PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هارد در نصب ویندوز

esfehanei
17-07-2013, 19:04
باسلام خدمت دوستان
موقع نصب وین8 این ارور داده میشه (عکس در پایین)
هارد رو با برنامه اکرونیس پارتیشن بتدی میکنم (با پاراگون هم تست کردم نتیجه همین بود) البته با سی دی بوت
من نمیدونم این ارور برا چیه
مجبور شدم موقع نصب دوباره تمام پارتیشن ها رو پاک کنم و از اول تو خود ستاپ ویندوز پارتیشن بندی کنم
بعد نصب دیدم همه درایورا رو بصورت پرایمر گذاشته و لوگیکال نداره
حالا چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟
و مشکل مهم و اصلیم اینه که بعضی اوقات که رو پوشه کلیک راست میکنم چند ثانیه طول میکشه بالا بیاد و بعد درست میشه وقتی ریست میکنم دوباره این مشکل وجود داره(دقیقا مثل زمانی که سی دی گذاشته باشید و قبل از اینکه دستگاه بخونه رو درایورش کلیک راست کنید) مشکل آنتی ویروس نیست (البته به نظر من) چون همیشن kasperکه اینجا دارم رو pcام همچین مشکلی رو نداره و این عجیبه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
17-07-2013, 21:27
باسلام خدمت دوستان
موقع نصب وین8 این ارور داده میشه (عکس در پایین)
هارد رو با برنامه اکرونیس پارتیشن بتدی میکنم (با پاراگون هم تست کردم نتیجه همین بود) البته با سی دی بوت
من نمیدونم این ارور برا چیه
مجبور شدم موقع نصب دوباره تمام پارتیشن ها رو پاک کنم و از اول تو خود ستاپ ویندوز پارتیشن بندی کنم
بعد نصب دیدم همه درایورا رو بصورت پرایمر گذاشته و لوگیکال نداره
حالا چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟
و مشکل مهم و اصلیم اینه که بعضی اوقات که رو پوشه کلیک راست میکنم چند ثانیه طول میکشه بالا بیاد و بعد درست میشه وقتی ریست میکنم دوباره این مشکل وجود داره(دقیقا مثل زمانی که سی دی گذاشته باشید و قبل از اینکه دستگاه بخونه رو درایورش کلیک راست کنید) مشکل آنتی ویروس نیست (البته به نظر من) چون همیشن kasperکه اینجا دارم رو pcام همچین مشکلی رو نداره و این عجیبه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره میگه پارتیشن تیبل باید gpt باشه
شما هارد رو روی یک سیستم بزارین و با نرم افزار paragon partion همه پارتیشن ها به جز درایو ویندوز رو به logical تبدیل کنید و دوباره تست کنید اگه بازم این ارور اومد باید پارتیشن تیبل رو gpt کنید برای اینکار باید هارد کلا unlocated بشه و پارتیشن تیبل کانورت بشه به gpt که اطلاعات هم پاک میشه

esfehanei
17-07-2013, 22:14
خیلی ممنون از کمکتون دوست عزیز
من گفتم که با کمک پاراگون و آکرونیس(هر دوشون) این کارو انجام دادم و نشد
کلا انگار تو gptپارتیشن لوگیکال بوجود نمیاد
وگرنه رو سیستم های دیگه با این دوبرنامه تست کردم راحت به لوگیکال تبدیل میشود
رو حالت mbr هم که کلا ویندوز نصب نمیشه و اون ارور بالا میاد

حالا بفرمایید چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟

EXTREME
17-07-2013, 23:15
خیلی ممنون از کمکتون دوست عزیز
من گفتم که با کمک پاراگون و آکرونیس(هر دوشون) این کارو انجام دادم و نشد
کلا انگار تو gptپارتیشن لوگیکال بوجود نمیاد
وگرنه رو سیستم های دیگه با این دوبرنامه تست کردم راحت به لوگیکال تبدیل میشود
رو حالت mbr هم که کلا ویندوز نصب نمیشه و اون ارور بالا میاد

حالا بفرمایید چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟

تو حالت gpt که پرایمری زیاد میشه داشت
ولی شما الان با پارتیشن تیبل gpt هم مشکل داشتین تو نصب ویندوز ؟

amir.7
18-07-2013, 00:02
سلام

خب دوستان من این بحث رو از انجمن ویندوز 8 دنبال میکنم و علاقمندم نتیجه رو بدونم و حالا یه سئوال دارم

من هر وقت به این مشکل برخوردم با آکرونیس یا پارتیشن مستر حلش کردم و در حالت MBR و بدون هیچ مشکلی درست شده حالا چطوره که این دوستمون نمیتونه در حالت MBR

ویندوز نصب کنه

با تشکر از همه بچه های زحمت کش P30 و خصوصا ناظر محترم این انجمن آقا مهرداد

esfehanei
18-07-2013, 03:20
تو حالت gpt که پرایمری زیاد میشه داشت
ولی شما الان با پارتیشن تیبل gpt هم مشکل داشتین تو نصب ویندوز ؟

خیلی ممنون از کمکتون
بله تو حالت gpt میشه پرایمری اشت ولی لوگیکالو اصلا نمیزاره کلا انگار تو gpt لوگیکال وجود نداره!!!!!!
من برا نصب وین 8 با gpt مشکل ندارم و الان نصبه (فقط مشکلم اینه که همه درایو ها پرایمری ان و لوگیکال نمیشن که این شدیدا برام عجیبه!!!!!!)
مشکل اصلی اینه که موقع راست کلیک گفتم سرعتش کمه (البته من فک میکنم مربوط به این مشکل باشه چون مشکل آنتی وریوس و نرم افزار دیگه نیست)

esfehanei
18-07-2013, 03:23
سلام

خب دوستان من این بحث رو از انجمن ویندوز 8 دنبال میکنم و علاقمندم نتیجه رو بدونم و حالا یه سئوال دارم

من هر وقت به این مشکل برخوردم با آکرونیس یا پارتیشن مستر حلش کردم و در حالت MBR و بدون هیچ مشکلی درست شده حالا چطوره که این دوستمون نمیتونه در حالت MBR

ویندوز نصب کنه

با تشکر از همه بچه های زحمت کش P30 و خصوصا ناظر محترم این انجمن آقا مهرداد

خیلی ممنون از شما دوست عزیز
اینجور که من بررسی کردم این مشکل فقط برا نصب وین 8هه
یعنی برا وین 8 فقط لازمه پارتیشن gpt باشه و این مشکلا وگرنه برا وین7 راحت رو mbr نصب میشه
جالبه معمولا شرکتای نرم افزاری سعی میکنن با دادن ورژن جدید برنامه هاشون طوری بشه که کاربری آسونتر و کم دردسر تری داشته باشن
ولی این ماکروسافت برعکسه هردفعه ویندوزاش یه سازی میزنه (البته آفیساش +ویژوال استودیو هم که هیچ چی دیگههه) متاسفانه!!!!!

amir.7
18-07-2013, 04:04
جالبه معمولا شرکتای نرم افزاری سعی میکنن با دادن ورژن جدید برنامه هاشون طوری بشه که کاربری آسونتر و کم دردسر تری داشته باشن
ولی این ماکروسافت برعکسه هردفعه ویندوزاش یه سازی میزنه (البته آفیساش +ویژوال استودیو هم که هیچ چی دیگههه) متاسفانه!!!!!

سلام

با این حرفتون کاملا موافقم :n01:

اما من روی همین سیستم خودم ویندوز 8 و 8.1 رو بافرمت MBR نصب کردم و هیچ مشکلی هم نداره

EXTREME
18-07-2013, 08:59
پارتیشن پرایمری و لوچیکال فرقی تو سرعت با هم ندارند شما در این پارتیشن تیبل 128 تا پارتیشن پرایمری میتونید داشته باشید و مشکلی نداره

شما با نرم افزار paragon partion هم نمیتونید لوجیکال بسازید ؟

amir.7
18-07-2013, 13:07
سلام

توی پارتیشن بندی نکته ای که خیلی هائز اهمیته اینه که شما یه درایو پرایمری داشته باشی و اگه دوتا یا سه تا باشن هیچ اشکالی نداره

دوست من شاید هارد شما مشکلی دیگه پیدا کرده

esfehanei
18-07-2013, 13:34
سلام

با این حرفتون کاملا موافقم :n01:

اما من روی همین سیستم خودم ویندوز 8 و 8.1 رو بافرمت MBR نصب کردم و هیچ مشکلی هم نداره

چه جوری؟ پس چرا مال من نمیشه؟؟؟
برنامه ای چیزی اضافه کردید؟یا شاید هم ویندوزتون دستکاری شده باشه ؟ نمیدونم ولی مال من نمیشه ویندوزمم برنامه اضافی اصلا نداره

esfehanei
18-07-2013, 13:38
پارتیشن پرایمری و لوچیکال فرقی تو سرعت با هم ندارند شما در این پارتیشن تیبل 128 تا پارتیشن پرایمری میتونید داشته باشید و مشکلی نداره

شما با نرم افزار paragon partion هم نمیتونید لوجیکال بسازید ؟

نه پاراگون رو هم تست کردم(حتی آخرین ورژنشو هم دانلود کرم +آکرونیس که گفتم)ولی نشد
البته زیاد برای من این پرایمری مهم نیست خوب همش پرایمری باشه فک نکنم چیزی بشه مشکل اصلی تو اون کلیک راست کردنه که گفتم خیلی طول میکشه و خیلی هم برام عجیبه موقعی که رو همون هارد وین7 داشتم هیچ مشکلی نبود+اینکه مشکل نرم افزار اضافی هم ندارم که بگم از اونه !!!!!!!!!!!!!!!!

واقعا عجیب گیر افتادم
*** حالا نظرتون چیه؟؟؟بهتره برم همون 7رو دوباره نصب کنم یا راه حلی داره؟؟؟؟ شاید تو فروم های خارجی چیزی درموردش باشه شما چیزی ندیدی؟؟؟؟؟؟ ***

esfehanei
18-07-2013, 13:40
سلام

توی پارتیشن بندی نکته ای که خیلی هائز اهمیته اینه که شما یه درایو پرایمری داشته باشی و اگه دوتا یا سه تا باشن هیچ اشکالی نداره

دوست من شاید هارد شما مشکلی دیگه پیدا کرده

نه بابا فک نکنم هنوز رسما دو ماه نشده لپ تاپو گرفتم این هارد لپ تاپه فک نکنم
اونکه همش پرایمریه زیاد برام مهم نیست فقط گفتم اون مشکل راست کلیک(که در پست بالا توضیح دادم) هست که گیر افتادم

amir.7
18-07-2013, 16:53
چه جوری؟ پس چرا مال من نمیشه؟؟؟
برنامه ای چیزی اضافه کردید؟یا شاید هم ویندوزتون دستکاری شده باشه ؟ نمیدونم ولی مال من نمیشه ویندوزمم برنامه اضافی اصلا نداره

سلام مجدد

من هر چی لپ تاپ و pc مال دوستان هست و هاردشون اشکال نرم افزاری پیدا میکنند با آکرونیس و یا EASEUS.Partition.Master درست میکنم و هارد اونها رو

در حالت MBR میزارم و یه درایو پرایمری و مابقی لوجیکال و تا حالا به یه همچین مشکلی برنخوردم و اما ویندوزها رو خودم دانلود میکنم و دستکاری شده نیستند

نه بابا فک نکنم هنوز رسما دو ماه نشده لپ تاپو گرفتم این هارد لپ تاپه فک نکنم

از نظر زمانی میتونه حتی یه روز هم مشکل ساز باشه چه برسه به دو ماه ، هارد لپ تاپ دو تا از دوستان رو که چند ماه کار کرده بودند فرستادیم گارانتی

حالا دوست من هاردت رو در حالت داینامیک و MBR تست کن البته با همون ویندوز 7 خودت ، اگه ویندوز سون نصب شد بدون که هارد سالمه و با یه DVD ویندوز 8

دیگه تست کن یا از یه فلش بوتیبل شده برا نصب ویندوز 8 استفاده کن اما اگه ویندوز 7 نصب نشد یا اگه بازم مشکل راست کلیک داشتی احتمال خرابی هارد زیاده

به نظرم اینا رو تست کن و نتیجه رو اعلام بفرمایید

esfehanei
18-07-2013, 17:58
خیلی ممنون از شما
یعنی الان وین 7 نصب کنم؟
رو وین 7 (چند وقت پیش نصب بود ) مشکلی نبود و حالت MBRرو خوب جواب میداد و مشکل کلیک راست هم نبود
این مشکل احتمالا از وین8 باید باشه
این داستان کلیک راست یعنی میتونه از هارد باشه؟؟؟؟؟؟؟
خیلی عجیبه چون رو هارد اکسترنال که دارم هم همین مشکل هست
یعنی تو لپ تاپ مشکل کلیک راست داره ولی تو پی سی همچین مشکلی نداره
برا همین فک کنم مشکل چیز دیگه ای باشه!!!!!!!

نظر دیگه ای نیست؟؟؟ تجربه ای ندارید در ای باره؟؟؟؟ من واقعا گیر افتادم!!!!!!!
(کلا فک کنم باید بیخیال وین 8 بشم که واقعا حیفه با اینکه دیگه آفیس 13 هم نمیتونم رو 7 داشته باشم وخیلی برنامه های دیگه)

amir.7
18-07-2013, 18:29
شما یه ویندوز 7 و سایر نرم افزارها رو نصب کنید تا از سالم بودن هارد مطمئن بشیم که اگه اینطور شد بعدش میریم سراغ dvd ویندوز 8

اگه سون نصب بشه مطمئن باشید که اشکال در اون نسخه از ویندوز شماست

esfehanei
18-07-2013, 18:42
خیلی ممنون از شما
به احتمال زیاد همین کارو تا شب میکنم
ولی راهی نیست از سالم بون مطمئن بشم زودتر؟؟؟؟؟؟؟؟
البته از این ویندوز فعلی بک آپ اولیه دارم فک کنم بتونم یه کارایی رو بکنم
شما وین 8 رو از کجا و چه ورژنی رو دانلود کردی؟؟؟ پرو داری اینترپرایز؟؟؟؟؟
ببینم شاید تونستم درستش کنم.....

amir.7
18-07-2013, 19:05
نرم افزارهای تست هارد هستند که من زیاد باهاشون کار نکردم اما به نظر من راهکار بالا بهتره

من الان ویندوز بلو دارم اما ویندوز هشتی که استفاده میکردم نسخه پارسال پاییز بود ، نسخه های آپدیت شده خوب کار نمیدادن

ویندوز 7 تا حالا بهترین کار مایکروسافته تا ببینیم این ویندوز بلو چیکار میکنه :n02:

esfehanei
18-07-2013, 20:39
خوب من نصب کردم و تا الان تقریبا درست شده و مشکل کلیک راست الان فک کنم نباشه
اگه بشه نسخه پرو رو نصب میکنم به جا اینترپرایز شاید بهتر شد
خیلی ممنون از کمک شما

amir.7
18-07-2013, 21:30
خواهش میکنم دوست من

الان ویندوز 8 نصب کردید یا 7

esfehanei
18-07-2013, 21:57
فعلا همون ریکاوری وین 8 اینترپرایزه
فردا پروشو نصب میکنم شاید بهتر باشه(چند جا خوندم بهتره انگار و مشکلاتش کمتره)
اگه دیدم بازم اذیت میکنه مجبورم همون 7رو نصب کنم (که اصلا دلم نمیخواد )

amir.7
19-07-2013, 02:08
شما میتونید ویندوز بلو رو هم یه تست کنید

به نظرم سبکتر و خوش دست تره و ظاهرش هم یه خرده بهتر شده

esfehanei
19-07-2013, 13:15
البته
فک کنم اونم خوب باشه ولی مشکل اینجاس که هنوز بتاس و ورژن کامل (Retailیا RTM) نیومده
و فعلا برا تسته که اگه کاملش بیاد حتما نصب میکنم