PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مادربورد اصلا روشن نمیشه چه کنیم ؟!

T_rex
21-07-2013, 04:08
سلام یه مادربورد دارم اصلا روشن نمیشه هر چی هم نگاش میکنم اثری از ترکیدن خازن نیست الن چیکار کنم این مادربورد رو ؟؟:n13:

EXTREME
21-07-2013, 09:35
سلام یه مادربورد دارم اصلا روشن نمیشه هر چی هم نگاش میکنم اثری از ترکیدن خازن نیست الن چیکار کنم این مادربورد رو ؟؟:n13:

اگه از روی مین هم سوئیچ نمیشه و پاور هم سالمه و مشکلی نداره کابل atx رو بکنید و ببینید دوباره سوئیچ میشه یا نه
اگه نشد مشکل یا از یکی از چیپ های مین است که مشکل پیدا کرده یا به یک قسمت ولتاژ نمیرسد یا چیپ جنوبی ایراد دارد

saeed330
23-07-2013, 14:34
یک سیتمی هست که پاورش کلا سوخته و روشن نمیشه...روی یک سیستم دیگه تست شد و همونطور بود(خراب بود)
حالا سیستمی که این پاور روش نصب بوده با پاور سالم راه اندازی میشه ولی مانیتور روشن نمیشه ...هارد و کارت گرافیک این سیستم معیوب روی سیستم دیگه تست شد و سالم بود
آیا پاور معیوب به سی پی یو صدمه میزنه؟چون قبل از اینکه کلا سیستم داون بشه طرف میگفت خاموش روشن میشده!
چطور بفهمم از مادربرد هست یت سی پی یو؟
با تشکر فراوان

TREASURES
23-07-2013, 14:53
سلام
اون پاور به سیستمت صدمه زده حالا دقیقا معلوم نیست که کدوم قسمت برد باشه یا حتی ممکنه سی پی یو باشه باید با DEBUGGER تست بشه تا کد خطا مشخص بشه تا معلوم بشه کدوم قسمت مشکل داره :n01:

EXTREME
23-07-2013, 15:46
یک سیتمی هست که پاورش کلا سوخته و روشن نمیشه...روی یک سیستم دیگه تست شد و همونطور بود(خراب بود)
حالا سیستمی که این پاور روش نصب بوده با پاور سالم راه اندازی میشه ولی مانیتور روشن نمیشه ...هارد و کارت گرافیک این سیستم معیوب روی سیستم دیگه تست شد و سالم بود
آیا پاور معیوب به سی پی یو صدمه میزنه؟چون قبل از اینکه کلا سیستم داون بشه طرف میگفت خاموش روشن میشده!
چطور بفهمم از مادربرد هست یت سی پی یو؟
با تشکر فراوان

هارد که به این مشکل مربوط نیست
ولی ممکنه به بایوس یا خود مین یا رم ها آسیب رسونده باشه

saeed330
23-07-2013, 16:42
رمها چک شد
سالم بود
ضمنا وقتی سیستمه رو روشن میکنم همونجوری که فن سی پی یو روشن میشه و .... اصلا هیت سینک سی پی یو گرم نمیشه
سرده سرده!!

TREASURES
23-07-2013, 20:38
ببینید چیپ های برد گرم میشن یا نه...:n01:

EXTREME
23-07-2013, 20:48
رمها چک شد
سالم بود
ضمنا وقتی سیستمه رو روشن میکنم همونجوری که فن سی پی یو روشن میشه و .... اصلا هیت سینک سی پی یو گرم نمیشه
سرده سرده!!

اگه پاور سالم باشه این یعنی اینکه ولتاژی به سی پی یو نمیرسه که علت های زیادی داره میتونه از مدار تغذیه مین باشه چیپ کلاک کثیفی سوکت و لحیم سردی اون در صورتی که lga است
سوختن یکی از چیپ ها و یا نیم سوز شدن و کشیدن جریان
علت بعدی میتونه از چیپ شمالی باشه و علت بعدی میتونه از بایوس و i/o باشه