PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لپ تاپ تا سقف 3 الی 3/5 برای کارهای مهندسی (رشته عمران و معماری)

SaMsUnG
25-07-2013, 19:25
سلام، دوستانم من در نظر دارم که یک لپ تاب خریداری کنم راستیاتش رشتم عمرانه و انواع نرم افزارهای اتوکد، safe ، etabs و... را میخوام نصب کنم همچنین نرم افزارهای معماری مثل archicad، revit ، 3dmax و ...
یه لپ تاپی میخوام که کامل باشه و بتونم با نرم افزارهای سنگین باهاش کار کنم کم نیاره و باتریش قوی باشه
در ضمن هر چند وقت یکبار هم یه فیلمی ، سریالی باهاش ببینم :n10:
لطفا گزینه های مد نظرتون را به من معرفی کنید

در ضمن آیا الان زمان مناسبی برای خرید هست؟ (با توجه به تغییر دولت، ارز و ...) چون خیلی برای خرید عجله ندارم

مسئله دیگه اینکه من خیلی اطلاعات ندارم لطفا راهنمایی کامل بکنید ، مثلا io7 با io5 چه فرقی دارن؟
چه نکاتی را باید مد نظر داشته باشیم؟ و ...

باتری لپ تاب ها معمولا چقدر دوام دارند؟

راستی تا 3 تومن میتونم خرج کنم اگه مدل خیلی بهتری هم باشه نهایتا تا 3/5 میتونم بدم
ممنون:n26:

NOR-1
26-07-2013, 00:36
خرید نکته خاصی نداره فقط باید حتما ویندوزی بگیری و گارانتی اصلی داشته باش
و حتماً حضوری بخری
این مدل که نوشتم ویندوزیه و کلاً لپتاپ خیلی خوبیه
اخرین مدل HP از سری ENVY
hp ENVY DV6-T7300
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.46 کیلوگرم
پردازنده: Intel 3630QM Core i7 2.4GHz UpTo 3.4 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 8 GB DDR3
هارد دیسک: 1024 GB 5400RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 635M DDR3 2048 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: BlueRay - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - Finger Print - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft
Windows 8

ولی در کل نمی ارزه 3500 پای لپ تاپ بدی
نهایت دیگه 2.5
با این پول میشه کیس قوی جمع کرد

m0fidi
26-07-2013, 01:00
سلام
Asus n56vzو بعد از اون Lenovo y500 که احتمالا از 3/5 مد نظر شما بیشتر میشن و هر دو full hd هم دارند.
اواخر تابستون به بعد تازه مدلهای جدید با پردا,نده نسل چهارمی هسول وارد میشن .اینکخ قیمت ها تا اون موقع سیر نزولی بگیرند قابل پیش بینی نیست.
اگر زیر 3تومن و الان قصد خرید کردید z500 و v3 هر دو با پردازندهi7پیشنهاد میشه
باطری ها هم بسته به تعداد سلول و نوع استفاده ی شما متغیرند ولی در حالت معمول میتونین رو 4ساعت حساب کنید.
این طور که من متوجه شدم i5و i7 هر دو قوی هستند.5 برای کاربر معمولی و7برای کاربری حرفه ای تعبیه شده و معمولا دارای 4هسته در برابر 2هسته ی i5 هستند .
سلامت باشید

Capital
26-07-2013, 15:47
دوست عزیز در مورد فرق i7 و i5 بهتون بگم که ما پردازنده های 2 و 4 هسته ای داریم که مثلا شما دیدین که مینویسن 2.4GHz یعنی اینکه هر کدوم از این هسته ها با سرعت مجزای 2.4 گیگاهرتز کار میکنند.پس باز به زبان ساده تر میگم که شما فرض کنین که دو کارگر بیشتر کار میکنند؟ یا 4 کارگر؟ خوب معلومه که چهار کارگر که در اصل منظور از این کارگرها همون هسته ها هستند.پس یقینا یه پردازنده i7 خیلی قوی تر از یه پردازنده i5 هست.اما استثنا هایی هم هستند که شاید یه پردازنده i5 از i7 قوی تر باشد.که یقینا لپ تاپی که شما میخواین بگیرین جز این استثناها نیست پس خیالتون راحت.دوست عزیز من خیلی خلاصه در مورد i5 و i7 گفتم.اما طبق گفته های خودتون که میخواین از چه برنامه هایی استفاده کنین حتما باید cpu قوی انتخاب کنید البته گرافیک هم مهمه اما بیشتر روی سی پی یو تاکید کنید.حالا میرسیم سراغ مدل لپ تاپ.توی رنج 3 تومان لنوو z500 , ایسر V3 571 و MSI CX 61,ایسوس K46CB و تو رنج 3.500 حتما برین سراغ Y500 و به هیچ عنوان بهش شک نکنید البته N56VZ هم که این دوستمون گفتن خوبه.اما فکر نمیکنم قیمت تا 3.500 باشه به احتمال زیاد الان حدود 4 باید باشه.

persiantoolsbaz
27-07-2013, 15:29
N5521 Dell با مشخصات [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کانفیگ قوی و خوبی داره . قیمتشم 3 الی 3100 تومان هست .

SaMsUnG
10-08-2013, 11:22
دوستان ممنون از راهنماییتون، من فراموش کردم سوالی بکنم و آن هم این است که آیا اگر تا پاییز صبر کنم با همین مبلغ هزینه مدلهای بهتری گیرم میاد یا نه همین الان خریداری کنم؟

در ضمن من دوست دارم صفحه نمایش لپ تاب بگونه ای باشد که از همه ی زوایا قابل دیدن باشد که گویا z500 اینگونه نیست:n13:

در ضمن من استفاده از اینترنت هم زیاد انجام میدم

Capital
13-08-2013, 22:37
دوست عزیز یقین داشته باشین که اگه تا چند ماهه دیگه صبر کنین حتما لپ تاپ های بهتری هم وارد میشن اما با این وضع تو ایران شاید قیمتها بالاتر یا شاید هم پایین تر بیان که دیگه این به خودتون بستگی داره اما اگه صبر کنین طبق چیزهایی که من شنیدم لپ تاپ های خیلی عالی در راه ایران هستند مخصوصا از برند ایسوس و در اخر هم اینو بگم که لپ تاپ N46VZ جدیدا قیمتش اومده پایین تر پس میتونین دنبالش برین اما شنیدم خیلی کم شده.

Dariush Samsung
17-08-2013, 20:06
بهترین لب تاپی که میتونی بخری واقعا اصلا خودت ببینی و کار کنی باهاش حال میکنی
ACER S7