PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک کمک برا فتوشاپ cs6

vxp
24-07-2013, 18:21
سلام فرض کنید شما یک عکس دارید یک عکس دایره ای شکل حال شما می خواهید یک عکس مسطتیلی شکل رو جای اون تصوی دایره ای کاملا منطبق بندازید.
چه باید کرد؟
ممنون!

Saeed kmss-D
26-07-2013, 14:32
سلام....

اگه میشه برای بیان منظورتون، یک نمونه بزارید!
مستطیل تو دایره آخه؟ اینجوری مثلا؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید♥♥♥

vxp
26-07-2013, 20:55
مثلا تصویر زیر رو نگاه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یک ماسک از تصویر ساختم حالا منظورم رو متوجه شدید با تشکر از شما.

Saeed kmss-D
26-07-2013, 21:48
از روی این بنده چیزی متوجه نشدم !!
البته من ماسکی نمی بینم ساخته باشید! اگه منظورتون اون ناحیه سلکت شده هست که باز هم من ارتباطش رو با سوالتون ( مستطیل تو دایره ) متوجه نمیشم!

موفق باشید♥♥♥

vxp
26-07-2013, 22:10
از روی این بنده چیزی متوجه نشدم !!
البته من ماسکی نمی بینم ساخته باشید! اگه منظورتون اون ناحیه سلکت شده هست که باز هم من ارتباطش رو با سوالتون ( مستطیل تو دایره ) متوجه نمیشم!

موفق باشید♥♥♥
ممنون.
من می خواهم اون ناحیه سلکت شده رو تبدیل به یک شیپ کنم و عکسم رو در داخل اون بندازم.
ممنون.

mohammadrm
27-07-2013, 11:17
همونطور که ناحیه سلکت شده، برو به مسیر Paths تو آیکون های پایینی بر روی آیکون سومی(از راست) یعنی Make work path from selection کلیک کن تا از مسیرت یه Path درست کنه . بعدش اگه خواستی میتونی به Path استروک و یا فیل بدی .
موفق باشی :)

vxp
27-07-2013, 11:57
همونطور که ناحیه سلکت شده، برو به مسیر Paths تو آیکون های پایینی بر روی آیکون سومی(از راست) یعنی Make work path from selection کلیک کن تا از مسیرت یه Path درست کنه . بعدش اگه خواستی میتونی به Path استروک و یا فیل بدی .
موفق باشی :)
خب چجوری باید اون path رو تبدیل به یک قالب کنم؟
ممنون از شما.

Saeed kmss-D
27-07-2013, 12:45
اگه میخواهید که عکسی رو در اون ناحیه سلکت شده قرار بدید،
ابتدا اون عکس دیگه تون رو هم وارد این عکس کنید، لایه مربوط به اون رو غیر فعال کنید ( چشم کنار لایه رو بردارید) ناحیه مورد نظر رو انتخاب کنید. لایه پنهان رو فعال کنید. از پالت لایر، اون پایین گزینه Add Layer Mask رو بزنید. یک لایه ماسک ایجاد میشه، روی لایه مشخصه. در لایه مربوط، بین ماسک و تصویر اصلی یک علامت لینک وجود داره، با کلیک روی اون علامت، برش دارید. حالا قسمت مربوط به عکس رو در لایه انتخاب کنید. با ابزار move تصویرتون رو در صفحه جا به جا کنید.

موفق باشید♥♥♥

vxp
28-07-2013, 07:54
اگه میخواهید که عکسی رو در اون ناحیه سلکت شده قرار بدید،
ابتدا اون عکس دیگه تون رو هم وارد این عکس کنید، لایه مربوط به اون رو غیر فعال کنید ( چشم کنار لایه رو بردارید) ناحیه مورد نظر رو انتخاب کنید. لایه پنهان رو فعال کنید. از پالت لایر، اون پایین گزینه Add Layer Mask رو بزنید. یک لایه ماسک ایجاد میشه، روی لایه مشخصه. در لایه مربوط، بین ماسک و تصویر اصلی یک علامت لینک وجود داره، با کلیک روی اون علامت، برش دارید. حالا قسمت مربوط به عکس رو در لایه انتخاب کنید. با ابزار move تصویرتون رو در صفحه جا به جا کنید.

موفق باشید♥♥♥
ممنون فقط یک چیزی موقعی که عکس دوم رو وارد عکس اول می کنم ابزار سلکشن درست کار نمی کنه چه کنم؟
ممنون از شما.

Saeed kmss-D
28-07-2013, 09:06
از چه ابزاری برای سلکت کردن استفاده میکنید؟
اگه از Quick Selection Tool استفاده میکنید، حدس می زنم وقتی عکس جدید رو وارد فایل قبلی میکنید و اون رو غیر فعال می کنید، یادتون میره که لایه قبلی رو مجددا در پالت لایر انتخاب کنید. ( رو لایه عکس اول کلیک کنید )

موفق باشید♥♥♥

vxp
28-07-2013, 12:56
ابتدا اون عکس دیگه تون رو هم وارد این عکس کنید، لایه مربوط به اون رو غیر فعال کنید ( چشم کنار لایه رو بردارید) لایه قبلی رو مجددا در پالت لایر انتخاب کنید. ( رو لایه عکس اول کلیک کنید )ناحیه مورد نظر رو انتخاب کنید. لایه پنهان رو فعال کنید. از پالت لایر، اون پایین گزینه Add Layer Mask رو بزنید. یک لایه ماسک ایجاد میشه، روی لایه مشخصه. در لایه مربوط، بین ماسک و تصویر اصلی یک علامت لینک وجود داره، با کلیک روی اون علامت، برش دارید. حالا قسمت مربوط به عکس رو در لایه انتخاب کنید. با ابزار move تصویرتون رو در صفحه جا به جا کنید.

vxp
28-07-2013, 13:20
ابتدا اون عکس دیگه تون رو هم وارد این عکس کنید، لایه مربوط به اون رو غیر فعال کنید ( چشم کنار لایه رو بردارید) لایه قبلی رو مجددا در پالت لایر انتخاب کنید. ( رو لایه عکس اول کلیک کنید )ناحیه مورد نظر رو انتخاب کنید. لایه پنهان رو فعال کنید. از پالت لایر، اون پایین گزینه Add Layer Mask رو بزنید. یک لایه ماسک ایجاد میشه، روی لایه مشخصه. در لایه مربوط، بین ماسک و تصویر اصلی یک علامت لینک وجود داره، با کلیک روی اون علامت، برش دارید. حالا قسمت مربوط به عکس رو در لایه انتخاب کنید. با ابزار move تصویرتون رو در صفحه جا به جا کنید.
به صورت کامل می شه این.
درسته؟
ولی وقتی اموزش پست قبلی رو اعمال می کنم خراب می شه!
چه کنم؟
ممنون از شما!:n12:

vxp
28-07-2013, 13:25
اگه یک اموزش به صورت فیلم بگذارید واقعا ممنون شما می شوم دوست عزیز.
ممنون از شما.

Saeed kmss-D
28-07-2013, 16:56
بفرمایید! ضمیمه شد.

موفق باشید♥♥♥

vxp
11-08-2013, 16:49
یه سوال ما بقیه عکس رو که سلکت نشده غیب می کنیم ایا میشه تیکه های اضافه رو دراورد؟
ممنون.