PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای زیاد Q9550

Q9550
28-07-2013, 09:36
سلام
یک Q9550 دست دوم خریدم با فن استوکش دما کمتر 47 نمیشه در تست PRIME هسته اول احتمال اینکه تا 80 به بالا بره هست هسته اول تا 79 رفت سر 1 دقیقه و من استپ کردم 3 تا فن استوک معمولی تست کردم و خوب سفت کردم فایده نداشت

بنظرتون چه کولر یا فنی بخرم که هم تو بازار پر باشه و هم راحت بسته شه و هم اینکه صد در صد دما رو در خالت غیر لود به زیر 40 بکشه؟

EXTREME
28-07-2013, 09:47
سلام
یک Q9550 دست دوم خریدم با فن استوکش دما کمتر 47 نمیشه در تست PRIME هسته اول احتمال اینکه تا 80 به بالا بره هست هسته اول تا 79 رفت سر 1 دقیقه و من استپ کردم 3 تا فن استوک معمولی تست کردم و خوب سفت کردم فایده نداشت

بنظرتون چه کولر یا فنی بخرم که هم تو بازار پر باشه و هم راحت بسته شه و هم اینکه صد در صد دما رو در خالت غیر لود به زیر 40 بکشه؟

این پردازنده کلا دماش بالا است و با فن استوک در حالت idle دمای 47 درجه اونم تو تابستون طبیعیه حتما برای تست smart fan فعال باشه که دور فن زیاد بشه با افزایش دمای سی پی یو و یک خمیر خوب هم به سی پی یو بزنید تهویه کیس و دمای محیط هم خیلی مهمه

اگه دما میخواین کمتر از این مقدار باشه باید یک کولر خوب بگیرید

Q9550
28-07-2013, 12:45
تابحال پردازنده ای ندیدم که اینقدر داغ باشه مثلا e7500 همیشه در زمان لود زیر 60 بود
یا core i5 دوستان همیشه زیر 60 بود درزمان لود
همن الان داشتم تامب رایدر میزدم مینیمایز کردم دیدم دمای هسته اول رفت بالای 80
خب اینجوری که سی پی یو میسوزه :n15:
آیا امکان داره سی پی یو خراب باشه؟ چون میتونم پس بدم

بیشتر از 50 نمیتونم خرج کنم
این چطوره:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MXRX
28-07-2013, 13:03
من خودم این پردازنده را دارم و قبلش Q6600 داشتم.
دمای Core های Q9550 در حالت کار عادی بین 45 تا 50 و در هنگام 100 درصد زیر تقریبا" 70 - 71 هست .
برای حل مشکل دمای پردازنده از هیت سینک بزرگ و فابریک سری Q مثلا" ( Q6600) استفاده نمایید .فن حتما" اصلی و دو سرعته باشه اگه صدا میده و دورش کمه تعویض کنید.
از خمیر سیلیکون مناسب استفاده کنید.
تهویه کیس مناسب باشد.

MXRX
28-07-2013, 13:14
تابحال پردازنده ای ندیدم که اینقدر داغ باشه مثلا e7500 همیشه در زمان لود زیر 60 بود

این چطوره:

شما مثلا" با برنامه Handbrake یک ویدیو را کانورت کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( این برنامه از تمام ظرفیت Core ها استفاده میکنه و Usage صد درصد میشه) اگر دمای پردازنده بالای 71-72 رفت یه جای کار مشکل داره ممکنه خود CPU , خراب و نیم سوز باشه.

TREASURES
28-07-2013, 13:28
سلام
خمیر سیلیکن رو چک کنید
در مورد کولر هم میتونید DEEP COOL یا BUFFALO بگیرید.....

EXTREME
28-07-2013, 14:00

این چطوره:

من که e7500 داشتم با فن استوک این دمایی که شما میگین نداشت و بیشتر بود

کلا این سری از پردازنده ها دماشون بالاست اگه فن سالم باشه و خمیر زده باشین تهویه کیس خوب باشه و دمای محیط کم باشه همه چیز رعایت شده باشه باید یک کولر خوب بزارید روش من اینپردازنده چون اور کرده بودم با کولر خنک نگه میداشتم

در ضمن سی پی یو تون هم سالمه و مشکلی نداره و این سری از پردازنده ها دماهاشون بالاست

Q9550
28-07-2013, 14:01
سعی میکنم deep cool بخرم
اما
-درصورت نیمسوز بودن میتونه بازیهارو به این خوبی روان اجرا کنه؟
-سی پی یوی قبلیم 7500 بود و ده درجه از این سی پی یو خنکتر بود فرق 7500 با 9550 همین قدره؟
-بله در لود prime با فن 5 تومنی هسته های دو تا چهار روی 75 میره و البته هسته اول میره روی 80 به بالا
-واقعا حرارت بالا نشان دهنده ی خراب بودنه؟ چون فروشنده میگه فن بخر برای حرارت بالا سی پی یورو پس نمیگیره و میگه اگر خراب بود هنگ میکرد و یا از بازی میپرید بیرون و اررور میداد

EXTREME
28-07-2013, 14:03
-درصورت نیمسوز بودن میتونه بازیهارو به این خوبی روان اجرا کنه؟
-سی پی یوی قبلیم 7500 بود و ده درجه از این سی پی یو خنکتر بود فرق 7500 با 9550 همین قدره؟
-بله در لود prime با فن 5 تومنی هسته های دو تا چهار روی 75 میره و البته هسته اول میره روی 80 به بالا
-واقعا حرارت بالا نشان دهنده ی خراب بودنه؟ چون فروشنده میگه فن بخر برای حرارت بالا سی پی یورو پس نمیگیره و میگه اگر خراب بود هنگ میکرد و یا از بازی میپرید بیرون و اررور میداد

بله با فن استوک برای این پردازنده در تست پرایم دما از 70 هم بالاتر میره اون فن توانایی خنک کردن این پردازنده رو در فشار کاری زیاد نداره توی بازی این نوع فشاری که در prime95 به پردازنده وارد میشه کامل وارد نمیشه بنابراین دما به این صورت بالا نمیره
سی پی یو تون سالمه مشکلی نداره

Q9550
28-07-2013, 18:16
کدوم تست PRIME تمام هسته هارو فول لود میکنه؟ در حالت دیفالت PRIME یک هسته همیشه کمتر درگیره
با کانورتورها هم نتونستم همه ی هسته هارو فول لود کنم

ess_1362
28-07-2013, 21:07
شما سعی کنید برای این پردازنده یک خنک کننده حدود 100 تومن تهیه کنید
ضمن اینکه حتما خمیر حرارتی مناسب هم تهیه کنید
ضمن اینکه بررسی کنید که پاور شما مشکلی از لحاظ تامین برق مورد نیاز نداشته باشه

Q9550
28-07-2013, 22:00
شما سعی کنید برای این پردازنده یک خنک کننده حدود 100 تومن تهیه کنید
ضمن اینکه حتما خمیر حرارتی مناسب هم تهیه کنید
ضمن اینکه بررسی کنید که پاور شما مشکلی از لحاظ تامین برق مورد نیاز نداشته باشه

پس این سی پی یو برق بیشتری نسبت به سی پی یوی قبلیم یعنی 7500 استفاده میکنه درسته؟
با این تفسیر GTX 460 رو در اوردم و با انبورد روشن کردم حرارت تغییری نکرد
کلا به پاور مشکوکم فکر میکنم یه 5 سالی هست که داره کار میکنه
GREEN 535Ab

صدتومن خیلی زیاده کلا یا باید رو پاور فقط هزینه کنم یا روی فن
فقط فیفا رو چندساعت پشت سرهم بازی میکنم
تصمیم گرفتم CPU Cooler Deepcool GAMMAXX 200 رو بخرم 10 درجه هم بکشه پایین کافیه
همه جا صحبت از درجه خطرناک 70 برای سی پی یو هاست اما برای این سی پی یو براحتی 70 گزارش میشه تو تایپیک های خارجی،
من فکر میکنم دمای سی پی یوم به قول دوستان زیاد هم غیر طبیعی نباشه

EXTREME
28-07-2013, 23:36
پس این سی پی یو برق بیشتری نسبت به سی پی یوی قبلیم یعنی 7500 استفاده میکنه درسته؟
با این تفسیر GTX 460 رو در اوردم و با انبورد روشن کردم حرارت تغییری نکرد
کلا به پاور مشکوکم فکر میکنم یه 5 سالی هست که داره کار میکنه
GREEN 535Ab

صدتومن خیلی زیاده کلا یا باید رو پاور فقط هزینه کنم یا روی فن
فقط فیفا رو چندساعت پشت سرهم بازی میکنم
تصمیم گرفتم CPU Cooler Deepcool GAMMAXX 200 رو بخرم 10 درجه هم بکشه پایین کافیه
همه جا صحبت از درجه خطرناک 70 برای سی پی یو هاست اما برای این سی پی یو براحتی 70 گزارش میشه تو تایپیک های خارجی،
من فکر میکنم دمای سی پی یوم به قول دوستان زیاد هم غیر طبیعی نباشه

بله چون 4 هسته ای است نسبت به دو هسته ای جریان بیشتری میکشه

شما اول راه های مختلف رو تست کنید که بتونید دمای سی پی یو رو کاهش بدین حالا یک فن 100 تومنی هم نیاز نیست فکر کنم بتونید با یک فن 50 تومنی هم تست کنید بعد برین سراغ پاور

بهتره این هارو تست کنید نرید قطعه نو بخرید با یک قطعه دیگه اول چک کنید بعد

Q9550
29-07-2013, 15:07
خب مشکل ما با خرید gammaxx 200 فکر میکنم برطرف شد 40 خریدم فکر کنم بیشنر خرج میکردم نتیجه بهتری میدیدم واقعا فن تاثیرگذاره
توی 1000 دورش که یه 4 .. 5 درجه کشید پایین
اما توی 2500 دور خوبه و اصلا نمیزاره توی فول لود هسته ی اول سی پی یو دماش بیشتر از 70 بشه چه توی تست prime و چه توی بازیها با فن استوک میرفت بالای 80
و هسته های 2 تا 4 هم با اینکه فول لود میشن اما بیشتر از 60 نمیشن
-هسته ها با اینکه همه با هم فول لود میشن چرا هسته اول همیشه یه 7..8 درجه ای بیشتر هست؟
-سی پی یو قبلیم امتیازش در ویندوز 6.5 بود با اینکه رفرش میکنم و با اینکه q9550 رو نشون میده اما همچنان ریتش 6.5 هست این واقعیه؟ با کدوم برنامه و بنچمارک میتونم بفهمم سی پی یو مشکل نداره؟

TREASURES
29-07-2013, 15:14
شما با CINEBENCH 11.5 هم تست بگیرید واسه امتیاز...

EXTREME
29-07-2013, 16:44
خب مشکل ما با خرید gammaxx 200 فکر میکنم برطرف شد 40 خریدم فکر کنم بیشنر خرج میکردم نتیجه بهتری میدیدم واقعا فن تاثیرگذاره
توی 1000 دورش که یه 4 .. 5 درجه کشید پایین
اما توی 2500 دور خوبه و اصلا نمیزاره توی فول لود هسته ی اول سی پی یو دماش بیشتر از 70 بشه چه توی تست prime و چه توی بازیها با فن استوک میرفت بالای 80
و هسته های 2 تا 4 هم با اینکه فول لود میشن اما بیشتر از 60 نمیشن
-هسته ها با اینکه همه با هم فول لود میشن چرا هسته اول همیشه یه 7..8 درجه ای بیشتر هست؟
-سی پی یو قبلیم امتیازش در ویندوز 6.5 بود با اینکه رفرش میکنم و با اینکه q9550 رو نشون میده اما همچنان ریتش 6.5 هست این واقعیه؟ با کدوم برنامه و بنچمارک میتونم بفهمم سی پی یو مشکل نداره؟

همیشه یک مقدار اختلاف بین دمای هسته ها است و این طبیعیه

با گدجت های مانیتورینگ میتونید ببینید چقدر از هر هسته داره استفاده میشه

ریت های ویندوز رو هم زیاد جدی نگیرید

ess_1362
29-07-2013, 18:53
همین که مشکل حل شده به نظرم کفایت می کنه
البته اگر بیشتر هزینه می کردین نویز کمتری هم زمان کارکرد داشتین
ضمن اینکه با توجه به اینکه اعلام کردین که مادربرد شما آنبرد هست نظر من به سمت چیپ های سری g رفته که در قسمت pwm ضعیف عمل می کنند و با توجه به عمر چند ساله سیستم شما میشه انتظار داشت که دمای تا حدودی بالای پردازنده شما قسمتیش مربوط به همین عامل میشه

موفق باشید

DarkLords
29-07-2013, 22:33
خوب شما که خریدتون رو کردین اینو برا دیگران که ممکنه مشکل مشابه داشته باشن مینویسم.

من cpu اینتل Q6600 دارم و از این فن استفاده میکنم (COOLER MASTER Vortex Plus):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با این فن در حال عادی دما حدود 45 هست و در حالت فول لود (من بیشتر رندر گرافیکی میکنم که از بازی و یا انکود ویدیو بیشتر از سی‌پی‌یو کار میکشه) بیشتر از 60 نمیشه.
به عنوان یه فن 70 تومانی نتیجه خوبی داده. البته بدرد اورکلاک نمیخوره ولی بدون اورکلاک خیلی خوبه.
در ضمن خیلی کم صدا هست، حتی در فول لود از فن استوک هم کم صداتره.

Q9550
30-07-2013, 12:11
شما با CINEBENCH 11.5 هم تست بگیرید واسه امتیاز...

3.38 با فرکانس دیفالت

TREASURES
30-07-2013, 12:17
خب این ریت درسته برای 9550.....