PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برفکی شدن صفحه

ستاره اسموون
23-07-2013, 18:26
سلام دوستان روز همگی به خیر
لبتاپ من asus n43s
intel core i7
memory 8 G
گاهی در حین کار با سیستم یه دفعه صفحه برفکی میشه وفن به شدت شروع به کار کردن میکنه و دیگه هیچ کاری نمیشه کرد جز اینکه با دکمه پاور خاموشش کنم
نمیدونم مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری
لطفا کمک کنید ...!!!!!!

spartaqus
23-07-2013, 20:28
ممکنه مشکل از کابل فلت مانیتور باشه برای منم یک زمانی دونه های سفید برفکی بود که از کابل فلت بود ولی هنگ نمیکرد ولی اینطور که میگید که هنگ میکنه احتمال زیاد میره روی چیپ گرافیک البته یک ریکاوری کنید ببینید درست میشه یا نه ممکنه نرم افزاری هم باشه .

NorthBridge
23-07-2013, 21:15
قبل از هر کاری بایوس رو به اخرین نسخه آپدیت کنید . درایورها مخصوصاً گرافیک رو هم همیشه بروز نگهدارید

ستاره اسموون
24-07-2013, 13:02
با سلام ممنون از جوابتون ولی کل صفحه برفکی میشه مثل تلویزیون که صفحه اش برفکی میشه اولین بار این اتفاق سه ماه بعد از خریدن سیستمم افتاد که اون موقع باتری هم خالی می کرد درواقع سیستم خود به خود یه باره خاموش میشد در صورتی که برای باتری شارژ 50 درصدی رو مینوشت برای همین باتری یه سیستم دیگه متعلق به یکی از دوستان رو روی سیستم خودم گذاشتم به اندازه یک خاموش وروشن کردن وقتی باتری خودم رو گذاشتم روش دیگه شارژ خالی نمیکرد بعد از اون دیگه صفحه اش هم برفکی نشد تا تقریبا یک ماه پیش که دوباره وقتی داشتم باهاش کار میکردم صفحه اش برفکی شد و فن هم به شدت شروع به کار کرد اما اینبار باتری شارژخالی نمیکرد و فقط صفحه برفکی میشد و دیگه هیچی نمیدیدم که بخوام کار کنم و باالجبار باید با پاور خاموشش می کردم و تفاوت دیگه ای که اینبار وجود داشت صدای اهنگها بود که اهنگهارو پلی نمیکرد و مشکل داشت و اونهایی رو هم که پلی میکرد صداشون درست نبود و این مشکل در مورد پلی کردن فیلم ها هم وجود داره ....
الان بازهم دیگه صفحه اش برفکی نشده نمیدونم چرا برهه ای این اتفاق میافته اگر مشکل از چیپ باشه باید مدام این اتفاق بیافته درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید ...

ستاره اسموون
24-07-2013, 13:04
اپدیت سیستم رو هم مدام انجام میدادم ولی بازهم این مشکل وجود داره ....

NorthBridge
24-07-2013, 13:40
شما اینکاری رو که میگم بکنید
برید داخل Device Manager و Display Adapters رو باز کنید ببنید چند تا گرافیک دیده میشه
بهتره یک شات (Print Screen) از اون پنجره بگیرید و آپلود کنید بذارید اینجا

ستاره اسموون
24-07-2013, 21:44
برید داخل Device Manager و Display Adapters رو باز کنید ببنید چند تا گرافیک دیده میشه

باشه ممنون ...[

ستاره اسموون
24-07-2013, 21:54

ببخشید من تا حالا اینجا عکس اپلود نکردم اگر راهنمایی بفرمایید که چطور اینکارو بکنم ممنون میشم....!

ستاره اسموون
24-07-2013, 22:09

خب این هم از عکس پیشاپیش ممنون ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

biostar
24-07-2013, 22:18
ببر گارانتی
همچین مورد هایی با تعویض مادربرد همراه میشه
که بهترین گزینه برای شماست
پس بهترین کار گارانتی هست

NorthBridge
25-07-2013, 07:54
خب این هم از عکس پیشاپیش ممنون ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همونطور که در عکس دیده میشه شما دو تا گرافیک دارید و بعبارتی گرافیک هیبریدی دارید
یکی گرافیک مجتمع داخل CPU هست به اسم Intel HD Graphics و دومی گرافیک قویتر و مستقل Nvidia GT 550
اگر ایراد از خود چیپهای گرافیکی باشه میشه با یک آزمایش این رو فهمید
مثلاً روی Intel HD Graphics کلیک راست کرده و گزینه ی Disable رو انتخاب کنید تا فقط با گرافیک مستقل کار کنه و یا Nvidia GT 550 رو غیر فعال کنید تا فقط با گرافیک مجتمع کار کنه
اینطوری میشه فهمید کدوم یکی مشکل داره

البته همونطور که گفتند اگر گارانتی داره بهتره که ایراد بطور سخت افزاری توسط اونها حل بشه

sazman1
25-07-2013, 12:52
بهتره که لپ تاپ وصل کنید به مانیتور پی سی اگر اونجا برفکی نبود پس مشکل از گرافیک نیست.

ستاره اسموون
25-07-2013, 14:39
همونطور که در عکس دیده میشه شما دو تا گرافیک دارید و بعبارتی گرافیک هیبریدی دارید
یکی گرافیک مجتمع داخل CPU هست به اسم Intel HD Graphics و دومی گرافیک قویتر و مستقل Nvidia GT 550
اگر ایراد از خود چیپهای گرافیکی باشه میشه با یک آزمایش این رو فهمید
مثلاً روی Intel HD Graphics کلیک راست کرده و گزینه ی Disable رو انتخاب کنید تا فقط با گرافیک مستقل کار کنه و یا Nvidia GT 550 رو غیر فعال کنید تا فقط با گرافیک مجتمع کار کنه
اینطوری میشه فهمید کدوم یکی مشکل داره

البته همونطور که گفتند اگر گارانتی داره بهتره که ایراد بطور سخت افزاری توسط اونها حل بشه

اینکاری رو که فرمودید انجام دادم بار اول intel رو غیر فعال کردم وقتی اینکارو کردم صفحه کاملا سیاه شد ولی لپتاب روشن بود دوبار با دکمه پاور روشن و خاموشش کردم که بازم صفحه لبتاپ سیاه بود و هیچی نمیدیدم برای همین باتری رو دراوردم و دوباره گذاشتم بعد روشنش کردم با باتری اینبار بالا اومد و حین بالا اومدن صدای روشن شدن سیستم درست نبود یعنی قطع و وصل میشد برا همین برا امتحان اهنگ پلی کردم و دیدم تو پلی اهنگهامشکل وجود داره و درست صداشون پخش نمیشه دقیقا مثل قبلا ولی صفحه برفکی نشد البته تو همین حین فن کار میکرد اما نه شدید البته یک مقدار بوی سوختگی از فن بیرون میومد برا اطمینان دوباره اینتل رو فعال کردم و سیستم ریستارت شد دوباره اینتل رو غیرفعال کردم تا ببینم بازم مشکل پلی اهنگ داریم یا نه که اینبار نداشتیم و اهنگها درست پلی میشد و مشکلی وجود نداشت ....!!!!!!
بار بعدی هم همونجور که فرمودید nvidia رو غیرفعال کردم که مشکلی وجود نداشت
البته تو هر دو بار غیر فعال کردن گرافیکا سیستم یه مقدار داغ کرد البته اولش که بعد از یه کم کار کردن کمتر شد ...
حالا به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه ؟
بازم ممنون

ستاره اسموون
25-07-2013, 15:01
بهتره که لپ تاپ وصل کنید به مانیتور پی سی اگر اونجا برفکی نبود پس مشکل از گرافیک نیست.

مشکل اینجاست که صفحه مدام برفکی نمیشه
بار اول که برفکی شد تقریبا 5 ماه بعد از خریدنش بود که به مدت چهار روز هروقت باهاش کار میکردم برفکی میشد که اون موقع باتری هم خالی میکرد و یه دفعه خاموش میشد برای همین باتری یه سیستم دیگه از دوستان رو گذاشتم روش و به مدت 10 دقیقه باهاش کار کردم که مشکلی نداشت وقتی باتری سیستم خودمو گذاشت رو لبتاپ دیگه شارژ خالی نمیکرد و برفکی هم دیگه نشد تقریبا 5 ماه گذشت که چندوقت پیش دوباره شروع به برفکی شدن کرد که اینبار شارژ خالی نمیکرد و فقط برفکی میشد که این مشکل برفکی شدن بازهم یک هفته طول کشید و دیگه برفکی نشد ....
الان هم چون مدام برفکی نمیشه نمیتونم به مانیتور وصلش کنم ....!!!!!!!

ستاره اسموون
25-07-2013, 15:18
ممکنه مشکل از کابل فلت مانیتور باشه برای منم یک زمانی دونه های سفید برفکی بود که از کابل فلت بود ولی هنگ نمیکرد ولی اینطور که میگید که هنگ میکنه احتمال زیاد میره روی چیپ گرافیک البته یک ریکاوری کنید ببینید درست میشه یا نه ممکنه نرم افزاری هم باشه .

منظورم از برفکی شدن کل صفحه بود ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

NorthBridge
25-07-2013, 16:36
منظورم از برفکی شدن کل صفحه بود ...
شما اون ترفندی که گفتم رو اجرا کنید تا ببینید کدوم چیپ گرافیک مشکل داره

ghandeasall
25-07-2013, 16:37
دوست عزیز وقتی برفکی میشه با تکون دادن در لپ تاپ درست میشه یا نه؟؟

ستاره اسموون
25-07-2013, 17:14
شما اون ترفندی که گفتم رو اجرا کنید تا ببینید کدوم چیپ گرافیک مشکل داره

توی پست قبلی نوشتم که اینکاری رو که فرمودید انجام دادم بار اول intel رو غیر فعال کردم وقتی اینکارو کردم صفحه کاملا سیاه شد ولی لپتاب روشن بود دوبار با دکمه پاور روشن و خاموشش کردم که بازم صفحه لبتاپ سیاه بود و هیچی نمیدیدم برای همین باتری رو دراوردم و دوباره گذاشتم بعد روشنش کردم با باتری اینبار بالا اومد و حین بالا اومدن صدای روشن شدن سیستم درست نبود یعنی قطع و وصل میشد برا همین برا امتحان اهنگ پلی کردم و دیدم تو پلی اهنگهامشکل وجود داره و درست صداشون پخش نمیشه دقیقا مثل قبلا ولی صفحه برفکی نشد البته تو همین حین فن کار میکرد اما نه شدید البته یک مقدار بوی سوختگی از فن بیرون میومد برا اطمینان دوباره اینتل رو فعال کردم و سیستم ریستارت شد دوباره اینتل رو غیرفعال کردم تا ببینم بازم مشکل پلی اهنگ داریم یا نه که اینبار نداشتیم و اهنگها درست پلی میشد و مشکلی وجود نداشت ....!!!!!!
بار بعدی هم همونجور که فرمودید nvidia رو غیرفعال کردم که مشکلی وجود نداشت
البته تو هر دو بار غیر فعال کردن گرافیکا سیستم یه مقدار داغ کرد البته اولش که بعد از یه کم کار کردن کمتر شد ...
حالا به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه ؟
بازم ممنون

NorthBridge
25-07-2013, 17:44
حق باشماست . پست قبلتون رو ندیدم
فکر کنم بهترین کار اینه برای استفاده از گارانتی مراجعه کنین
ولی قبلش بد نیست به روش دیگری گرافیک اینتل رو غیر فعال کرده و سیستم رو محک بزنین
در Nvidia Control Panel طبق تصویری که گذاشتم تنظیم زیر رو اعمال کرده و Apply کنید
ضمناً ست آپ بایوس رو هم چک کنین اگر بخشی برای غیر فعال کردن گرافیک مجتمع اینتل وجود داشت غیر فعالش کنین

NorthBridge
25-07-2013, 17:48
ضمناً CPUID Hardware Monitor Pro رو دانلود و نصب و اکتیو کرده و یک شات از پنجره ی اون بذارین تا دماها معلوم بشه چقدره. ممکنه دمای CPU زیاد میره بالا و گرافیک مجتمعش به این روز میفته

ستاره اسموون
25-07-2013, 17:51
ولی قبلش بد نیست به روش دیگری گرافیک اینتل رو غیر فعال کرده و سیستم رو محک بزنین
در Nvidia Control Panel طبق تصویری که گذاشتم تنظیم زیر رو اعمال کرده و Apply کنید
ضمناً ست آپ بایوس رو هم چک کنین اگر بخشی برای غیر فعال کردن گرافیک مجتمع اینتل وجود داشت غیر فعالش کنین

ببخشید ولی من تصویری نمیبینم که بتونم طبقش عمل کنم .....!!!!

ستاره اسموون
25-07-2013, 17:54

خب الان تصویر باز شد ...
فقط یه سوال وقتی دوتا گرافیک داریم ایا اینطوری طراحی شده که هر کدوم بدون نیاز به اون یکی کار کنه یا هردو مکمل هم طراحی شدن؟

NorthBridge
25-07-2013, 18:38
یک گرافیک مجتمع ضعیف (داخل CPU) وجود داره که برای مواقع کم کاری استفاده میشه
یک گرافیک مستقل قوی که برای پردازشهای گرافیکی سنگینتر مثلاً بازی کاربرد داره
در لپتاپهای فعلی در هر لحظه فقط یکیشون فعاله

ستاره اسموون
25-07-2013, 18:54
ضمناً CPUID Hardware Monitor Pro رو دانلود و نصب و اکتیو کرده و یک شات از پنجره ی اون بذارین تا دماها معلوم بشه چقدره. ممکنه دمای CPU زیاد میره بالا و گرافیک مجتمعش به این روز میفته

تمام کارهایی که گفتید رو انجام دادم جز رفتن به ست آپ بایوس ...
که هیچ تغییری توی عملکرد لپتاپ ندیدم ...
این هم عکس از دما در حین کار لپتاپ ....

NorthBridge
25-07-2013, 19:04
CPU شما همونطور که حدس می زدم خیلی داغ داره کار میکنه که میتونه باعث بروز اشکالی که گزارش کردین در کار گرافیک مجتمع شده باشه
تهویه ی سیستمتون چطوره؟
روی سطوح پرزدار یا کثیف روشنش نکنید . فقط روی سطوح صاف و تمیز مثل میز بذارید
ضمناً این تاپیک رو هم ببینید لازم شد
کاهش دمای لپ تاپ (بیش از 25 درجه) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یک کول پد هم حتماً تهیه کنید

ستاره اسموون
25-07-2013, 19:08
CPU شما همونطور که حدس می زدم خیلی داغ داره کار میکنه که میتونه باعث بروز اشکالی که گزارش کردین در کار گرافیک مجتمع شده باشه
تهویه ی سیستمتون چطوره؟
روی سطوح پرزدار یا کثیف روشنش نکنید . فقط روی سطوح صاف و تمیز مثل میز بذارید
ضمناً این تاپیک رو هم ببینید لازم شد
کاهش دمای لپ تاپ (بیش از 25 درجه) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یک کول پد هم حتماً تهیه کنید

از کول پد استفاده میکنم اکثر اوقات هم روی میز میذارمش
منظورتون از تهویه سیستم چیه ؟
ایا این بالا بودن دمای سی پی یو میتونه باعث بروز مشکلای دیگه هم بشه ؟
پلی نشدن درست اهنگ و فیلم ها هم به خاطر بالا بودن دماست ؟
کدوم عدد دقیقا دمای سی پی یو رو نشون میده ؟
درحالت عادی بدون استفاده از نرم افزاری که نصب کردم چطور میشه دمای سی پی یو رو دید ؟
ببخشید که سوالام زیاد شد ...
بازم ممنون

NorthBridge
25-07-2013, 20:07
این تقریباً همون شاتی هست که شما گذاشتین

ستون Value : مقادیر فعلی
ستون min : حداقل مقادیر ثبت شده از زمان باز کردن برنامه
ستون max : حداکثر مقادیر ثبت شده از زمان باز کردن برنامه

ضمناً TZ00 منظور چیپ اصلی مادربورد هست (پل شمالی)
بقیه هم که مثل روز روشنه

ضمناً چون برنامه رو کرک نکردین و اکتیو نشده بعضی پارامترهای مهم مثل چیپ گرافیک مجتمع (Package) رو نشون نداده و Trial نوشته
در اینکه سیستم شما داغ کار میکنه بحثی نیست و بهتره از اون تاپیکی که قبلاً لینکش رو گذاشتم بازدیدی بکنید
ولی مشکلات گرافیکی شما هم میتونه مربوط به داغ بودنش نباشه و باید از نزدیک بررسی و تست بشه

sazman1
25-07-2013, 23:06
هزینه ی تعویض چیپ گرافیک دستتونه؟

NorthBridge
25-07-2013, 23:25
هنوز اصلاً معلوم نیست چیپ گرافیک شما مشکل داشته باشه حتی توی تستی هم که خودتون انجام دادین چنین نتیجه ای حاصل نشد
ولی هزینه ی تعویض اون خیلی متفاوته چون بستگی داره که گرافیک چی باشه ... حداقل 50 ت هزینه ی لحیمکاری + هزینه ی بسیار بالا و متفاوت خود چیپ

sazman1
26-07-2013, 01:25
هنوز اصلاً معلوم نیست چیپ گرافیک شما مشکل داشته باشه حتی توی تستی هم که خودتون انجام دادین چنین نتیجه ای حاصل نشد
ولی هزینه ی تعویض اون خیلی متفاوته چون بستگی داره که گرافیک چی باشه ... حداقل 50 ت هزینه ی لحیمکاری + هزینه ی بسیار بالا و متفاوت خود چیپ

مطمئنید 50 تومنه؟قیمت دوسال پیش 160 بود که!
لحیم کاری؟یعنی با BGA Machine تعویض نمیشه؟
ضمنا منو با دوست بالایی اشتباه گرفتید:n06:

ستاره اسموون
26-07-2013, 11:40
مگه دمای سیستم حداکثر چقدر باید باشه که برای سیستم نرمال باشه ؟؟؟؟؟؟

NorthBridge
27-07-2013, 06:37
مگه دمای سیستم حداکثر چقدر باید باشه که برای سیستم نرمال باشه ؟؟؟؟؟؟
چیزی به اسم دمای سیستم نداریم
دمای CPU داریم (که اونم باز خودش شامل TCASE و TJUNCTION میشه
دمای GPU
دمای چیپ مادربورد
و...
توی همون شاتی که گذاشتین همه چیز مشخصه
ولی هر چه خنکتر کار کنه بهتره و بر طول عمر قطعات افزوده میشه و هر چه دما بالاتر، عمر قطعات هم کمتر

مطمئنید 50 تومنه؟قیمت دوسال پیش 160 بود که!
لحیم کاری؟یعنی با BGA Machine تعویض نمیشه؟
ضمنا منو با دوست بالایی اشتباه گرفتید:n06:
بسته به انصاف تعمیرکار داره یکی ممکنه رایگان بگیره و یکی 500 ت
ولی نرخ دقیقی نداره
BGA Machine یا لحیمکاری هم بسته به اوضاع و احوال تعمیرکار داره !

siahboom
28-07-2013, 09:19
درود
دوست عزیز منم مشکل شما رو داشتم و حدود 2 ماهی منو گرفتار کرد تا بالاخره ایراد رو فهمیدیم ( با کمک گارانتی اسوس )
مشکل لب تاب من از اینجا بود که رم دیفولت لب تاب 4گیگ بود و از مارک سامسونگ ولی نمایندگی فروش بصورت سرخود برای اینکه کانفیگ رو بالاتر ببره یه رم 4گیگ دیگه بهش اضافه کرده بود که مارکش با رم قبلی یکی نبود و ما اینو نمیدونستیم تا زمانی که گارانتی لب تاب رو باز کرد
خلاصه اون رم رو برداشتیم و 1 هفته تست کردم و دیگه مشکلی نداشتم
رفتم نمایندگی که خریده بودم و از اونجایی که مستقیم با تهران و مسئول فنی لب تاب اسوس در تماس بودم تهدیدشون کردم که گزارش میکنم
اونا هم یه رم مثل رم اصلی لب تاب برام پیدا کردند و دادن بهم
این مشکل معمولا از رم لب تابته و چون فرکانس و بافر و سایر ریز مشخصات دوتا رم با هم یکی نیست این مشکل بوجود میاد
اگه هم ایراد از رم نبود شک نکن که جای که خریدی یه جایی از لب تاب رو جهت ارتقا تعویض و دستکاری کرده

NorthBridge
28-07-2013, 10:53
درود
دوست عزیز منم مشکل شما رو داشتم و حدود 2 ماهی منو گرفتار کرد تا بالاخره ایراد رو فهمیدیم ( با کمک گارانتی اسوس )
مشکل لب تاب من از اینجا بود که رم دیفولت لب تاب 4گیگ بود و از مارک سامسونگ ولی نمایندگی فروش بصورت سرخود برای اینکه کانفیگ رو بالاتر ببره یه رم 4گیگ دیگه بهش اضافه کرده بود که مارکش با رم قبلی یکی نبود و ما اینو نمیدونستیم تا زمانی که گارانتی لب تاب رو باز کرد
رفتم نمایندگی که خریده بودم و از اونجایی که مستقیم با تهران و مسئول فنی لب تاب اسوس در تماس بودم تهدیدشون کردم که گزارش میکنم
این مشکل معمولا از رم لب تابته و چون فرکانس و بافر و سایر ریز مشخصات دوتا رم با هم یکی نیست این مشکل بوجود میاد
اگه هم ایراد از رم نبود شک نکن که جای که خریدی یه جایی از لب تاب رو جهت ارتقا تعویض و دستکاری کرده
نگفتید مشکل شما دقیقاً چی بود؟
چون هر اشکالی رو نمیشه به رم مربوط کرد

ستاره اسموون
29-07-2013, 11:22
درود

سلام روزتون به خیر
یعنی مشکل لپتاب شما هم برفکی شدن صفحه و به شدت کار کردن فنش بود ؟
چه موقع این اتفاق میافتاد همیشه برفکی میشد یا برهه ای این اتفاق میافتاد؟

sayberiya
29-07-2013, 11:34
برای من بعضی اوقات میدونم مشکل از کجاست

ستاره اسموون
29-07-2013, 12:43

من چطور میتونم چک بکنم که هنوز این مشکل رو سیستم داره یا نه با اجرای چه برنامه ای میتونم چکش کنم ؟

ستاره اسموون
29-07-2013, 12:48

خب مشکل از کجاست ؟

ستاره اسموون
06-08-2013, 23:30
دوست عزیز وقتی برفکی میشه با تکون دادن در لپ تاپ درست میشه یا نه؟؟

سلام دوست عزیز ببخشید متوجه متنتون نشده بودم نه با تکون دادن در لپتاپ درست نمیشه...

austere
04-09-2014, 22:20
سلام برای کسایی که این 4 صفحه را دنبال کردن و مشکلشون مثل منه می نویسم ببینید من دقیقا صفحه ام همونجور میشه که تو شکل گذاشتن بچه ها الان می دونم ایرادش چیه وقتی پام روی موکت کشیده میشه بدنم الکتریسیته تو خودش نکه می داره تا دستم می خوره به لب تاپ صفحش برفکی میشه که باید باتری و برقو بکشم تا درست بشه مال من ایسوس ان 43 هستش دوستان که لبتاپ بلدن تعمیر کنن نمیدونن چکارش باید کرد سیم ارتی چیزی نداره تا برق منتقل کنه :n13:

ستاره اسموون
06-10-2014, 19:17
سلام به همه دوستان
با توجه به توضیحات شما عزیزان لبتاب رو فرستادم گارانتی... اونا هم مادربورد رو عوض کردن ... فکر میکردم با تعویض مادربورد درست شده... ولی نشده ... و بازهم صفحه برفکی میشه علاوه بر اون جدیدا هنگ هم می کنه ... متاسفانه تاریخ گارانتی تموم شده اگر کسی می دونه که چیکار میشه کرد ممنون میشم راهنماییم کنید...:n03:

roya.rashidi
06-10-2014, 19:48
سلام به همه دوستان
با توجه به توضیحات شما عزیزان لبتاب رو فرستادم گارانتی... اونا هم مادربورد رو عوض کردن ... فکر میکردم با تعویض مادربورد درست شده... ولی نشده ... و بازهم صفحه برفکی میشه علاوه بر اون جدیدا هنگ هم می کنه ... متاسفانه تاریخ گارانتی تموم شده اگر کسی می دونه که چیکار میشه کرد ممنون میشم راهنماییم کنید...:n03:
خب شاید فلت مانیترو یا خود ماینتور ایراد داره

ali_mohandes
06-10-2014, 19:58
سلام به همه دوستان
دمارو چک کنیداگه می تونید بایوس رواپدیت کنیدتمامی درایورهاروهم به روز کنید تادیگه هنگ نکنه اگه مشکل برطرف نشد مشکل سخت افزاری هستش (شاید مادر بورد مشکل داشته باشه)
درمورد برفک صفحه هم فلت (همون کابل اتصال مانیتور به مادربورد)یا مانیتور مشکل داره باید تست قطعات جداگانه انجام بشه

ستاره اسموون
08-11-2014, 00:05
بایوس رو اپدیت کردم ولی بی تاثیر بود... لبتاب رو که به گارانتی فرستادم گفتن مادربورد رو تعویض کردن اما بازهم مشکلش پابرجاست... تنها تفاوت توی دماست که قبلا تقریبا 79 بود ولی الان کمتر شده و به 60 می رسه...

Milad4171
10-11-2014, 14:18
دوستان عزیز.
من خیلی وقت پیش با این مشکل رو به رو شدم. مشکل بیشتر در حالتی که کار سنگین با لب تا پ انجام میشه بوجود میاد.
معمولا صفحه به حالت رنگ رنگ شدن تبدیل میشه یا در بعضی موارد یک حالت برفکی مانند رو صفحه بوجود میاد ولی سیستم کار خودش رو داره انجام میده و تصویر درست نمایش داده نمیشه.

من خودم این مشکل رو داشتم و خیلی باهاش کلنجار رفتم از بایوس و هرکاری که میشد تا اینکه بلاخره متوجه شدم مشکل از برد گرافیک این لب تاپ هستش. یعنی چیپ گرافیکی که روی مادربرد اون لب تاپ سوار شده با قطعات و سیستم اون لب تاپ هماهنگی نداره و کمبود ولتاژ یا عدم ارسال درست اطلاعات از چیپ به سرویس گیرنده یا مانیتور بوجود میاد.
با تغییر برد هم کاری نمیشه کرد چون برد دیگه همین مشکل رو دقیقاً داره معمولا لب تاپ های که دو تا کار گرافیک داره میشه کارت گرافیک اصلی رو غیر فعال کرد و با فرعی کار کرد.
در مدل های معمولی تر هم هیچ کاری جز تعویض چیپ گرافیک با یک گرافیک همسان با اون که روی برد هم سوار بشه میشه این کارو کرد.

البته این تجربه ی من هست ممکنه موارد دیگه متفاوت باشه اما چیزی که من متوجه شدم از مشکل خودم این بود.