PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای سرگرم کردن کودک 6ساله

havzhini
23-07-2013, 16:02
سلام
لطفا هر وسیله سرگرمی و کمک اموزشی که برای پر کردن وقت یه دختر بچه 6ساله میشناسین معرفی کنین

هر موردی که در نظر دارین که میتونه مفید باشه معرفی کنین چه سرگرمی باشه چه کمک اموزشی چه روشهای خاصی باشه

کلا کمک کنید که بشه وقت یه دختر بچه شیطون زبون دراز:n17: رو پر کرد

ممنون

ملا نصرالدین
23-07-2013, 23:11
این بچه ای که میگید بچه ی مهمان هست یا مثلا برادر و خواهرتونه؟

برای مهمان بهترین چیز کارتونه.انگار بچه ها رو با چسب میچسباند جلوی تلویزیون

ولی برای بچه های توی خانه هر چیزی بگیرید به صورت دائمی نمیتونند ازش استفاده کنند..به هر حال نیازبه هم بازی و گردش و... دارند

havzhini
23-07-2013, 23:19
برادر زاده هستن

خب بیرون و تفریح حداکثر روزی 1یا 2ساعت که بیشتر نمیشه بیرون برد بخصوص با این هوا
همبازی هم متاسفانه نداره
کارتون الان روزی 5 6ساعت نگاه میکنه

بیشتر اسباب بازی و وسایل کمک اموزشی که بتونه باهاشون سرگرم باشه منطورم هست تا زیاد هم وابسته فیلم دیدن نشه

باغبون
23-07-2013, 23:41
برادر زاده هستن

خب بیرون و تفریح حداکثر روزی 1یا 2ساعت که بیشتر نمیشه بیرون برد بخصوص با این هوا
همبازی هم متاسفانه نداره

بیشتر اسباب بازی و وسایل کمک اموزشی که بتونه باهاشون سرگرم باشه منطورم هست تا زیاد هم وابسته فیلم دیدن نشه
[QUOTE=havzhini;7768240]برادر زاده هستن

همبازی هم متاسفانه نداره
من یه برادرزاده دارم 2 سالشه، این دختر یه لحظه دوست نداره بشینه ، چون ازمون دوره و من دیر به دیر میبینمش کامل در خدمتشم باهاش بازی میکنم و اون منو همبازی خودش میدونه اگه ی لحظه بشینم هی میگه پاشو پاشو بازی وایییییی فداش شم ولی خوب شمام حق دارین وقتی بهتون خیلی نزدیکه نمیشه همش باهاش بازی کرد ادم از کاراش میمونه. بنظرم نقاشی گزینه خیلی خوبیه که در کنار همه برنامهاتون براش بذارین بچه ها خیلی دوست دارن

szh_1367
24-07-2013, 00:25
مهد کودک !!!

هرچند که شاید کمی برای ثبت نام دیر یا نسبت به بقیه موارد هزینه بیشتری کنید اما با یک تیر چندین نشان میزنید

1. سرگرمی
2. هم سن ها و هم بازی ها
3. محیط مناسب کودکان
4. بچه شما یا کودک از همین الان اجتماعی بزرگ خواهد شد تو جمع بودن فوق العاده تاثیر داره
5. و . . . .

farid0485
25-07-2013, 23:58
نقاشی کردن خیلی جذابه کلی هم باحاله...

میشه باهاش خاله بازی کرد دخترا عاشق این سبک بازین مثلا ظهرای ماه رمضون که معمولا همه از سر بیکاری میخابن میشه باهاش بازی کرد...

تو همون یکی دو ساعت ببریش باغ وحش بعد که میاد خونه میتونی کلی باهاش راجع باغ وحش حرف بزنی(نه بحث علمی،میتونی مجبورش کنی با تخیلش بازی کنه)

میتونی بازی کردن با موبایل رو بهش یاد بدی عموما بچه به این خیلی واکنش مثبت نشون میدن...

اگه تو همسایگی هم بچه همسن وسالش رو دارید حتما سراغ اونم برید آخه هم اونا خوشحال میشن که یچشون ی همبازی داشته باشه هم برادرزادت میتونه رابطه برقرار کردن رو یاد بگیره...

havzhini
26-07-2013, 00:16
مشکل همینه که مواردی رو میخوام که خودش تنها بتونه باهاشون سرگرم باشه و اگه اموزنده باشه چه بهتر
بنا بر شرایط نه مادرش هست نه پدر و الان تغریبا تمام فعالیتش شده تلویزیون و کارتن

به نقاشی اصلا واکنش خوبی نشون نمیده و مگر اجبارش کنی که یه نقاشی بکشه در حالی که همه وسایل نقاشی از ابرنگ و مداد و مداشمعی و... داره
حالا اگر ابزار یا کتابی که بتونه علاقه مندش کنه میشناسین معرفی کنید

یادگیریش فوق العاده عالیه ولی توجه و حوصله اصلا و چیزی براش بگی توی 1دقیقه یادمیگریه ولی سریع فراری میشه
مثلا اعداد رو از 1تا100 کمتر از یه نصفه روز یادگرفت یا ساعت رو فقط یکبار در حد 30ثانیه بهش گفتم یادگرفت

دنبال چیزایی هستم که بتونه وقتش رو باهاش پر کنه که هم از افکار بیرونی زیاد توی ذهنش نیاد هم سرگرم باشه و هم خلاقیتش رو بروز بده

delta7
26-07-2013, 01:38
بر خلاف دوستمون پیشنهاد نمیکنم بهش یاد بدین با موبایل بازی کنه
یا اینکه حد اقل خیلی کم بازی کنی همسایمون میگه بچش الان به گوشی معتاد شده اصلا باهامون بازی نمیکنه نه حرف میزنه نه کاری میکنه میگه آخر سر باید گوشیمو بفروشم
من از این موارد زیاد دیدم بازی کامپیوتری بد نیست ولی توصیه من اینه که با موبایل نباشه
سعی کنید بهش یاد بدین هر چیزی یه وقتی داره

بازی های LEGO میتونه به خلاقیتش کمک کنه پیشنهاد میکنم بسته مناسبش سنش رو بخرید
این بازی واسه سنین های مختلف هست

Atghia
26-07-2013, 19:23
پازل خیلی خوبه :دی
پازل هایی بگیرید که شخصیت های کارتونی مورد علاقش باشه!! اونوقت مشتاقتر میشه برای درست کردن اونها

همچنین نقاشی رو به شرط جایزه انجام بده یعنی براش الگو بگذارید و بگید اگه خوب بکشه و رنگ امیزیش خوب باشه مثلا چیزی که دوست داره((بستنی پاستیل و غیره))براش میگیرید:n02:

کتاب قصه بخرید براش ازاینایی که همراه با سی دی هست! چون مدرسه نمیره نمیتونه بخونه قاعدتا اما سی دی رو براش بگذارید همگام با گوش دادن به داستان میتونه تصاویر کتاب رو دنبال کنه
بعد ازش بخواید((البته اگه حوصله داشتید)) براتون داستان رو از روی کتاب نشون بده و تعریف کنه

بهرحال هرترفند و کاری هم که بخواید انجام بدید لازمه اون اینه که حداقل یک نفر کنارش باشه که همراهیش کنه(حالا در بعضی موارد کمتر در بعضی موارد بیشتر:n06:)

ملا نصرالدین
27-07-2013, 23:01
برادر زاده هستن

همبازی هم متاسفانه نداره

به نظر من براش همه یوسایل کمک اموزشی که دوستان معرفی کردند رو بگیرید ولی در سطح خیلی ساده
بعد ببینید به کدام علاقه ی بیشتری نشان میدهد
بعد از اون وسیله مدل های پیشرفته ترش را برایش بگیرید
مثلا من خودم از بچگی عاشق پازل بودم.اولین پازل من 8 تکه داشت.بعدی 10 تکه.بعد کم کم کل کارتون های ان زمان رو پازلش رو برای من خریدند(بابا لنگ دراز-مدرسه موش ها-کلاه قرمزی و...)الان پازل های 1000 تایی میبینم دیگه نمیتونم جلوی خودم رو بگیریم.کلا خانواده اون روز شام و نهار ندارند:n18:

hirad_g
28-07-2013, 02:10
سوپر اسکوپ...:n09:

قدرت تجسمشو میبره بالا، چون فقط باید قصه رو بشنوه و خودش تصویر سازی کنه... + خیلی مزیت های دیگه که داره...

hossein blak
21-09-2014, 14:04
:n18:
بازی های پلی و PC