PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در رفتگی بند انگشت کوچک

Iman-Emperatour
14-07-2013, 14:32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حدود یه ماه پیش تو بازی فوتبال توپ به انگشت کوچیک دست چپم برخورد کرد و از بند دَر رفت (عکسه بالایی برای نمونه ست و قسمت قرمز رنگ به سمت چپ در رفت و خودم بالافاصله جا انداختم!)
درد کمی داشتم و فورا رفتم دستمو زیر آب سرد گرفتم تا متورم نشه و خودم چند مدت با انگشت انگشتری آتلش کردم با این چسبهای ضد حساسیت سفید رنگها
خوشبختانه بعدا انگشتم زیاد متورم نشد ولی با گذشت تقریبا یه ماه دستم تورمش کمتر شده و همینطور دردش اونم بخاطر چرب کردن با کرمهای موضعی و ثابت نگه داشتنش بود
الان دیگه آتلش نمیکنم ولی گاهی اوقات انگشتم بند میشه به جایی و کمی درد میکنه ولی هنوز کمی در قسمت بند انگشتم متورم هست
فک میکنید دستم دوباره مثله اولش بشه؟

با سپاس فراوان

raana
14-07-2013, 15:14
سلام دوست عزیز.....

بهتر بود همون موقع به پزشک مراجعه میکردید تا رادیو گرافی از دست انجام بشه......ممکنه مشکل فقط در رفتگی نبوده و شاید آسیب مفصلی هم وجود داشته باشه...و همین طور آسیب به تاندون ها.....

الان می تونی انگشتت رو خم کنی و به کف دستت برسونی؟؟؟؟؟ تو حرکتش محدودیتی ایجاد نشده؟؟؟؟

Iman-Emperatour
14-07-2013, 23:22
سلام دوست عزیز.....

بهتر بود همون موقع به پزشک مراجعه میکردید تا رادیو گرافی از دست انجام بشه......ممکنه مشکل فقط در رفتگی نبوده و شاید آسیب مفصلی هم وجود داشته باشه...و همین طور آسیب به تاندون ها.....

الان می تونی انگشتت رو خم کنی و به کف دستت برسونی؟؟؟؟؟ تو حرکتش محدودیتی ایجاد نشده؟؟؟؟

با سپاس
زمانی که انگشتم اینجوری شد یکی از همبازیهام پرستار بود و گفتش لازم نیست بری دکتر بهتره بری داروخونه چسب ضد حساسیت رو بگیر و آتلش کن خوب میشه
خلاصه اینکار رو کردم خوشبختانه از اول انگشت آسیب دیدم به کف دستم میچسپبید ولی برای اینکار یه مقدار درد میکرد ولی الان دردش بهتر شده و هر روز با پماد موضعی چربش می کنم و تورم ناحیه های انگشت و دستم بهتر شده....

raana
14-07-2013, 23:52
اون تورم زمان میبره تا از بین بره...حتی تو بعضی موارد اون ناحیه کمی متورم میمونه...

پس اگر مشکل محدودیت حرکتی نداری.....احتمال آسیب مفصل کم هست.....
بیشتر به خاطر وارد شدن ضربه به تاندون ها درد و تورم وجود داره......که آسیب تاندون هم چیزی بین 4-6 ماه طول میکشه تا ترمیم بشه.....

سعی کن تو این مدت بهش زیاد فشار نیاری ...یا چیز سنگین باهاش بلند نکنی.....ولی حرکاتی معمولی رو انجام بده که دچار خشکی مفصل نشی ....

ولی اگر به متخصص مراجعه میکردی....از نظر آسیب مفصلی چک میشدی بهتر بود.......

Iman-Emperatour
15-07-2013, 00:25
یک ماهی هست که بخاطر دستم به ورزشم نرسیدم.(ورزش رزمی انجام میدم)
الان دکتر نشون بدم دیره؟
پس تا بهبودی کاملش نباید برم باشگاه مثلا 4تا6 ماه؟!!!!! :n27:

raana
15-07-2013, 00:46
خود من آسیب تاندون دست داشتم...4 ماه طول کشید و بعد از اون تونستم ورزش کنم.....

نه الانم بری باز بهتر از 2 ماه دیگس...........هنوز دیر نشده.....یه بررسی بشه بهتره......خیالت راحت میشه.....

شاید اصلا نیازی نباشه که 4 ماه استراحت بدی..........