکمه پاور را گرفته و دوبار صفر را میزنیم کنترل ریست شده و مشکل حل می شود.

mehran_cry2004
30-01-2017, 21:42
سلام دوستان . به تازگی تلویزیون سامسونگ سری 7 مدل SAMSUNG 49" 7500 Series - Curved 4K Ultra HD Smart LED TV خریداری کردم ولی نمیتونم گیرنده دیجیتالش رو راه اندازی کنم. در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. تشکر.

matinpour
31-01-2017, 11:51
سلام دوستان . به تازگی تلویزیون سامسونگ سری 7 مدل SAMSUNG 49" 7500 Series - Curved 4K Ultra HD Smart LED TV خریداری کردم ولی نمیتونم گیرنده دیجیتالش رو راه اندازی کنم. در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. تشکر.
.
دوست عزیز
در صورتی که آنتن را به درستی نصب وبه تلویزیون وصل کرده باشید. از مسیر زیر بروید.
استفاده از تنظیمات کانال
تنظیم کشور )منطقه(
( MENU <----MENU/123--->در حال پخش --->تنظیمات کانال کشور --->منطقه
می توانید کشور خود را انتخاب کنید تا تلویزیون بتواند به طور صحیح کانال های پخش شده را به طور خودکار تنظیم کند.
PIN 1 .1 شماره خود را وارد کنید.
2 .2 منطقه خود را تغییر دهید. برای تغییر منطقه برای کانال های دیجیتال، كانال دیجیتال را انتخاب کنید. برای تغییر منطقه برای کانال های آنالوگ، كانال
آنالوگ را انتخاب کنید.
" "این قابلیت در همه مناطق جغرافیایی موجود نیست.
" "فهرست کشورها )مناطق( نشان داده شده روی صفحه تلویزیون ممکن است با منطقه جغرافیایی تفاوت داشته باشد.
میزان کردن دستی سیگنال های پخش
MENU <----MENU/123--->در حال پخش --->تنظیمات کانال --->موج یابی دستی
می توانید به طور دستی برای همه کانال ها اسکن کرده و کانال های اسکن شده را در تلویزیون حفظ کنید. برای توقف اسکن کردن، توقف را انتخاب کنید.
" "این قابلیت در برخی مدل ها در مناطق جغرافیایی خاص موجود نیست.
" "اين عملكرد تنها زمانی موجود است كه آنتن روی هوایی یا كابل تنظیم شده باشد.
میزان کردن کانال های دیجیتال
MENU <----MENU/123--->در حال پخش --->تنظیمات کانال---> موج یابی دستی---> کانال یابی دیجیتال جدید --->جستجو را برای اسکن خودکار برای کانال های دیجیتال و حفظ فهرست کانال اسکن شده در تلویزیون انتخاب کنید.
اسکن کردن برای کانال های موجود
MENU <---MENU/123--->در حال پخش ---->موج یابی خودکار ---->موج یابی خودکار
می توانید تلویزیون را طوری تنظیم کنید که به طور خودکار همه کانال های دریافت شده از طریق متصل کننده ورودی آنتن تلویزیون اسکن و ایندکس کند.

bahram77
02-02-2017, 16:34
با سلام عرض ادب.
جناب متین پور عزیز میخواستم بدونم کیت ارتقا تلویزیون های سامسونگ الان تو ایران هست؟بعدش این مدل آخرش که sek3500 هست به تلویزیون من که f8880هست میخوره یا نه.باز هم پیشاپیش از پاسخگوییتون تشکر میکنم.اگه میشه اصن یه تاپیک در همین مورد زده بشه.

matinpour
03-02-2017, 00:08
با سلام عرض ادب.
جناب متین پور عزیز میخواستم بدونم کیت ارتقا تلویزیون های سامسونگ الان تو ایران هست؟بعدش این مدل آخرش که sek3500 هست به تلویزیون من که f8880هست میخوره یا نه.باز هم پیشاپیش از پاسخگوییتون تشکر میکنم.اگه میشه اصن یه تاپیک در همین مورد زده بشه.
.
دوست عزیز
خیر در ایران موجود نیست و مدل sek3500 با تلویزیون شما سازگار است .

mostafasafa
20-02-2017, 22:09
سلام خدمت اساتید. من تازه یک ال سی دی دست دو خریدم. مدلی که پشتش زده اینه: LA40C565P7RSHD. اما تو سایت سامسونگ همیچن مدلی پیدا نمیکنم. وقتی با کد سرویس میرم داخل منو مخفی ، مدلشو زده LA40C510 و 40L6AF0C. اما با این مدل هم که سرچ میکنم چیزی پیدا نمیکنم. کسی میدونه چطوری میتونم فریمورشو پیدا کنم؟ این مدل دیجیتال داره؟
ممنون

matinpour
21-02-2017, 16:58
سلام خدمت اساتید. من تازه یک ال سی دی دست دو خریدم. مدلی که پشتش زده اینه: LA40C565P7RSHD. اما تو سایت سامسونگ همیچن مدلی پیدا نمیکنم. وقتی با کد سرویس میرم داخل منو مخفی ، مدلشو زده LA40C510 و 40L6AF0C. اما با این مدل هم که سرچ میکنم چیزی پیدا نمیکنم. کسی میدونه چطوری میتونم فریمورشو پیدا کنم؟ این مدل دیجیتال داره؟
ممنون
.
دوست عزیز
از این سایت دانلود کنید.

و در ضمن دیجیتال ندارد.

mostafasafa
21-02-2017, 19:26
باسلام و خسته نباشید. خیلی ممنون از جوابتون. با توجه به اینکه دیجیتال نداره پس ور رفتن با منو مخفی ببهوده اس ، درسته؟ گزینه advance در منومخفی روشنه اما داخلش نمیره. با ریموت دست ساز که فرمودین میشه بازش کرد؟ ب

matinpour
22-02-2017, 12:24
باسلام و خسته نباشید. خیلی ممنون از جوابتون. با توجه به اینکه دیجیتال نداره پس ور رفتن با منو مخفی ببهوده اس ، درسته؟ گزینه advance در منومخفی روشنه اما داخلش نمیره. با ریموت دست ساز که فرمودین میشه بازش کرد؟ ب
.
دوست عزیز
چهار تا عدد صفر از روی ریموت کنترل را بزنید.

omidmoradiyan
23-02-2017, 00:53
سلام من یک ال ای دی سامسونگ es6980 ذارم دیشب رفتم توی منوی مخفیش و نمیدونم کدوم قسمت رو عوض کردم اول هنگ کرد یعنی دیگه کنترل توی منوی مخفیش کار نمیکرد بعد خودم خاموشش کردم و دوباره روشنش کردم که متاسفانه دیگه روشن نشد حتی روی حالت استنبای هم نمیاد ازتون خواهش میکنم کمکم کنید که چه خاکی بریزم سرم

omidmoradiyan
23-02-2017, 00:58
سلام من یک ال ای دی سامسونگ es6980 ذارم دیشب رفتم توی منوی مخفیش و نمیدونم کدوم قسمت رو عوض کردم اول هنگ کرد یعنی دیگه کنترل توی منوی مخفیش کار نمیکرد بعد خودم خاموشش کردم و دوباره روشنش کردم که متاسفانه دیگه روشن نشد حتی روی حالت استنبای هم نمیاد ازتون خواهش میکنم کمکم کنید که چه خاکی بریزم سرم

shahabi.a
01-04-2017, 14:25
سلام مدل تلویزیون من ua40c5000qr هست.مشکل اینه که کلا منو مخفی نداره.نمیره توش.علت؟

shahabi.a
01-04-2017, 14:32
اصلا تلوبزیون من گیرنده داره؟تلاش کنم؟
ua40c500qr

matinpour
01-04-2017, 22:19
اصلا تلوبزیون من گیرنده داره؟تلاش کنم؟
ua40c500qr
.
دوست عزیز
خیر ندارد

Hoaxes
04-04-2017, 19:28
سلام. ببخشید مدل LA32R88BX/HAC گیرنده دیجیتال داره ؟

من توی منو مخفی رفتم اصن چیزی به نام local و ... ندیدم.

ممنون

Hassan247
09-04-2017, 08:59
سلام و خسته نباشی
مدل دستگاه من 50ku7970 هست هر چی سرچ کانال دیجیتال میزنم چیزی پیدا نمیکنه مشکل از چیست
لطفا راهنماییم کنید

matinpour
09-04-2017, 10:41
سلام و خسته نباشی
مدل دستگاه من 50ku7970 هست هر چی سرچ کانال دیجیتال میزنم چیزی پیدا نمیکنه مشکل از چیست
لطفا راهنماییم کنید
.
دوست عزیز
اگر سیم و اتصالات و آنتن تان را درست وصل کرده باشید.
بعد از آن با انتخاب
تنظیم کشور (منطقه)منو---->تنظیمات---> در حال پخش ---->تنظیمات کارشناس---> کشور (منطقه)
می توانید کشور خود را انتخاب کنید تا تلویزیون بتواند به طور صحیح کانال های پخش شده را به طور خودکار تنظیم کند.
1. شماره کد خود را وارد کنید.
2. منطقه خود را تغییر دهید. برای تغییر منطقه برای کانال های دیجیتال، کانال دیجیتال را انتخاب کنید.
نام واقعی ممکن است بر اساس منطقه جغرافیایی متفاوت باشند.کشور (منطقه) یا کشور
فهرست کشورها (مناطق)نشان داده شده روی صفحه تلویزیون ممکن است با منطقه جغرافیایی تفاوت داشته باشد.

از منو --->تنظیمات----> درحال پخش---> موج یابی خودکار را انجام بدهید.
میزان کردن کانال های دیجیتال
منو--->تنظیمات ---->در حال پخش---> تنظیمات کارشناس --->موج یابی دستی----> کانال یابی دیجیتال جدید---> جستجو را برای اسکن خودکار برای کانال های دیجیتال و حفظ فهرست کانال اسکن شده در تلویزیون انتخاب کنید.

bahram77
11-04-2017, 12:38
.
دوست عزیز
خیر در ایران موجود نیست و مدل sek3500 با تلویزیون شما سازگار است .

با سلام خدمت شما جناب متین پور میخواستم ببینم تو منو تلویزیون من که قسمت هات اسپات وای فای نیست می شود از جایی فعال کرد یا خیر

س92گ
03-05-2017, 10:53
سلام
تلویزیون من مدل UA40C5000 هست و تمام مراحلی که در صفحه ی اول ذکر شد رو انجام دادم ، به غیر از گزینه ی region که فقط asia-atv داشت! ایا این به این معنی هست که تلویزیون گیرنده دیجیتال نداره؟

matinpour
03-05-2017, 14:27
سلام
تلویزیون من مدل UA40C5000 هست و تمام مراحلی که در صفحه ی اول ذکر شد رو انجام دادم ، به غیر از گزینه ی region که فقط asia-atv داشت! ایا این به این معنی هست که تلویزیون گیرنده دیجیتال نداره؟
دوست عزیز
بله تلویزیون شما این قابلیت را ندارد.

Hoaxes
15-05-2017, 03:11
سلام. ببخشید مدل LA32R88BX/HAC گیرنده دیجیتال داره ؟

من توی منو مخفی رفتم اصن چیزی به نام local و ... ندیدم.

ممنون

سلام. میشه دوستان راهنمایی کنن ؟
ممنونم

matinpour
15-05-2017, 16:24
سلام. میشه دوستان راهنمایی کنن ؟
ممنونم
دوست عزیز
خیر ندارد

rz110
02-06-2017, 00:01
سلام.
تلویزیون ما سامسونگ 40j6950 هستش.به اخرین ورژن هم فریمورش اپدیت شده.
اما مشکل همین 3.5 ساعت جلو بودن زمان رو داریم.
از منوی مخفی که رفتم،تمام گزینه ها رو میشد تنظیم کرد،اما گزینه ی local set اصلا تو گزینه ها نبود.
اما بقیه گزینه ها مثل pnp ، channel list ، region و غیره بود.البته tuner هم auto نداشت..
حالا اگر لطف کنید که بگید چیکار کنیم خیلی ممنون میشم.آخه واقعا تو این مدت خیلی اعصابمونو خورد کرده...

matinpour
02-06-2017, 10:57
سلام.
تلویزیون ما سامسونگ 40j6950 هستش.به اخرین ورژن هم فریمورش اپدیت شده.
اما مشکل همین 3.5 ساعت جلو بودن زمان رو داریم.
از منوی مخفی که رفتم،تمام گزینه ها رو میشد تنظیم کرد،اما گزینه ی local set اصلا تو گزینه ها نبود.
اما بقیه گزینه ها مثل pnp ، channel list ، region و غیره بود.البته tuner هم auto نداشت..
حالا اگر لطف کنید که بگید چیکار کنیم خیلی ممنون میشم.آخه واقعا تو این مدت خیلی اعصابمونو خورد کرده...
دوست عزیز
درپست اول در در سری H و J و k ورود به منطقه زمانی یا همان local set را توضیح داده ام که شما باید از کنترول دست ساز و یا کنترول سرویس کار استفاده کنید.

rz110
02-06-2017, 16:20
با عرض سلام مجدد.
همونطور که اشاره نمودید،با نصب برنامه ir remote روی گوشی و تنظیم کدهای فکتوری و 3 اسپید،و اجرای فایل صوتی factory+3speed ،منوی مخفی به همراه فعال شدن local set امد...
و با تنظیم آن روی ed-ina و انجام بقیه ی تنظیمات، باز هم تغییری در ساعت بوجود نیامد..
البته باز هم در قسمت تیونر گزینه ی auto وجود نداشت و روی s-tc قرار داشت.
حال لطفا بفرمایید دیگه چه کاری باید انجام بدم تا این ساعت درست بشه؟:n13:

rz110
03-06-2017, 11:34
با سلام مجدد.
اول جا داره که به صورت ویژه از شما گردانندگان این فروم تشکر کنم که اطلاعات خودتون رو برای رفع مشکلات بقیه در انجمن به اشتراک می گذارید.:n11:

در وهله دوم همونطور که فرمودید،برای رفع مشکل عدم تطبیق ساعت در مدل 40 j6950 سامسونگ،
1-اگر گوشی دارای اینفرارد دارید باید حتما از ورژن2.8.8 برنامه ی ir remot استفاده کنید،چون تنها این ورژن قابلیت برنامه دهی دارد و ورژن های جدید این قابلیت را دیگ ندارند.

2-پس از روشن کردن تلویزیون به صورت معمولی،دکمه ی info را فشار داده،سپس با نرم افزار گوشی برنامه های ایجاد شده ی 3speed و سپس factory را انتخاب نمایید.سپس فایل صوتی factory+3speed را اجرا نمایید.(حتما ولوم گوشی روی حداگثر باشد.)

3-در همین زمان منوی مخفی با اکدن گزینه های local set روی صفحه ی تلویزیون پدیدار میشه.

4- با انتخاب local set و تغییر اون به ed-m-asia و سپس فشردن دکمه ی جهتی پایین کنترل و تنظیم کردن بقیه ی موارد گفته شده در صفحه ی اول انجمن،کار تنظیمات پایان یافته و باید برای اتمام کار و اعمال تنظیمات تلویزیون را خاموش نمایید.

5-با روشن کردن تلویزون،از قسمت تنظیم ساعت،خودکار را انتخاب نموده و سپس منطقه ی زمانی gmt را روی صفر قرار دهید.

بدین صورت ساعت تلویزیون اصلاح خواهد شد.:n20:

moslehinezhad
17-06-2017, 18:13
سلام . من تلویزیون سامسونگ مدل UA48H5500AR دارم . روز اول گیرنده دیجیتال نداشت . ولی در پخش زیرنویس مشکلی نداشتم . بعد از مراجعه به فروشنده توی تنظیمات مخفی یه سری کارها انجام داد گیرنده دیجیتال فعال شد ولی زیرنویس و منو فارسی حذف شد . در تنظیمات گزینه لوکال ست هم وجود نداره . ولی همچنین در تنظیمات Encoding هم گزینه عربی هم نیست . حتی ریست فکتوری هم کردم ولی باز درست نشد . اکثر پیام ها رو خوندم ولی جوابی نگرفتم . لطفاً راهنماییم کنید. تشکر

moslem880
29-10-2017, 19:34
سلام به همه دوستان
من 48HU8890 رو با روش دوم تنظیم کردم.ساعت رو درست نشون داد. ولی مشکلی پیش اومد:
EPG اصلا نشون داده نمیشد و کلا پریده بود .فقط info کانالها رو میاورد.
دوباره وارد منو مخفی شدم و گزینه هایی رو تغییر دادم (شاید type شایدم زدن ریست فکتوری).
خاموش کردم و سپس روشن. دردسر شروع شد:
لوگو سامسونگ میومد بعد یه پیغام میداد سپس ریست و اینکار پشت سر هم انجام می شد.
تعمیرگاه سام سرویس بردم گفت باید برد عوض بشه 760 تومن. به همین راحتی.
خلاصه با راهنمایی استاد محترم مهندس متین پور و مشاهده عکس آی سی های ارسالی اون رو بردم جای دیگه.
خدارو شکر درست شد.
پروگرام آی سی فلش و تعویض آی سی ایپیرام. هزینه 135 !!!
تشکر میکنم از زحماتی که به مهندس متین پور دادم.
خداوند نگهدارشون باشه.
ان شاء الله

moslem880
02-11-2017, 19:00
سلام بر همه
دوست گرامی آقای متین پور
آیا با برگردوندن آیتم ها به مقادیر اولیه EPG دوباره برمیگرده؟
این قضیه بسیار مهمه چرا !!!
چون خدای نکرده در غیر اینصورت باید تیوی رو ببرم و ایپیرام پروگرام بشه و باز خرجی دوباره.
ممنونم از کمک هاتون مهندس.
تشکر فراوان از توجه شما

matinpour
03-11-2017, 13:41
سلام بر همه
دوست گرامی آقای متین پور
آیا با برگردوندن آیتم ها به مقادیر اولیه EPG دوباره برمیگرده؟
این قضیه بسیار مهمه چرا !!!
چون خدای نکرده در غیر اینصورت باید تیوی رو ببرم و ایپیرام پروگرام بشه و باز خرجی دوباره.
ممنونم از کمک هاتون مهندس.
تشکر فراوان از توجه شما
دوست عزیز
فقط کافی منطقه را روی ایران بگذارید.

moslem880
03-11-2017, 20:40
سلامی دوباره
بسیار متشکرم جناب متین پور
با گذاشتن منطقه روی ED_IRAN دوباره EPG برگشت.
خوب هم عمل میکنه و همه چی خوبه.

تو روش دوم :
1-منو تنظیم ساعت به این صورت درمیاد:

2-ضمنا موقع روشن شدن تیوی نیز پیغام تنظیم type و Front color و ........ میده.

چه دستور میفرمایید مهندس؟
بازم ممنونم از توجه و محبت های شما.

matinpour
04-11-2017, 09:30
سلامی دوباره
بسیار متشکرم جناب متین پور
با گذاشتن منطقه روی ED_IRAN دوباره EPG برگشت.
خوب هم عمل میکنه و همه چی خوبه.

تو روش دوم :
1-منو تنظیم ساعت به این صورت درمیاد:

2-ضمنا موقع روشن شدن تیوی نیز پیغام تنظیم type و Front color و ........ میده.

چه دستور میفرمایید مهندس؟
بازم ممنونم از توجه و محبت های شما.
دوست عزیز
اگر آن آیتمها را
type و Front color و ........ تغییر دادید دوباره آنها را برگردانید شما به آنها نباید دست بزنید.

48A1UU8EH-
type و
Front color-U-UHD-H8K

moslem880
04-11-2017, 21:05
سلام مهندس
ممنون از جوابتون
فکر کنم بدجور مطرح کردم و سوء تفاهم شده.
روی ایران الان گذاشتم و هیچ مشکلی ندارم و اروری هم وجود نداره.
مثل روز اول که خریدم هست.
تنها مشکل همون اختلاف ساعت EPG هست.
نه عزیز به type و Front color و ....... هم اصلا دست نزدم.

ضمنا این رو هم خدمتتون بگم:
48A1UU8EH و U-UHD-H8K مربوط به تیوی باجناقم یعنی 48JU8890 هست.
48A2UFBRH و 48-J-FHD-H8K مربوط به تیوی بنده یعنی 48HU8890 هست.

لب کلام:
با روش دوم این تغییرها بوجود میاد:
1-عدم نمایش EPG که تو خصوصی راهنمایی فرمودید.به اینترنت هم وصل شدم و اثری نداشت.
2-منو ساعت مثل عکس بالا درمیاد. فاصله زمانی بازم کمرنگ هست و غیر قابل تغییر.
3-نمایش پیغام تنظیم type و Front color و ...... زمان روشن کردن.

حالا اگه نظری دارید و راه حلی خواهشا بفرمایید.
تشکر از عنایت شما دوست گرامی

matinpour
06-11-2017, 00:58
سلام مهندس
ممنون از جوابتون
فکر کنم بدجور مطرح کردم و سوء تفاهم شده.
روی ایران الان گذاشتم و هیچ مشکلی ندارم و اروری هم وجود نداره.
مثل روز اول که خریدم هست.
تنها مشکل همون اختلاف ساعت EPG هست.
نه عزیز به type و Front color و ....... هم اصلا دست نزدم.

ضمنا این رو هم خدمتتون بگم:
48A1UU8EH و U-UHD-H8K مربوط به تیوی باجناقم یعنی 48JU8890 هست.
48A2UFBRH و 48-J-FHD-H8K مربوط به تیوی بنده یعنی 48HU8890 هست.

لب کلام:
با روش دوم این تغییرها بوجود میاد:
1-عدم نمایش EPG که تو خصوصی راهنمایی فرمودید.به اینترنت هم وصل شدم و اثری نداشت.
2-منو ساعت مثل عکس بالا درمیاد. فاصله زمانی بازم کمرنگ هست و غیر قابل تغییر.
3-نمایش پیغام تنظیم type و Front color و ...... زمان روشن کردن.

حالا اگه نظری دارید و راه حلی خواهشا بفرمایید.
تشکر از عنایت شما دوست گرامی
دوست عزیز
چون به مدلهای جدید دسترسی ندارم نمیتوانم شما را راهنمایی کنم.

moslem880
06-11-2017, 17:42
سلام
با تشکر
برای این سری مدل گذاشتن لوکالست روی DT-M-ASSIA کار اشتباهی هست؟
درسته مهندس

moslem880
09-11-2017, 08:36
سلام جناب متین پور
خواهشا به محض پیدا کردن راه حل بنده رو مطلع بفرمایید.
با تشکر از زحمات شما

1328
28-11-2017, 11:41
سلام جناب مهندس با عرض خسته نباشید...کنترل لمسی تلویزیون سامسونگ اسمارت 50 اینچ من حدود یکسال بدون استفاده متاسفانه همراه با باطری خوابیده بوده و از کنترل دیگری استفاده می کنم حال با تعویض باطری و تمیز نمودن جای باطریها اصلا کار نمیکند حتی دکمه ریست پشت کنترل را چندین بار فشرده و نگه داشتم ولی هیچگونه واکنشی در روشن و خاموش نمودن تلویزیون و غیره انجام نمیدهد. خواهشمند است راهنمایی بفرمایید مشکل اساسی کجاست و چگونه میتوانم مشکل احتمالی را بر طرف نمایم. راه های تست کنترل[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

esmigel
15-12-2017, 04:38
سلام جناب مهندس با عرض خسته نباشید...کنترل لمسی تلویزیون سامسونگ اسمارت 50 اینچ من حدود یکسال بدون استفاده متاسفانه همراه با باطری خوابیده بوده و از کنترل دیگری استفاده می کنم حال با تعویض باطری و تمیز نمودن جای باطریها اصلا کار نمیکند حتی دکمه ریست پشت کنترل را چندین بار فشرده و نگه داشتم ولی هیچگونه واکنشی در روشن و خاموش نمودن تلویزیون و غیره انجام نمیدهد. خواهشمند است راهنمایی بفرمایید مشکل اساسی کجاست و چگونه میتوانم مشکل احتمالی را بر طرف نمایم. راه های تست کنترل[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام..
فکرکنم تاپیک رو اشتباه اومدین!...منم دقیقا همین مشکل شمارو دارم...کنترل رو بردم نمایندگی..تا دیدش گفت اینا خیلی زود خراب میشن و هیچ راهی نداری..گفتم بابا من اصلا ازش کاری نکشیدم! گفت همینجوریه...از من فقط دکمه صوتی میکروفونش کار میکنه... و همه راهکار هارو رفتم...
اگه راهی پیدا کردید مارو بی خبر نزارین..ممنون..

matinpour
16-12-2017, 15:24

دوست عزیز

روش تست ریموت کنترل

اولین نکته در هنگام کار نکردن ریموت کنترل و قبل از اقدام برای تعمیر ریموت کنترل اینست که بدانیم ریموت خراب است یا ایراد از دستگاه است. بسیار اتفاق افتاده که مثلا ریموت کنترل تلویزیون ما کار نمی کند و نمی دانیم که ایراد از ریموت است و یا تلویزیون ایراد دارد ؟
یک راه حل ساده برای تست ریموت ها استفاده از دوربین موبایل و یا هر نوع دوربین دیجیتال دیگر است. توضیح اینکه سنسورهای دوربینهای دیجیتال امکان دیدن اشعه مادون قرمرز ریموت را برای شما فراهم می کند و با فشار دادن هر دکمه سالم باید نوری در LED جلوی ریموت دیده شود که نشانه سلامت آن کلید از ریموت کنترل شماست.

تعمیر ریموت کنترل

یکی از علل اصلی بد کار کردن ریموت ها استفاده از گرافیت بعنوان رسانا در آنهاست که به مرور زمان با ترکیب شدن با اکسیژن هوا روغن خاصی را تولید می کند که باعث ایجاد یک سطح عایق در بین سطوحی می شود که باید با هم ارتباط داشته باشند. در این حالت با بد کار کردن کنترل مواجه می شویم که البته ممکن است با کمی فشار بیشتر روی دکمه مورد نظر کنترل کار کند اما همین فشار به مرور زمان باعث از بین رفتن لایه گرافیت و خرابی کامل ریموت کنترل ما می شود.
برای از بین بردن این روغن کافی است ابتدا باطری ریموت را خارج کرده و بوسیله ابزار مناسبی کنترل را باز کرده و تمام اجزای آن را با الکل و پنبه پاک کنید و مجددا آنها را سر هم کنید.
البته ممکن است که این حالت برای تمامی کنترل ها کارساز نباشد و در بعضی موارد همانطور که گفته شد فشار بیش از حد باعث از بین رفتن لایه گرافیت شده است. در این حالت راه حل تعمیر ریموت کنترل جایگزینی گرافیت روی کلید هاست که به صورت اسپری بفروش می رسد اما در صورت در دسترس نبودن این ماده می توانید از فویل و آلومینیوم های ورقه ای برای جایگزینی استفاده کنید. به این صورت که ورقه آلومینیمی را به اندازه زیر کلیدها بریده و آن را به وسیله چسب به قسمت لاستیکی کلید بچسبانید وپس ازآن تمامی اجزا را بدرستی سر هم کنید.

روش 4
1.اول کنترل رو حالت تلویزیون قرار میدهیم
2.دکمه پاور را گرفته و دوبار صفر را میزنیم کنترل ریست شده و مشکل حل می شود.

madanchi11
07-01-2018, 20:28
باسلام

تلویزیون سامسونگ مدل زیر گیرنده دیجیتال دارد؟ و چطور فعال میشود؟ ممنون

Samsung LA40C575 F1R

لینک مشخصات تلویزیون:

matinpour
08-01-2018, 15:04
باسلام

تلویزیون سامسونگ مدل زیر گیرنده دیجیتال دارد؟ و چطور فعال میشود؟ ممنون

Samsung LA40C575 F1R

لینک مشخصات تلویزیون:
دوست عزیز
خیر از ستاب باکس استفاده کنید.

Rezasubject
16-01-2018, 13:20
با سلام،تلويزيون من error model bind ميده جديداً با وجودي كه به اينترنت اتصال داره برنامه هاي تحت وب رو اجرا نميكنه،كسي ميتونه كمكم كنه؟

2_ahmadzadeh
16-01-2018, 16:30
دوست عزیز
خیر از ستاب باکس استفاده کنید.
سلام استاد سوالی داشتم از خودمتتون
در سرویس منوی سامسونگ گزینه ای وجود داره به اسم svc reset
شما میدونید این گزینه دقیقا چیو ریست میکنه؟ در نت چیزی پیدا نکردم

دلیل سوالمم اینه که تلویزیونم ارتباطش با مودم قطع میشد وقتی فیلم با فلش میدیدم بعد تو سایتای خارجی دیدم چیزی مطرح شده که در سرویس منو وای فای ریجن رو بذاریم روی A بعد svc reset بکنیم
وای فایم ریجنش همون بود ولی گفتم اس وی سی ریست رو بکنم
بعد الان فکر میکنم رو تصویرایی که حرکت میکنن سایه دارم نمیدونم شایدم توهم باشه.ولی کلا چون نمیدونم این گزینه چیکار میکنه حساسم کرده.
خیلی ممنون

mazy667
17-01-2018, 01:36
سلام دوستان من جدیدا تلوزیون منهنی MU7350 رو خریداری کردم میخواستم بپرسم آیا نیاز هست که آپدیت بشه؟
چجوری میشه آپدیتش کرد؟

matinpour
18-01-2018, 13:46
سلام دوستان من جدیدا تلوزیون منهنی MU7350 رو خریداری کردم میخواستم بپرسم آیا نیاز هست که آپدیت بشه؟
چجوری میشه آپدیتش کرد؟
دوست عزیز
تا تلویزیون تان دچار مشگل نشده از آبدیت کردن اجتناب کنید . چون تلویزیون شما تصویر و دیگر امکانات آن کالیبره شده و ممکن است با آبدیت تنظیم اولیه و کالیبره آن تغییر کند.

mazy667
19-01-2018, 02:01
دوست عزیز
تا تلویزیون تان دچار مشگل نشده از آبدیت کردن اجتناب کنید . چون تلویزیون شما تصویر و دیگر امکانات آن کالیبره شده و ممکن است با آبدیت تنظیم اولیه و کالیبره آن تغییر کند.
عجب
پس کلا بی خیال میشم همینجوریشم کیفیت رنگ و صفحش بد نیست:n28:

Anaderabdy
22-06-2018, 16:12
سلام مدل lc630 چطوری انجام بده ممنون

matinpour
23-06-2018, 15:49
سلام مدل lc630 چطوری انجام بده ممنون
دوست عزیز
شما از ستاب باکس استفاده کنید. برای شما قابلیت دیجیتال ندارد.

aazzbc
12-09-2018, 18:12
آقا لینک دانلود این ریموت کنترله که خرابه. ورژن چنده؟

mehrdad0141
28-10-2018, 16:16
سلام

تلوبزیون سامسونگ جدیدی دارم که زمانشو رو اتومات میذارم کار نمیکنه

گسی میدونه اید چگاری انجام بدم؟

abdollvahid
18-07-2019, 06:50
سلام مهندس جان تلوزیون من سامسونگ مدل ue46d6200اسمارت واروپایی هستش یکی رو آوردم که زبان فارسیش کنه کلا تمام تنظیمات منو مخفیش روبهم ریخت باکمک شما تونستم دوسال پیش بعضی ازآیتم هاش روبه حالت قبل برگردونم ولی الان تلوزیون روشن میکنم اخطار تنظیم local set front color رو میده بعد فیلم سه بعدی رو نشون میده ولی باعینک تصویرش سه بعدی نمیشه ومات هستش عینکها هم بهش متصل میشن وبعد این منوفارسی هم نداره وتصویر درتصویر هم غیرفعاله وبی دیجیتال ورسیورش کار میکنن بعد رست کارخونه هم ازمنوخود تلوزیون پاک شده منو مخفی نه منو تنظیمات تلوزیون وبعد آیتم هایی که قبلا تو منوش داشت بیشترشون یا پاک شدن یا غیرفعال میشه راهنماییم کنین که به حالت اولش برگردونم حتی تو منو مخفی رست کارخونه کردم ولی روی همین تنظیماتی که الان هست برمیگرده
اززحمات قبلی شما سپاسگذارم

matinpour
18-07-2019, 21:38
سلام مهندس جان تلوزیون من سامسونگ مدل ue46d6200اسمارت واروپایی هستش یکی رو آوردم که زبان فارسیش کنه کلا تمام تنظیمات منو مخفیش روبهم ریخت باکمک شما تونستم دوسال پیش بعضی ازآیتم هاش روبه حالت قبل برگردونم ولی الان تلوزیون روشن میکنم اخطار تنظیم local set front color رو میده بعد فیلم سه بعدی رو نشون میده ولی باعینک تصویرش سه بعدی نمیشه ومات هستش عینکها هم بهش متصل میشن وبعد این منوفارسی هم نداره وتصویر درتصویر هم غیرفعاله وبی دیجیتال ورسیورش کار میکنن بعد رست کارخونه هم ازمنوخود تلوزیون پاک شده منو مخفی نه منو تنظیمات تلوزیون وبعد آیتم هایی که قبلا تو منوش داشت بیشترشون یا پاک شدن یا غیرفعال میشه راهنماییم کنین که به حالت اولش برگردونم حتی تو منو مخفی رست کارخونه کردم ولی روی همین تنظیماتی که الان هست برمیگرده
اززحمات قبلی شما سپاسگذارم
دوست عزیز
اگر به این امور وارد نیستید از متخصص این کار کمک بگیرید.
برای رفع تمامی مشگلات تان شما می توانید از مطلب زیر کمک بگیرید.
این روش را خودم در سری ES 5600 2012 تست کردم
سلب مسئولیت : من این روش را خودم در سری ES 5600 2012 تست کردم و ممکن است در مدلهای دیگر متفاوت باشد.
گاهی پیش می اید که هر روشی را که می روید باز کالیبره شما به اول بر نمی گردد.پس از یک راه حل نهایی استفاده می کنید. قبل از هر کاری اطلاعات مربوط به LOCAL SET- TYPE-FRONT COLOR- BASIC MODEL وغیره که در منوOPTION است را یاد داشت کنید.چون بعد از این تنظیمات به آن نیاز پیدا می کنید.
1- از دو راه می توان این کار را کرد از مسیرSVC----- > SVC REST و یا از REST FACTORY : به منوی مخفی وارد می شوید و در قسمت OPTION وارد شده REST FACTORY را انجام می دهید. که هر دو روش یک جور عملکرد را دارد.
نکته: این کار را می توانید از این راه هم انجام دهید.در حالت روشن دکمه EXIT رانگه می داریم تا تلویزیون ریست شود
2- دوباره وارد منوی مخفی می شویم و از این مسیرCONTROL -----> SUB PTION ---- >Eeprom rest وارد می شویم در آن دو گزینه Eeprom rest و NVRAM Clear all off را می بینید شما اول NVRAM Clear all off را on می کنید. و سپس Eeprom rest را ok می کنید. تلویزیون خاموش می شود.
3- حدود پنچ دقیقه صبر کنید. وقتی که تلویزیون را روشن کردید تلویزیون شما کاملا به پیش فرض کارخانه برگشته. پیامی می دهد که LOCAL SET- TYPE-FRONT COLOR- BASIC MODEL را وارد کنید . که آنها را بعد از وارد شدن به منوی مخفی اطلاعاتی را که از قبل یادداشت کرده بودید وارد می کنید.و تمامی کارهای که برای فعال کردن دیجیتال و فارسی کردن تلویزیون تان انجام داده بودید را دوباره انجام دهید. و سپس تلویزیون را خاموش و روشن کنید.
4- به منوی اصلی رفته و تمامی تنظیمات کانال – ساعت و تاریخ – شبکه و دیگر کارهای که نیاز دارید را انجام دهید.

abdollvahid
19-07-2019, 01:21
جناب مهندس بازم تشکر وقدردانی میکنم ازشما که راهنماییم کردین من خودم دستکاریش نمیکنم یک تعمیرکار ماهر قدیمی هستش که دیروز مشکل تلوزیون روبهشون گفتم بفکر فرورفت وگفت اگر بتونم درستش میکنم مطمئنم راهنمایی های شما خیلی کارساز خواهد بود چون تعمیرکار قبلی تمام گزینه های موجود درمنو مخفی رو یک به یک امتحان کرد خوش شانس بودم که تلوزیون مشکلی پیدانکرد خودشم میترسید ولی باراهنمایی های شما استاد عزیزتونست بخشی ازتلوزیون روبه حالت قبل برگردونه به غیر ازهمین دوسه مشکل که پیدا شده باتجربه ای که من بدست آوردم امیدوارم هیچ کس تلوزیونش روبخاطریک منو فارسی یا آبدیت دستکاری نکنه چون کلی ازآیتمهای دیگه اش روازبین میبره الکی الکی
بازم ممنونم ازشما وسایت خیلی عالی تون

12Hosseinuni
18-10-2019, 21:30
UA43M5870AK
سلام این مدل چطور باید دیجیتال آن فعال شود

moslem880
06-12-2019, 21:48
سلام
خدارو شکر ساعت پخش برنامه ها (Guide) تو سامسونگ 48HU8890 خود بخود و دقیق درست شد و دیگه مشکلی ندارم.

hrdehghan
18-12-2019, 15:30
سلام تلویزین من سامسونگ مدل ua46c7000 هست تومنومخفی local set غیرفعاله اینکا برای این مدل جواب میده مشکل ایجاد نمیکنه؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید

matinpour
25-12-2019, 21:54
سلام تلویزین من سامسونگ مدل ua46c7000 هست تومنومخفی local set غیرفعاله اینکا برای این مدل جواب میده مشکل ایجاد نمیکنه؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید
دوست عزیز
اگر به این کار وارد نیستید این کار را نکنید.

.M&M.
07-06-2020, 12:45
سلام استاد. بخشید من یه سامسونگ 37 اینچ دارم خریذ سال 88 است. جدیدا وقتی روشن میکنم بعد چند دقیقه شروع میکنه خود به خود کانال عوض کردن. مشکلش چیه؟؟ ممنون میشم اگر لطف کنید تو تلگرام به ایدی motorheadache و یا به ایمیل mohsen.mansourian@gmail.com پاسخ بدید. شرمنده

alirezahashemi12
18-11-2020, 15:35
با عرض سلام و خسته نباشید
من یک تلوزیون سامسونگ مدل UA48H4865AWSHD دارم که شبکه های ts1 و ts2 را دریافت میکند ولی شبکه های ts3 (شبکه های تماشا، امید، ایران کالا و...) را دریافت نمیکند با اینکه در شهرمان این شبکه ها دریافت میشود میخواستم بدونم تلوزیون نمیتواند این کانال ها را دریافت کند یا اینکه چیزی در تنظیمات آن باید تغییر پیدا کند؟

matinpour
21-11-2020, 10:58
با عرض سلام و خسته نباشید
من یک تلوزیون سامسونگ مدل UA48H4865AWSHD دارم که شبکه های ts1 و ts2 را دریافت میکند ولی شبکه های ts3 (شبکه های تماشا، امید، ایران کالا و...) را دریافت نمیکند با اینکه در شهرمان این شبکه ها دریافت میشود میخواستم بدونم تلوزیون نمیتواند این کانال ها را دریافت کند یا اینکه چیزی در تنظیمات آن باید تغییر پیدا کند؟
دوست عزیز
شمامیتوانید آن فرکانسها را دستی وارد کنید
فرکانسها به قرار ذیل می باشد.
578000
650000
554000
602000
که اگر شهر شما یا منطقه زندگی شمادارای قدرت دریافت را داشته باشد می توانیداز آن استفاده کنید.
لازم بذکر است که بعضی از منازل در جایی واقع شدند که اطرافشان ساختمان بلند و یا موانعی برای رسیدن سیکنال را دارند که حتمان باید از آنتن هوایی و تقویت کننده
استفاده کنند.
پست زیر در رابطه با آنتن تلویزیون می باشد.
روی#5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کلیک کنید

alirezahashemi12
21-11-2020, 11:46
دوست عزیز
شمامیتوانید آن فرکانسها را دستی وارد کنید
فرکانسها به قرار ذیل می باشد.
578000
650000
554000
602000
که اگر شهر شما یا منطقه زندگی شمادارای قدرت دریافت را داشته باشد می توانیداز آن استفاده کنید.
لازم بذکر است که بعضی از منازل در جایی واقع شدند که اطرافشان ساختمان بلند و یا موانعی برای رسیدن سیکنال را دارند که حتمان باید از آنتن هوایی و تقویت کننده
استفاده کنند.
پست زیر در رابطه با آنتن تلویزیون می باشد.
روی#5کلیک کنید
خیلی منون از شما آقای متین پور
راستش من سرچ میکنم کانال ها رو ولی ts3 رو پیدا نمیکنه علی رغم اینکه شبکه های دیگه کیفیتشون 100٪ و قدرت سیگنالشون هم ۹۵٪ هست و سطح خطای بیت هم 0 هست اطرافمون هم ساختمان بلند نیست
البته من با صدا و سیما که برای فرکانس ها تماس گرفتم گفتن باید گیرنده دیجیتال از HEVC پشتیبانی کنه. ممکنه به این خاطر باشه که اون شبکه ها رو پیدا نمیکنه؟

yaseramiri
02-12-2021, 16:33
سلام تلویزیون مدل 40Eh6030 گیرنده دیجیتال داره

yaseramiri
04-12-2021, 10:34
سلام تلویزیون مدل 40Eh6030 گیرنده دیجیتال داره

Mortezh
16-02-2022, 02:52
سلام خسته نباشید.تلویزیون سامسونگ مدل RU7100-سری۷-منطقه زمانی خودکار نداره .وGUIDان کار نمیکند.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

abbas-t
07-06-2022, 16:38
سلام دوستان
من تلویزیون سری H دارم ،همیشه وقتی تلویزیون خاموش میشد لامپ قرمز جلو پنل روشن میموند، الان مدتیه که با خاموش شدن تلویزیون لامپ قرمز جلو پنل هم بعد از چند ثانیه خاموش میشه .علتش چیه؟ و اینکه مسئله مهمیه یا نه؟

arash.kamandar
17-08-2022, 17:25
باعرض سلام خدمت شما
بنده TVسامسونگ مدلUA40J5200AK با استفاده از کلیدهای ترکیبی
INFO] -> [MENU] -> [MUTE] -> [POWER]

وارد منوی مخفی شدم
اما گزینه
Language-arabic=MIDDEL asia
و گزینه
Region=ED-DTV
هردو کمرنگ و غیر فعاله

1- این گزینه ها چگونه فعال خواهند میشود(با ساخت کنترل توسط لامپ های ال ای دی و پخش فایل های صوتی)؟
2- اگر فعال شوند در صورت تغییر ایرادی به دستگاه وارد نخواهد شد
3-ایا زبان فارسی رو میشه بهش اضافه کرد
4-ایا شبکه های HD قابل پخش خواهند بود
در ضمن در حال حاضر شبکه های دیجیتال در دسترس هست ولی HD خیر
ممنون اگر پاسخ بدید

Arash.kh3831@gmail.com