PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیومدن سیستم و صدای عجیب بیپ bios

Bahram.EE
27-07-2013, 13:38
سلام
مشکل به این صورته که سیستم رو از طریق ویندوز اورکلاک کردم، بعد از زدن دکمه Apply سیستم فریز شد، ریستارت کردم بالا نیومد و تصویر روی مانیتور نداشت، ریست کردم و بعد از چند دقیقه با تاخیر زیاد بدون این که چیزی روی مانیتور نمایش داده بشه صفحه بوت ویندوز نشون داده شد. وارد برنامه مربوط به اورکلاک شدم و رم و CPU رو اورکلاک کردم.
سیستم برای یک روز ریست نشد اما بعد از ریست شدن دیگه بالا نیومد. حالا بعد از روشن شدن و صدای بیپ، بعد از ۸ ثانیه صدای بیپ دوباره شنیده میشه و بعد از اون دیگه اتفاقی نمیفته، یعنی هارد اصلا فعال نیست.
کارهایی که کردم :
دو رم دارم که یکی یکی در اسلات های مختلف گذاشتمشون
کارت گرافیک رو خارج کردم و جا زدم
بایوس رو ریست کردم به کرررررات
باتری رو خارج کردم برای چند دقیقه
هارد ها رو خارج کردم
روی مادربورد هم همه چراغ ها روشن هستند مثل شرایط عادی

نظرتون چیه؟

EXTREME
27-07-2013, 16:12
سلام
مشکل به این صورته که سیستم رو از طریق ویندوز اورکلاک کردم، بعد از زدن دکمه Apply سیستم فریز شد، ریستارت کردم بالا نیومد و تصویر روی مانیتور نداشت، ریست کردم و بعد از چند دقیقه با تاخیر زیاد بدون این که چیزی روی مانیتور نمایش داده بشه صفحه بوت ویندوز نشون داده شد. وارد برنامه مربوط به اورکلاک شدم و رم و CPU رو اورکلاک کردم.
سیستم برای یک روز ریست نشد اما بعد از ریست شدن دیگه بالا نیومد. حالا بعد از روشن شدن و صدای بیپ، بعد از ۸ ثانیه صدای بیپ دوباره شنیده میشه و بعد از اون دیگه اتفاقی نمیفته، یعنی هارد اصلا فعال نیست.
کارهایی که کردم :
دو رم دارم که یکی یکی در اسلات های مختلف گذاشتمشون
کارت گرافیک رو خارج کردم و جا زدم
بایوس رو ریست کردم به کرررررات
باتری رو خارج کردم برای چند دقیقه
هارد ها رو خارج کردم
روی مادربورد هم همه چراغ ها روشن هستند مثل شرایط عادی

نظرتون چیه؟

الان سیستم شما روشن میشه ولی تصویر نمیده ؟

Bahram.EE
27-07-2013, 16:16
بله درسته.
کارهایی که انجام دادم:
Ram ها رو خارج کردم فقط کارت گرافیک وصل بود ارور شنیده شد
گرافیک رو خارج کردم با یک رم روشن کردم ارور داد

به نظر نمی رسه مشکل از بایوس باشه درسته؟

EXTREME
27-07-2013, 16:22
میتونه رم و گرافیک مشکل ایجاد کرده باشه ولی احتمال خرابی این قطعه ها کمه البته چون شما دیباگر ندارین مجبورید با قطعه سالم سیستم رو چک کنید تا بفهمید مشکل از کجاست
ولی با توجه به اورکلاکی که انجام دادین بیشتر میتونه این مشکل از بایوس و مدار تغذیه مین و خود مین باشه ولی بازم با قطعه سالم بهتره پاور و رم و گرافیک تست بشه حتی باتری مین تا مطمئن بشین

برای دیفالت کردن بایوس باطری رو که برمیدارین حتما کیس رو از برق بکشین و جای باتری رو همون فلزه رو به هم اتصال بدین بعد دوباره تست کنید

Bahram.EE
27-07-2013, 16:30
دکمه مجزا برای ریست کردن بایوس داره.
باتری رو عوض می کنم و با روش شما باتری رو تخلیه میکنم و سعی می کنم قطعات رو تست کنم. نتیجه رو میگم.
دو صدای بیپ کوتاه با فاصله ۸ ثانیه چه معنی میده؟

EXTREME
27-07-2013, 16:36
دکمه ما برای ریست کردن بایوس داره.
بازی رو عوض می کنم و با روش شد کار رو تخلیه میکنم و سعی می کنم قطهات رو تست کنم. نتیجه رو میگم.
دو صدای بیپ کوتاه با فاصله ۸ ثانیه چه معنی میده؟

حالا تست کنید ببینید چی میشه
ممکنه از مین باشه این صدا