ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صداهای (دی دید) عجیب از درایور لپ تاپ و نشناختن دیسک

reza1078
22-07-2013, 08:03
سلام به دوستان عزیز
مدتی هست که یه اتفاق عجیب افتاده !:n04:
لپ تاپ من fw 373 سونی است و درایور نوری این دستگاه بلوری است .من استفاده کمی از بلوری دستگاه می کنم (خوب pc تو خونه هست) .ولی من کارم و با لپ تاپ انجام می دم و لپ تاپ همیشه روشنه
متاسفانه جدیدا یه اتفاق بدی افتاده.وقتی لپ تاپ و روشن می کنم حدود 20-25 بار صدای "دی دید" از بلوری لپ تاپ میاد(همیشه یک بار صدا می داد برای شناختن دیسکی که در لپ تاپ قرار می گیرد)چه دیسک باشه و چه دیسکت نباشه با ویندوز بعد از یک گیر کوچیک بالا میاد
در واقع می شه گفت دیسکت رو نمی شناسه !!!(حتی اگر دیسکت هم نباشه این صدا رو می ده)
:n03::n03::n03:
بعضی موقع ها اینطور نیست و دیسکت رو می شناسه (البته همون دیسکتی که چند دقیقه قبلش نشناخته بود و وقتی دوباره امتحان می کنی نمیشناسه!)
از دوستان سوالی که داشتم اینه که << لنز بلوری دستگاه مرخص شده؟! >> ممنون می شم کسی جواب بده و <<باید چیکار کنم؟>>
(نمی دونم چرا اینطور شده من استفاده زیادی از بلوری لپ تاپ نمی کردم و یکروز که روشن کردم اینطور شد و هی صداها بیشتر شد تا الان که بعد از 4-5 بار روشن کردن تازه دیسک و می شناسه)
در ضمن وقتی نمیشناسه پیغام زیر رو می ده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و بلوری لپ تاپم هم مدلش اینه:
این هم آدرسی ویدئو:

reza1078
23-07-2013, 02:16
سلام
مثل اینکه مشکل عجیبی هست
حالا چطور می تونم لنز و تمیز کنم
فکر کنم گندیه که خودم زدم
از چه ماده ای برای تمیز کردن لنز استفاده کنم بهتره؟!

reza1078
23-07-2013, 09:56
کسی نیست واقعا جواب من و بده؟