PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رم مجازی

S0R3N4
28-07-2013, 01:54
سلام دوستان
این کانفیگ لپ تاپی هست که روش ویندوز نصبه؛

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظرت چقدر از هاردم رو به فضای مجازی واسه رم اختصاص بدم؟
چون برنامه های سنگینی معمولا رو سیسم دارم گاهی 6 گیگ رم کفایب نمیکنه!
حداکثر بذارم این گزینه رو مشکلیه؟خودش باعث سنگین شده سیستم( با پر شدن هارد) ایجاد نمیکنه؟

ممنون

Thor God
28-07-2013, 11:54
این کار پیشنهاد نمیشه چون سرعت هاردِ سیستم ، برابر با سرعت رم سیستم نیست و مشکل شما رو به صورت مطلوب حل نمیکنه.
بهتره لپ تاپ رو باز کنید و رم رو ارتقا بدید ( با هزینه ناچیز)

reza41
28-07-2013, 15:03
وقتی رم سر ریز میشه سیستم بخشی از اطلاعات رو روی هارد انتقال میده و از قسمتی از هارد به عنوان رم استفاده می کنه اما همون طور که دوست مون گفتن سرعت سیستم به شدت کاهش پیدا می کنه و حتی هنگ میکنه.
من هم موافق با این هستم که رم سیستم رو ارتقا بدین.
من تقریبا اردیبهشت ماه (که بازار گرون بود)‌ یه رم چهار گیگابایت برای لپ تاپ خریدم 90 هزار تومن.
و الان هشت گیگا بایت رم دارم و واقعا مشکلی از این نظر ندارم.

S0R3N4
28-07-2013, 19:55
عکس رو اشتباه آپلود کردم؟
در حال حاضر 6 گیگ رم دارم!
پس اگه اینقدر رم مجازی مشکل سازه؛چرا اصلا وجود داره؟

mtchabok
28-07-2013, 21:41
سلام
رم مجازی فضایی برای پشتیبانی از رم اصلی در نظر گرفته شده ٬ مخصوصا زمانیکه رم اصلی سیستم دارای حجم محدودی باشه .
نحوه کار برخورد سیستم عامل با رم مجازی اینگونه هست که در هنگام درخواستهای زیاد فضای رم از سمت نرم افزارها ٬ OS برای مدیریت بهتر و همینطور افزایش سرعت ٬ برخی از اطلاعات استفاده نشده در آن زمان خاص را در رم مجازی قرار میدهد تا فضای کافی برای سایر درخواستهای رم اصلی باقی بماند .
به عنوان مثال در زمانیکه رم محدودی داشته باشید ٬ در هنگامیکه در حال انجام کار با چند نرم افزار هستید ٬ سوییچ بین نرم افزارها در گاهی از زمانها با کندی صورت میگیرد و یا صفحه نرم افزار با کمی تاخیر لود میشه ٬ در این زمان هست که سیستم عامل اطلاعات رو از رم مجازی میخونه و مجدد به رم اصلی انتقال میده تا نرم افزار به درستی کار کنه .
همیشه توصیه شده که دو برابر حجم رم اصلیتون رم مجازی تعریف کنید . که توصیه درستی هست البته باید در نظر گرفت که رمهای بالای ۴ گیگ خیلی فضای خوبی دارن و نیازی نیست این همه فضای هارد رو اشغال کنیم . البته کاربردهای خاص هم رمهای زیادی میخوان که نمیشه به این سادگی ازش گذشت .

منم با نظر دوستان موافقم که بهتره شما رم اصلی رو ارتقا بدید تا اینکه بخواید فشار بیشتری به هارد وارد بشه . مگر اینکه هارد SSD داشته باشید .

S0R3N4
30-07-2013, 15:46
رم من 6 گیگه؛
الان چقدر بهش فضای مجازی اختصاص بدم؟!
12 گیگ؟

Thor God
30-07-2013, 16:07
بازم که می گی فضای مجازی ! دو برابر رم خودت قرار بده/ فلش مموری هم برای این کار خیلی مناسبه چون هارد جامد هست.

S0R3N4
30-07-2013, 22:25
پس همون 12 تا بذارمش؟
بر اساس بایت یا بیت حساب میاد؟
الان واسه 12 گیگ دقییقا چه مقدار باید تعیین کنم؟

saeed_136915
30-07-2013, 23:39
سلام
من الان تاپیک رو دیدم گفتم نظر خودم رو بگم. من الان خیلی وقته که این Virtual Memory رو غیر فعال کردم و سرعت سیستم تو لود های بالا خیلی زیادتر شده. البته من 8 گیگ رم دارم. خیلی هم سعی کردم که برنامه های زیاد و سنگین باز کنم تا ببینم کجا رم کم میاره ولی نتونستم. توی بازی های سنگین هم هیچ مشکلی نداشتم.
واقعیت هم اینه که سرعت هارد خیلی پایین هست و این قابلیت رو نداره که دوتا کار رو با هم بکنه (هم هارد و هم به عنوان رم مجازی)
شما هم میتونین غیر فعال کنین و ببینین اگه مشکلی به وجود اومد اون رو فعال کنین.
مقدارش هم برحسب مگابایت هست (کنار اون محلی که میخوایین تنظیم کنین نوشته)