PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برگرداندن بوکمارک فایرفاکس

befermatooo
28-07-2013, 12:11
سلام .

مدتی پیش ویندوز عوض کردم و متاسفانه در فایرفاکس موجود در ان ویندوز bookmarks زیادی داشتم اما ازش بک آپ تهیه نکردم .

حالا میخوام بدونم راهی هست اونا رو بدست آورد ؟ جایی تو سیستم ذخیره میشدن ؟

لازم به ذکر هست که درایو ویندوز قبلی فرمت نشده و دست نخورده هست .

کسی نمیدونه بطور پیشفرض کجا ذخیره میشن ؟

MicrosoftH
29-07-2013, 12:21
دوست عزیز رفته بیخیال بعد شما چرا بوکمارک هااتون و با اکانتی از موزیلا Sync نمی کنید و راحت هر وقت ویندوز بپره فایرفاکس و نصب کنید اکانت خودتون و وارد کنید از Option => Sync دیگه همه بوک مارک ها پسوردها،افزونه ها و History ها و ... همش بصورت اتوماتیک لود میشه دیگه هم ترسی نداری

befermatooo
31-07-2013, 11:16
ممنون . چیز جالبی هست ، نمیدونستم .

از کدوم قسمته ؟ پیداش نکردم

MicrosoftH
31-07-2013, 16:03
فایرفاکس برو option => Sync نوشته اگر اکانت ندارید روی گزینه Setup firefox sync و بزنید و اکانتی درست کنید بعد از درست کردن فایرفاکس یه کد بهتون میده اون کد و نباید گم بکنید اون KEY نداشته باشید نمی تونید به بوکمارک،پسورد و ..... دسترسی داشته باشید وقتی ویندوز فرمت کردید روی گزینه Pair a device کلیک کنید و سپس یه گزینه نوشته idon't think this device و حالا یوزر و پسورد و وارد کنید و سپس key و بدید دیگه حله هرچی بوکمارک،افزونه پسورد و و .... داری اتوماتیک لود میکنه واست ولی برای گوگل کروم خیلی راحت تره یه اکانت گوگل داشته باشی با اون اکانت وارد بشی همه چی لود میشه در حالی که فایرفاکس اگر اون key و گم بکنی دیگه نمیشه به اون اطلاعاتت دسترسی داشته باشی

befermatooo
08-08-2013, 08:31
ممنون

حالا راهی نیست که اون قبلی برگرده ؟

بنید در حالت عادی فرض شما داخل Bookmarks خودتون لینک زیاد داشته باشید و اصلا Import یا Export نکرده باشید اما باز هم وقتی مرورگر رو بالا میارید همه همونجا هست و حذف نمیشن .

پس باید یک فایل یا فولدری باشه که اینا رو تو خودش ذخیره کنه .

درست نمیگم ؟

MicrosoftH
08-08-2013, 16:05
دوست عزیز این که من گفتم اطلاعات شما در روی سرور فایرفاکس ذخیره میشه و در گوگل کروم اطلاعات شما در اکانت گوگل ذخیره میشه و از نظر امنیت هم خیالتون راحت

EXTREME
08-08-2013, 16:22
ممنون

حالا راهی نیست که اون قبلی برگرده ؟

بنید در حالت عادی فرض شما داخل Bookmarks خودتون لینک زیاد داشته باشید و اصلا Import یا Export نکرده باشید اما باز هم وقتی مرورگر رو بالا میارید همه همونجا هست و حذف نمیشن .

پس باید یک فایل یا فولدری باشه که اینا رو تو خودش ذخیره کنه .

درست نمیگم ؟

ویندوز رو که عوض کنید که بوکمارک پریده ولی برای بکاپ گرفتن از بوکمارک ctrl+shift+b رو روی صفحه فایرفاکس بزنید و گزینه بکاپ رو بزنید یک فایل با پسوند json ایجاد میکنه
اگه خواستین ریستور کنید همین کلید ترکیبی رو میزنید و ریستور میکنید همش برمیگرده اون فایل رو باید همیشه داشته باشید

MicrosoftH
14-08-2013, 07:55
ویندوز رو که عوض کنید که بوکمارک پریده ولی برای بکاپ گرفتن از بوکمارک ctrl+shift+b رو روی صفحه فایرفاکس بزنید و گزینه بکاپ رو بزنید یک فایل با پسوند json ایجاد میکنه
اگه خواستین ریستور کنید همین کلید ترکیبی رو میزنید و ریستور میکنید همش برمیگرده اون فایل رو باید همیشه داشته باشید
وقتی شما می تونید بصورت آنلاین تمامی یوزر و پسورد،History،بوکمارک ها،افزونه ها رو نگهداری کنید احتیاجی نیست به اینکار چون فایل حذف بشه دیگه کاریش نمیشه کرد

EXTREME
14-08-2013, 09:12
وقتی شما می تونید بصورت آنلاین تمامی یوزر و پسورد،History،بوکمارک ها،افزونه ها رو نگهداری کنید احتیاجی نیست به اینکار چون فایل حذف بشه دیگه کاریش نمیشه کرد

هم با نرم افزار میتونید برگردونید هم آنلاین فرقی نمیکنه من خودم همیشه همین کارو میکنم هرکسی روشی داره روش شما هم روش خوبی است

SADEGH 7
14-08-2013, 09:21
سلام .

مدتی پیش ویندوز عوض کردم و متاسفانه در فایرفاکس موجود در ان ویندوز bookmarks زیادی داشتم اما ازش بک آپ تهیه نکردم .

حالا میخوام بدونم راهی هست اونا رو بدست آورد ؟ جایی تو سیستم ذخیره میشدن ؟

لازم به ذکر هست که درایو ویندوز قبلی فرمت نشده و دست نخورده هست .

کسی نمیدونه بطور پیشفرض کجا ذخیره میشن ؟

سلام
موزیلا به صورت خودکار، هر روز از بوکمارک ها بکاپ تهیه می کنه. (البته به تعداد محدود.مثلا همیشه 10 روز گذشته رو دارید.)
آدرس:
C:\Users\USER\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Prof iles\5hics3rx.default-1372529939812\bookmarkbackups
این آدرس فولدرش تو سیستم من هست.ممکنه تو سیستم شما فولدر بعدی profiles یه اسم دیگه داشته باشه ولی چون تو profiles همین یه فولدر هستش فرقی نداره اسمش چی باشه.
موفق باشی

befermatooo
15-08-2013, 13:05
ویندوزت چیه ؟ من XP که اصلا این مسیر Users نداره !

SADEGH 7
15-08-2013, 15:09
ویندوزت چیه ؟ من XP که اصلا این مسیر Users نداره !
من مسیر 7 رو گفتم.
شما موزیلا رو باز کن، از منوی help گزینه Troubleshooting Information رو انتخاب کن.تو صفحه باز شده دکمه show folder جلوی گزینه Profile Folder رو بزن.
حالا مسیر فولدر باز شده رو تو Address bar نگاه کن و همین مسیر رو تو ویندوز قبلی برو تا بکاپ ها رو پیدا کنی.