PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میخوام تا 3 تومان سیستم جمع کنم حداکثر 3 هفته وقت دارم

mr_exir
21-07-2013, 23:48
سلام من حدود 3:400 : 3500 بودجه دارم میخوام یه سیستم خوب برا بازی جمع کنم واسم قطعات اصلی خیلی اهمیت داره مثل Cpu VGA و Main Board و مانیتور بقیه زیاد اهمیتی نداره که چی باشه

میخوام کیقیت صفحه اخرش باشه بازی هم خوب ساپورت کنه

اصلا بلد نیستم قطعات و مادر بورد رو تطبیق بدم که کدوم با کدوم هماهنگه هم از این جهات کمک کنید هم اینکه کلا تک تک اجزای سیستم رو چه مارکی بگیرم

مثلا vga 3کارت گرافیک سه گیگ ddr3 بهتره یا 1 گیگ ddr5 بعد مادر برد تعریف ایسوس با گیگابایت زیاد شنیدم دوست دارم مادر برد خوب و قوی بگیرم که قطعات با نهایت قدرت کار کنند

نظر خودم روی cpu corei 7 هست حالا باز اساتید هر جور که صلاح میدونن نسبت به بودجه من خودشون قطعات رو معرفی کنن

هیچ عجله ای ندارم فقط میخوام با این پول بهترین قطعات از جهت کارایی و هم خوانی با هم دیگر را تهیه کنم کمک کنید ممنون میشم

Ali*Reza
22-07-2013, 00:09
سیستم کامل به همراه مانیتور یا فقط کیس؟

mr_exir
22-07-2013, 00:12
سیستم کامل به همراه مانیتور یا فقط کیس؟

کامل میخوام مانیتور کیس همه چیز ولی ظاهر اصلا برام مهم نیست که کیس خوشگل باشه اینا فقط میهوام سیستم قوی سریع و پر قدرت باشه با کیفیت مانیتور بالا

mr_exir
22-07-2013, 00:13
میخوام سهم بیشتر پول روی cpu main board vga باشه که تو بازی گرافیکی اصلا کم نیاره

Ali*Reza
22-07-2013, 00:19
پیشنهاد من :

CPU : Intel Core i5 3470 3.2GHz : 580.000
M.B : ASUS P8H77-V : 420.000
RAM : Corsair 2*4 1600 : 290.000
VGA : Sapphire 7870 2GB DDR5 : 900.000
HDD : Western Caviar 1TB Black : 320.000
DVD/RW : 80.000
Power : Green 685B : 380.000
Case : Green Hunter : 170.000
Monitor : LG LED 2060s : 480.000
All : 3.620.000

mr_exir
22-07-2013, 22:01
پیشنهاد من :

ارزش نداره که به جای گرافیک 2 گیگ ddr5 یه گیگ بگیرم در عوضش cpu ببرم بالا تر ؟

یا اینکه مثلا 2 گیگ ddr3 بخرم ؟

mr_exir
22-07-2013, 22:04
یه سوال دیگه علیرضا جون این قطابق قطعات با مادر بورد از کجا باید متوجه بشم که چه مارکی با کدوم بهتر کانفیگ میشه :n03:

Ali*Reza
22-07-2013, 22:18
چون کاربرد شما گیمینگ هست پیشنهاد میکنم بیشتر هزینه و تمرکزتون رو روی گرافیک بزارین و به نظر من با توجه به بودجتون گرافیک پیشنهادی گزینه مناسبیه.
برای هماهنگی قطعات هم باید مادربورد و پردازنده از یک پلتفرم و از یک سوکت باشند و رمهای انتخابی هم مطابق با رمهای ساپورت شده توسط مادربورد باشه.
نوع برند هم ارتباطی به سازگاری نداره!

mr_exir
22-07-2013, 22:29
مثلا بعد از این که مادر برد پیشنهادی را خریدم بعد بخوام از مغازه دیگری سیپی یو تهیه کنم باید مدل مادر برد رو بگم تا فروشنده سوکت رو تشخیص بده یا اینکه باید بگم سیپی یو با سوکت ۱۱۵۵ اینتل بدین ؟ برای رم از کجا باید بدونم کدوم نوع سوکتی را تهیه کنم ؟ از الان دارم تحقیق میکنم چون دیگه تا ۲۰ مرداد میخوام سیستم را بخرم فقط نمیخوام سرم کلاه بره دوست دارم با اطلاعات کامل برم خرید کنم از بازار رضا یا بازار کامپوتر ایران پایین تر از ولی عصر متسفانه اشنا هم ندارم که هوای ادمو داشته باشن

Ali*Reza
22-07-2013, 22:42
پیشنهاد میکنم مدل و مشخصات پردازنده و همه قطعات رو از قبل انتخاب کنین و بعد اقدام به خریدشون بکنین.
به عنوان نمونه اگر مادربوردی از سوکت 1155 انتخاب کردین ( مثل مدل پیشنهادی ) ، باید پردازنده انتخابیتون هم ار همین سوکت باشه.
در مشخصات هر مادربورد که در سایت سازندش نوشته شده مشخصات رمهای ساپورتی رو نوشته که معمولا اکثر رمهای DDR3 تا فرکانس 1600 رو ساپورت میکنن.

mr_exir
23-07-2013, 00:43
از جهت قدرت سرعت کیفیت و کارایی از سه مادر برد ایسوس ازراک و گیگابایت همون ایسوس که گفتید بهتره ؟ یا از اون مارک بهتر هم تو این رنج قیمت هست ؟ البته من خودم بارها شنیدم ایسوس تو مادر برد اول هست وجزو اولین شرکت هایی بوده که مادر برد تولید کرده بعد تو همین ایسوس سری های مختلفی داره فرق اینا چیه مثلا چرا میگن سری z خوبه ؟ فرقش با سری های دیگش چیه ها همین سری ph کلا تو مادر برد چه چیزی اهمیت داره اخه من شنیدم میگن اگه مادر برد قوی باشه سیستم از نهایت قدرت قطعات استفاده میکنه

Life24
23-07-2013, 00:55
پیشنهاد من :

سلام
به هر حال شما در زمینه مشاوره و سخت افزار استاد هستید.

من قیمت cpu را 620 تومن دارم.امروز.(البته شاید تهران 580 باشه)
اما ایشون ظاهر کیس براشون اهمیت نداره.به نظر شما بهتر نیست سراغ کیس ارزان تر در محدوده 80-90 تومن رفت؟گرین گیر میاد با این قیمت.
ایشون ظاهرا اهل آورکلاک هم نیستند.بهتر نیست مادربورد asus P8B75-V انتخاب بشه؟ به قیمت 300 تومن.

با این صرفه جویی حدود 200 هزار تومنی حداقل یک هارد ssd 60gb به قیمت 250 تومن بخرند.برای ویندوز.
:n16:

mr_exir
23-07-2013, 01:09
سلام

اما ایشون ظاهر کیس براشون اهمیت نداره.به نظر شما بهتر نیست سراغ کیس ارزان تر در محدوده 80-90 تومن رفت؟گرین گیر میاد با این قیمت.
ایشون ظاهرا اهل آورکلاک هم نیستند.بهتر نیست مادربورد asus P8B75-V انتخاب بشه؟ به قیمت 300 تومن.

با این صرفه جویی حدود 200 هزار تومنی حداقل یک هارد ssd 60gb به قیمت 250 تومن بخرند.برای ویندوز.
اخه روی مادر برد خیلی حساس ام اتفاقا بعد از چند سال که بگذره میخوام اور کلاک کنم که سیستم از کارایی کم نیاره ابته بلد نیستم اور کلاک ولی میشه داد بیرون این کارو انجام بدن بعد فرق این هار که گفتین چیه ؟ ۶۰ گیگ خیلی کم نیست ؟ ssd منظورتون همین هار جامد و مایع است ؟ فرقش چیه کدوم بهتره ایا اور کلاک واقعا لازمه ؟

Ali*Reza
23-07-2013, 01:10
سلام

قيمت پردازنده هاى آيوى تا حدودى کاهش پيدا کرده که مدل 3570 هم به قيمت 670 نزول پيدا کرده.
در مورد مادربورد ، چيپ H77 براى اورکلاک خيلى مناسب نيست و اگر ايشون ميخواستن اور کنن از چيپ Z77 بهشون پيشنهاد ميدادم.
چيپ B75 جزو ضعيفترين چيپستهاى اين سوکت هست. مادربورد پيشنهادى از چيپ خوب H77 بوده و متناسب با بقيه قطعات و تفاوتش هم با مدل B75-V از ايسوس مشخصه و نياز به گفتن نيست.
در مورد کيس هم سليقه تا حدودى در اون تاثير داره و پيشنهاد بنده فقط در حد يک پيشنهاد بوده ولى به نظر من براى سيستم و گرافيک تقريبا قدرتمند پيشنهادى ، کيس ارزان قيمت و متفرقه خيلى مناسب نيست. کولينگ و تهويه مناسب کيس تا حدود قابل توجهى در دماى قطعات و پرفرمنس کلى سيستم موثره.
هارد جامد هم انتخاب خوبيه و درصورتيکه استارتر بودجشون برسه کاملا توصيه ميشه.
البته هارد پيشنهاد شده از سرى بلک هاردهاى وسترن هست که سرعت بالايى داره و کاملا مناسبه براى نصب سيستم عامل.

mr_exir
23-07-2013, 01:12
اخه روی مادر برد خیلی حساس ام اتفاقا بعد از چند سال که بگذره میخوام اور کلاک کنم که سیستم از کارایی کم نیاره ابته بلد نیستم اور کلاک ولی میشه داد بیرون این کارو انجام بدن بعد فرق این هار که گفتین چیه ؟ ۶۰ گیگ خیلی کم نیست ؟ ssd منظورتون همین هار جامد و مایع است ؟ فرقش چیه کدوم بهتره ایا اور کلاک واقعا لازمه ؟

یه مادر بردی میخوام که فردا یعنی چند سال بعد بخوام سی پیو اینا ارتقا بدم کم نیاره رو اور کلاک اینا هم جواب بده یا مثلا سوکت هاش قدیمی‌نباشه الان جدید ترین سوکت چیه؟ بعد این هارد جامد که فقط ۶۰ گیگه این که خیلی کمه اخه چرا این قدر گرون تره یعنز ۱ ترا هارد مایع چ ا قیمتش با یه هارد ۶۰ گیگ جامد یکیه ؟ گیج شدم کاملا

mr_exir
23-07-2013, 01:25
یعنی نمیشه تو همین رنج قیمت مادر برد پیشنهادی یه چیزی از چیپ z77 انتخاب کرد که به اصطلاح چیپ ست شاخی واسه اور کلاک هست و مدار مناسب تری داره ؟ یا با این چیپ ست قیمت خیلی بیشتر میشه ؟ نمیخوام بعد از ۲ یا ۳ سال سر ارتقا سیستم عذاب بکشم

Ali*Reza
23-07-2013, 01:27
یعنی نمیشه تو همین رنج قیمت مادر برد پیشنهادی یه چیزی از چیپ z77 انتخاب کرد که به اصطلاح چیپ ست شاخی واسه اور کلاک هست و مدار مناسب تری داره ؟ یا با این چیپ ست قیمت خیلی بیشتر میشه ؟ نمیخوام بعد از ۲ یا ۳ سال سر ارتقا سیستم عذاب بکشم
علاوه بر اینکه به بودجتون نمیخوره و قیمتهای بالاتری دارن ، پردازنده پیشنهادی هم مناسب اورکلاک نیست. برای اور بهتره که پردازنده ضریب باز انتخاب بشه. ( مثلا Core i5 3570K با قیمت تقریبی 730 )

mr_exir
23-07-2013, 01:32
علاوه بر اینکه به بودجتون نمیخوره و قیمتهای بالاتری دارن ، پردازنده پیشنهادی هم مناسب اورکلاک نیست. برای اور بهتره که پردازنده ضریب باز انتخاب بشه. ( مثلا Core i5 3570K با قیمت تقریبی 730 )
تو این رنج مادر برد و کارایی که من میخوام نظرتون راجع به msi-g43 چطور هست شنیدم برا اور کلاک خوبه یعنی این بهتره یا مادر برد پیش نهادی اخه تقریبا یه رنج قیمت هستن

Ali*Reza
23-07-2013, 01:39
تو این رنج مادر برد و کارایی که من میخوام نظرتون راجع به msi-g43 چطور هست شنیدم برا اور کلاک خوبه یعنی این بهتره یا مادر برد پیش نهادی اخه تقریبا یه رنج قیمت هستن

مادربورد مد نظرتون درسته که از چیپ Z77 هست و تا حدودی مناسبتر از مادربورد پیشنهادی برای اور هست ولی نسبت به بقیه مدلهای دیگه از این چیپست از مدار تغذیه و تعداد فاز خوبی بهره نمیبره.
ولی همونطور که گفتم اگر میخواین اور کنین باید پردازنده هم مناسب اورکلاک باشه.

mr_exir
23-07-2013, 01:51
مادربورد مد نظرتون درسته که از چیپ Z77 هست و تا حدودی مناسبتر از مادربورد پیشنهادی برای اور هست ولی نسبت به بقیه مدلهای دیگه از این چیپست از مدار تغذیه و تعداد فاز خوبی بهره نمیبره.
ولی همونطور که گفتم اگر میخواین اور کنین باید پردازنده هم مناسب اورکلاک باشه.

برای گیم اور زیاد تاثیری داره ؟ اگر واقعا تاثیر داره cpu باظریب باز تر تهیه میکنم با این مدل msi برای مادر برد ولی اگه تاثیرش به اون صورت محسوس نیست دست به این کار نزنم و همون سی پی یو و مادر برد پیشنهادی شما رو تهیه کنم چون در حقیقت من هیچ اطلاعاتی از اورکلاک ندارم و میخوام با مشاوره خودتون بهترین انتخاب را داشته باشم به نسبت همین بودجه پیشنهاد شما راجع اور کلاک و تعویض اون 2 قطعه یهعنی مادر برد ام اس ای با سیپی یو ظریب باز تری که مثال زدید چیه کدوم حالت منطقی تر و بهتره ؟ با توجه به این که من اصلا راجع این که اور کلاک چه قدر میتونه مفید باشه و تا جه حد در پرفرمانس تاثیر داره و ابا به سی پی یو اسیب وارد میکنه یا نه اطلاعی ندارم

این مادر برد هم اون چیپ ست قدرتمند z77 رو پشتیبانی میکنه ASRock Z77 Pro3 ولی باز خودتون استاد هستین توصیه شما برای من با ارزش هست

در مورد ایسوس سری p8z هم هیچ اطلاعاتی ندارم

Ali*Reza
23-07-2013, 02:07
با توجه به قطعاتیکه انتخاب کردین ، فعلا این سیستم و با این قطعات پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.
اورکلاک موقعی به کار شما میاد که مثلا بعد از یه مدت ( مثلا چند سال ) ، این سیستم و پردازنده جوابگوی نیازهاتون نیست و به نسبت بازیها یا نرم افزارهای روز کم میاره ، اینجاست که اورکلاک میتونه کمکتون کنه تا پرفرمنس بیشتری از پردازنده بگیرین.
البته این نکته رو هم مد نظر داشته باشین که اگر بخواین پردازنده رو اور کنین بهتره که یه خنک کننده جدا هم براش تهیه کنین که اینکار رو در آینده هم میتونین انجام بدین.
به هرحال اگر بودجتون میرسه میتونین قطعات زیر رو جایگزینت کنین :

CPU : Intel Core i5 3570K 3.4GHz : 730.000
M.B : ASRock Z77 Pro4 : 540.000

مادربورد پیشنهادی از برند ازراک به نظر من تا حدودی برای اور مناسبتر از مادربورد مدنظرتون از ام اس آی هست.

mr_exir
23-07-2013, 13:46
سلام من با تحقیقاتی که کردم متوجه شدم اور کلاک اصلا مناسب نیست چون هم باعث میشه سی پی یو اسیب ببینه هم این که ارزشی نداره ادم این کارو انجام بده چون به اون صورت تقاوتی ایجاد نمیکنه

جند سوال مهم با توجه به تغییر نظر جدیدم دارم
1- سوکت 1150 بهتره ؟ یا 1155 با توجه به اینکه 1150 جدیدتر است و من که تصمیم دارم متدر برد حداقل تا 4 سال دیگه قابل ارتقا باشه و قطعات روز را انتخاب کنم کدام گزینه برای من بهتر است ؟

2-کدام مادر برد را باید انتخاب کنم که قابلیت توربو داشته باشه این قابلیت باعث افزایش کارایی سی پی یو میشه و تا حدودی مهمه

3-تو این رنج قیمتی که من دارم بهترین چیپ که برای مادر برد میتونم انتخاب کنم کدومه که معروف و به روز بمونه ؟

4-با همون بودجه پیشنهادی همون هارد پیشنهادی بهتره بهتره یا هارد جامد ؟

نتیجه در کل : میخوام مادر بردی داشته باشم که چه از لحاظ سوکت چه ارتقا در آینده زود از رده خارج نشه

در مورد cpu هم همون سی پی یو پیشنهادی با توجه به قیمتش کارایی خوبی داره

Hessam1372
23-07-2013, 14:18
دوست عزیز؛ همه روزه تولیدات کمپانی ها برای ساختن قطعات نسل جدید، ادامه داره و تقریباً به صورت سالانه جدید میشه!!
اگر اینجوری که شما میخواید باشه، می بایست سالی یک سیستم خریداری کنید که همیشه به روز باشید و مطابق با فناوری های بین المللی برید جلو که منطقی نیست و پول کلانی هم میخواد! سالی یک سیستم خریدن!!
پولتون هم برای خرید سوکت 1150 و یا خرید پردازنده ی کور آی 7 جواب نمیده! همین 3570 از پس تمامی بازی ها بر میاد و مشکلی از این بابت نیست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ali*Reza
23-07-2013, 14:25
سلام من با تحقیقاتی که کردم متوجه شدم اور کلاک اصلا مناسب نیست چون هم باعث میشه سی پی یو اسیب ببینه هم این که ارزشی نداره ادم این کارو انجام بده چون به اون صورت تقاوتی ایجاد نمیکنه

جند سوال مهم با توجه به تغییر نظر جدیدم دارم
1- سوکت 1150 بهتره ؟ یا 1155 با توجه به اینکه 1150 جدیدتر است و من که تصمیم دارم متدر برد حداقل تا 4 سال دیگه قابل ارتقا باشه و قطعات روز را انتخاب کنم کدام گزینه برای من بهتر است ؟

2-کدام مادر برد را باید انتخاب کنم که قابلیت توربو داشته باشه این قابلیت باعث افزایش کارایی سی پی یو میشه و تا حدودی مهمه

3-تو این رنج قیمتی که من دارم بهترین چیپ که برای مادر برد میتونم انتخاب کنم کدومه که معروف و به روز بمونه ؟

4-با همون بودجه پیشنهادی همون هارد پیشنهادی بهتره بهتره یا هارد جامد ؟

نتیجه در کل : میخوام مادر بردی داشته باشم که چه از لحاظ سوکت چه ارتقا در آینده زود از رده خارج نشه

در مورد cpu هم همون سی پی یو پیشنهادی با توجه به قیمتش کارایی خوبی داره

اورکلاک اگر اصولى باشه و درست انجام بشه نه تنها به قطعات آسيب نميرسونه بلکه شاهد افزايش محسوس پرفرمنس سيستم خواهيد بود.
تفاوت پردازنده هاى سوکتهاى 1150 و 1155 در مدلهاى مشابه زياد نيست و حداکثر زير 10 درصد هست.
سوکت 1150 يه مقدار قيمتشون بيشتر از پردازنده هاى مشابه در سوکت 1155 هست که به نظر من به بودجتون نميخوره.
مادربورد انتخابيتون براى ارتقا در آينده مشکلى نداره و پردازنده هاى قدرتمند اين سوکت رو ميتونين نصب کنين.
قابليت توربو هم علاوه بر مادربورد بايد بقيه قطعات هم توانايى اور رو داشته باشن که در عمل خيلى کارايى نداره و اگر قرار باشه کارايى بيشترى از قطعات بگيرين مطمئنا اورکلاک مناسبتر خواهد بود.
در مورد هارد هم هارد پيشنهادى کاملا مناسبه و سرعت مناسبى براى نصب سيستم عامل داره و در آينده ميتونين هارد جامد رو جداگانه تهيه و نصب کنين.

mr_exir
23-07-2013, 14:37
دوست عزیز؛ همه روزه تولیدات کمپانی ها برای ساختن قطعات نسل جدید، ادامه داره و تقریباً به صورت سالانه جدید میشه!!
اگر اینجوری که شما میخواید باشه، می بایست سالی یک سیستم خریداری کنید که همیشه به روز باشید و مطابق با فناوری های بین المللی برید جلو که منطقی نیست و پول کلانی هم میخواد! سالی یک سیستم خریدن!!
پولتون هم برای خرید سوکت 1150 و یا خرید پردازنده ی کور آی 7 جواب نمیده! همین 3570 از پس تمامی بازی ها بر میاد و مشکلی از این بابت نیست.

مرسی حسام جام فقط جمع زدم شد 3300 فک کنم مانیتور برام ننوشته بودین اگه بخوام یه مانیتور 400 تومانی بگیرم یعنی میشه 3700 بهم فشار میاد ولی خب این cpu که نوشتین به قول علیرضا جان قابلیت اور داره ظریبش بالاست فقط مادر برد که گفتین چیپش واسه اور یه کم کم میاره مگر اینکه absrock pro4 بگیرم

اورکلاک اگر اصولى باشه و درست انجام بشه نه تنها به قطعات آسيب نميرسونه بلکه شاهد افزايش محسوس پرفرمنس سيستم خواهيد بود.
تفاوت پردازنده هاى سوکتهاى 1150 و 1155 در مدلهاى مشابه زياد نيست و حداکثر زير 10 درصد هست.
سوکت 1150 يه مقدار قيمتشون بيشتر از پردازنده هاى مشابه در سوکت 1155 هست که به نظر من به بودجتون نميخوره.
مادربورد انتخابيتون براى ارتقا در آينده مشکلى نداره و پردازنده هاى قدرتمند اين سوکت رو ميتونين نصب کنين.
قابليت توربو هم علاوه بر مادربورد بايد بقيه قطعات هم توانايى اور رو داشته باشن که در عمل خيلى کارايى نداره و اگر قرار باشه کارايى بيشترى از قطعات بگيرين مطمئنا اورکلاک مناسبتر خواهد بود.
در مورد هارد هم هارد پيشنهادى کاملا مناسبه و سرعت مناسبى براى نصب سيستم عامل داره و در آينده ميتونين هارد جامد رو جداگانه تهيه و نصب کنين.

مرسی علیرضا جان فقط این مادر بورد انتخابیم که میگید مشکلی در آینده نداره منظورتون همون ایسوس پیشنهادی هست ؟ یا asrock pro
4 ?? و اینجوری که میگید اور مشکلی ایجاد نمینه خب منم این قابلیت اور شدن رو هم در نظر میگیرم و سیپی یو ظریب بازی که پیشنهاد کردینو میگیرم فقط این مادر برد میخوام تعداد مدار تغذیه و فاز کاملا مناسب و کافی باشه در کل هم از جهت چیپ هم تعداد فاز asus پیشنهادی رو توصیه میکنید یا asrock pro 4 ?

Hessam1372
23-07-2013, 14:43
مرسی حسام جام فقط جمع زدم شد 3300 فک کنم مانیتور برام ننوشته بودین اگه بخوام یه مانیتور 400 تومانی بگیرم یعنی میشه 3700 بهم فشار میاد ولی خب این cpu که نوشتین به قول علیرضا جان قابلیت اور داره ظریبش بالاست فقط مادر برد که گفتین چیپش واسه اور یه کم کم میاره مگر اینکه absrock pro4 بگیرم

خواهش.
اورکلاک رو بی خیال شید! ضررش بیشتر از منفعتشه! همین سیستم کار شما رو راه می ندازه! نیازی به اورکلاک نداره!
پردازنده هم باید مدل 3570K باشه تا بتونید اورش کنید. + مادربردی که فرمودید از چیپست Z77.
الان لیست رو تغییر دادم. شد 3 میلیون و 100. 400 هم مانیتور انتخابی.

Ali*Reza
23-07-2013, 14:51
مادربوردهاى ايسوس در زمينه اورکلاک خيلى خوب عمل کرده اند و از لحاظ نوع خازنها و هيتسينکها و مدار تغذيه کاملا در مدلهاى حرفه اى انتخاب بهترى هستند ولى چون قيمتهاى بالاترى هم دارن به بودجتون نميخوره.
در صورتيکه قصد اور دارين من همون مادربورد پيشنهادى شده از برند ازراک رو توصيه ميکنم.

mr_exir
23-07-2013, 20:52
در مورد cpu تعریف هاسل رو خیلی شنیدم و بعد از اون سندی بریج پیشنهادتون راجع این 2 چی هست ؟:n16:

Ali*Reza
23-07-2013, 22:50
سندی بریج که تقریبا قدیمیتر هست و به نظر من اولویت با آیوی هست. در مورد هاسول هم همونطور که گفتم تفاوتش با آیوی زیاد نیست ولی به هرحال از سوکت 1150 هم میتونین تهیه کنین.

mr_exir
23-07-2013, 22:50
من توی چند تا مقاله خوندم تعدادی از مادر بورد های ایسوس مشکل حرارتی دارن یعنی باعث میشن دمای سیپیو بالا بره با این تفاصیل گیگابایت بهتر نیست ؟ یا باز ایسوس را پیشنهاد میکنین ؟

Ali*Reza
23-07-2013, 22:53
به نظر من در مدلهای معمولی و متوسط تفاوت زیادی بینشون نیست ولی در مدلهای حرفه ای و اورکلاکینگ من ایسوس رو پیشنهاد میکنم.

mr_exir
23-07-2013, 23:03
با توجه به توصیه های شما بودجه من به سوکت 1150 نمیرسه و مجبورم از سوکت 1155 و 2011 مادر برد تهیه کنم به نظر شما 1155 میتونه انتخاب مناسب تری از جهت ارتقا در نسل جدید سی پی یو های اینتل باشه یل سوکت 2011 من ای نکته خیلی برام مهمه که بتونم نسل بعدی سی پی های اینتل را در سیستمم ارتقا بدم و استفاده کنم با این تفاصیل کدام سوکت مناسب تر این کار هست

Ali*Reza
23-07-2013, 23:06
هر سوکت فقط قابل ارتقا برای پردازنده های اون سوکت هست. سوکت 2011 جزو حرفه ای ترین و گرانترین سوکت اینتل هست. در کل همونطور که خودتون هم گفتین با توجه به بودجتون سوکت 1155 مناسبه.

m.miladalikhani
25-07-2013, 06:40
با کمال احترام خدمت نظرات دوستان وی من پیشتهادم اینه که پلت فرم سری 7 اینتل رو کنار بزار چون عمرش به پایان رسیدو
بهتره به فکر سوکت 1150 اینتل باشی که با چیپ های b85 h87 z87 عرضه میشه.چون همین یکی دو ماهه عرضه شدن و نسل بعدی پردازنده های اینتل هم روی همین سوکت عرضه میشن.
فعلا خوابم گرفته ولی اگر خواستی پخ بده اطلاعات خوبی دارم میتونم با این بودجه ای که داری بهترین انتخاب ها رو جلوت بذارمکه هم آینده نگرانه باشه و هم پرفورمنس قوی جهت گیم رندر یا هر کار دیگه ای داشته باشه.

mr_exir
25-07-2013, 11:27
یعی با این بودجه ای که من دارم میتونم سوکت 1150 بگیرم ؟ اون وقت در برابر سوکت 1155 نسبت به پولم یه جیز ساده با 1150 میدن ؟ یا یه چیز خوب و نرمال ؟

m.miladalikhani
25-07-2013, 13:12
باید یه بررسی دیگه بکنم میگم بهت.تفاوت چندانی ندارن با هم تاکیید من به خاطر اینه که سوکت 1150 جدیده و نسل بعدی هاسول یعنی broadwell هم رو سوکت 1150 میاد و میتونی بدون ارتقای بورد،پردازندت رو ارتقا بدی.البته از این اینتل ذلیل شده همه چیز بر میاد یهو دیدی دوباره سوکت جدید بیرون داد!! ولی فعلا که ین چنین اعلام کرده

mr_exir
25-07-2013, 13:20
خب منطقی تر اینه که ادم جدید ترین سوکت ارایه شده را ادم تهیه کنه من فقط نگران بودجه ام که ایا با این بودجه میشه یه سوکت 1150 خوب تهیه کرد با توجه به مدل های روز یا نه

اگه بشه برای نسل بعدی سی پی یو ها برای مثال اگه 3 سال دیگه بخوام ارتقا بدم مشکلی ایجاد نشه یا شاید اور

رو اور هنوز مطمین نیستم

mr_exir
25-07-2013, 16:09
علیرضا جان نظرت راجع cpu 4670 haswell 3.4 gh چیه ؟

مناسب من هست ؟

و همچنین مادر برد asus h87-me

Ali*Reza
25-07-2013, 16:21
علیرضا جان نظرت راجع cpu 4670 haswell 3.4 gh چیه ؟

مناسب من هست ؟

و همچنین مادر برد asus h87-me

سوکت 1150 هم انتخاب خوبی هست ولی در مدلهای های مشابه پردازنده های سوکت 1150 و 1155 اختلافشون کمتر از 10 درصد هست.
فعلا قیمت قطعات این سوکت یه مقدار بالا هست و تفاوت کاراییشون انقدر زیاد نیست که مجاب بشیم برای تهیه اونها!

mr_exir
25-07-2013, 16:51
به نظر شما اگه گرافیک shaphire 1 gb تهیه کنم و سرمایه گذاری روی مادر برد انجام بدم بهتر نیست ؟ که از 1150 در نسل های بدی بهره ببرم ؟

ط

Ali*Reza
25-07-2013, 17:44
به نظر من چون کاربردتون گیم هست بهتره بیشتر هزینه رو روی گرافیک بزارین و ارزش نداره گرافیک ضعیفتری انتخاب کنین.

m.miladalikhani
26-07-2013, 01:35
بستگی داره چه گرفیکی باشه.
سرمیه گذاری روی بورد خوبه ولی تا یه حدی.بیش از حد دیگه هزینه ی اظافی میشه.حالا دارم یه سری جست و جو میکنم بین بورد هایی که گیگا و اسوس زدن و بین مدل هایی که الان توی بازار تهران موجوده تا یک انتخاب خوبی داشته باشیم.شما نگران نباش من یه لیست میدم خدمتت+توضیحاتی که توی یاهوو مدم.خودت برو بخر ببند حالشو ببر.:n19::n10::n02:

m.miladalikhani
26-07-2013, 01:42
در ضمن شما 1000 % به یک ssd نیاز دارید برای لود سریع تر و روون تر نرم افزار ها و بوت جم و جور تر ویندوز و بخصوص توی گیم که اگه از گرافیک بیشتر نباشه تاثیرش قطعا کمتر هم نیست.اینم باید لحاظ کنم توی قطعات یادم بیار اگه نبود

mr_exir
27-07-2013, 00:48
در ضمن شما 1000 % به یک ssd نیاز دارید برای لود سریع تر و روون تر نرم افزار ها و بوت جم و جور تر ویندوز و بخصوص توی گیم که اگه از گرافیک بیشتر نباشه تاثیرش قطعا کمتر هم نیست.اینم باید لحاظ کنم توی قطعات یادم بیار اگه نبود

اگر بنا باشه هارد جامد تهیه کنم بودجه کم میاد برای قطعات اصلی

m.miladalikhani
28-07-2013, 05:09
ssd برای یه گیمر از نون شب واجب تره.(حالا من یه چیز میگم اونایی که استفاده نکردن و تا به حال نبستن فکر میکنن دارم بنانسبت شما چرت میگم)ولی باید خودت ببینی چه تاثیری داره لامصب.

m.miladalikhani
28-07-2013, 06:02
پیشنهاد من :
مین گیگا z87 سوکت 1150 قیمت 840 با 3 سال گارانتی آواژنگ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!prettyPhoto
سی پی یو اینتل سوکت 1150 مدل 4570 فرکانس پایه 3.2 و 6 مگ کش سطح سوم قیمت 700
رم کرسیر مجموع 8 گیگ یعنی 2 تا 4 گیگ فرکانس 1600 قیمت 300
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DR3/
کارت گرافیک سافایر 2 گیگ اچ دی ردون 7850 قیمت 850
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!prettyPhoto
هارد سیگیت 1 ترا 64مگ بافر ساتا 3 و 7200 قیمت 220
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 20HDD/
جمع کل این قطعات : 2 میلیون 2900 با احتساب تخفیف و چونه زدن.(حدودی)
600 تومن تا سقف بودجه ی شما میمونه که برای کیس-پاور-مانیتور-درایو نوری هستش.
به نظر من قطعاتی رو که قیمت زدم و لینک دادم یعنی قطعات اصلی رو بگیر باقی رو تا اونجایی که پولت میرسه دست دوم و تمیز گارانتی دار بگیر یا اصلا ازشون بزن و پایین تر بگیر.چون ارزششو داره قطعات اصلی و به خصوص گرافیک و بوردت بالا تر هستن.
پاور گیرین دست دوم تمیز با گارانتی هم زیاد ریخته توی همون فروم پرشین تولز میتونی از اونجا تهیه کنی توی شهر خودتون هم هستن میتونی بری حضوری تست و معامله کنی.
بازم تاکیید میکنم روی برند ها.به خصوص مادربرد و هارد.
مابقی قطعات هم حدودی بهت میگم چی و چه مارکی و حدودی چه مدلی بگیر.
پاور گیرین 885 فن سبز یا بالا تر
مانیتور هر چی میخواد باشه فقط سامسونگ.اینم بگم زیاد روی ال ای دی یا ال سی دی بودن حساس نباش چندان تفاوتی به حالت نمیکنه.سعی کن رزولیشن 1920 در 1080 فول اچ دی بودن رو دارا باشه.
کیس گیرین نتخاب کن یه مدلی که سیستمش پاور معکوس باشه از اینا که پاور ک کیس نصب میشه معمولا پایین ترین مدلشون مگنوم 2 هستاگر پولت نرسید همون مگنوم 2 بگیر خوبه و میتونی بعدا بفروشی و تعویضش کنی.مهم قطعاتتن که بالان.
درایو هم حتما برند پلکستور بگیر با گارانتی آواژنگ هر مدلی بود خوبه.

m.miladalikhani
28-07-2013, 06:04
اساتید و دوستان لطف کنین بفرمایید اگر ایرادی چیزی به این کانفینگ وارد میدونید بگید هم در حق دوستمون لطف میکنید و هم روی اطلاعت و دانسته های ناچیز من تاثیر داره.بنده از همه ی کسانی که لطف میکنن نظرشونو در این مورد میگن خواهش و تمنا و نهایت تشکر رو میکنم.

Emir1
30-07-2013, 12:53
با این بودجه، 850 تومن هزینه کردن واسه مین از سوکت 1150 هیچ معنایی نداره، ضمن اینکه تفاوت زیادی بین 1155 و 1150 و همینطور آیوی و هاسول نیست، کارت گرافیک 7850 هم کارت به اون صورت قوی محسوب نمیشه و مدت زیادی جوابگو نخواهد بود. ایشون میتونه مین msi Z77 g43 و یا asrock pro3 یا asrock pro4 و یا مینهای مشابه رو با قیمت مناسب تهیه کنن و سی پی یو هم 3570k که سی پی یو قدرتمندی هست و اورکلاک هم میتونن انجام بدن. در عوض مابد تفاوت رو بذارین برای کارت گرافیک و 660Ti و یا حتی 7950 بردارین.

Ali*Reza
30-07-2013, 14:25
اگر قرار باشه سيسستم بر مبناى اورکلاکينگ بسته بشه بايد قطعات متناسب با هم و مناسب براى اور انتخاب بشن.
اگر قرار نباشه سيستم اور بشه پس نياز به هزينه بيشتر و تهيه چيپ گران قيمت نيست.
در مورد پاور هم چون يکى از مهمترين قطعه هاى سيستم هست ، من خريد کارکرده و يا برندهاى متفرقه رو توصيه نميکنم.
در مورد گرافيک هم ميشه با کمى هزينه بيشتر 7870 رو تهيه کرد که ارزش بيشترى داره.

mr_exir
30-07-2013, 15:59
اگر قرار باشه سيسستم بر مبناى اورکلاکينگ بسته بشه بايد قطعات متناسب با هم و مناسب براى اور انتخاب بشن.
اگر قرار نباشه سيستم اور بشه پس نياز به هزينه بيشتر و تهيه چيپ گران قيمت نيست.
در مورد پاور هم چون يکى از مهمترين قطعه هاى سيستم هست ، من خريد کارکرده و يا برندهاى متفرقه رو توصيه نميکنم.
در مورد گرافيک هم ميشه با کمى هزينه بيشتر 7870 رو تهيه کرد که ارزش بيشترى داره.

اگر بخوام سیستم بر مبنای اور کلاک تهیه بشه هزینه ام بیشتر میشه ؟ یا قطعات به اون کیفیتی که بخوام بدون مبنای اور بخرم دیگه نمیتونم تهیه کنم ؟

Ali*Reza
30-07-2013, 16:05
در صورتیکه بخواین سیستمی تهیه کنین که اور کنین باید قطعات متناسب با این کار تهیه کنین که مسلما قیمت بالاتری دارن.

m.miladalikhani
30-07-2013, 21:24
تشکر بابت نظرات دوستان و اساتید.همه رو خوندم.و ابتدا قبل از این که این کانفینگ رو مطرح کنم نظر خودمم همین بود ولی من با این توجیه خودم رو قانع کردم.که :
این دوستمون یعنی مصرف کننده در حال حاضر کابرد اور نداره.پس انتخاب چیپست پایین تر واسش معقول تره و بهتره به جای هزینه روی برد بهتره هزینه بشه روی کارت گرافیک.و از طرفی من نظرم اینه که اگه دوستمون یه زمانی بخواد کاربرد اوور هم داشته باشه چی؟اگه بخواد پردازنده رو ارتقا بده چی؟آیا به روز بودن برد مهم تره یا گرافیک(((((نظر به این که کارت گرافیک سری 7 انویدیا هم تازه اومده و قیمت خیلی گرون و نا معقولی داره و از طرفی سری 7 amd هم کم کم داره رفتنی میشه و باید منتظر سری 8 بود)))پس یا این توجیه من قانع شدم که هزینه ی گزاف و اهمیت بیش از حد روی کارت گرافیک لزوم چندانی نداره!چرا که بازم جای ارتقا هست در حالی که به نظرم باااااازم همین کارتی که معرفی کردم کلیه گیم ها رو با فریم قابل قبولی اجرا میکنه!!!و ظاهرا خیییییییلی هم کم نیست که دوستان میفرمایند!!بنده با gt210 هم همه ی بازی های حدودا روز رو اجرا کردم و تا حدودی هم راضی هستم و ارضا میکنه آدمو ولی خب صلیقه ها متفاوته.
قطعا فریم بیشتر توی بازی آرزوی هر گیمری هست و البته جا داره بگم من گیمر نیستم شاید دلیل اختلاف نظرم با دوستان همینه.7850 هم با 2 گیگ حافظه و 256 بیت پل ارتباطی به نظرم کافیه!چرا که آپولو نمیخواد آدم هوا کنه یه گیم هستش.تازه در صورت جواب ندادن کمتر از 9 ماه دیگه سری جدید کارت های انویدیا و سری جدید amd ردون میاد به بازار و مجددا بازم جای ارتقا هست!!!((((بعید میدونم دوستمون بعد از تجربه و روشن کردن چنین سیستمی بخواد این کارو بکنه)))))و اا در مورد رفتن به سمت z77 به نظرم کاملا نا معقوله چنین کاری چرا که دوستمون درست میفرمایند که تفاوت چندانی با 1150 نداره ولی دوستان عنایت داشته باشن مصرف کننده داره 3.5 میلیون تومن پول نقد خرج میکنه عاقلانه نیست این پول رو بده بالای پلتفرمی که عمرش به پایان رسیده!!!و دیگه هیچ پردازنده و هیچ چیپ ستی براش عرضه نمیشه!!بهتر نیست آدم با این پول به سمتی بره که جای بالا رفتن هم داشته باشه!به هر حال 3.5 میلیون هم پول کمی نیستش.
و اما اون دوستمون که فرمودند خرید قطعات دست دوم و متفرقه رو کار درستی نمیدونن.خدمتشون عرض میکنم که منظور بنده رو اشتباه متوجه شدن بنده منظورم اینه که قطعات دست دوم گارانتی دار خیلی خیلی کم کار کرد و با گارانتی و همینطور غیر متفرقه!!!!نه جنسدست دهم و زباله !
تازه قطعاتی رو توصیه کردم دست دو بگیرن که اصلا مهم نیست!مثل کیس!مثل پاور!مثل رم!به عنوان مثال همین رم که اکثرا گارانتی لایف تایم و مادام العمر دارن چه اشکالی داره دست دو بگیره آدم!مارک معروف هم بگیره!مثل کرسیر ونجس یا دومیناتور یا جل انهانس!یا پاور که یکی 2 ماه کارکرده و 3 سال گارانتی هم داره با همه ی جعبه و متعلقات مثل آک چه ایرادی داره!!!اما قطعاتی مثل هارد مین و گرافیک رو نمیشه به دست دو اطمینان کرد و حتما باید آک بگیره آدم.
در پایان من عرض کنم که بنده ی حقیر تجربیات ناچیز هست نسبت به دوستان بخصوص در زمینه گرافیک شاید من اشتباه میکنم و انتخابم غلط هستش ما هم آدمیزادیم دیگه معصوم که نیستیم!:n02:
توی همین بحث ها و گفت و گو هاست که آدم اطلاعات و تجربیات کسب میکنه و هر چی توی چنته داره با دیگران به اشتراک میزاره همه هر چی دارن از هم یاد میگیرن!منم عاشق چنین گفت و گو هایی هستم و دوست دارم دائم یاد بگیرم.شایدم کسی باشه که اطلاعتش کمتر باشه این وسط از ما یاد بگیره مثل استار تر این تایپیک اینجا کلی تجربه به جیب زد حاصل چند سال دنباله روی ماها به سوی این سخت افزار های کذایی:n08:
بازم میگم من دوستانه تایپ کردم جملات رو و باور کنید الان ریختم این شکلیه نیگا :n02::n10: دیدی!

Ali*Reza
31-07-2013, 02:13
اگر قرار باشه سیستم رو اور نکنن پس نیازی به هزینه بیشتر و تهیه چیپ Z87 نیست و مادربورد با چیپست H87 و یا حتی B85 هم کفایت میکنه ،
و اگر هم قراره سیستم اورکلاکینگ بسته بشه پس باید پردازنده هم ضریب باز تهیه بشه مثل 4670K که این موارد در سیستم شما لحاظ نشده. ( هرچند که من کلا با انتخاب سوکت 1150 در این شرایط مخالفم! ).

در مورد گرافیک هم فعلا گرافیکهای سری 7000 ای ام دی بخاطر خوش قیمت تر بودن برای کاربرهایی که محدودیت بودجه دارن انتخاب مناسبتریه ،
و گرافیکهایی مثل 7870 با اختلاف قیمت تقریبا ناچیز نسبت به 7850 ، ارزش خرید بیشتری نسبت به 7850 برای کاربردهای گیمینگ دارن.
در حال حاظر به عنوان مثال گرافیک 7850 در حالت کلی در بازی مثل کرایسیس3 در تنظیمات بیشتر از High فریم مناسبی نمیده. ( البته به رزولوشن انتخابی و عوامل دیگه هم بستگی داره و من کلی عرض کردم )
پس برای گیمرها 7850 که هیچ ، 7970 هم راضی کننده برای بازیهای موجود و نسل پیشرو نخواهد بود.

در مورد سوکت 1150 همونطور که اشاره شد در بالاترین حالت و در کاربردهای High-End اختلافش با سوکت 1155 در مدلهای مشابه زیر 10 درصد خواهد بود که همین مسئله ما رو مجاب به خرید و رفتن سمت سوکت نسل چهارم نمیکنه!
به عنوان نمونه کاربری که پردازنده 3570K رو انتخاب میکنه مطمئنا تا یه مدتی پاسخگوی نیازهاش خواهد بود و قاعدتا این ریسک و این ضرر رو نمیکنه که بخواد در آینده بفروشتش و 3770 بگیره ، چون اختلاف این دو آنقدر نیست که به ضررش بیارزه! ( افزایش کارایی توسط اورکلاک هم به کنار )
در مورد سوکت 1150 هم این مورد صادقه ( 4670K در مقابل 4770 ).

شما پاور و یا حتی رم رو جزو قطعه هایی میدونین که اهمیت ندارن؟ ( در ضمن کیس هم به اندازه خودش در افزایش کارایی سیستم موثره نیاز به توضیح بیشترش نیست! )
من نظرم این هست که پاور اگر مهمترین قطعه سیستم نباشه ولی جزو مهمترین قطعات سیستم هست که باید در انتخابش دقت فراوانی بشه. و من فقط پاور رو در پست قبلتر عرض کردم که کارکرده تهیه نشه و نه همه قطعات رو!!

m.miladalikhani
31-07-2013, 13:06
اگر قرار باشه سیستم رو اور نکنن پس نیازی به هزینه بیشتر و تهیه چیپ Z87 نیست و مادربورد با چیپست H87 و یا حتی B85 هم کفایت میکنه ،
و اگر هم قراره سیستم اورکلاکینگ بسته بشه پس باید پردازنده هم ضریب باز تهیه بشه مثل 4670K که این موارد در سیستم شما لحاظ نشده. ( هرچند که من کلا با انتخاب سوکت 1150 در این شرایط مخالفم! ).

در مورد گرافیک هم فعلا گرافیکهای سری 7000 ای ام دی بخاطر خوش قیمت تر بودن برای کاربرهایی که محدودیت بودجه دارن انتخاب مناسبتریه ،
و گرافیکهایی مثل 7870 با اختلاف قیمت تقریبا ناچیز نسبت به 7850 ، ارزش خرید بیشتری نسبت به 7850 برای کاربردهای گیمینگ دارن.
در حال حاظر به عنوان مثال گرافیک 7850 در حالت کلی در بازی مثل کرایسیس3 در تنظیمات بیشتر از High فریم مناسبی نمیده. ( البته به رزولوشن انتخابی و عوامل دیگه هم بستگی داره و من کلی عرض کردم )
پس برای گیمرها 7850 که هیچ ، 7970 هم راضی کننده برای بازیهای موجود و نسل پیشرو نخواهد بود.

در مورد سوکت 1150 همونطور که اشاره شد در بالاترین حالت و در کاربردهای High-End اختلافش با سوکت 1155 در مدلهای مشابه زیر 10 درصد خواهد بود که همین مسئله ما رو مجاب به خرید و رفتن سمت سوکت نسل چهارم نمیکنه!
به عنوان نمونه کاربری که پردازنده 3570K رو انتخاب میکنه مطمئنا تا یه مدتی پاسخگوی نیازهاش خواهد بود و قاعدتا این ریسک و این ضرر رو نمیکنه که بخواد در آینده بفروشتش و 3770 بگیره ، چون اختلاف این دو آنقدر نیست که به ضررش بیارزه! ( افزایش کارایی توسط اورکلاک هم به کنار )

شما پاور و یا حتی رم رو جزو قطعه هایی میدونین که اهمیت ندارن؟ ( در ضمن کیس هم به اندازه خودش در افزایش کارایی سیستم موثره نیاز به توضیح بیشترش نیست! )
من نظرم این هست که پاور اگر مهمترین قطعه سیستم نباشه ولی جزو مهمترین قطعات سیستم هست که باید در انتخابش دقت فراوانی بشه. و من فقط پاور رو در پست قبلتر عرض کردم که کارکرده تهیه نشه و نه همه قطعات رو!!

به هر حال اینم یه نظریه!
البته منم منظورم از 4670 همون کا بودش حالا شاید توی تایپ جا افتاده.
و در مورد پاور هم به نظرم شما زیاد سخت میگیرید.من پاور دست دو تمییییز در حد چند روز کار کرد دیدم که تا 100 تومن زیر قیمت آک هم طرف حاظر به فروشش بوده.ابته در مورد اهمیتش که بله مهمه.کیس هم همینطور ولی فکر نمیکنم در حدی کیس اهمیت داشته باشه که به خاطر پولش از بورد و پردازنده زد!!!!در مورد گرافیک قبلا هم گفتم بازم میگم چون تخصص کمتری دارم چیزی برای گفتن ندارم.چون اصلا گیمر نیستم.ولی نظر من اینی بود که چند پست بالا تر عرض کردم خدمت دوستان.حالا دیگه هر کس یه صلیقه ای داره.استارتر باید حالا از این نظرات ما و شما و سایر دوستان بهره ببره و خودش مقایسه کنه ببینه واقعا چیزی که از سیستمش انتظار داره بیشتر با کدوم کانفینگ تطابق داره
وگرنه به نظر خود من هم پیشنهاد های شما هم جزو بهترین ها و ایده ال های خود منم هست.و از خیلی چیز ها بهتره!حالا بماند که بعضی کاربرا پلت فرم amd پیشنهاد میدن که خوب جای بسی خنده داره با این بودجه و این کاربرد آدم بره سراغ amd.دیگه استارتر عزیز ما و این دوستمون کلی پیشنهاد دایم و بحث های خوب خوب و پر از تجربه های گرون.دیگه باید خودت انتخاب کنی.هر دوش نظر هم به نظر خودم ایده آل هستن و عالی.فقط نوع نگرش به خرج بودجه توش فرق میکنه.
البته اینم میخوام هی بگم هی یادم میره خداییش این همه نظر دادیم و بحث کردیم اینو نگتیمااا.
این اینت هی زارت و زورت نسل جدید و سوکت جدید میده بیرون آدم بخوا هی بروز باشه باید یا رییس بانک باشه یا سر گنجه نشسته باشه!انویدیا و ای ام دی هم که مسابقه نسل ها رو گذاشتن فرت فرت سری جدید میدن بیرون!
هی آدم بخواد فکر جدید ترین ها باشه آخرش روانی میشه پولش و بودجش ته میکشه افسرده میشه میوفته یه گوشه به اینا زل میزنه!(مثل منه بدبخت)
برای گیم به جای این همه هزینه شما چرا اصلا نمیری یه کنسول بخری که خیالت دیگه راحت باشه از این نظر!یه سیستم هم میخری میزاری کنارش در حد متوسط برای انجام امور غیر از گیم!دیگه چی میخوای؟!!!!بازم قوی ترین کارت و قوی ترین سی پی یو هم که بگیری ((ممکنه)) بازم هی توو بازی لگ بزنه هی کم بیاری.
ولی با کنسول خیالت راحته دیگه!!!اینطور نیست!؟اینم یه پیشنهاد متفاوتیه!
در کنارش هم یه سیستم b85 میتونی داشته باشی و در آینده یازم جای ارتقا برای بوردش هست!یا شاید b75!هم نیاز گیمت بر طرف میشه هم پی سی.

Emir1
31-07-2013, 18:31
آقا میلاد دوست عزیز، ببین به روز بودن مهمه ولی یک اینکه باید بودجه در نظر گرفته بشه و دوم اینکه تو این موردی که شما بحث میکنی یعنی بین سوکت 1155 و 1150 اختلاف تکنولوژی و عملکرد به اون صورت نداریم و قرار هم نیست در آینده همچین اختلافی تو این سوکتها ایجاد بشه! چون نسل بعدی پردازنده ها که وارد بشه تکتولوژیها به کل عوض میشه و هر دو سوکت 1155 و 1150 به اصطلاح از مد میوفتن، اتفاقا به نظر من هزینه کردن بیشتر واسه خرید 1150 خیلی بیشتر ضرر داره تا 1155، در ضمن همانطور که آقا علیرضا هم گفت تفاوت بین سی پی یوهای همرده این دو سوکت هم ناچیزه، و البته سی پی یوهای آیوی مثل 3570 هم اینقدر قدرتمند هستن که تمام نیازهای کاربر اعم از نرم افزار و گیم رو به خوبی و برای مدت نسبتا زیادی جوابگو باشن! کارت گرافیک 7850 هم یه نظر به بنچ مارکها بندازین متوجه میشین که تو گیمهای اخیر کم کم داره دچار ضعف میشه و با توجه به اینکه گیمهای خیلی قوی و انجینهای قدرتمندی تو راهن و بازیهای سطح بالایی در آینده قراره عرضه بشه مسلما اونطور که باید جوابگو نخواهد بود. البته 7870 به مراتب کارت بهتریه ولی این اواخر یخورده کمیاب شده و قیمتش هم بالا رفته. ولی در عوض یه سری کارتهای 7950 هم ظاهرا جدیدا وارد شدن که هم تقویت شده اند و core clock شون در حد خوبی بالاست و هم اینکه قیمت مناسبتری هم دارن، به نظرم صاحب تاپیک از مینهایی که اشاره کردم تهیه کنه، میتونه با قیمت 1.250 از این کارتهای 7950 ای که عرض کردم تهیه کنه حتی 660Ti هم با قیمت حدود 1.200 تو بازار هست و کارتهای خیلی خوبی هستن، که مطمئنا به این شکل از بابت گیم میتونه خیالش راحت باشه. در ضمن به نظر من خرید قطعات دست دوم ریسک محسوب میشه و به شانس بستگی داره، من خودم یه بار تجربه کردم و از اون به بعد تصمیم گرفتم هرچقدرم جنس دست اول گرونتر باشه، سراغ جنس و کالای دست دوم نرم!.

m.miladalikhani
31-07-2013, 20:39
آقا میلاد دوست عزیز، ببین به روز بودن مهمه ولی یک اینکه باید بودجه در نظر گرفته بشه و دوم اینکه تو این موردی که شما بحث میکنی یعنی بین سوکت 1155 و 1150 اختلاف تکنولوژی و عملکرد به اون صورت نداریم و قرار هم نیست در آینده همچین اختلافی تو این سوکتها ایجاد بشه! چون نسل بعدی پردازنده ها که وارد بشه تکتولوژیها به کل عوض میشه و هر دو سوکت 1155 و 1150 به اصطلاح از مد میوفتن، اتفاقا به نظر من هزینه کردن بیشتر واسه خرید 1150 خیلی بیشتر ضرر داره تا 1155، در ضمن همانطور که آقا علیرضا هم گفت تفاوت بین سی پی یوهای همرده این دو سوکت هم ناچیزه، و البته سی پی یوهای آیوی مثل 3570 هم اینقدر قدرتمند هستن که تمام نیازهای کاربر اعم از نرم افزار و گیم رو به خوبی و برای مدت نسبتا زیادی جوابگو باشن! کارت گرافیک 7850 هم یه نظر به بنچ مارکها بندازین متوجه میشین که تو گیمهای اخیر کم کم داره دچار ضعف میشه و با توجه به اینکه گیمهای خیلی قوی و انجینهای قدرتمندی تو راهن و بازیهای سطح بالایی در آینده قراره عرضه بشه مسلما اونطور که باید جوابگو نخواهد بود. البته 7870 به مراتب کارت بهتریه ولی این اواخر یخورده کمیاب شده و قیمتش هم بالا رفته. ولی در عوض یه سری کارتهای 7950 هم ظاهرا جدیدا وارد شدن که هم تقویت شده اند و core clock شون در حد خوبی بالاست و هم اینکه قیمت مناسبتری هم دارن، به نظرم صاحب تاپیک از مینهایی که اشاره کردم تهیه کنه، میتونه با قیمت 1.250 از این کارتهای 7950 ای که عرض کردم تهیه کنه حتی 660Ti هم با قیمت حدود 1.200 تو بازار هست و کارتهای خیلی خوبی هستن، که مطمئنا به این شکل از بابت گیم میتونه خیالش راحت باشه. در ضمن به نظر من خرید قطعات دست دوم ریسک محسوب میشه و به شانس بستگی داره، من خودم یه بار تجربه کردم و از اون به بعد تصمیم گرفتم هرچقدرم جنس دست اول گرونتر باشه، سراغ جنس و کالای دست دوم نرم!.

سلام دوست من.:n01:
در مورد تفاوت ناچیز پردازنده و چیپست های 1155 و 1150 الان تاکیید میکنم فقط الان گفته ی شما درسته و صدق میکنه.شما فرمودی نسل بعد به کل تکنولوژی های جدید میاره و عوض میشه.و ...و کلی ضرر میکنه آدم.و این خیلی بده منم قبول دارم.ولی این نسل بعدی که فرمودید اسم کد رمزش مثل آیوی بریج و بعدش که هسول هست بعدیش brodwell هست که خوشبختانه روی هین سوکت 1150 عرضه میشه و مطمئنا تا اون موقع برای سوکت 1150 چیپ ست های متفاوت تری هم عرضه میشه.پس تا حدودی انتخابش از این نظر توجیه میشه!و 1155 کنار میره توی ذهن.(((توجیه من برای کل کانفیگ این بود)))))وگرنه خودمم با سایر دوستان هم نظر بودم.
در مورد کارت گرافیک من بازم میگم تجربم کمتره ولی خب توی این رنج قیمت من یه مدل ان وی دیا هم دیدم که فکر کنم مدلش 650 یا 660 بود قیمتش 5540 و خورده ای بود فکر کنم.اونم با این بودجه بندی میخوند ولی خب دوستان نظرشون چیز دیگه ایه.
در مورد قطعات دست دوم هم بنده همچنان نظرم همونه.چون ممکنه حالا یه بار یه دوستی مثل شما از این کار تجربه ی خوبی نداشته دلیل بر ملاک قرار دادن این امر نمیشه.
به نظر من افراد گیمر و اوور کار یی که سر گنج ننشستن نهایتا عاقبت برای همیشه به روز بودن به خرید و فروش قطعاتشون رو میارن.
اینو من نمیگم تجربه نشون داده!میتونید ببینید بخش فروش بازارچه ی پرشین تولز و لیون کامپیوتر رو! یوزر های زیادی هستن که به این رویه رو آوردن.بعضا قطعات های اند هم توشون پیدا میشه طرف خرید 20 روز داشته پشیمون شده به هر دلیلی یا اطلاع نداشته اینی که میخواسته نبوده دودل شده پول لازم شده و ...هزار دلیل دیگه زیر قیمت میفروشه!خب خرید چنین قطعاتی واقعا معقول و به صرفه آدمه.
چرا یوزر ها پول کلون بدن جای قطعه ی آک !!شما میدونی از بالای همین اندیشه یی که یوزر هایی مثل شما دارن شرکت های گارانتی و وارد کننده که نمیخوام اسم ببرم چه پول و چه سود زیادی به جیب میزنن!!!!و همینطور خوب میدونم که این روزا وضعیت همه ی ماها چه جوریه!با این وضعی که اینتل و انویدیا و ای ام دی را انداختن ما اگه بخوایم حالا کاملا به روز که نه ولی اقلا یک نسل عقب تر باشیم که بیچاره میشیم!
البته برای کاربران آماتور و خیلی خیلی کم تجربه پیشنهاد نمیشه!اصولا.البته اونم نه برای همه ی قطعات.بعضی که اهمیت کمتری نسبت به بقیه دارن.
نظرات و صلیقه ها متفاوته.وگرنه در کل کانفینگ های پیشنهادی همه خوب و همه ایده آل هستن!از بین پیشنهاد ها هر کدوم انتخاب بشه جزو بهترین های بازار محسوب میشه.دیگه تصمیم نهایی با خریداره
من دیگه پیشنهادمو دادم.مثل سایر دوستان..انشا الاه که متناسب ترین سیستم با انتظاراتشون رو خرید کنن.
آرزوی بهترین ها.

Emir1
31-07-2013, 22:33
عزیز من درسته که broadwell قراره روی سوکت 1150 عرضه بشه ولی اون موقع تکنولوژیها هم تغییر میکنن در نتیجه فرقی نمیکنه الان چه سوکتی بخرین! اتفاقا اگه بودجه برای کسی مهمه پرداخت هزینه بیشتر برای سوکت 1150 ضررش براش بیشتره. کارت 650 کارت زیاد قوی نیست و از همون 7850 هم ضعیفتره! 660 هم باز از 7870 ضعیفتره، مگر اینکه همانطور که گفتم 660Ti بخرن که از همه این کارتها قویتر و سرتره.
ببین برادر من، اون جنبه ی اقتصادی خرید جنس دوم رو که میگی منم قبول دارم، منتها نکته ای که هست اینه که شما وقتی جنس دسته دوم مخصوصا از طریق اینترنت میخری، به طور کامل به فروشنده اعتماد میکنی! در حالی که هممون میدونیم همه قابل اعتماد نیستن و نمیشه به چند تا عکس و حرفهایی که یه نفر در مورد جنسش میگه کامل اعتماد کرد و مطمئن بود که راستش رو میگه! اون حالتی هم که شما میگی یه نفر جنسی رو میخره و بعد یه مدت کوتاه از خریدش پشیمون میشه میفروشه حالت ایده آل هست ولی باید قبول کرد که همیشه اینطور نیست و شاید تعداد کمی از اینطور حالتها پیش بیاد دیگه اکثر افراد وقتی بالای یه میلیون واسه یه جنسی میخوان پول بدن خوب در موردش تحقیق و پرس و جو میکنن بعد خرید میکنن! مطمئنا کالاها و قطعات معیوب و کالایی که پدرش رو درآوردن هم بین اینطور فروشها پیدا میشه، هرچند اگه خوشبینانه به قضیه نگاه کنیم و بگیم درصدش کمه ولی به هر حال هست، به همین خاطر به نظر من خرید قطعات دست دوم و بالاخص از طریق اینترنت ریسکه و تا حدودی به شانس هم بستگی داره.
موفق باشی

m.miladalikhani
31-07-2013, 23:52
عزیز من درسته که broadwell قراره روی سوکت 1150 عرضه بشه ولی اون موقع تکنولوژیها هم تغییر میکنن در نتیجه فرقی نمیکنه الان چه سوکتی بخرین! اتفاقا اگه بودجه برای کسی مهمه پرداخت هزینه بیشتر برای سوکت 1150 ضررش براش بیشتره. کارت 650 کارت زیاد قوی نیست و از همون 7850 هم ضعیفتره! 660 هم باز از 7870 ضعیفتره، مگر اینکه همانطور که گفتم 660Ti بخرن که از همه این کارتها قویتر و سرتره.
ببین برادر من، اون جنبه ی اقتصادی خرید جنس دوم رو که میگی منم قبول دارم، منتها نکته ای که هست اینه که شما وقتی جنس دسته دوم مخصوصا از طریق اینترنت میخری، به طور کامل به فروشنده اعتماد میکنی! در حالی که هممون میدونیم همه قابل اعتماد نیستن و نمیشه به چند تا عکس و حرفهایی که یه نفر در مورد جنسش میگه کامل اعتماد کرد و مطمئن بود که راستش رو میگه! اون حالتی هم که شما میگی یه نفر جنسی رو میخره و بعد یه مدت کوتاه از خریدش پشیمون میشه میفروشه حالت ایده آل هست ولی باید قبول کرد که همیشه اینطور نیست و شاید تعداد کمی از اینطور حالتها پیش بیاد دیگه اکثر افراد وقتی بالای یه میلیون واسه یه جنسی میخوان پول بدن خوب در موردش تحقیق و پرس و جو میکنن بعد خرید میکنن! مطمئنا کالاها و قطعات معیوب و کالایی که پدرش رو درآوردن هم بین اینطور فروشها پیدا میشه، هرچند اگه خوشبینانه به قضیه نگاه کنیم و بگیم درصدش کمه ولی به هر حال هست، به همین خاطر به نظر من خرید قطعات دست دوم و بالاخص از طریق اینترنت ریسکه و تا حدودی به شانس هم بستگی داره.
موفق باشی
منم توجیه خودم رو براسوکت 1150 گفتم شما هم که مجددا فقط اشاره به ضررش کردیدو خوب پس دیگه به جایی نمیرسه صحبتمون.در مورد گرافیک تجربه ی زیادی ندارم.احتمالا شما درست میفرمایید.
ولی در مورد اجناس دست دوم کاملا بر عکس گفتید و در بدبینانه ترین حالت ممکن به قضیه پرداختید.چنین وضعی توی فضای خرید و فروش فروم ها اصلا وجود نداره.شما طوری فرمودید که اصلا انگار معیار و ملاکی برای خرید و فروش یا فعالیت توی بازارچه ها نیست!اونجا هم قانون داره یه سری مقررات هست.مدیر ناظر داره.الکی نیستش که هر کسی هر کاری خواست انجام بده یا بقول شما هر چیزی خواست بگه کلی تعریف کنه آخرش جنس با گفته هاش تفاوت داشته باشه.نه اصلا اینطور نیست.البته هستن موادردی که خیلی ناچیز هست ولی خب به اونا هم طبق قوانین رسیدگی شده تا الان که من در جریان همشون بودم.تازه گذشته از این موارد اخیرا جایی به نام ایسام تاسیس شده که پول ابتدا به حساب یه مرجع بی طرف میره مثلا خود سایت که اتفاقا مقررات سخت و سنگینی هم داره و سپس در صورت اعلام رضایت خریدار پول به حساب فروشنده واریز میشه.در غیر این صورت پول به صاحبش برگردونده میشه و ...الی آخر خود سایت هم مبلغی رو به عنوان کارمزد به صورت درصدی و طبق تعرفه ی از پیش توافق شده میگیره..خلاصه بگم قانون و مقرراتی هم هستمن و فلانی و فلانی تنها نیستیم.خیلی ها اونجا فعالیت دارن.یکی از 5 فروم شلوغ ایران هستش.صحبت های بنده حقیر رو هم اگر باور ندارید میتونی از خیلی ها پرس و جو کنید!.شما ظاهرا توی اینجور فضا ها فعالیت نداشتید و خیلی بدبین هستید بهشون.پیشنهاد میکنم حتما عضو بشید اونجا و فقط روال خرید و فروش ها رو تماشا کنید.خالی از لطف نیست.عضویتش هم رایگانه.
شب خوش:n01:

mr_exir
01-08-2013, 04:42
به هر حال اگر ما معیار رو بر روی جنس نو بذاریم

چون دست دوم هم دنگ و فنگ بیشتری داره هم اینکه ممکنه اون انتظاری که ازش دارم براورده نکنه

من یه مقدار تحقیق کردم و دیدم cpu 3570k خیلی قدرت و کارایی خوبی به نسبت قیمت داره و قابلیت اور هم داره

پس کمی اینده بینانه نگاه میکنم و سعی میکنم روی این cpu متمرکز شم

ولی متاسفانه هنوز گزینه خوبی برای مادر برد نتونستم پیدا کنم

و بین خیلی از مدل ها دو به شک هستم

m.miladalikhani
01-08-2013, 08:28
به هر حال اگر ما معیار رو بر روی جنس نو بذاریم

چون دست دوم هم دنگ و فنگ بیشتری داره هم اینکه ممکنه اون انتظاری که ازش دارم براورده نکنه

من یه مقدار تحقیق کردم و دیدم cpu 3570k خیلی قدرت و کارایی خوبی به نسبت قیمت داره و قابلیت اور هم داره

پس کمی اینده بینانه نگاه میکنم و سعی میکنم روی این cpu متمرکز شم

ولی متاسفانه هنوز گزینه خوبی برای مادر برد نتونستم پیدا کنم

و بین خیلی از مدل ها دو به شک هستم

خوب آقای مصرف کننده شما توی سوکت 1155 بهترین انتخاب رو برای پردازنده داشتید.چون به نسبت کارایی و قیمتش میارزه!ولی یه مدل بالاتر که 3770k باشه اصلا مقرون به صرفه نیست چرا که تفاوت چندانی با 3570k نداره و از طرفی هم قیمتش شدیدا از 3570k بالا تره که اصلا معقول نیست.
پس تا اینجا شد 3570k.خب از اونجایی که پردازندت رو ضریب باز و با پسوندk انتخاب کردی پس نشون دادی که قصد اوور داری چرا که اگه نداشته باشی خرید پردازنده از سری k هزینه ی اظافی محسوب میشه.
من فرض رو بر این میگرم که میخوای اوور کنی.
پس برای اوورکلاک باید مین بورد قابلی داشته باشی یه بورد با دوام که هم از نظر چیپست محدودیت برات ایجاد نکنه و هم کیفیت و توانایی اوور رو داشته باشه
بین بورد های اسوس و گیگا مدل های مطرحی هست برای این نوع کاربری که الان من یه نگا میکنم تا به قیمتاشون ببینم به بودجه ی تو کدوم بیشتر میخوره و مناسب تره. بهت پیشنهاد میدم.بازم دوستان هستن نظرشونو میگن در مورد گرافیک هم بهتره از دوستان راهنمایی بخوای چون من تجربم توی زمینه ی vga کمتر از استاید هستش.
رم رو هم باید 8 گیگ با فرکانس 2000 مگاهرتز انتخاب کنی اونم به صورت 2 ماژول 4 گیگ که بتونی دوال ببندی.
حالا با انتخاب 1155 با یکم صرفه جویی میتونی ssd هم بخری که خیلی خیلی خیلی خیلی توی سرعت و توانایی اجرایی سیستمت تاثیر داره بخصوص توی گیم.که خیلی واجبهاین جمله رو من از یه گیمر روانی شنیدم که میگفت
(((ssd از نون شب برای یه گیمر واجب تره))):n08:
حالا بازم من پیشنهاداتی دارم که تا شب قبل از 1 بهت میگم. همینجا.

mr_exir
01-08-2013, 12:35
رم با فرکانس 2000 زیاد نیست ایا ؟1600 کفایت نمیکنه ؟

شنیدم ازراک مادر برد هایی روانه بازار کرده که با چیچ ست های معمولی سری H 87 که قابلیت اور تا 26 درصر هم داره

ولی حالا باز من وارد نیستم نمیدونم دقیقا چه چیز بهتره

Ali*Reza
01-08-2013, 16:22

شنیدم ازراک مادر برد هایی روانه بازار کرده که با چیچ ست های معمولی سری H 87 که قابلیت اور تا 26 درصر هم داره

برای کاربرد گیمینگ فرکانس بیشتر از 1600 خیلی تفاوت محسوسی برای شما نخواهد داشت.
اگر پردازنده رو 3570K انتخاب کردین به نظر من ASrock Z77 Pro4 برای مادربورد انتخاب خوبیه.

m.miladalikhani
02-08-2013, 06:42

شما پردازندتون رو از سری k سوکت 1155 انتخاب کردید و اون بوردی که فرمودید اصلا به پردازنده ی شما نمیخوره..پس در نتیجه شاید الان نخواید اوور کنید ولی ممکنه بعدا نظرتون عوض بشه.پس بهتره یک برد z77 اتخاب کنید.
برای این پردازنده ای که انتخاب کردید.ولی اگر سی پی یو رو از سوکت 1150 انتخاب کردید کلا کانفینگ عوض میشه.
فعلا شما پردازنده ی 3570k رو انتخاب کردید از سوکت 1155 پس باید یک بورد 1155 با قابلیت اورکلاکینگ تهیه کنید.((منظور بورد هایی با چیپ ست z77)) هستش.
حالا صلیقه ها متفاوته و ممکنه هر کس یه انتخابی داشته باشه.اکثر اوور کار ها که من هم باهاشون در تماس هستم کما بیش و در جریان تست هاشون هستم روی بورد های اسوس کار میکنن حتی برای سیستم شخصی خودشون که عالی هستن.
ولی من نظر خودم گیگا هستش.واس خودمم بخوام ببندیم گیگا میبندم.حالا نظر شخصی من اینه.وگرنه برند های معروف و با دوام و با کیفیت دیگه ای هم هستن مثل msi یا dfi و ...
ولی خوب معمولا کاربران گیمینگ یا اوور کار بوردشون رو اکثرا از برند اسوس انتخاب میکنن به خاطر کیفیت و دوامش و همچنین نسبت به قیمتش که یه مقدار بهتر از گیگا هستش.گیگا هم کما بیش در حد اسوس و بعضا بالا تر هست ولی قیمت هاش توی وطن عزیزمون یه مقدار نا مسلمونه.
ضمنا دوستمون پیشنهاد azrock دادن که اتفاقا مدل بالا یی هم پیشنهاد کردن ولی به نظر من با این بودجه حیفه که آدم بره پول بده جای بورد ازراک!حالا من دلایل و بحث های تخصیصش رو اینجا باز نمیکنم چون خیلی طولانی میشه و در قواره ی این تایپیک نیست.
فقط یک توجیه مختصر عرض میکنم که بی خود و بی دلیل نیبست که این همه کاربر دارن میرن سمت اسوس و گیگا!حالا چه اینتلی و چه ای ام دی!افراد و استفاده کننده ها هم الی ماشالاه کم نیستن از هر کی بپرسی از تجربیات شیرینش با اسوس یا گیگا میگه!همینطور گارانتی معتبرشون!ولی ازراک...من که چیزی ندارم در موردش بگم!
چنین بودجه ای واقعا حیفه که بدی جای ازراک.
بهتره از سری rog اسوس تهیه کنی راگ یعنی (repulic of game) بورد های مخصوص و اختصاصی برای گیمر های حرفه ای دنیا رو میزنه.یا برند گیگا که باز هم کیفیت بالایی دارن.مدل دقیق هم بستگی به خودت داره فقط دنبال z77 ها باش با این سی پی یو ای که انتخاب کردی.
ضمنا رم با فرکانس بالا برای اورر توصیه میشه که قطعا در آینده انتظار اوور تا حد بالایی اطز سیستمت خواهی داشت!شاید الان بگی نه ولش نمیخواد ولی بعدا قطعا پشیمون میشه و ممکنه برای تعویض دچار ضرر هم بشی.
فرکانس بالا دستت رو باز میزاره.مخصوصا رم هایی با تایمینگ پایین و ولتاژ دیفالت کم.
حتما این سیستم هم به زمانی خواهد رسید که توانایی اجرای بازی های دوران آینده رو نخواهد داشت و در نتیجه باید اوور منید تا لذت دو چندان ببرید.

mr_exir
03-08-2013, 01:58
شما پردازندتون رو از سری k سوکت 1155 انتخاب کردید و اون بوردی که فرمودید اصلا به پردازنده ی شما نمیخوره..پس در نتیجه شاید الان نخواید اوور کنید ولی ممکنه بعدا نظرتون عوض بشه.پس بهتره یک برد z77 اتخاب کنید.
برای این پردازنده ای که انتخاب کردید.ولی اگر سی پی یو رو از سوکت 1150 انتخاب کردید کلا کانفینگ عوض میشه.
فعلا شما پردازنده ی 3570k رو انتخاب کردید از سوکت 1155 پس باید یک بورد 1155 با قابلیت اورکلاکینگ تهیه کنید.((منظور بورد هایی با چیپ ست z77)) هستش.
حالا صلیقه ها متفاوته و ممکنه هر کس یه انتخابی داشته باشه.اکثر اوور کار ها که من هم باهاشون در تماس هستم کما بیش و در جریان تست هاشون هستم روی بورد های اسوس کار میکنن حتی برای سیستم شخصی خودشون که عالی هستن.
ولی من نظر خودم گیگا هستش.واس خودمم بخوام ببندیم گیگا میبندم.حالا نظر شخصی من اینه.وگرنه برند های معروف و با دوام و با کیفیت دیگه ای هم هستن مثل msi یا dfi و ...
ولی خوب معمولا کاربران گیمینگ یا اوور کار بوردشون رو اکثرا از برند اسوس انتخاب میکنن به خاطر کیفیت و دوامش و همچنین نسبت به قیمتش که یه مقدار بهتر از گیگا هستش.گیگا هم کما بیش در حد اسوس و بعضا بالا تر هست ولی قیمت هاش توی وطن عزیزمون یه مقدار نا مسلمونه.
ضمنا دوستمون پیشنهاد azrock دادن که اتفاقا مدل بالا یی هم پیشنهاد کردن ولی به نظر من با این بودجه حیفه که آدم بره پول بده جای بورد ازراک!حالا من دلایل و بحث های تخصیصش رو اینجا باز نمیکنم چون خیلی طولانی میشه و در قواره ی این تایپیک نیست.
فقط یک توجیه مختصر عرض میکنم که بی خود و بی دلیل نیبست که این همه کاربر دارن میرن سمت اسوس و گیگا!حالا چه اینتلی و چه ای ام دی!افراد و استفاده کننده ها هم الی ماشالاه کم نیستن از هر کی بپرسی از تجربیات شیرینش با اسوس یا گیگا میگه!همینطور گارانتی معتبرشون!ولی ازراک...من که چیزی ندارم در موردش بگم!
چنین بودجه ای واقعا حیفه که بدی جای ازراک.
بهتره از سری rog اسوس تهیه کنی راگ یعنی (repulic of game) بورد های مخصوص و اختصاصی برای گیمر های حرفه ای دنیا رو میزنه.یا برند گیگا که باز هم کیفیت بالایی دارن.مدل دقیق هم بستگی به خودت داره فقط دنبال z77 ها باش با این سی پی یو ای که انتخاب کردی.
ضمنا رم با فرکانس بالا برای اورر توصیه میشه که قطعا در آینده انتظار اوور تا حد بالایی اطز سیستمت خواهی داشت!شاید الان بگی نه ولش نمیخواد ولی بعدا قطعا پشیمون میشه و ممکنه برای تعویض دچار ضرر هم بشی.
فرکانس بالا دستت رو باز میزاره.مخصوصا رم هایی با تایمینگ پایین و ولتاژ دیفالت کم.
حتما این سیستم هم به زمانی خواهد رسید که توانایی اجرای بازی های دوران آینده رو نخواهد داشت و در نتیجه باید اوور منید تا لذت دو چندان ببرید.

با این پیشنهاد هایی که دادی بورد سری z77 z78 یه کم گرونه نمیدونم حالا اگه بخوام دقیقا این چیزی که شما میگی تهیه کنم نمیدونم به بودجه ام بخوره یا نه

قطعا نمیتونید بگی تو برد گیگا بهنره یا ایسوس ؟ قطعی 100% ؟

mr_exir
03-08-2013, 01:59
نظر علیرضا جان هم در مورد اینکه مین بورد ایسوس بهتره یا گیگا هم میخوام بدونم کلا کدوم به طور چشم گیری برتریت داره ؟ و استیبل هست ؟

Ali*Reza
03-08-2013, 02:33
تفاوت زيادى بين اين دو برند وجود نداره.
براى کاربردهاى نيمه حرفه اى و پايينتر برندهاى ديگه هم وجود دارن.
براى کاربردهاى اورکلاکينگ و حرفه اى من به شخصه بردهاى ايسوس رو مثل سرى rog پيشنهاد ميکنم که البته قيمتهاى خيلى بالايى دارن.

m.miladalikhani
03-08-2013, 06:05
در مورد برند منم با علیرضا موافقم.گیگا و اسوس هر دو برند خوبین.مطمئن باش هر کدوم رو انتخاب کنی ضرر نکردی.من به شخصه اگه میخواستم سیستم جمع کنم از گیگا تهیه میکردم.ولی اسوس هم چه سری راگ و چه غیر راگ همگی بورد های خوبی ن.اسوس هم سری راگ ش عالیه.
حالا دوستمون میگن برای کاربر های نیمه حرفه ای و ...به نظر من این دلیل مناسبی نیستش.آدم حرفه ای باشه یا نباشه باید جنس خوب بخره.بنده شخصا اگه یه سیستم برای آفیس هم بخوام بخرم بازم از برند های خوب و با کیفیتی مثل اسوس و گیگا میرم.و به هیچ عنوان سمت ازراک و ...نمیرم.
حالا شما که تصمیم گرفتی بری سمت 1155 پس دیگه چرا صحبت از z87 میکنی؟z87 که مال سوکت 1150 هست.!!اگه فکر 1150 هستی با توجه به اهمیت کارت گرافیک یک گزینه بیشتر جلوت نمیمونه اونم بورد های میان رده h87 هستن که بازم تفاوت قیمت چشمگیری ندارن با z87 ها!.پس باید انتخاب کنی خودت یا 1150 یا 1155.
برای 1150 من پیشنهادمو دادم قبلا
ولی برای 1155 تا عصر یه بورد خوب معرفی میکنم بهت.

m.miladalikhani
03-08-2013, 06:14
از بین بورد های گیگا که اکثرا بورد های حرفه ای ولی پرفورمنس هستن با بورد های سری معمولی و باز پرفورمنس اسوس از بین این دو من گیگا رو انتخاب میکنم.
ولی
از بین بورد های پرفورمنس و معمولی گیگا و بورد های سری راگ اسوس من سری راگ اسوس رو انتخاب میکنم.
اینم بگم معادل بورد های سری راگ اسوس رو بخوای توی گیگا پیدا کنی باید دنبال اسم sniper بگردی سری اسنایپر که وحشتناک هستن نسبت به راگ اسوس.و قیمت خیلی خیلی خیلی بالایی دارن مثلا جدید ترین مدلش G1-SNIPER 5 که با چیپست z87 و سوکت 1150 عرضه شده قیمتی حول و هوش 2 مییون و 200 هزار اشلوغ دارن.
ولی برد های سری راگ اسوس که به نظر من معادل سری اسنایپر گیگا هستن قیمت مناسب تری دارن.(مدل های معقول به خریدش از 800 تا 1300 موجوده)حالا با یکم خطا گفتم من ولی حدودش همینقدره

mr_exir
03-08-2013, 14:36
هر جوری که فکر میکنم از گرافیک به هیچ عنوان نمیشه زد

فکر اینم میکنم اگه همه سرمایه روی گرافیک بذارم بعد از سی پیو و مادر برد بزنم ارز پیسی ممکنه بعد 2 یا 3 سال خیلی بیاد پایین واقعا سر در گم هستم

mr_exir
03-08-2013, 14:38
خودم بدم نمیاد مین بورد سری گیم تهتع کنم ولی باید 1.300 فقط هزینه مین بکنم اینجوری سنگین در میاد

mr_exir
03-08-2013, 14:40
این مادر بورد هم قیمتی حدود 700 تومان داره نمیدونم مناسب باشه یا نه

اسوس Asus P8Z77-V LK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تعداد فاز و هیتسینگ مادر بورد هارو از کجا میتونم ببینم ؟

Ali*Reza
03-08-2013, 18:46
این مادر بورد هم قیمتی حدود 700 تومان داره نمیدونم مناسب باشه یا نه

اسوس Asus P8Z77-V LK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تعداد فاز و هیتسینگ مادر بورد هارو از کجا میتونم ببینم ؟

این مادربورد هم در این رنج قیمت انتخاب خوبیه ولی همونطور که خودتون هم گفتین برای سیستمهای اورکلاکینگ انتخابهای بهتری هم هستند که قیمتهای بالاتری هم دارن.
در لینک زیر میتونین مشخصات کامل مادربوردتون رو ببینین :

مشخصاتیکه مد نظرتون هست رو میتونین در قسمت Special Features مشاهده کنین.

Ali*Reza
03-08-2013, 18:51
در مورد برند منم با علیرضا موافقم.گیگا و اسوس هر دو برند خوبین.مطمئن باش هر کدوم رو انتخاب کنی ضرر نکردی.من به شخصه اگه میخواستم سیستم جمع کنم از گیگا تهیه میکردم.ولی اسوس هم چه سری راگ و چه غیر راگ همگی بورد های خوبی ن.اسوس هم سری راگ ش عالیه.
حالا دوستمون میگن برای کاربر های نیمه حرفه ای و ...به نظر من این دلیل مناسبی نیستش.آدم حرفه ای باشه یا نباشه باید جنس خوب بخره.بنده شخصا اگه یه سیستم برای آفیس هم بخوام بخرم بازم از برند های خوب و با کیفیتی مثل اسوس و گیگا میرم.و به هیچ عنوان سمت ازراک و ...نمیرم.
حالا شما که تصمیم گرفتی بری سمت 1155 پس دیگه چرا صحبت از z87 میکنی؟z87 که مال سوکت 1150 هست.!!اگه فکر 1150 هستی با توجه به اهمیت کارت گرافیک یک گزینه بیشتر جلوت نمیمونه اونم بورد های میان رده h87 هستن که بازم تفاوت قیمت چشمگیری ندارن با z87 ها!.پس باید انتخاب کنی خودت یا 1150 یا 1155.
برای 1150 من پیشنهادمو دادم قبلا
ولی برای 1155 تا عصر یه بورد خوب معرفی میکنم بهت.
برندهایی مثل ازراک جزو برندهای با کیفیت هستند که امتحانشون رو هم قبلا پس دادن و با توجه به خوش قیمت بودن فروش خوبی هم دارن.
حتی مدلهای مثل Z77 Pro4 و Z77 Extreme4 واقعا برای اور مناسبن و جزو اولویتهای اول انتخاب هستند.
ولی در موردهای کاملا حرفه ای و اورکلاکینگ که سیستم کاملا تحت فشار هست ، من مدلهایی مثل ایسوس یا مثلا سری ROG رو پیشنهاد میکنم که واقعا در مدار تغذیه و تعداد فاز عملکرد خوبی داشته اند.

mr_exir
03-08-2013, 21:35
برندهایی مثل ازراک جزو برندهای با کیفیت هستند که امتحانشون رو هم قبلا پس دادن و با توجه به خوش قیمت بودن فروش خوبی هم دارن.
حتی مدلهای مثل Z77 Pro4 و Z77 Extreme4 واقعا برای اور مناسبن و جزو اولویتهای اول انتخاب هستند.
ولی در موردهای کاملا حرفه ای و اورکلاکینگ که سیستم کاملا تحت فشار هست ، من مدلهایی مثل ایسوس یا مثلا سری ROG رو پیشنهاد میکنم که واقعا در مدار تغذیه و تعداد فاز عملکرد خوبی داشته اند.

علیرضا جان الان ارزون ترین مدل Asus سری RoG چند قیمت هستن حدودا ؟

Ali*Reza
03-08-2013, 21:56
ارزانترین مدلش در این سوکت MAXIMUS V GENE هست که البته یه مقدار در بازار کم پیدا میشه. قیمت ندارم ولی حدودا 900 تا 1.000 باید باشه.

m.miladalikhani
10-08-2013, 08:38
سلام من مجددا اومدم.با توجه به روند تایپیک و اطلاعات جدیدی که یافتم.متوجه شدم که عاااااااقاااااااا
این اینتل بی پدر مادر قصد داره همه رو بدبخت کنه.من جمله آدم هایی که مثل تو میخوان سیستم جمع کنن به این گرونی!!!!!
usb 3.1 و ddr4 اینا از تکنولوژی هایی هستن که تا کمتر از 2 سال دیگه!((((نگو اااااااااووووووووووه چشم به هم نزدی هنو رفته))))))وارد بازار میشن یعنی حدود 1 سال چند ماه دیگه.
پس بهترین انتخاب یک سیستم 1155 و z77 با یه بیس میان قیمت رو به ارزون هستش.
سری rog حرف نداره اصلا جای نقص و ایراد نداره ولی توی ایران بیشتر پول rog بودنشو میدن نه اصل جنس و کیفیت!!!وگرنه توی برند های دیگه یا حتی خود اسوس میتونید از بین مدل های معمولی و پرفورمنس هم بورد های خوبی پیدا کنید.
الان نظر من روی z87 سری پرفور منس چه از گیگا و چه از اسوس هستش.به دلیل اینکه هزینه ی اظافی برای بورد مساویست با ضرر و بهتره روی گرافیک و سی پی یو هم مانوری بدید.رم و اس اس دی هم مد نظر داشته باشید به جاش.

mjd323232
11-08-2013, 14:20
با مغذرت از استارتر عزیز که توی تاپیک ایشون پست میدم
منم مثل ایشون روی همین قیمت میخوام سیستم جمع کنم، البته با این تفاوت که برای پسرم میخوام بگیرم
داشتم بحث شما را دنبال میکردم که این پست آخری تو دل ماروا خالی کرد
حالا با این شرایط سیستم پیشنهادی چی میشه با توجه با اینکه اگه بخوای اور کار هم باشی
یه چیز دیگه توی رنج 1300تا 1200 بهترین کارت گرافیک چی میتونه باشه

بازم از استارتر معذرت میخوام که اینجا پست زدم

Ali*Reza
11-08-2013, 16:18
با مغذرت از استارتر عزیز که توی تاپیک ایشون پست میدم
منم مثل ایشون روی همین قیمت میخوام سیستم جمع کنم، البته با این تفاوت که برای پسرم میخوام بگیرم
داشتم بحث شما را دنبال میکردم که این پست آخری تو دل ماروا خالی کرد
حالا با این شرایط سیستم پیشنهادی چی میشه با توجه با اینکه اگه بخوای اور کار هم باشی
یه چیز دیگه توی رنج 1300تا 1200 بهترین کارت گرافیک چی میتونه باشه

بازم از استارتر معذرت میخوام که اینجا پست زدم

لطفا براى حفظ نظم تاپيک ، تاپيک جدا بزنين.