PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همکاری برای انتخاب لپ تاپ برای دانشجوی معماری

mostafii
24-07-2013, 00:31
سلام بچه ها،من دانشجوی معماری هستم و خوب کارم اکثرا با نرم افزارهای اتوکد،تری دی مکس(رندرینگ)،فوتوشاپ و سایر نرم افزارهای گرافیکیه و باز بودن همزمان 3تا نرم افزار.
کیفیت صدا و بازی و اینجور حواشی برام مهم نیست.
چنتا سوال دارم بعدش برند هایی که مد نظرم هست رو میگم تا بهتر بنونید کمکم کنید.
1.cpuهای cori5و cpuهای core i7 فقط فرقشون تو تعداد هسته هاس؟cori5ها معمولا از 2.5 به بالا آپ میکنن و cori7ها از 2.1،این تعداد هسته ی بیشتر فقط مزیتش تو اجرای بهتر چند برنامه همزمانه یا مزایای دیگه ای هم هست؟حالا cach3 هم اینجا یه معضله !راستی cori5 ها 2هسته مجازی علاوه بر 2هسته اصلی دارن یا این ویژگی مخصوص بعضی از برندهاست؟
2.i7ها بیشتر داغ میکنن؟بین کانفیگ قویشون و سایر ویژگی ها مثل باتری و کولینگ رابطه ای باید باشه؟مثلا همون lenovo z500 با اون کانفیگ قوی و باتری 4cell!
3.نقش ظرفیت گرافیک(1G،2G)تو کارهایی که من نیاز دارم نسبت به قدرت پردازش GPU چقد مهمه؟قدرت پردازش بالا با گرافیک 1 هم جواب میده؟ته فشار گرافیکی من رندرینگه،بازی نه.
4.این گرافیک های dualاِ msi چطورن؟!
5.توی گرافیک، shader speed&memory speed&core speed&memory bus with نقششون تو کار من چقد اهمیت داره؟کدوماشون مهمترن؟
6.این سامسونگا قیمتاشون پایینه،مشکوکن!چه خبره؟:n02:
7.ویژگی process technologgy 28nmتو گرافیک بعضی برندا مث msi چیه؟آخه اکثرا این ویژگی تو سایر لپ تاپ ها 40nmهست.
8.راستی این ایسوس چی داره که انقد تعریفشو میکنن؟!خـــــــــــــوب سبُکن...قیمتاش که سرسام آوره،گرافیکو cpuش هم که بیشتر از Lenovo نیست.
9.قابلیت HD Graphic3000 or 4000که رو بعضی cpu ها هست خیلی مهمه آیا؟!چقد تاثیر داره؟به پروسس گرافیک کمک میکنه؟؟
10.رَم 1600fsb لنوو z500 نسبت به 1333 بقیه برندا خیلی توفیر داره؟
حالا اگه باز نکته ای هست که باید بهش دقت کنم ممنون میشم اگه بهم بگید.
اینا مدل هاییه که مدنظرمه:
Lenovo z500/Lenovo E530/Lenovo G580/Hp pro4540/Hp G62286/Msi cx61/Fujitso Ah532/Asus K46Cb/Acer V3/Samsung300v5x-s03

بیشترم بین Lenovo ها و Hp pro4540 و Asus k46CB مرددم.
با تشکرات عدیده:n01:راستی بودجم هم ماکسیموم تا 2.600

NOR-1
24-07-2013, 02:43
1-در کل cpu های اینتل مدل i5 دارای چهار هسته هستند که دو هسته مجازی برای کار های سبک و دو هسته حقیقی در صورت نیاز برای کارهای سنگین فعال میشوند
اما i7 دارای چهار هسته حقیقی و چهارهسته مجازیست

2-اگه منظورتون از i7 ها اخرین نسل یعنی نسل سومه، خیر کمتر داغ میکنه اما از i5 بله حرارتش علاوه بر کار های سنگین تو کار های سبک هم زیاد داغ میکنه و باطری هم طبیعتاً بیشتر مصرف میکنه البته این دیگه بستگی به نوع لپ تاپ داره که خنک کنندگی در چه حد خوب عمل کنه
z500 هم از نظر باطری مشکلی نداره اما ایراد هایی که ازش گرفتن یکی باطری قابل جدا شدن نیست و یکی هم ظرفیت پایین باطری به نسبت سخت افزار قوی بوده و از این نظر مشکل داغ کردن به باطری ارتباطی نداره

و 2g هیچ تاثیری تو قدرت پردازش نداره و فقط تو سرعت پردازش میتونه مؤثر باشه مثلا تو تدوین فیلم اگه با یه مدل با ظرفیت 1g کار به اتمام برسه با همون مدل و با2g این کار تو نصف مدت زمان اولی انجام میشه
در هر دو حالت کار کیفیت یکسانی داره اما تو سرعت 2g برتری داره
نمیدونم منظورتون از رندرینگ چیه اما هر نرم افزاری صرفاً برای اجرا شدن و رندرینگ با اون یه مشخصات سیستمی خاصی رو می طلبه خب هر چه کانفیگ نسبت به اون مشخصات بالاتر باشه کیفیت و سرعت کار هم بالاتر میره تا اونجایی که من میدونم AutoCad تو حالت دو بعدی و سه بعدی و 3DMax یا MAYA هرچه ورژن های بالاتری عرضه میشه قدرت خیلی بالاتری هم نیاز دارند

ایسوس کیفیت جنسش بالاس برای همین کمی گرونتره
کیفیت ربطی و مشخصات و امکانات نداره
سامسونگ هم سعی داره فروشش رو بالا ببره برای همین ارزون تر از بقیه برند ها عرضه میکنه(هیچ ارزونی بی حکمت نیست)

نظر خودم z500 با گرافیک gt740 و cpu i7 هستش اما
این مدل هم هست که گرافیک عالی داره n56vz i5
قیمتش حدوداً 2.800 اگه میتونین همین مدل رو بگیرین

چیزی که باید حتما بهش توجه کنید لپ تاپ رو با ویندوز اورجینال بگیرین که بعداً به مشکل درایور برنخورید

mostafii
24-07-2013, 12:16
1-در کل cpu های اینتل مدل i5 دارای چهار هسته هستند که دو هسته مجازی برای کار های سبک و دو هسته حقیقی در صورت نیاز برای کارهای سنگین فعال میشوند
اما i7 دارای چهار هسته حقیقی و چهارهسته مجازیست

2-اگه منظورتون از i7 ها اخرین نسل یعنی نسل سومه، خیر کمتر داغ میکنه اما از i5 بله حرارتش علاوه بر کار های سنگین تو کار های سبک هم زیاد داغ میکنه و باطری هم طبیعتاً بیشتر مصرف میکنه البته این دیگه بستگی به نوع لپ تاپ داره که خنک کنندگی در چه حد خوب عمل کنه
z500 هم از نظر باطری مشکلی نداره اما ایراد هایی که ازش گرفتن یکی باطری قابل جدا شدن نیست و یکی هم ظرفیت پایین باطری به نسبت سخت افزار قوی بوده و از این نظر مشکل داغ کردن به باطری ارتباطی نداره

و 2g هیچ تاثیری تو قدرت پردازش نداره و فقط تو سرعت پردازش میتونه مؤثر باشه مثلا تو تدوین فیلم اگه با یه مدل با ظرفیت 1g کار به اتمام برسه با همون مدل و با2g این کار تو نصف مدت زمان اولی انجام میشه
در هر دو حالت کار کیفیت یکسانی داره اما تو سرعت 2g برتری داره
نمیدونم منظورتون از رندرینگ چیه اما هر نرم افزاری صرفاً برای اجرا شدن و رندرینگ با اون یه مشخصات سیستمی خاصی رو می طلبه خب هر چه کانفیگ نسبت به اون مشخصات بالاتر باشه کیفیت و سرعت کار هم بالاتر میره تا اونجایی که من میدونم AutoCad تو حالت دو بعدی و سه بعدی و 3DMax یا MAYA هرچه ورژن های بالاتری عرضه میشه قدرت خیلی بالاتری هم نیاز دارند

ایسوس کیفیت جنسش بالاس برای همین کمی گرونتره
کیفیت ربطی و مشخصات و امکانات نداره
سامسونگ هم سعی داره فروشش رو بالا ببره برای همین ارزون تر از بقیه برند ها عرضه میکنه(هیچ ارزونی بی حکمت نیست)

نظر خودم z500 با گرافیک gt740 و cpu i7 هستش اما
این مدل هم هست که گرافیک عالی داره n56vz i5
قیمتش حدوداً 2.800 اگه میتونین همین مدل رو بگیرین

چیزی که باید حتما بهش توجه کنید لپ تاپ رو با ویندوز اورجینال بگیرین که بعداً به مشکل درایور برنخورید

آقا خیلی ممنون از جواب کاملت.فقط یه چیزی،z500،i7هست ولی n56vz,i5هست،گرافیک z500،gt740 و گرافیک ایسوز gt650که خیلی فرقی ندارن تو جزییات،حالا می ارزه به خاطر کیفیت ایسوز برتری 8هسته ای بودن z500 رو بی خیال شم؟مدل k46 CBایسوز هم گرافیکش از دوتا مدل بالا خفن تره،core speed:810،فقط از performaceش خبر ندارم،قیمتشم اندازه زی 500!نظرتون چیه؟

NOR-1
24-07-2013, 20:38
مشکلات n56 خیلی کمتره کیفتش هم به نسبت z500 بالاتره
n56 100% بیشتر می ارزه
معایب z500 در مقابل n56
کیفیت پایین صفحه نمایش و زوایای دید محدود

بدنش تو کارهای سنگین یکم زیادی داغ میشه

باطری ضعیف

تکنولوژی اسپیکر n56 بالاتره بعلاوه اسپیکر جانبی البته z500 هم بعد از فعال شدن سیستم
Dolby Home Theater کیفیتش بالا میره

لنوو تو اپدیت درایور هاش نسبت به ایسوس ضعیف تر عمل کرده

از نظر کیفیت بدنه(لولا ها،شاسی کیبرد و قاب دور صفحه نمایش ) n56 بالاتره

n56 درایو dvd کیفیتش بالاتره

الاوه بر این ها ایسوس بعضی از قطعاتش رو مثل مادربورد خودش میسازه

n56 چهارتا usb3 داره اما z500 فقط یکی