PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن ناگهانی سیستم در حین بازی یا رندر

ho3ein-hz
17-07-2013, 11:41
دوستان سلام،سیستم من در هنگام بازی یا رندر ناگهان خاموش می شه، ولی تو کارای معمولی و روتین مشکلی نیست!مشکل از چه قطعاتی می تونه باشه؟ پاور یا سی پی یو یا گرافیک؟ فن هر سه تاشونم کار می کنن،چه جوری میتونم عیب یابیش کنم؟
اینم مشخصات کل سیستمه
CPU : AMD Phenom II X4 810
MAIN BOARD : Gigabyte GA-MA770T-UD3P
RAM : 4GB(2X2GB DUAL CHANNEL) CORSAIR DOMINATOR
VGA : RADEON HD 4670
HDD : Seagate 500GB SATA
POWER : GREEN 400W
+CASE : GREEN MAGNUM
ممنون می شم راهنمایی کنین، خیلی آزار دهندس

EXTREME
17-07-2013, 12:08
دوستان سلام،سیستم من در هنگام بازی یا رندر ناگهان خاموش می شه، ولی تو کارای معمولی و روتین مشکلی نیست!مشکل از چه قطعاتی می تونه باشه؟ پاور یا سی پی یو یا گرافیک؟ فن هر سه تاشونم کار می کنن،چه جوری میتونم عیب یابیش کنم؟
اینم مشخصات کل سیستمه
CPU : AMD Phenom II X4 810
MAIN BOARD : Gigabyte GA-MA770T-UD3P
RAM : 4GB(2X2GB DUAL CHANNEL) CORSAIR DOMINATOR
VGA : RADEON HD 4670
HDD : Seagate 500GB SATA
POWER : GREEN 400W
+CASE : GREEN MAGNUM
ممنون می شم راهنمایی کنین، خیلی آزار دهندس

این مشکل بیشتر میتونه از دمای بالا باشه که باید دمای سی پی یو و مین و گرافیک رو با نرم افزار hw monitor چک کنید هم در حالت بیکاری و هم در فعالیت قطعات با این نرم افزار عکس بدین

علت بعدی میتونه از پاور سیستم باشه
و علت بعدی مین سیستم

ho3ein-hz
18-07-2013, 08:07
من نمی تونم عکسایی رو که با hw monitor گرفتم اینجا آپ کنم،ولی تونستم تو سه حالت عکس بگیرم
1.حالت فقط روشن که دمای سی پی یو 48 درجه، هارد 38 درجه کارت گرافیک 72 درجه بود
2.حالت منوی بازی که دمای سی پی یو 55 درجه، هارد 38 درجه کارت گرافیک 80 درجه بود
3. حالت انجام بازی که دمای سی پی یو 62 درجه، هارد 38 درجه کارت گرافیک 120 درجه بود!!!
فک کنم مشکل از خمیر سیلیکونیه گرافیک بود،روی پردازندش هیچی خمیر نبود،من باز کردم یه ذره از کناره هاش خمیر جمع کردم و رو سطح پردازندش مالیدم؛ این بار حین بازی دما رسید به 70 درجه!!به نظر شمام مشکل از همینه ؟ خمیر چی بگیرم واسش؟

EXTREME
18-07-2013, 08:55
من نمی تونم عکسایی رو که با hw monitor گرفتم اینجا آپ کنم،ولی تونستم تو سه حالت عکس بگیرم
1.حالت فقط روشن که دمای سی پی یو 48 درجه، هارد 38 درجه کارت گرافیک 72 درجه بود
2.حالت منوی بازی که دمای سی پی یو 55 درجه، هارد 38 درجه کارت گرافیک 80 درجه بود
3. حالت انجام بازی که دمای سی پی یو 62 درجه، هارد 38 درجه کارت گرافیک 120 درجه بود!!!
فک کنم مشکل از خمیر سیلیکونیه گرافیک بود،روی پردازندش هیچی خمیر نبود،من باز کردم یه ذره از کناره هاش خمیر جمع کردم و رو سطح پردازندش مالیدم؛ این بار حین بازی دما رسید به 70 درجه!!به نظر شمام مشکل از همینه ؟ خمیر چی بگیرم واسش؟

بله دمای گرافیک بالاست فن گرافیک رو خاک گیری کنید و تهویه کیس رو بهتر کنید و دمای محیط رو کمتر کنید با نرم افزار msi after burner به صورت دستی speed fan رو زیاد کنید درست نشد یک خمیر حرارتی مثل zp روی gpu بزنید

ho3ein_hz
18-07-2013, 12:58
ممنون دوست من، انجام میدم نتیجرو اعلام می کنم