PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگام Load ویندوز ریستارت میشه ... ( احتمالا مشکل سخت افزاری )

**shaghayegh**
18-07-2013, 23:48
سلام
ویندوزم XP
مادربرد Abit

وقتی ویندوز میخواد لاد بشه یهو یه صفحه آبی میاد و سریع ریستارت میشه ( این اتفاق خود به خود و بدون دست کاری پیش اومد و قبلش درست بود! )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر کردم از ویندوز هست... سی دی گذاشتم شروع کرد به خوندن سی دی و مرحله اول نصب ویندوز ایکس پی .... اون قسمت که مینویسه starting windows setup (یه همچین چیزی) همینجا قفل کرد و بازم اررور عکس بالایی رو داد !
رفتم تو بایوس ! کلی دست کاریش کردم با هر مشقتی ویندوز رو نصب کردیم و وارد ویندوز شدم. خواستم درایورهارو نصب کنم ...قبل از نصبشون ریستارت کردم ببینم درسته دیگه ! عاقا بازم همین عکس بالایی !!!
دیگه کلافه شدم نمیدونم چیکار کنم :n13:

کسی هست منو راهنمایی کنه ؟

با تشکر :n12:

EXTREME
19-07-2013, 00:18
سلام
ویندوزم XP
مادربرد Abit

وقتی ویندوز میخواد لاد بشه یهو یه صفحه آبی میاد و سریع ریستارت میشه ( این اتفاق خود به خود و بدون دست کاری پیش اومد و قبلش درست بود! )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر کردم از ویندوز هست... سی دی گذاشتم شروع کرد به خوندن سی دی و مرحله اول نصب ویندوز ایکس پی .... اون قسمت که مینویسه starting windows setup (یه همچین چیزی) همینجا قفل کرد و بازم اررور عکس بالایی رو داد !
رفتم تو بایوس ! کلی دست کاریش کردم با هر مشقتی ویندوز رو نصب کردیم و وارد ویندوز شدم. خواستم درایورهارو نصب کنم ...قبل از نصبشون ریستارت کردم ببینم درسته دیگه ! عاقا بازم همین عکس بالایی !!!
دیگه کلافه شدم نمیدونم چیکار کنم :n13:

کسی هست منو راهنمایی کنه ؟

با تشکر :n12:

هاردتون ساتا است یا ide ؟

یا یک ورژن دیگه ویندوز هم تست کردین ؟
سیستم ویروسی نیست ؟

**shaghayegh**
19-07-2013, 04:17
دوتا هارد دارم
یکیش ساتا و دیگری ide ... رو هارد ide نصب بود.
ویندوزم آخه مشکلی نداشت....همیشه همینو نصب میکردم ...
در مورد ویروس هم بعید میدونم...چون اصلا به سیستم هیچ فلشی وصل نکردم یا سی دی نذاشتم یا اینکه به نت وصل نمیشم باهاش...کلی هیچی نداره فقط یه ویندوز و چندتا بازی کوچیک !
همونطور که گفتم این اررور خود به خود واسم پیش اومد ...بدون هیچ تغییری ....

EXTREME
19-07-2013, 09:35
دوتا هارد دارم
یکیش ساتا و دیگری ide ... رو هارد ide نصب بود.
ویندوزم آخه مشکلی نداشت....همیشه همینو نصب میکردم ...
در مورد ویروس هم بعید میدونم...چون اصلا به سیستم هیچ فلشی وصل نکردم یا سی دی نذاشتم یا اینکه به نت وصل نمیشم باهاش...کلی هیچی نداره فقط یه ویندوز و چندتا بازی کوچیک !
همونطور که گفتم این اررور خود به خود واسم پیش اومد ...بدون هیچ تغییری ....

برای تست برای اینکه بفهمید مشکل از کجاست ویندوز رو روی هارد ساتا نصب کنید و نتیجرو بگین که بازم بلو میاد یا نه بهتره وقتی اینکارو میکنید هارد ide به سیستم وصل نباشه بعد اگه دیدید مشکلی پیش نمیاد مشکل یا از طرف هارد ide است یا پاور سیستم

**shaghayegh**
20-07-2013, 14:17
برای تست برای اینکه بفهمید مشکل از کجاست ویندوز رو روی هارد ساتا نصب کنید و نتیجرو بگین که بازم بلو میاد یا نه بهتره وقتی اینکارو میکنید هارد ide به سیستم وصل نباشه بعد اگه دیدید مشکلی پیش نمیاد مشکل یا از طرف هارد ide است یا پاور سیستم

روی هر دو هارد امتحان کردم
و هر بار یکی از هاردها رو جدا کردم
حتی سی دی ویندوز هم عوض کردم بلکه اون سی دی مشکل داشته باشه
بازم همین صفحه اومد هنگام نصب starting windows setup
شما میگید مشکل از کجاست ؟

EXTREME
20-07-2013, 15:01
روی هر دو هارد امتحان کردم
و هر بار یکی از هاردها رو جدا کردم
حتی سی دی ویندوز هم عوض کردم بلکه اون سی دی مشکل داشته باشه
بازم همین صفحه اومد هنگام نصب starting windows setup
شما میگید مشکل از کجاست ؟

اینطوری خوب نمیشه نظر داد چون باید با یک هارد دیگه سیستم تست بشه تا معلوم بشه مشکل از کجاست همچنین پاور و رم سیستم چک بشه رم های رو جا به جا کنید و اسلاتشو تمیز کنید و با یک رم دیگه تست کنید

**shaghayegh**
21-07-2013, 01:10
عاغاااااااااااااااااا :n04: درست شد ! :n20:

بذار توضیح بدم چی شد داستان :D

من اومدم همینطور که شما فرمودین رم ها رو در آوردم (2تا رم یکی 256 و یه 512 مگ مساوی با 768 :دی )
خلاصه یکی یکی گذاشتمشون ... جاشونو رو اسلاتها عوض کردم ....تو هر سری درست عمل میکرد...یعنی مشکل حل شد و ویندوز اومد بالا بدون هیچ صفحه آبی .
ولی چندی بعد خود به خود باز هم کامپیوتر رو که روشن میکردم یه گیری داشت .... سی پی یو کار میکرد ...همه فن ها روشن...ولی مامیتور روشن نمیشد ! من اومدم اون رم 256 رو در آوردم..باز درست شد !
البته قبلا هم مشکل داشتم با رم ها... قبلا یکیش خونده میشد یکیش نه ... جاشونو که عوض میکردم رم خونده میشد یعنی رم ها سالم بودن ....یکی از اسلات ها رم رو نمیخوند .... ولی بعدها بازم هر دوتا رم میخوند ! خلاصه سرتونو درد نیارم الان یکی از رم ها رو از اسلات جدا کردم و تا الان درسته
ممنون که کمک کردیییییییین :n16: